רוצה פרטים על פיזיותרפיה בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פיזיותרפיה בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פיזיותרפיה בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פיזיותרפיה בחיפה והצפון

 

לימודי פיזיותרפיה מתקיימים באזורים שונים בארץ, בהם גם באזור הצפון. תושבי האזור המעוניינים ללמוד את התחום יכולים למצוא מסלולים בערים כגון חיפה או צפת. כך הם יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם או עבודתם בתנאים נוחים. הלימודים מתקיימים באוניברסיטאות וכן במכללות אקדמיות.


בלימודי פיזיותרפיה משולבים קורסים מעשיים רבים וכן התנסות מעשית וסטאז', אלה מתקיימים במוסדות שונים במערכת הבריאות באזור הצפון, כגון בתי חולים, מרכזי שיקום ועוד, מה שמאפשר לסטודנטים להיחשף למקומות תעסוקה פוטנציאליים במקום מגוריהם לתחילת דרכם כאנשי מקצוע.


הדרישה כיום לעובדים במקצועות הפרא רפואיים נמצאת בעליה, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מסגרות תעסוקה והביקוש להם רק הולך ועולה. גם באזור הצפון ישנה דרישה רבה לעובדים בתחום זה. בין הגורמים לתורמים לצורך באנשי מקצוע נכלל גם משבר הקורונה, שמצריך מציאת פתרונות חדשניים ומתקדמים לסיוע למטופלים במציאות מאתגרת.

 

מוסדות


בין המוסדות שבהם מתקיימים לימודים בצפון בתחום זה, נכללות האוניברסיטאות והמכללות הבאות:


אוניברסיטת חיפה


הלימודים באוניברסיטת חיפה כוללים שילוב בין עקרונות ממדעי הרפואה, הטבע וההתנהגות. הסטודנטים לומדים מקצועות עיוניים הנוגעים לפעילות אנשי המקצוע ובמקביל לוקחים חלק בקורסים מעשיים שבהם מתמקצעים בענפים כגון עבודה עם אנשים עם מוגבלויות או שיקום ספורטאים. בתואר נכללת למידה מעשית במסגרת סדנאות, תרגילים וסימולציות המדמות מצבים מן השטח. באופן זה הסטודנטים יכולים לפתח מיומנויות טיפוליות וללמוד כיצד להתמודד עם אתגרים מקצועיים. בתואר משולבת גם התנסות קלינית החל משלבים מוקדמים של הלימודים. מתקיימים גם שיעורי אנטומיה במעבדה בבית הספר לרפואה של הטכניון ובבית החולים רמב"ם.


מסלולי לימוד נוספים המתקיימים באוניברסיטה כוללים לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי סיעוד, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי ייעוץ והתפתחות האדם, לימודי פסיכולוגיה ועוד מגוון רחב של חוגים. כמו כן, בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני בפיזיותרפיה המתקיים באוניברסיטה. בתואר השני הם יכולים להעמיק את הידע שברשותם, להכיר שיטות שיקום חדשות ולרכוש ידע מחקרי הנחוץ לפיתוח קריירה אקדמית.

 

המכללה האקדמית צפת


במהלך הלימודים במכללה האקדמית צפת הסטודנטים מכירים מגוון של כלים החשובים לאנשי המקצוע. במקביל ללימודים העיוניים הם משתתפים בהתנסויות קליניות מעשיות במרכזי שיקום ובתי חולים כדי לצבור ניסיון בתחום הנלמד, בהתנסויות מכירים גם תהליכי עבודה עם אוכלוסיות שונות כגון ילדים, נשים מבוגרים ועוד. כמו כן, נכללת בתואר סימולציה בתחום התקשורת בין מטפלים ומטופלים, שבה לומדים על מיומנויות חשובות לפיזיותרפיסטים כגון אמפתיה, ובניית אמון וחיזוק יכולות התמודדות עם מצבים מאתגרים.


בפקולטה למדעי הבריאות של המכללה מתקיימים לימודים בתחומים נוספים כגון סיעוד, רפואת חירום ומדעי המעבדה הרפואית. במכללה ניתן ללמוד גם מסלולים נוספים בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, משפטים ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודים אלה הסטודנטים לומדים על מגוון הכלים הנחוצים למתן טיפול לאחר מקרים של פציעה, מחלה או תאונות בדגש על מערכת התנועה של הגוף. הסטודנטים רוכשים ידע מדעי מן המקצועות הפרא רפואיים וכן מענפים במדעי הטבע, מדעי הבריאות, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה. הם לומדים על שלבי האבחון, תכנון הטיפול וביצוע העבודה המשותפת עם המטופלים עד לשיקום תוך פיתוח המיומנויות הקליניות הנדרשות מאנשי המקצוע. נלמדים תהליכי הטיפול בבתי חולים, במרכזי שיקום וכן במסגרות בקהילה. הם דנים גם באופן ההשתלבות בצוותים טיפוליים רב מקצועיים שעוסקים בטיפול במטופלים וכך בוחנים כיצד לעבוד בשיתוף פעולה עם רופאים, אחיות, דיאטנים ובעלי מקצוע נוספים מתחום הרפואה ומהתחום הפרא רפואי.


הסטודנטים לומדים לטפל במצבים בריאותיים שונים כגון פגיעה אורתופדית, פגיעה נוירולוגית או מחלות שונות. כמו כן, הם לומדים כיצד להתאים את הטיפול לצורכים של אוכלוסיות ייעודיות שונות כגון ילדים, בני הגיל השלישי, ספורטאים מקצועיים ועוד. נוסף על כך הם דנים בתחום קידום הבריאות ורוכשים מיומנויות ייעוץ לחיים בריאים מבחינה תנועתית וארגונומית.

 

מתכונת הלימוד


אורכו של התואר ארבע שנים. הסטודנטים לומדים בתכנית מלאה שבה שיעורים מתקיימים בחמישה ימים בשבוע. בחלק מימי הלימוד מתקיימים קורסים מעשיים והתנסויות קליניות.


במסגרת לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק בלימודים קליניים והתנסויות במוסדות בריאות, כגון מחלקות בתי חולים, מרכזי שיקום, מרפאות קהילתיות, מרכזים בתחום התפתחות הילד ומסגרות נוספות שבהן נחוצים שירותיהם של אנשי המקצוע. במהלך ההתנסות ניתן להכיר את הנעשה בשטח ולתרגל בפועל טיפול במספר מטופלים, תוך ליווי ופיקוח של סגל ההוראה ואנשי מקצוע מנוסים.


כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בהכנה למבחנים הממשלתיים הנדרשים בדרך לקבלת הרישיון שאותו יש לקבל מטעם משרד הבריאות כדי להשתלב במקצוע. הם מכירים את מבנה הבחינות וסוקרים את התחומים המדעיים הנכללים בהן.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


מסלולים אלה מתאימים לתושבי חיפה והגליל המעוניינים להשתלב במקצוע פרא רפואי ולפתח קריירה כפיזיותרפיסטים. הלימודים מתאימים למי שטובים בעבודה עם אנשים ולבעלי יחסי אנוש מצוינים, שיכולים לתת מעצמם לאחר ולסייע במצבים בריאותיים מורכבים. לאור התפתחות משמעותיות שעוברות על הענף וכניסתן של מגמות כגון טיפול מרחוק, אנשי המקצוע נדרשים גם להתמצאות טכנולוגית וליכולת ראייה רב תחומית.


במסגרת תנאי הקבלה לפיזיותרפיה המועמדים נדרשים לרוב לציון התאמה גבוה, שמורכב משקלול של הממוצע בתעודת הבגרות עם הציון בפסיכומטרי. בתהליך הקבלה מושם דגש גם על הנתונים האישיים של המועמדים ועל התאמתם למקצוע, לכו מתקיימים ראיונות אישיים ומבחני מיון שונים לצורך בדיקת ההתאמה. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת וממוסד למוסד.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בסיום התואר, ולאחר קבלת הרישיון ועמידה בכל החובות הנדרשים על ידי משרד הבריאות, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מסגרות בעולם הבריאות והטיפול. הם משתלבים בדרך כלל במחלקות בתי חולים, במרכזים רפואיים ושיקומיים, בקופות החולים, במרכזים להתפתחות הילד, במוסדות גריאטריים, ובמסגרות קהילתיות טיפוליות נוספות כגון עמותות לקידום אנשים עם מוגבלות. כמו כן, באפשרותם לפעול בארגונים ומוסדות בתחום הספורט, שם שירותיהם נחוצים בעבודה עם ספורטאים בתחום פציעות הספורט והשיקום מהן. שירותיהם של אנשי המקצוע נחוצים לעיתים גם במוסדות רווחה ובמערכת החינוך המיוחד.


כיום באזור הצפון ישנן מסגרות שונות שבהן יכולים הבוגרים להשתלב. בחיפה ובגליל פועלים מספר בתי חולים ומרכזים רפואיים וקופות חולים שבהן נדרשים שירותיהם של אנשי המקצוע. כמו כן ניתן למצוא בערים שונות באזור מכונים פיזיותרפיסטים פרטיים ומכונים להתפתחות הילד. הבוגרים יכולים גם לעסוק בתחום כעצמאיים ולהציע שירותי טיפול ושיקום לאוכלוסיות שונות המתגוררות באזור.


המעוניינים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית יכולים לפנות לתואר שני בתחום. מוסמכי התואר השני יכולים להתקדם לתפקידים ניהוליים ובכירים יותר וכן להרחיב את הידע שברשותם ולהכיר שיטות שיקום מתקדמות וחדשניות. כיום באזור הצפון מתקיים תואר זה באוניברסיטת חיפה, במסלול שאורכו כשנתיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פיזיותרפיה בצפון?

רוצה לדעת יותר על פיזיותרפיה בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד פיזיותרפיה בצפון

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp