רוצה פרטים על תנאי קבלה - רפואת חירום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לרפואת חירום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - רפואת חירום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי רפואת חירום לתואר ראשון


הקבלה ללימודי רפואת חירום נעשית על סמך ציון ההתאמה של המועמדים, זהו ציון המורכב משקלול של ממוצע הבגרויות של המועמדים יחד עם הציון במבחן הפסיכומטרי. רף הציונים הנדרש משתנה ממוסד למוסד הציון לרוב נע בין 500 – 550 אולם יכול להיות גבוה מטווח זה. במוסדות מושם דגש גם על ההישגים בבגרות במתמטיקה ובאנגלית.


במקרים מסוימים מוצעים מסלולי קבלה חלופיים למועמדים. בין היתר, בעלי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד יכולים לנסות להתקבל ללא פסיכומטרי תוך הסתמכות על ההישגים בתעודת הבגרות והצגת ציון סיווג בשפה האנגלית.


כמו כן, קיימים מסלולים ייעודיים ללימודי רפואת חירום למי שמגיעים עם רקע קודם בתחום. בעלי תעודת פרמדיק מוכרת יכולים להתקבל למסלול מקוצר על סמך הניסיון המקצועי שברשותם. יש לציין כי מועמדים בתכנית זו נדרשים גם הם להצגת תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, בדומה למועמדים חסרי ניסיון קודם בתחום.


במוסדות הלימוד מציעים גם מסלולי קבלה מקלים כדי לסייע לסטודנטים בהתמודדות עם נזקי משבר הקורונה. מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א בלבד יכולים להיעזר בתנאי קבלה נמוכים מן הממוצע הנהוג בתחום, לרוב תוך אפשרות לקבלת פטור מן הפסיכומטרי וזאת לאחר ביטול של מועדי בחינה מסוימים. מתווה הקורונה מתייחס לשנת הלימודים 2020 – 2021 בלבד והוא עשוי להשתנות או להתבטל בהתאם להתפתחויות בשטח.


שימו לב - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל המוסדות המלמדים כדי לקבל את הפרטים המדויקים אודות תנאי קבלה ללימודים.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


ללימודים אלה באוניברסיטת בן גוריון מתקבלים מועמדים שלהם בגרות מלאה וציון פסיכומטרי 540 ומעלה. באפשרות המועמדים להתקבל ללימודי רפואת חירום ללא פסיכומטרי, למי שברשותם ממוצע 90 ומעלה בתעודת הבגרות ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. מועמדים שמתקבלים במסלול על סמך בגרות נדרשים להציג סיווג בשפה האנגלית של רמת "בסיסי" לפחות. יש להציג ציון זה עד לסיום הסמסטר הראשון ללימודים, בין היתר ניתן לגשת למבחן אמי"ר לצורך קבלת הציון. כמו כן, על המועמדים לעבור ראיונות קבלה לבדיקת התאמתם לתכנית.


מועמדים שלהם פסיכומטרי 520 שעומדים בדרישות האחרות נבחנים על סמך נתונים אישיים ולימודיים ולפי שיקולי מוסד הלימוד. עליהם לפנות בכתב אל האוניברסיטה ולעבור ראיונות אישיים.


בעקבות משבר הקורונה באוניברסיטה מציעים תנאי קבלה מקלים, כדי לסייע למועמדים המתמודדים עם נזקי המשבר. הסף לזימון לראיונות הטא בגרות בממוצע 90 ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 לפחות, וכן סיווג "בסיסי" באנגלית. יש לציין כי מסלול זה מתייחס למועמדים לשנת תשפ"א בלבד והאוניברסיטה יכולה לשנותו בכל עת.


באוניברסיטת בן גוריון מתקיימת גם תכנית השלמה לרפואת חירום, המיועדת לבעלי תעודת פרמדיקים שברצונם להשלים לתואר ראשון. מתקבלים מועמדים בעלי פסיכומטרי 540 ומעלה. לחלופין קיים מסלול פטור מפסיכומטרי שבו יש צורך בממוצע בגרות 90 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים אלה נדרשים לעבור ראיון אישי במחלקה שבו נבדק הניסיון המקצועי הקודם שברשותם.


המכללה האקדמית צפת


מועמדים המעוניינים להתקבל לחוג זה במכללה האקדמית צפת נדרשים לבגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה ולציון של לפחות 500 בפסיכומטרי. כמו כן יש צורך בציון סיווג אנגלית של לפחות 85, ניתן להסתמך על הציון בפרקי האנגלית של הפסיכומטרי, במבחן אמי"ר או במבחן אמיר"ם הממוחשב.


מועמדים שברשותם תואר ראשון קודם יכולים להתקבל על סמך הישגיהם האקדמיים. בוגרי תואר התמחותי מתקבלים על סמך ממוצע 80 ומעלה ובוגרי לימודים רב תחומיים על סמך ממוצע 85 ומעלה.


כל המועמדים נדרשים לעבור ראיונות קבלה אישיים שבהם נבדקת התאמתם למסלול.


במכללה מאפשרים למועמדים מסוימים שאינם עומדים ברף הדרישות להגיש מועמדות כחריגים ולהיכנס לרשימת המתנה. מדי שנה מתקבל מספר מצומצם בלבד של מועמדים חריגים, בהיקף של עד עשרה אחוזים מן המועמדים המתקבלים ללימודים, וזאת בהתאם לשיקולי מוסד הלימוד.


בית הספר לסיעוד שמיר – אסף הרופא (באר יעקב, בשפלה)


בבית הספר מתקיים מסלול משולב לתעודת פרמדיקים ולימודי סיעוד לתואר ראשון BSN. מתקבלים מועמדים מעל גיל 18 ובעלי אזרחות ישראלית, שלהם בגרות מלאה, כאשר הקבלה נעשית על סמך שקלול הציון הממוצע בבגרות והציון בפסיכומטרי. כמו כן המועמדים נדרשים לידע באנגלית ובשפה העברית ברמת דיבור, קריאה וכתיבה. מי שברשותם תעודת אחות מוסמכת מלימודים קודמים יכולים להגיש צילום של התעודה המעידה על רישום כמורשים לעיסוק במקצוע.


כחלק מתהליך הקבלה על המועמדים להגיש הצהרת בריאות המעידה על בריאות תקינה וכן לעבור חיסונים לפי נוהלי משרד הבריאות. כמו כן, עליהם לעבור מבחן התאמה פנימי של בית הספר להכשרת הפרמדיקים וכן לעבור ראיון קבלה שבו נבדקים מרכיבים אישיותיים, לימודיים ומקצועיים רלוונטיים של המועמדים.

 

על הלימודים


בתכנית זו לומדים הסטודנטים לתואר ראשון לצד הסמכה לתפקידי פרמדיק המוכרת על ידי מד"א. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע רפואי ומדעי הנחוץ לסיוע במצבי פגיעות מורכבות ודחופות הנחוצות להצלת חיים. ידע זה נדרש לעוסקים במקצוע לצורך תפקוד יעיל במצבי חירום ולצורך התמודדות עם האחריות הרבה הכרוכה בתפקיד. הסטודנטים לומדים סוגיות מדעיות, רפואיים וחברתיות ומשלבים גם היכרות מעשית קרובה עם מערכות הבריאות, כגון התנהלות בניידת טיפול נמרץ או השתלבות ביחידות בבית חולים, שם הם פועלים יחד עם עובדים במקצועות פרא רפואיים נוספים ועם צוותי הרפואה.


תחילה נלמדים כלים במדעים שונים כגון פיזיולוגיה, גנטיקה, פיזיקה וביולוגיה, וכן נסקרות סוגיות פסיכולוגיות הנוגעות למקצוע. בהמשך התואר מכירים הסטודנטים תהליכי טיפול במצבים דחופים, כגון טראומות כירורגיות, מצבים הנוגעים לכלי הדם וכלי הנשימה, מצבים קרדיולוגיים ועוד. כמו כן נלמדות סוגיות אתיות, כלכליות וניהוליות הנוגעות למקצוע הפרמדיק.


בחלק ממוסדות הלימוד מציעים תכנית השלמה לתואר, מסלול זה מיועד לפרמדיקים מוסמכים שברצונם ללמוד לתואר ראשון. בתכנית יכולים אנשי המקצוע להרחיב את הידע האקדמי והמקצועי שברשותם וכך לייעל את עבודתם ולפתוח הזדמנויות לקידום מקצועי. תכניות אלה נערכות במתכונת מצומצמת מן התואר הרגיל, שכן הסטודנטים הלומדים בו מקבלים פטורים מסוימים מקורסים לאור הניסיון המקצועי והלימודי הקודם שברשותם.

 

מתכונת הלימוד


לימודים אלה נמשכים כשלוש שנים. הם מתקיימים לרוב במתכונת בוקר חד חוגית שבה לומדים חמישה ימים בשבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים ולצידם משתתפים בקורסים מעשיים שונים, לרבות הדגמות וסימולציות שבהן מדמים מצבים מהמקצוע. כך הם יכולים להתנסות בהתמודדות עם מצבי חירום רפואיים שונים, להכיר ציוד ומכשור ותהליכי עבודה ולצבור ניסיון יישומי בשטח.


בשנת הלימודים האחרונה הסטודנטים יוצאים להכשרה מעשית במערכת הבריאות. הכשרה זו נעשית בפיקוח וליווי של סגל ההוראה ושל אנשי מקצוע מן הענף מטרתה לאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון ולהתנסות בפועל בכלים הנלמדים. התנסות זו מחולקת לעשייה בבתי חולים ולתרגולים בניידות מד"א.

 

אפשרויות תעסוקה


כאמור, כדי להשתלב בענף זה יש צורך בקבלת הסמכה מתאימה מטעם משרד הבריאות. מי שמשלימים את התואר בהצלחה ועומדים בכל דרישות המשרד יכולים לפתוח בקריירה במגוון של מסגרות. בין היתר הם משתלבים במערכי החירום של בתי חולים, וכן פועלים בארגון מד"א. נוסף על כך באפשרותם להשתלב במרפאות, בארגוני הצלה פרטיים וכן בחדרי מיון בתפקידים כגון עוזרי רופא.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - רפואת חירום?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - רפואת חירום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - רפואת חירום

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp