רוצה פרטים על תיירות ומלונאות ללא פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול תיירות ומלונאות ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תיירות ומלונאות ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול תיירות ומלונאות לתואר ראשון ללא פסיכומטרי


מועמדים המעוניינים להתקבל לתואר הראשון בניהול מלונאות ותיירות בדרך כלל נדרשים להציג ציון התאמה המורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות. הרף הנדרש משתנה בין המוסדות, אולם במרבית המקרים ציון הסכם נע בין 500 – 600.


לצד אפשרות זו, במוסדות לימוד רבים מאפשרים קבלת מועמדים על סמך ממוצע הציונים שלהם בתעודת הבגרות, תוך קבלת פטור מן הפסיכומטרי. במסלולים אלה ללימודים ללא פסיכומטרי מתקבלים מועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד, לרוב תוך דגש על הציון בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה.


כמו כן, במקרים מסוימים ניתן להתקבל על סמך לימודים קודמים לדיפלומת הנדסאים (לבעלי בגרות מלאה בממוצע הנדרש). מועמדים שאינם עומדים ברף הנדרש במסגרת תנאי קבלה לתיירות יכולים ללמוד במכינה קדם אקדמית ובה להשלים פערים, ולאחר מכן לנסות להתקבל על סמך הציונים באותה מכינה. בחלק מן המוסדות קבלת מועמדים למכינות נעשית על סמך ציוני בגרות, גם ללא פסיכומטרי.


יש לציין כי מועמדים ללימודי תיירות לתואר ראשון המקבלים פטור מן המבחן נדרשים לרוב להציג ציון סיווג רמה באנגלית, בדומה לזה שמקבלים הנבחנים בפרקי האנגלית הייעודיים לכך. את הציון ניתן לקבל באמצעות היבחנות במבחן אמי"ר שנערך במסגרות שונות, או במקבילו הממוחשב אמיר"ם, שמתקיים בדרך כלל במוסדות הלימוד עצמם סמוך למועד תחילת התואר.


שימו לב - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל המוסדות לקבלת הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי הקבלה ללימודים.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

קבלתם של מועמדים על סמך ממוצע הבגרות לחוג זה היא לבעלי ממוצע 102 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה, וכן בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. כמו כן, עליהם להציג סיווג "בסיסי" ומעלה בשפה האנגלית, באמצעות מבחן אמי"ר.

אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת

המעוניינים להתקבל לחוג זה בקמפוס אילת על סמך ממוצע הבגרויות בלבד נדרשים לממוצע של לפחות 78 בתעודת הבגרות. כמו כן, עליהם להציג סיווג באנגלית ברמת "טרום בסיסי ב'" ומעלה, כלומר ציון 70 ומעלה במבחן אמי"ר.

המכללה האקדמית אשקלון

מועמדים לחוג זה במכללה האקדמית אשקלון נדרשים לממוצע בגרויות 82 ומעלה. מועמדים בעלי ממוצע 78 ומעלה יכולים להתקבל במעמד על תנאי לשנה א'.

המכללה האקדמית כנרת (סמוך לטבריה)

במכללה האקדמית כנרת דורשים מן המועמדים בגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 60 ומעלה. כמו כן, כדי להתקבל ללא פסיכומטרי יש צורך בממוצע בגרות 90 ומעלה. אפשרויות קבלה נוספות כוללות קבלה על סמך מכינה קדם אקדמית בממוצע ציונים 85 ומעלה, או קבלה להנדסאים שלהם בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה וציון ממוצע 75 ומעלה במבחני מה"ט. מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל על סמך בגרות מלאה בממוצע 85 ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד, או מכינת 30+ בממוצע 85.

 

מועמדים שמגישים מועמדות על סמך בגרות או מכינה נדרשים להיבחן בבחינת אמיר"ם הנערכת במכללה האקדמית כנרת לצורך סיווג רמת האנגלית, לחלופין באפשרותם להציג ציון במבחן אמי"ר.

האוניברסיטה העברית – הפקולטה לחקלאות (רחובות)

מועמדים המעוניינים להתקבל על סמך בגרות בלבד למסלול זה בקמפוס רחובות של האוניברסיטה העברית יכולים לעשות זאת על סמך ממוצע 10.00 ומעלה. מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע 9.65 ומעלה בבגרויות. כמו כן יש צורך באנגלית ברמת "בסיסי" ומעלה (ציון 85 ומעלה במבחן אמי"ר).


באוניברסיטה ממליצים למועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון מתחת ל – 75, ברמת 4 יחידות בציון מתחת ל – 90 או ברמת 3 יחידות לימוד להשלים מכינה במתמטיקה המתקיימת בחודשי הקיץ.

 

על הלימודים


במהלך התואר, הנערך לעיתים כהתמחות במסגרת תואר ראשון בניהול, הסטודנטים מכירים לעומק את מאפייני תעשיית הפנאי והמלונאות וכן רוכשים ידע בענפים משיקים, כגון הסעדה ומזון. הסטודנטים רוכשים ידע ניהולי, כלכלי, שיווקי ותרבותי הנחוץ לבכירים במוסדות וארגונים בתחום השירות, תוך היכרות עם מגמות עכשוויות ודרישות אקטואליות בשוק.


מדובר בתכנית אינטרדיסציפלינרית באופייה, שבה הסטודנטים משלבים ידע ממגוון של ענפים וכך בונים את סל המיומנויות הנחוץ למנהלי מלונות, יזמים ובעלי תפקידים נוספים בתעשייה זו. בין היתר הם מתוודעים למושגים מרכזיים בניהול ומנהל עסקי לרבות משאבי אנוש, מימון מיזמים ופרויקטים ולימוד סוגיות פיננסיות רלוונטיות. כמו כן, הם מעמיקים בתהליכים וכלים חשובים בתעשיית המלונאות החל מניהול משקאות ומזון או שימוש במערכות המידע של הארגונים הללו, ועד לניהול ופיתוח של מיזמים חדשניים במלונאות, תעופה ועוד. הם דנים גם בענפים ייחודיים בתעשייה זו כגון יזמות במרחב האורבני ומתוודעים למיזמים ייחודיים לארץ ישראל ולאזור הים התיכון. לעיתים משולבים בתואר גם לימודי שפות, לצורך פיתוח ידע הנחוץ להתנהלות מול עמיתים, ספקים ולקוחות.

 

קהל היעד


המסלולים ללא פסיכומטרי מיועדים למועמדים לתואר המעוניינים לקבל פטור מן הבחינה וכך לחסוך זמן וכסף בתהליך קבלתם ללימודים. בדרך כלל הם מתאימים למי שממוצע הציונים שלהם בתעודת הבגרות גבוה. תכניות אלה יכולות להתאים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים בפטור מן המבחן, כגון מי שעובדים בפועל בתעשיית המלונאות והפנאי, ומעוניינים להרחיב את השכלתם ואת הידע הפרקטי שברשותם במסגרת תואר אקדמי. קיימים גם מסלולים ייעודיים לקבלת מועמדים מעל גיל 30 המעוניינים להתקבל לתואר זה. התואר מתאים למי שמחזיקים בזיקה לעולם העסקי ומעוניינים בתחום הפנאי, לבעלי תודעת שירות גבוהה, הבנה פיננסית והיכרות עם תרבויות שונות בעולם. משולבים בו כלים מתחום הניהול והכלכלה יחד עם עבודה עם אנשים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים כשלוש שנים. הם מתקיימים בדרך כלל במתכונת יום מלאה אולם במקרים מסוימים ניתן למצוא גם מסלולים ללימודי ערב המתאימים לאנשים עובדים.


במהלך התואר משלבים קורסים עיוניים שבהם לומדים על תיאוריות עסקיות ותיירותיות יחד עם קורסים מעשיים שבהם מפתחים מיומנויות עבודה חשובות למקצוע. בים היתר מתקיימים סיורים לימודיים לאתרים בארץ וכן הדמיות וסימולציות של מצבים מקצועיים. ברבים מבין מוסדות הלימוד נכללת התמחות מעשית שמתקיימת במוסדות, ארגונים ומלונות במסגרת מסלולי עתודה ניהולית. המשתתפים משתלבים בסניפי חברות גדולות ומתרגלים תהליכים שונים המהווים חלק מעבודתם השוטפת של בעלי תפקידים שונים ברמת ביניים או ברמה בכירה. באמצעות התנסויות אלה הם יכולים לצבור ניסיון פרקטי עוד במהלך התואר וכך לצאת מוכנים יותר אל שוק העבודה. כמו כן, הם מתוודעים לאתגרים מתוך הנעשה בשטח ותוך היכרות עם אנשי מקצוע מנוסים המשתפים אותם מניסיונם בענף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תיירות ומלונאות ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על תיירות ומלונאות ללא פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp