רוצה פרטים על תואר שני בהנדסה ללא תזה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסה ללא תזה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסה ללא תזה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסה במסלול ללא תזה


ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות שמאפיינות את תקופתנו יוצרות צורך באנשי מקצוע מנוסים ומוכשרים בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה. תואר שני בהנדסה יכול לעזור לבוגרי התואר הראשון בתחום לרכוש כלים ומומחיות בתחומים המעניינים אותם, להתפתח מבחינה מקצועית ולהעלות את רמות השכר שלהם.


תואר שני בהנדסה במסלול ללא תזה מתאים במיוחד למי שאינם מעוניינים להמשיך במחקר אקדמי, אלא להעמיק את ידיעותיהם ולהרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם. כאן ניתן לקרוא על תכניות שונות המוצעות במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ.


תכנית הלימודים ומתכונתם


לרוב, משך התואר כשנתיים, לא כולל קורסי ההשלמה להם נדרשים חלק מהמועמדים ללימודים. תכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה ובחירה, סמינרים וסדנאות, כאשר המסלול ללא התזה מחייב את הסטודנטים בהגשת פרויקט גמר מסכם, על פי תחום ההתמחות בו הם בוחרים. הפרויקט נערך תוך הנחיה וליווי של איש סגל.


יש לשים לב כי סיום תואר שני במסלול ללא תזה, מחייב את המסיימים שמעוניינים להמשיך לדוקטורט להשלים את התזה כדי להתקבל.

 

מוסדות לימוד אפשריים


הטכניון (חיפה): בטכניון מוצע תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ללא תזה, במספר התמחויות: אבטחת איכות ואמינות, שווקים אלקטרוניים, תפעול מערכות וכלכלה התנהגותית. התכנית כוללת השתתפות בקורסי חובה, ביצוע פרויקט אישי בתחום ההתמחות, והשתתפות בקורסי בחירה מגוונים. היקף התכנית בכל ההתמחויות כ – 40 נקודות זכות, כאשר היקף קורסי החובה הוא כ – 17 נקודות זכות. במהלך לימודי החובה, הסטודנטים רוכשים הבנה בתחומי החשיבה וקבלת ההחלטות, בינה עסקית ושיטות לכריית נתונים, חקר ביצועים, תכנון ניסויים וניתוחם, ועוד.


באוניברסיטה זו, תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסה במסלול ללא תזה, כוללים הצגת תואר ראשון בתחום הנדסי או מדעי, בממוצע 83 ומעלה. מועמדותו של כל מועמד נשקלת על פי ההישגים והרקע האקדמי והמקצועי שלהם, כאשר לעתים נדרשים המועמדים להשתתף בראיונות קבלה.


חלק מהמועמדים מתבקשים להשתתף בלימודי השלמה, על מנת להבטיח תשתית ידע נחוצה. בין המקצועות שאותם יש להשלים (אם לא נלמדו במסגרת התואר הראשון): מתמטיקה דיסקרטית, מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה, מודלים דטרמיניסטיים בחקר ביצועים, מודלים סטוכסטיים בחקר ביצועים, וניהול שרשראות אספקה ומערכות לוגיסטיות.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה זו מוצע תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות עיבוד מידע ומדעי הנתונים, במסלול ללא תזה, שמשכו כשנתיים. סטודנטים שבוחרים במסלול זה נדרשים לבצע פרויקט גמר.


תנאי הקבלה ללימודים הם תואר ראשון בהנדסת חשמל או מחשבים בממוצע 85 ומעלה, כאשר מתקבלים המועמדים בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. מהמועמדים לעתים נדרש להשתתף בלימודי השלמה.


אוניברסיטת תל אביב: התואר השני בהנדסה מוצע באוניברסיטה זו גם במסלול ללא תזה, כאשר הוא מיועד לסטודנטים שלומדים במתכונת חלקית (ולא מלאה).


בחלק מהתכניות יכולים להגיש מועמדותם גם בוגרי תואר ראשון בתחומים קרובים רלבנטיים, כגון מדעי החיים או מדעים מדויקים. ממועמדים אלו עשויות להיות דרישות נוספות והם עשויים להידרש בביצוע תכנית השלמות. ככלל, דרישות הסף מהמועמדים כוללות הצגת תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים בממוצע 80 ומעלה. הדרישות עשויות להשתנות ולכלול דרישות נוספות בכל מחלקה.


בין תכניות הלימוד האפשריות באוניברסיטה נמנות תואר שני בהנדסת סביבה, בהנדסה מכנית, בהנדסת חשמל, בהנדסה ביו רפואית, בהנדסת תעשייה, במדע והנדסה של חומרים. במסגרת המסלול ללא התזה, הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר בתחום בו הם מתמחים.


אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב:
במכללה זו מוצעים מגוון מסלולים לתואר שני בהנדסה ללא תזה. ביניהם, ניתן למנות את המסלולים במערכות תבוניות, תואר שני בהנדסת מערכות, בהנדסת אנרגיה, בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי, הנדסה וניהול במערכות תשתית, והנדסה וניהול במערכות שירות.


משך התכניות השונות הן כשנתיים, כאשר הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע.


תנאי הקבלה משתנים ממסלול אחד למשנהו. התכניות בהנדסת אנרגיה ובהנדסת מערכות, למשל, פתוחות בפני מי שברשותם תואר ראשון בתחומי ההנדסה, הפיזיקה או הכימיה בממוצע 80 ומעלה. כמו כן, עליהם להוכיח ניסיון של שנתיים לפחות בעבודה, בתחומי ההנדסה או הטכנולוגיה.


התכנית לתואר שני בהנדסה וניהול בהתמחות מערכות תשתית פתוחה בפני בוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים, הגיאוגרפיה והאדריכלות. יכולים להתקבל בוגרים של תואר 4 שנתי שממוצעם 75 ומעלה, או בוגרי תואר ראשון תלת שנתי שממוצעם 75 ומעלה.


לתואר השני בהנדסה וניהול בהתמחות מערכות שירות, יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשיית וניהול שממוצעם 80 או יותר, וכן בוגרי תואר ראשון בממוצע 75 לפחות בתחומי ההנדסה, מדעי המחשב, מדעים מדויקים, לוגיסטיקה, כלכלה, מנהל עסקים או מדעי החברה.


HIT מכון טכנולוגי חולון: במכללה זו מוצע תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה גם במתכונת ללא תזה, במספר התמחויות. ההתמחויות האפשריות כוללות את תחום האנרגיה ומערכות ההספק, האלקטרואופטיקה ועיבוד תמונה, התקשורת, וכן המיקרו והננו אלקטרוניקה.


תכנית הלימודים, שהיקפה כ – 42 נקודות זכות, כוללת קורסי חובה ובחירה, סמינר מחלקתי וכן פרויקט גמר. בין קורסי החובה ניתן למנות קורס חובה אחד במתמטיקה, ו – 5 קורסי חובה המשתנים לפי תחום ההתמחות, בהיקף 15 נקודות זכות.


משך התואר הוא כשנתיים, כאשר הלימודים נערכים פעמיים בשבוע, פעם באמצע השבוע בשעות אחר הצהריים ופעם ביום שישי. מתכונת לימודים זו מקלה על שילובם עם עבודה.


אפשרויות תעסוקה


על אף שהוא משתנה בין מקומות עבודה, לרוב שכר מהנדסים הוא מהגבוה במשק עבור שכירים, ויכול להגיע עד לעשרות אלפי שקלים בחודש. ישנן אפשרויות לקידום, בפרט לתפקידים ניהוליים, כאשר מהנדסים בתפקידים בכירים יכולים להעלות משמעותית את רמות השכר שלהם.


מומלץ לשים לב בעת בחירת תחום ההתמחות בתואר השני, מה רמות השכר הנהוגות – שכן תחום ההתמחות יכול להשפיע. כמו כן, בעת הבחירה בהתמחות הרצויה, כדאי גם לברר מה רמות הביקוש בתעשייה לאנשי מקצוע בתחום זה, משום שהביקוש בתחום מסוים יכול להשתנות מעת לעת.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסה ללא תזה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסה ללא תזה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהנדסה

התקבלו 60 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp