רוצה פרטים על הנדסת תעשייה וניהול בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת תעשייה וניהול בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בחיפה והצפון


תושבי הצפון שברצונם ללמוד תחום הנדסי מבוקש יכולים למצוא מסלולים שונים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול המתקיימים במוסדות לימוד באזור. הלימודים מתקיימים במכללות אקדמיות ובאוניברסיטאות הממוקמים בערים שונות, כגון בחיפה, בכרמיאל ובערים נוספות בגליל. באופן זה ניתן להתאים את הלמידה לשגרת החיים וללמוד סמוך למקום המגורים.


בלימודי הנדסת תעשייה וניהול מתמקדים בשיטות, טכנולוגיות ותהליכים לייעול פעילות ארגונים ומפעלים. בתואר זה מחברים בין עולם ההנדסה לתחום העסקי והתפעולי. הסטודנטים נחשפים למגוון כלים חדשניים לשימוש התעשייה ומפתחים מיומנויות הנדסיות, מדעיות וניהוליות הנדרשות בשוק של היום.

 

מוסדות


האוניברסיטה הפתוחה (ערים שונות בצפון)

 

לאוניברסיטה הפתוחה שלוחות שונות שבהן מתקיימים לימודים בצפון, כגון בחיפה, טבריה, כרמיאל, עכו ועוד. יש להדגיש כי לא בכל מרכזי הלימוד מתקיימים כל הקורסים בזמן נתון. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה המותאמת לאנשים עובדים. הלמידה מתבססת על שילוב שיעורים מקוונים הנלמדים באמצעות טכנולוגיות יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד. הסטודנטים יכולים לתכנן את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד וכן לקבוע כמה קורסים נלמדים בכל סמסטר.


במסגרת התואר ניתן לבחור בין מסלולי התמחות, התמחות מערכות מידע או התמחות תפעול וייצור. הסטודנטים לומדים קורסי חובה ובחירה וכן משתתפים במעבדות בתחומים כגון ייצור משולב מחשב, פיזיקה ועוד.


בתחום ההנדסה ניתן למצוא גם לימודי הנדסת תוכנה. באוניברסיטה הפתוחה מתקיים מגוון רחב של תכניות נוספות בענפי המדעים, מדעי החברה, ניהול, מדעי הרוח ועוד. בחלק מן המקרים ישנה אפשרות ללימודים דו חוגיים או שילובי חטיבות קורסים.

 

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל)

 

הסטודנטים במסלול זה לומדים על מגוון כלים לניהול, תכנון והטמעה של מערכות תעשייתיות מתקדמות. בתואר משולבים קורסי בחירה וחובה וכן מעבדות שונות. הסטודנטים יכולים לבחור לקחת חלק בהתמחות בתעשייה שבה צוברים ניסיון פרקטי בארגונים. הם יכולים גם לערוך פרויקט גמר שנתי בתחום החדשנות העסקית וההנדסית שאותו מבצעים בפיקוח הסגל ובשיתוף עם ארגונים שונים.


מסלולי לימוד נוספים המתקיימים במכללה הם לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסה אופטית, לימודי הנדסת מכונות ועוד. מתקיימים גם לימודים בתחומי המדעים כגון לימודי מתמטיקה שימושית. ניתן להמשיך גם לתואר שני בתחומים שונים במוסד זה.

 

המכללה למינהל (חיפה)

 

בשלוחת חיפה של רשת המכללות המכללה למינהל מתקיימים לימודים בתחום זה במסגרת שיתוף פעולה בין המכללה למינהל לבין האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים לומדים בתכנית הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע, כאשר הקורסים האקדמיים נערכים על ידי האוניברסיטה הפתוחה וכוללים קורסים בתחומי המדעים, הניהול, ניהול פרויקטים, מערכות מידע ועוד. הסטודנטים יכולים גם לקחת חלק במכינה שעורכים במכללה שמטרתה להכין אותם לקראת הלימודים. במהלך התואר מציעים לסטודנטים מגוון של תרגולים ושיעורי תגבור.


הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודי ערב לבין מסלול יום. בכל שנת לימודים נכללים שלושה סמסטרים הכוללים גם סמסטר בחודשי הקיץ. במכללה מתקיימים מסלולים נוספים לתואר ראשון בחשבונאות ובניהול, מסלולים ללימודי הנדסאים וכן לימודי תעודה במגוון של תחומים.

 

הטכניון (חיפה)

 

בטכניון פועלת פקולטה להנדסת תעשייה וניהול שבה מתקיים תואר ראשון בהתמחויות משניות שונות. בין הענפים שבהם ניתן להתמחות נכללים תורת המשחקים, יזמות וחדשנות או מגמת כלכלה.


סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שני. מטרת המסלול היא חשיפת הסטודנטים למחקר ובמהלך לימודיהם הם מתנסים בביצוע מחקרים שונים בךקולטה. כמו כן הם מקבלים חיבור למנחים לתואר השני, מה שיכול להקל על המשך לימודים המתקדמים. במסלול זה מסיימים את שני התארים בפרק זמן של כחמש שנים.


מסלולים נוספים המתקיימים בפקולטה כוללים הנדסת מערכות מידע והנדסת נתונים ומידע. בפקולטה מתקיימים גם לימודים מתקדמים לתואר שני מחקרי ושאינו מחקרי.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים בוחנים הסטודנטים תהליכי תכנון, תפעול ויישום של מערכות תעשייתיות מורכבות. הם מתוודעים לשיקולים הנדסיים וטכנולוגיים רלוונטיים לארגונים וכן לסוגיות כלכליות, תפעוליות ולוגיסטיות החיוניות לפעולתם של מפעלים וחברות במשק.


בלימודים משולבים ענפי ידע רבים, הסטודנטים נחשפים לכלים במדעים ובהנדסה ומעמיקים בענפים תעשייתיים שונים כגון מערכות מידע, מלאי, איכות, שיווק, ייצור, תפעול ועוד. באמצעות רכישת כלים אלה הם לומדים כיצד מנתחים צורכים של ארגונים, בונים אסטרטגיה טכנולוגית מתאימה ומיישמים אותה בפועל בשטח. נרכשות גם מיומנויות לניתוח וחקר של שיטות עבודה והטמעה של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וחדשניים שבעזרתם ניתן לצמצם עלויות ולהעלות רווחים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא ארבע שנים. במרבית המקרים מדובר בלימודי יום אולם במוסדות מסוימים מציעים גם לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול, מסלולים אלה יכולים להתאים במיוחד למעוניינים לשלב בין לימודים ועבודה.


בתואר משלבים בין קורסים עיוניים לבין תרגילים פרקטיים, מעבדות ופרויקטים. כמו כן, הסטודנטים בחלק ממוסדות הלימוד יכולים להשתלב בהתנסויות או התמחות בתעשייה, שבה הם משתלבים בארגונים ומכירים מקרוב תהליכי עבודה וטכנולוגיות עדכניות. לקראת סיום התואר הם עורכים פרויקט גמר מסכם שבו הם יכולים להתנסות בתכנון פיתוח פתרונות עבור ארגוני תעשייה.


לעיתים באפשרות הסטודנטים לבחור תחום התמחות. מטרת ההתמחות היא לחשוף אותם לסוגיות עדכניות מענף ההנדסה ולאפשר להם לפתח מיומנויות פרקטיות הנחוצות בשוק. בין תחומי ההתמחויות הנפוצים ניתן למצוא מערכות מידע, יזמות וענפים נוספים. ההתמחות כוללת בדרך כלל מספר קורסים עיוניים ופרויקטים.

 

למי מתאימים הלימודים

 

מסלול זה מתאים לתושבי חיפה, הקריות והגליל שברצונם ללמוד תחום המשלב בין הנדסה ועסקים. לימודים אלה מתאימים לבעלי זיקה לתחום הכמותי שלהם גם הבנה בניהול, עסקים וכלכלה. במהלך התואר נלמדים גם קורסים בתחום המתמטי והמדעי.


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות ובדרך כלל מתבססים על שקלול הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות. במוסדות מתמקדים לרוב בסכם ההנדסי או הכמותי שבהם דגש רב יותר על ההישגים בפרקי החשיבה הכמותית, וכן על הבגרות במתמטיקה, פיסיקה ומקצועות ריאליים נוספים.


אפשרויות תעסוקה באזור


בסיום לימודיהם נפתחות אפשרויות תעסוקה רבות בפני הבוגרים, הם יכולים להשתלב בתפקידים רבים שמהותם ייעול מערכות תעשייתיות והטמעה של טכנולוגיות חדשניות. בין מגוון התפקידים שאותם יכולים הבוגרים למלא נכללים מהנדסי ייצור, מפקחי תפ"י, מנהלי מלאי, מטמיעי מערכות מידע, מנהלי פרויקטים טכנולוגיים, אנליסטים עסקיים ועוד.


בצפון הארץ קיימת דרישה רבה למהנדסים אלה והם יכולים להשתלב במגוון מסגרות לאחר סיום לימודיהם. משרות רבות מתייחסות לתפקידי מנהלי פרויקטים ובקרי פרויקטים בארגונים טכנולוגיים, מפעלים וחברות עסקיות באזור. בין היתר שירותיהם נדרשים בחברות בתחומים כגון אלקטרוניקה, אנרגיה, ביוטק, ואף לארגוני הייטק, פיננסים ונדל"ן בחיפה ובערים נוספות.


מי שמעוניינים להמשיך לתואר שני יכולים למצוא מסלולים אלה במוסדות שונים בצפון, כגון בטכניון ובמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. לאחר סיום תואר שני ניתן להרחיב את תחומי ההתמחות בתעשייה או להמשיך למסלולים מחקריים באקדמיה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת תעשייה וניהול בצפון?

רוצה לדעת יותר על הנדסת תעשייה וניהול בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת תעשייה וניהול בצפון

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp