רוצה פרטים על מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מחשבת ישראל ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי

 

כדי להתקבל ללימודי מחשבת ישראל נדרש בדרך כלל ציון התאמה, שהוא ציון משוקלל בין ממוצע הבגרות לפסיכומטרי. עם זאת, ברבים מבין המוסדות שבהם מתקיימים לימודים בתחום זה מציעים גם אפשרויות קבלה חלופיות שבהן מסתמכים על קריטריונים אחרים.


בין האפשרויות העומדות בפני המועמדים לחוג נכללים גם לימודים ללא פסיכומטרי. במסלולים אלה הקבלה נעשית על סמך ממוצע הציונים בתעודת הבגרות. הרף הנדרש משתנה בין מוסד למוסד אך לרוב נע בין 85 – 95. כמו כן, המועמדים יכולים לנסות להתקבל על סמך השלמת מכינה קדם אקדמית.


כמו כן, לעיתים מתאפשרת קבלה על תנאי על סמך הישגים במספר קורסים הנלמדים בשנה א'. המועמדים ללימודי מחשבת ישראל יכולים להשלים קורסים אלה במהלך הסמסטר הראשון או טרם תחילת שנה א' ועל סמך הציונים המתקבלים בהם, וכן על סמך ההישגים בתעודת הבגרות, נשקלים המשך לימודיהם בחוג.


לאור משבר הקורונה בחלק מן המוסדות מוצעים מסלולי קבלה חלופיים מיוחדים. תפקיד מתווה הקורונה הוא לסייע למועמדים שנפגעו ישירות כתוצאה מן המשבר וביטול מועדי פסיכומטרי מסוימים ובמסגרתו נדרש לרוב ממוצע בגרות בלבד. חשוב להדגיש כי מתווה זה מתייחס לקבלת מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א בלבד וכי המוסדות רשאים לשנות אותו ואף לבטל אותו בהתאם להתפתחויות בשטח.

 

שימו לב – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות למוסדות ישירות לצורך קבלת המידע העדכני ביותר לגבי תנאי הסף ללימודים.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

כדי להתקבל ללימודים בחוג זה באוניברסיטת בן גוריון על סמך תעודת הבגרות יש צורך בממוצע של לפחות 90 בבגרות. נוסף על כך, המועמדים נדרשים לרמת סיווג "בסיסי" ומעלה באנגלית, כלומר ציון 85 ומעלה במבחן אמי"ר.

אוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטה מתקיימים לימודי מורשת ישראל שבהם משלבים בין תחום ההיסטוריה של ארץ ישראל, פילוסופיה יהודית וארכיאולוגיה. קבלת מועמדים על סמך בגרות בלבד היא לבעלי ממוצע 85 ומעלה. יש לציין כי מאחר ומדובר בלימודים דו חוגיים, יש צורך לעמוד גם בדרישות החוג השני בו מעוניינים ללמוד.

אוניברסיטת חיפה

באוניברסיטת חיפה מתקיימים לימודים בתחום זה כמסלול במסגרת לימודי תולדות ישראל. במסגרת מתווה הקורונה של האוניברסיטה מתאפשרת קבלת מועמדים על סמך ציוני הבגרות, מסלול זה מיועד למועמדים המעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א בלבד. קבלתם נעשית על סמך בגרות מלאה וציונים בשני קורסים שאותם לומדים במהלך סמסטר א' של התואר, יש צורך בציון של לפחות 75 בקורסים כגון ספרות עברית חדשה, יהדות ארצות הברית ועוד. חלק מהקורסים ניתן ללמוד במהלך סמסטר קיץ לפני תחילת הלימודים. כמו כן, המועמדים נדרשים לרמת אנגלית של לפחות "מתקדמים א'".

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

מועמדים המעוניינים להתקבל לחוג זה ללא פסיכומטרי נדרשים לבגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 90. כמו כן יש צורך בציון סיווג באנגלית של לפחות 85.


מתאפשרת קבלתם של מועמדים מעל גיל 30 על סמך ההישגים במכינה 30+. יש צורך בממוצע 85 ומעלה בתכנית המכינה, עמידה במבחן מיון בשפה האנגלית בציון של לפחות 85 והצגת ציון של לפחות 85 בקורסים "טכנולוגיה ומדע" ו – "יסודות הפוליטיקה הישראלית" הנלמדים במסגרת המכינה.

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

קבלה ישירה של מועמדים ללימודים אלה באוניברסיטה העברית נעשית על סמך ציון ממוצע 9.75 ומעלה בבגרויות. מועמדים ראויים לקידום נדרשים לממוצע בגרות של 9.4 לפחות. כל המועמדים נדרשים לרמת אנגלית של לפחות "בסיסי" כדי להתקבל.

המכללה האקדמית אורנים (קריית טבעון)

במכללה האקדמית אורנים לימודי הוראת מחשבת ישראל מתקיימים כהתמחות במסגרת לימודי חינוך, במסלול העל יסודי או היסודי. מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי נדרשים לבגרות מלאה בממוצע של לפחות 93. לחלופין, ניתן לנסות להתקבל על סמך הציונים במכינה קדם אקדמית.


מועמדים שלהם בגרות מלאה בממוצע שבין 92 – 88 יכולים לנסות להתקבל לתואר לאחר מעבר של ראיון התאמה להוראה "מסילה" של משרד החינוך. זהו ראיון ייעודי לתחום ההוראה שבו נבדקות תכונות אישיות ומיומנויות קוגניטיביות.

המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים)

לימודים אלה נערכים כהתמחות בלימודי החינוך במכללת דוד ילין. קבלתם של מועמדים אפשרית על סמך הרכב תעודת הבגרות והציונים בה, גם ללא פסיכומטרי, אם ברשות המועמדים ציונים גבוהים במקצועות ההומניים. בין היתר נדרשת בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ו – 5 יחידות במקצוע מורחב נוסף. ממוצע הבגרויות הנדרש לקבלה למסלול היסודי הוא לפחות 92. למסלול העל יסודי אין אפשרות קבלה על סמך בגרות בלבד ויש צורך בציון התאמה משוקלל. כל המועמדים המתקבלים על סמך בגרות בלבד חייבים לגשת למבחן אמי"ר לצורך סיווג רמת האנגלית.

מכללה ירושלים

זוהי מכללה לציבור החרדי שבה לימודים נערכים בהפרדה בין נשים לגברים. לימודי מחשבת ישראל מוצעים נכון להיום לנשים חרדיות בלבד, הם מתקיימים כהתמחות במסגרת לימודי החינוך. קבלת מועמדות שומרות תורה ומצוות נעשית על סמך תעודת הבגרות שלהן, יש צורך בממוצע 92 ומעלה. כמו כן, על המועמדות לעבור מבחנים פנימיים של המכללה.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מעמיקים בהגות ויצירה יהודית לאורך הדורות תוך היכרות עם מושגים מרכזיים בחשיבה ובפילוסופיה היהודית. במסגרת התואר משולבים ענפים שונים ממדעי הרוח, כגון פילוסופיה, לימודי תרבות, תלמוד, קבלה, רוחניות ועוד.


הסטודנטים מתוודעים לזרמי הגות ופילוסופיה מימי הביניים ועד העת החדשה תוך היכרות עם הוגים שונים וכן מכירים תנועות מודרניות ביהדות ואת משנתן. בין היתר לומדים על כתביהם של הרמב"ם, יהודה הלוי, ברנר, מנדלסון, הרב קוק והוגים נוספים. כמו כן הן דנים בסוגיות מאורח החיים היהודי כפי שאלה באות לידי ביטוי בתלמוד, בזוהר, בקבלה ובכתבים נוספים.


כמו כן, הם בוחנים לעומק מגוון סוגיות מארון הספרים היהודי תוך חקירה היסטורית, בלשנית, ספרותית וחברתית. דרך מגוון נקודות המבט הללו הם חוקרים סוגיות עיוניות שונות ואת הקשר שלהן לחיים היהודיים ולתרבות ישראל.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים כשלוש שנים. לעיתים הם מתקיימים כהתמחות או מסלול במסגרת תואר בתחום אחר, כגון לימודי תרבות ישראל או לימודי היסטוריה של עם ישראל. במקרים מסוימים, הלימודים נערכים כהתמחות במסגרת לימודי חינוך ואז אורכם ארבע שנים כאשר השנה האחרונה מוקדשת בעיקרה לסטאז' במערכת החינוך הנחוץ לצורך קבלת תעודת ההוראה.


נוסף על הקורסים העיוניים הנלמדים בכיתה, מתקיימים גם שיעורים בדגש פרקטי כגון דיונים כיתתיים וקריאה משותפת בטקסטים שונים, סיורים לימודיים בעקבות החומר הנלמד, ימי עיון ומפגשים עם הוגים וחוקרים המשתפים את הסטודנטים בסוגיות מתוך פועלם.


לעיתים הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות במהלך התואר ובה להתמקד בהיבט מסוים מתוך עולם ההגות היהודית. לעיתים הדגש בהתמחות הוא זרם הגות מסוים ולעיתים תקופה מסוימת בתולדות המחשבה והפילוסופיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מחשבת ישראל בלי פסיכומטרי

Whatsapp Whatsapp