רוצה פרטים על לימודי ערב מדעי הרוח?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב - מדעי הרוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב מדעי הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב במדעי הרוח לתואר ראשון

 

לימודי מדעי הרוח כוללים מגוון רחב של מקצועות, תחומי דעת ומסלולי לימוד. בדרך כלל הלימודים נערכים במסלולי לימודי יום שבהם לומדים בכל ימי השבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. עם זאת, בחלק מן המוסדות האקדמיים מציעים גם מסלולים בשעות הערב.


המעוניינים לשלב בין עבודה ולימודים במסלול גמיש המותאם לשגרת החיים יכולים למצוא מסלולים מגוונים ללימודי ערב. בתכניות אלה לומדים בדרך כלל במספר מצומצם של ימים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים ולעיתים גם בימי שישי. בחלק מן המוסדות מציעים מסלולים גמישים במיוחד שבהם הסטודנטים יכולים לתכנן את מערכת השעות בהתאם לצורכיהם ולקבוע גם את קצב הלמידה. לעיתים משולבת גם למידה מקוונת, מה שיכול להקל על הסטודנטים העובדים.


מוסדות


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה שבה הסטודנטים יכולים לתכנן לפי צורכיהם את שעות הלימוד, ניתן ללמוד בערב ולקבוע גם את קצב הלמידה ומספר הקורסים בסמסטר. הלמידה נערכת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות בשילוב עם מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד הממוקמים במגוון של ערים בארץ. בתחום מדעי הרוח ניתן ללמוד מקצועות רבים כגון בלשנות, היסטוריה, לימודי אפריקה, לימודי תולדות האמנות, לימודי פילוסופיה, לימודי ספרות, לימודי מקרא, לימודי קוגניציה ועוד. באוניברסיטה מציעים מגוון של שילובים דו חוגיים בין מקצועות וכן קיימת אפשרות ללמוד חטיבות קורסים במסגרת תואר ראשי.

 

מכללת רמת גן: מכללת רמת גן היא מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה, מתקיימים בה מגוון מסלולים לתואר ראשון ושני במתכונת גמישה. במכללה מאפשרים ללמוד בשעות הערב או בבקרים או בימי שישי. את הקורסים מעבירים מספר פעמים בשבוע כדי לאפשר לבחור את הזמנים המתאימים ביותר ללמידה או לשמוע שיעורים יותר מפעם אחת. במכללה ניתן למצוא מסלול לימודי מדעי החברה והרוח שבו משלבים קורסים מענפי דעת שונים. בתואר נכללים לימודים מקוונים לצד שיעורים פרונטליים ובהם תרגולים, תגבורים, מרתונים ללמידה לקראת מבחנים וכן מכינות ממוקדות לסטודנטים הנדרשים לכך. כל אלה מוענקים במסגרת תכנית בשם "המקפצה" שמטרתה לסייע לסטודנטים במהלך הלימודים.

 

אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מתקיימת תכנית לימודים רב תחומיים במסלול לאנשים עובדים, בתכנית דו חוגית שבה יש לשלב חוג נוסף. כמו כן, מתקיימת תכנית חד חוגית ייעודית להנדסאים המעוניינים להשלים לתואר, שבה לומדים אחר הצהריים או לחלופין בתכנית מתוקשבת. הסטודנטים בתכנית ללימודים רב תחומיים יכולים לבחור מקבצי קורסים שונים, בין התחומים שאותם ניתן ללמוד נכללים מקבץ היסטוריה, מקבץ מנהיגות, מקבץ גיאוגרפיה, מקבץ סוציולוגיה ועוד. בתחום הרוח נערכות מגוון של תכניות נוספות במסלול יום.

 

המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה - דרום): סטודנטים עובדים יכולים למצוא במכללה האקדמית אחוה מסלול לימודים רב תחומיים המותאם במיוחד למעוניינים לשלב לימודים ועבודה ולבעלי משפחות. התכנית זו לומדים קורסים ממספר חטיבות במקצועות כגון ספרות עברית, היסטוריה ותורת הרעיונות, קיימות וסביבה, לימודי תרבות וענפים נוספים ממדעי החברה כגון משאבי אנוש, פסיכולוגיה וסוציולוגיה. במוסד הלימוד מתקיימות תכניות נוספות לתואר במסלול יום, בהם לימודי חינוך, לימודי משאבי אנוש ועוד.

 

המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל – בצפון): בתכנית הלימודים הרב תחומיים הנערכת במכללה ישנה אפשרות ללמוד במסלול חד חוגי שמותאם לאנשים עובדים, וכן לעובדים בכוחות הביטחון, עובדי השירות הציבורי או עובדי מערכת החינוך. בתכנית זו ניתן לבחור חטיבה ובה ללמוד קורסים מכמה מקבצים מענפי הרוח או החברה. מתקיימת חטיבה במדעי ההתנהגות שבה מקבצים בענפים כגון מגדר, פסיכולוגיה וסוציולוגיה, או לחלופין חטיבת אדם ושינוי חברתי שבה מקבצים בפילוסופיה, לימודי ארץ ישראל, פוליטיקה, היסטוריה ועוד.


האקדמית גליל מערבי (עכו): במכללה מתקיימות מספר תכניות לאנשים עובדים, בהן מסלולים ללימודים רב תחומיים. בתכניות אלה לומדים מספר ענפי ידע מתחומי הרוח והחברה, כגון לימודי יהדות, לימודי השואה, לימודי תרבות ועוד. אורך הלימודים כשלוש שנים וכוללים סמסטרים בחודשי הקיץ. ניתן ללמוד גם תכניות לאנשים עובדים במקצועות החברה השונים, וכן מסלולים שונים ללימודי יום.

 

מסלולי לימוד


סטודנטים שברצונם ללמוד ענף זה יכולים לבחור מבין כמה סוגים של מסלולי לימוד. אלה נקבעים בעיקר על פי כמות המקצוות שבוחרים לשלב בתואר וכן על פי התכנית המתחייבת בכל מסלול.

 

 

  • לימודים חג חוגיים: במסלולים אלה מתמקדים בתחום דעת יחיד בפקולטה ולומדים בו קורסים וסמינריונים לפי דרישות מוסד הלימוד.
  • לימודים דו חוגיים: הסטודנטים יכולים לשלב שני מקצועות מתחום הרוח לפי העדפותיהם או על פי מסלולים מובנים שמציעים במוסד הלימוד. כך הם יכולים לבחון את יחסי הגומלין בין שני התחומים. יש צורך ללמוד קורסים משני החוגים.
  • לימודים רב תחומיים: בלימודים אלה מוצעות מספר חטיבות או מסלולים שכל אחד מהם כולל כמה קורסים מענף רוח אחר. הסטודנטים בוחרים כמה מן החטיבות הללו וכך נחשפים למגוון רחב של ענפים במהלך התואר.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. הם מתקיימים במסלולים ייעודיים שבהם לומדים בשעות אחר הצהריים. בדרך כלל מתקיימים הקורסים ביומיים עד שלושה בשבוע, כדי להשתלב בנוחות בשגרת חייהם של אנשים עובדים. כמו כן בדרך כלל לומדים גם בימי שישי בבקרים. לימודים אלה כוללים לרוב גם סמסטר שלישי בכל שנת לימודים המתקיים בחודשי הקיץ וזאת כדי לאפשר סיום של התואר בפרק זמן הקרוב לזה של לימודי יום.


במהלך התואר הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים עיוניים, בהם קורסי בחירה וחובה. לעיתים ישנה אפשרות לקחת חלק בקורסים מעשיים שבהם עורכים פרויקטים מחקריים, מקיימים דיונים, מנתחים תהליכים אקטואליים ועוד.

 

 

למי מתאימים הלימודים


לימודים אלה מיועדים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים במסלול גמיש לשילוב עם הקריירה. יכולים ללמוד בהם גם מי שמעוניינים במסלול גמיש לצורכי קידום במקום עבודתם, בארגונים שבהם נדרש תואר אקדמי.


תחום מדעי הרוח מתאים במיוחד לאנשים סקרנים ויצירתיים שאוהבים לחקור ולנתח תופעות ותהליכים בחברה ובתרבות ומעוניינים לבחון תיאוריות וטקסטים אקדמיים מגוונים. היות והענף כולל מגוון רחב של תחומים וחוגים, הסטודנטים יכולים ליצור שילובים שונים בהתאם לתחומי העניין והשאיפות שלהם להמשך הדרך.

 


אפשרויות תעסוקה


בוגרי לימודים אלה יכולים לפתוח דלת לקריירה במגוון אפיקים. בדרך כלל הם משתלבים בענפים כגון משאבי אנוש, גיוס והשמה, שיווק, מידענות והדרכה או בתפקידים כגון ארכיונאים, תחקירנים, כותבים ועוד. תחום העיסוק מוכתב במידה רבה על פי המקצוע או המקצועות הנלמדים.


אחד הכלים היכולים לסייע לבוגרים בצאתם לשוק העבודה הוא הרב תחומיות ויכולות החשיבה הביקורתית שהם רוכשים במהלך התואר. מעסיקים רבים כיום מחפשים עובדים שביכולתם לחשוב "מחוץ לקופסה" ולהתמודד ביצירתיות עם אתגרים. לבוגרי מקצועות אלה לרוב יכולות מילוליות חזקות וכישורי עיבוד מידע, ניתוח ומחקר שיכולים לשמש אותם בהתמודדות עם מקורות מידע, בניתוח תהליכים ובפרויקטים שונים בעולם הארגוני.


מסלול נוסף העומד בפני הבוגרים הוא המשך לתארים מתקדמים. מי שממשיכים למסלול מחקרי עם תזה יכולים לפתוח דלת לקריירה אקדמית כחוקרים או מרצים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב מדעי הרוח?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב מדעי הרוח?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור