רוצה פרטים על הנדסת תעשייה וניהול בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת תעשייה וניהול בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תעשייה וניהול בבאר שבע והדרום


המעוניינים בלימודי הנדסת תעשייה וניהול באזור הדרום יכולים למצוא תואר זה במספר ערים. הלימודים מתקיימים במכללות ואוניברסיטאות בערים כגון באר שבע, אשדוד ומיקומים נוספים. באופן זה הסטודנטים תושבי הדרום יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ובמקרים רבים להתאים את הלימודים לשילוב עם עבודתם ושגרת חייהם.


לימודי הנדסת תעשייה וניהול נחשבים לאחד המקצועות ההנדסיים המבוקשים ובמהלכם ניתן ללמוד כיצד לפתח ולהטמיע פתרונות טכנולוגיים מתקדמים עבור התעשייה. בלימודים משולבים קורסים עיוניים יחד עם פרויקטים מעשיים שבהם מכירים מקרוב את צורכי השוק ומתנסים בפועל בכלים החשובים למהנדסים, במהלך ביצוע הפרויקטים נערכים לא אחת שיתופי פעולה עם חברות ומפעלים באזור מוסד הלימוד, מה שיכול לסייע לבוגרים לפתוח דלת לפיתוח הקריירה בדרום בסיום התואר.


בוגרי לימודים בדרום בתחום זה יכולים למצוא מגוון של אפשרויות תעסוקה באזור, הביקוש למהנדסים אלה רב למדי והם יכולים להשתלב במפעלים, ארגונים עסקיים, מוסדות ציבור ועוד. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים ולהרחיב את השכלתם תוך פיתוח יכולות מחקריות.

 

מוסדות


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


באוניברסיטת בן גוריון מתקיים תואר ראשון בתחום זה, שבמסגרתם ניתן לבצע פרויקטים מעשיים הנערכים בשיתוף עם חברות וארגונים בתעשייה, כגון חברות הייטק, סטארט אפים, גופים חברתיים, מפעלים ועוד. במהלך התואר הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה התמחויות בהן התמחות ניהול הייצור שבה מתמקדים בתחום התפעול בייצור; התמחות מערכות מידע שבה מתמקדים בפיתוח והטמעה של מערכות טכנולוגיות בתעשייה; או התמחות מערכות נבונות שבה נלמד פיתוח מערכות חכמות ומתקדמות.


סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלולים ייעודיים שונים. באפשרותם לבנות תכניות לימוד בדגש על תחומי העניין ההנדסיים שלהם ולקחת חלק בעבודות מחקר של חוקרי המחלקה. המעוניינים מסלול ישיר לתואר שני יכולים לבחור בין מסלול מית"ר שבו מתחילים את התואר השני כבר בשנה הרביעית תוך כתיבת פרויקט מחקר שאותו מרחיבים בהמשך לתזה; לבין מסלול קש"ת לקיצור משך התואר. סטודנטים אלה יכולים להשתלב כעוזרי הוראה במחלקה.


תחומי לימוד נוספים המוצעים בפקולטה למדעי ההנדסה כוללים חשמל ומחשבים, חומרים, מכונות, תוכנה, נתונים, ביוטכנולוגיה, מערכות מידע ועוד. מוצעות גם תכניות לתארים כפולים שבהן לומדים לשני תארים ראשונים במקביל. ברבות מהמחלקות ניתן להמשיך לתואר שני ולתואר שלישי.

 

האוניברסיטה הפתוחה (מגוון ערים)


הלימודים באוניברסיטה הפתוחה נערכים במרכזי לימוד הפזורים ברחבי הארץ, באזור הדרום ניתן למצוא מרכזי לימוד בערים כגון באר שבע, אילת, אשדוד, שדרות, ערד, מצפה רמון ומיקומים נוספים. יש לציין כי הקורסים הנערכים בתואר זה אינם מתקיימים בכל עת בכל מרכזי הלימוד ולכן מומלץ לוודא את זמינות הקורסים הנדרשים בכל שלוחה.


הלימודים באוניברסיטה הפתוחה נערכים במסלולים גמישים שיכולים להתאים במיוחד לאנשים עובדים. הסטודנטים יכולים לתכנן את שעות הלימודים ולהתאים אותן לצורכיהם, לרבות מסלולי לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול. הלמידה מתבססת על שילוב בין למידה מקוונת באמצעות טכנולוגיה לבין לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד.


במסגרת לימודיהם הסטודנטים יכולים לבחור בין התמחות תפעול וייצור לבין התמחות מערכות מידע. הסטודנטים לומדים קורסי חובה ובחירה וגם מבצעים פרויקט מסכם בתחום ההתמחות שלהם.


בתחום ההנדסה, מציעים באוניברסיטה גם לימודי הנדסת תוכנה במסלול גמיש, וכך גם לימודי מדעים, לימודי מדעי החברה, לימודי ניהול ועוד. במקרים רבים ניתן ללמוד גם במסלולים דו חוגיים או לשלב חטיבות ידע מתחום ידע נוסף במסגרת התואר.

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (באר שבע, אשדוד)


לימודים בתחום זה מתקיימים בשתי שלוחות מוסד הלימוד בדרום, בשלוחת באר שבע ובשלוחת אשדוד. בפני הסטודנטים מוצעות כמה התמחויות, ההתמחות במערכות מידע וההתמחות בניהול פרויקטים הנדסיים מתקיימות בשני הקמפוסים, וההתמחות במערכות תעשייה נערכת בקמפוס באר שבע בלבד.


במהלך התואר הסטודנטים רוכשים ידע עיוני וכלים פרקטיים לצורך הכנתם לתפקידי מהנדסים בתעשייה של היום, במסלול שמים דגש על תכונות החשובות למהנדסים כגון פיתוח ראייה אינטגרטיבית, גמישות, הנדסת תהליכים ואנליזה ארגונית ושילוב בין ריאלי והומני ועיסוק בתהליכים הנוגעים לפן האנושי של המקצוע.


במוסד הלימוד ניתן להמשיך גם לתואר שני בתחום זה, שנערכת בשני הקמפוסים. מסלולים נוספים הנערכים במכללה כוללים לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת כימיה, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ועוד.

 

על הלימודים


סטודנטים בתואר זה לומדים על פתרונות, כלים ותהליכים לייעול פעילות התעשייה ולקידום רווחיות ואיכות בארגונים. כיום ידע הנדסי זה הוא משאב חשוב בשוק התחרותי והדינמי, הסטודנטים לומדים כיצד לסייע לארגונים של היום וכיצד לפתח את פתרונות העתיד בתחום הטכנולוגי.


במהלך הלימודים בוחנים כיצד מנתחים צורכים של ארגונים ומתכננים מערכות בהתאם לצורכיהם. הם בוחנים את מכלול הגורמים החיוניים להצלחה ולרווחיות של חברות כגון טכנולוגיות מידע, חומרים, הון אנושי, מערכי תפעול ומלאי ועוד. לשם כך הם מתחילים בחשיפה למדעי יסוד שונים כגון מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים ועוד וכן לכלים מענפי הניהול והכלכלה הרלוונטיים לעבודת המהנדסים. בהמשך הם לומדים על שיטות עבודה וטכנולוגיות מתקדמות שאותן ניתן להטמיע במגזרים וארגונים שונים.


במהלך התואר מוצעות לרוב התמחויות או מיקודי למידה לבחירת הסטודנטים. במסגרת זו נלמדים קורסים ממוקדים בענפים רלוונטיים שונים וכך ניתן לפתח מיומנויות חשובות להמשך הדרך. בין תחומי ההתמחות הנפוצים ניתן למנות ייצור, מערכות מידע, משאבי אנוש, טכנולוגיות חכמות, ניהול התפעול ועוד.

 

מתכונת הלימוד


אורך לימודי הנדסה בדרום הוא בדרך כלל ארבע שנים. בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודי בוקר לבין לימודי ערב שמתאימים לאנשים עובדים.


בתואר משולבים קורסים עיוניים עם פרויקטים יישומיים. בפרויקטים והתרגילים הסטודנטים מתנסים בפועל בניתוח צורכים של ארגונים, בתכנון של פתרונות ובפיתוח והטמעה שלהם. במקרים רבים הפרויקטים מהווים הזדמנות להיחשף ללקוחות אמיתיים ולפעול בשיתוף פעולה עם מפעלים וחברות הייטק. את הפרויקטים מציגים בתערוכת גמר בסיום התואר, אליה מוזמנים בכירים מן התעשייה, מה שמאפשר חשיפה לאפיקי תעסוקה פוטנציאליים בעתיד.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


הודות לאופי הרב תחומי של המקצוע ולסל הכלים הנרחב שנדרש מן המהנדסים, הם פועלים במגוון של זירות במשק. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים שונים בענפי ההייטק והטכנולוגיה וכן בענפים עסקיים כגון בנקאות, כלכלה ועוד. זאת מכיוון שבמגוון ענפים במשק נדרשים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לייעול הפעילות ולהעלאת התפוקה. בין התפקידים שאותם הבוגרים יכולים למלא נכללים מהדסי שיטות, מנהלי פרויקטים טכנולוגיים, מנתחי ומנהלי מערכות מידע, מדעני נתונים, מנהלי ומהנדסי ייצור, וכן יועצים בנושאים טכנולוגיים עבור מפעלים וחברות.


כיום בדרום פועלים מספר מתחמי הייטק ותעשייה שבהם חברות מקומיות ובין לאומיות, בבאר שבע ובקרבתה פועלים פארק גב ים בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון,אזור התעשייה של באר שבע, פארק התעשייה נאות חובב ועוד. באזורים נוספים ניתן למצוא פארקי תעשייה באופקים, פארק עידן הנגב בסמוך ללהבים ורהט, אזורי התעשייה במצפה רמון, בירוחם ודימונה ועוד. כמו כן, באזור ארגונים עסקיים רבים שבהם יכולים לפעול המהנדסים. פיתוח התעשייה בנגב ובדרום הולך ועולה בעשור האחרון וצפוי רק להמשיך ולעלות, מה שצפוי לפתוח דלת לאפשרויות תעסוקה נוספות לעוסקים בענף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת תעשייה וניהול בדרום?

רוצה לדעת יותר על הנדסת תעשייה וניהול בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת תעשייה וניהול בדרום

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp