רוצה פרטים על תואר שני במדעי המחשב ללא תזה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במדעי המחשב ללא תזה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במדעי המחשב ללא תזה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המחשב במסלול ללא תזה


מדעי המחשב הוא אחד מהתחומים המדעיים המתפתחים בקצב גבוה, כאשר המחקר בתחום מאפשר לפתח חידושים טכנולוגיים חסרי תקדים – ביניהם מכונות לומדות, מכוניות אוטונומיות, רובוטים משוכללים, ועוד.


התואר השני במדעי המחשב מהווה מסגרת בה ניתן ללמוד ולהתפתח מבחינה אקדמית ומקצועית, לרכוש מיומנויות מחקריות ולהתעדכן בפיתוחים העדכניים ביותר.


כיום, מתוך המודעות של חשיבות תואר שני במדעי המחשב למי שעובדים בתעשייה, במוסדות לימוד אקדמיים רבים מוצע מסלול ללא תזה. במסגרת המסלול, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר יישומי המאפשר להם לצבור ידע וניסיון שיכולים לעזור להם בשוק העבודה.


מתכונת הלימודים


התואר במסלול ללא התזה, לרוב קצר יותר מאשר במסלול עם תזה, ונמשך בין שנתיים ל – 6 שנים, תלוי במוסד הלימודים. ברוב האוניברסיטאות, משך התואר עומד על כשנתיים.


ברבים מהמוסדות האקדמיים ניתן להתחיל את הלימודים גם בסמסטר האביב, וכן ללמוד במתכונת לימודים גמישה המקלה על השילוב עם עבודה במשרה מלאה.


מספר הקורסים שבהם יש להשתתף במסגרת מסלול זה, לרוב גדול יותר מאשר במסלול עם התזה. כמו כן, הסטודנטים במסלול נדרשים לבצע פרויקט גמר יישומי בהנחיית אנשי סגל מהמחלקה. בחלק ממוסדות הלימוד, מאפשרים להחליף את ביצוע פרויקט הגמר בבחינת גמר.


מומלץ לשים לב כי המסלול ללא התזה אינו מאפשר המשך ללימודי דוקטורט – מי שמעוניינים להמשיך לדוקטורט לאחר סיומו, נדרשים לבצע השלמה של כתיבת עבודת תזה.


מוסדות לימוד אפשריים


במוסדות האקדמיים הבאים מוצעות תכניות לתואר שני בתחום, במסלול ללא תזה:


האקדמית תל אביב יפו: היקף התואר השני המוצע במכללה זו עומד על כ – 48 נקודות זכות, והלימודים נמשכים עד 4 שנים.
כדי להגיש מועמדות, יש להציג תואר ראשון במדעי המחשב בציון 80 ומעלה. שיקולי הקבלה כוללים גם ניסיון ורקע בעבודה בתחום. ועדת הקבלה לתואר השני יכולה להחליט לקבל גם מועמדים בעלי תואר ראשון בתחום אחר.


תכנית הלימודים לתואר כוללת קורס חובה במדעי המחשב התיאורטיים, קורסי בחירה, סמינרים, וכן פרויקט גמר שנתי שלאחריו הסטודנטים נדרשים להיבחן בעל פה.


המרכז הבינתחומי הרצליה:
הלימודים במרכז נמשכים עד שלוש שנים, והיקפם כ – 44 נקודות זכות במסלול ללא תזה. תכנית הלימודים כוללת קורס חובה באלגוריתמים מתקדמים, וכן 9 קורסי בחירה וסמינר מחקר. מעבר לכך, יש לבצע פרויקט גמר יישומי.

 

בשונה מהתזה, בפרויקט אין הכרח לחידוש מדעי משמעותי והיקפו קטן יותר. ביצועו של הפרויקט מתבצע בהנחיית איש סגל, ומשקלו כ - 20% מהציון הסופי בתואר. לחילופין, ניתן לבצע 3 קורסי בחירה ומבחן הכשר במקום הפרויקט. במהלך מבחן ההכשר, הסטודנטים נבחנים לגבי סוגיות מרכזיות במדעי המחשב.


אוניברסיטת חיפה: התואר השני במדעי המחשב באוניברסיטה זו מהווה הכשרה מחקרית מקיפה בנושאים מרכזיים בתחום כגון למידת מכונה, אבטחת מידע, ביו אינפורמטיקה, בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת, ועוד. ניתן לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה ובין מסלול ללא תזה.


המסלול ללא התזה כולל קורסים בהיקף 36 נקודות זכות, וכן הגשת פרויקט גמר או השתתפות בבחינה מסכמת.


תנאי הקבלה לתואר השני במדעי המחשב כוללים הצגת תואר ראשון במדעי המחשב בממוצע 85 ומעלה. אם מדובר בתואר דו חוגי, נוסף על ממוצע הציונים הכולל יש דרישה לציון מינימלי של 76 בחוג השני. בוגרי תארים ראשונים בתחומים כמו הנדסת מחשבים, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע, יכולים גם הם להתקבל אם הם מבצעים השלמות מתאימות.


על המועמדים לקבל את המלצתה של ועדה חוגית לקבלתם, וכן אישור מהרשות ללימודים מתקדמים.


האוניברסיטה הפתוחה: באוניברסיטה זו מוצע תואר שני במסלול שאינו מחקרי, שכולל 11 קורסים לפחות, ובמסגרתו במקום לכתוב עבודת תזה, יש לכתוב עבודה מסכמת המתבססת על ספרות מדעית עכשווית. הסטודנטים משובצים אוטומטית למסלול זה, כאשר סטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד יכולים לבקש להשתבץ במסלול עם תזה.


תנאי הקבלה לתואר שני זה כוללים הצגת תואר ראשון במדעי המחשב בממוצע 80 ומעלה. יכולים גם להגיש מועמדות מי שנמצאים בסמסטר האחרון ללימודי התואר הראשון וממוצעם 80 לפחות.


בוגרי תארים ראשונים בתחומים אחרים, שלהם רקע במדעי המחשב כמו סיום לימודי תעודה, למשל, יכולים גם הם להגיש מועמדות וזו תישקל בהתאם לממוצע התואר הראשון ולציונים בלימודי התעודה.


ועדת הקבלה לעתים שוקלת קבלה חריגה על תנאי של מועמדים מסוימים. מועמדים שמעוניינים להתקבל במסלול זה נדרשים לסיים בממוצע 80 ומעלה שני קורסי השלמה, כולל קורס נושאים מתקדמים באלגוריתמים וקורס נוסף (קורסים אלו נחשבים לצורך מניין נקודות זכות בתואר). לאחר סיום הקורסים, הועדה מחליטה האם לקבל אותם ללימודים.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה מוצע מסלול מחקרי עם תזה וכן מסלול עיוני ללא תזה. המסלול ללא התזה כולל ביצוע פרויקט מחקרי במסגרת המחלקה.


הסטודנטים במחלקה נדרשים לבחור כיוון לימודים מתוך רשימה, כאשר לפי הכיוון הם בונים תכנית לימודים. הכיוונים האפשריים הם אלגוריתמיקה וחישוביות תיאורטית, קריפטוגרפיה ואבטחה, בינה מלאכותית ורובוטיקה, ומדעי הנתונים. כמו כן, קיים כיוון כללי ללא התמחות, שפתוח רק למי שמשתתפים במסלול ללא תזה. כדי להשתתף בכיוון הכללי, יש ללמוד בשנה הראשונה 3 קורסי חובה – כל אחד מהם מכיוון לימודים אחר.


היקף תכנית הלימודים עומד על 44 נקודות זכות, מתוכן כ – 36 נקודות זכות מוקדשות לקורסים השונים – קורסי חובה של כיווני הלימוד וכן קורסי בחירה. נוסף על כך, הסטודנטים נדרשים להשתתף בשני סמינריונים וכן בסדנה לפרויקטים מתקדמים.


אפשרויות תעסוקה


השתתפות בתואר שני ללא תזה מאפשר למסיימים להתפתח מבחינה מקצועית, ולרכוש ידע עדכני – תיאורטי ומעשי – שיכול לעזור להם להתקדם בעבודה בתעשייה. ההתפתחויות הטכנולוגיות כה מהירות, שכיום כדי להיות מעודכנים בהן, רבים בוחרים להמשיך, להתמחות וללמוד גם לאחר סיום התואר הראשון ואף בעת העבודה בתחום.


מסלולים ללא תזה לרוב מתמקדים בהקניית ידע וכלים מעשיים, כאשר פרויקט הגמר היישומי יכול לעזור לפתח יכולות אלו. לעתים קרובות, משום הביקוש בקרב אנשי מקצוע שעובדים בהייטק במשרה מלאה, במוסדות הלימודים מתאימים את מתכונת הלימודים לשילוב עם עבודה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במדעי המחשב ללא תזה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במדעי המחשב ללא תזה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני במדעי המחשב ללא תזה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 245 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp