קורס Revit במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס Revit במכללת עתיד

קורס Revit במכללת עתיד


רוויט (Revit) נחשבת הים לאחת התוכנות המבוקשות בתחום ההדמיה. בתוכנה זו משתמשים היום מהנדסי בניין, אדריכלים ומתכננים בשלבים השונים של הפרויקט ובראשם בשלב התכנון. התוכנה משמשת למידול של מבנים ולא לצורכי שרטוט ובעזרתה יכולים המתכננים להציג ללקוחות את המבנה בתלת ממד כבר בשלבי התכנון ההתחלתיים.


לתוכנה זו מספר יתרונות על פני יישומים אחרים בענף התכנון, היא מאפשרת הצגה אוטומטית של חלקים שונים של המבנה מזוויות שונות, והשימוש בה נחשב פשוט ונוח. כך יכולים אנשי המקצוע לקצר תהליכים, לחסוף זמן יקר ולמנוע בעיות וטעויות בתהליך. כמו כן, יכולים לעבוד בה מספר אנשי מקצוע במקביל תוך שיתוף פעולה באותו הפרויקט. כדי לעבוד ביעילות על התוכנה יש צורך להכיר אותה ואת מרכיביה ולדעת כיצד למדל באופן נכון תוך הימנעות מטעויות עריכה.


המעוניינים להכיר מקרוב את התוכנה יכולים ללמוד בקורס רוויט המתקיים ברשת המכללות עתיד. בקורס ניתן לרכוש ידע להשתלבות בתחום התכנון והאדריכלות. ידע זה יכול לשמש גם את מי שעוסקים בפועל בתחום התכנון לצורך ייעול עבודתם בפרויקטים.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת קריית מוצקין


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על ממשק התוכנה ועל האפשרויות הקיימות בה, ועל האופן שבו היא יכולה לתרום לעבודתם השוטפת של בעלי מקצועות מתחום התכנון. תחילה הם מכירים את אופן ההדמיה של רכיבים שונים במבנה כגון קירות, חלונות, גג, דלתות, קירות מסך, מדרגות, מעקות ועוד, תוך היכרות עם התכונות ונקודות הייחוד של כל חלק וחלק.


בהמשך, הם מעמיקים בטכניקות מתקדמות יותר ליצירה של גופים תלת ממדיים באמצעות התוכנה, וכן לעקרונות השרטוט של אובייקטים דו ממדיים. נוסף על כך הם לומדים כיצד מדפיסים את ההדמיות בתום התכנון לצורך שימוש במהלך הפרויקט. נלמדים גם מושגים מרכזיים באופן הביצוע של חישובי שטח, במושגים בטופוגרפיה ובכלים נוספים החשובים לאנשי המקצוע במסגרת עבודתם למען הצלחת הפרויקט.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של קורס זה הוא 60 שעות לימוד אקדמיות. הוא כולל הרצאות עיוניות והדגמות השימוש בתוכנה לצד תרגולים פרקטיים שבהם המשתתפים מתרגלים הלכה למעשה את השימוש בתוכנת ומתנסים בהדמיה של אלמנטים שונים במבנים מתוך מטרה לצבור ניסיון פרקטי בשימוש בתוכנה.

 

נושאי הלימוד


לאורך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על אלמנטים שונים בתוכנת רוויט, הנה כמה מהנושאים הנלמדים במהלך התכנית:

 

 

 • תכנון גגות
 • קירות מסך
 • טופוגרפיה
 • סוגי הדמיות
 • שימוש בתגים
 • חישוב שטחים
 • מעקות ומדרגות
 • ממשק תוכנת רוויט
 • הדמיית חלונות וקירות
 • יצירת גופים בתלת ממד
 • טכניקות שרטוט אובייקט דו ממדי
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת מכללות הפועלת בפרישה ארצית, ובה ניתן ללמוד במגוון רחב של קורסים לתעודה וכן בלימודי הנדסאים. הקורסים במכללות אלה מוצעים בענפים כגון ניהול, הכשרת טכנאים, חשמל, חשבונאות, עיצוב, מחשבים ועוד.

 

בתחום הבניין והאחזקה ניתן למצוא קורסים נוספים כגון קורס אוטוקאד שבו ניתן להכיר תוכנה להדמיה בדו ותלת ממד לענף האדריכלות; קורס להכשרת מנהלי עבודה בבניין; וקורס ראש צוות מדידות שבו נלמדים מושגים בגיאודטיקה תוך דגש על תכנון מקרקעין והיכרות עם התקנות העדכניות למדידה.


בהכשרות השונות הנערכות במכללות עתיד משולבים תכנים פרקטיים עם שיעורים עיוניים. ברבות מן התכניות ניתנת הכנה לקראת בחינות הסמכה ממשלתיות שעורכים גורמים כגון משרד העבודה, לצורך קבלת דיפלומות מוכרות. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות התעשייה ולצורכים של מעסיקים כיום, תוך התאמה להתפתחויות עדכניות. המשתתפים יכולים להכיר טכנולוגיות חדשות, להיחשף לתהליכי עבודה ולתקנים ונהלים וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי הנחוץ לפיתוח הקריירה. הקורסים יכולים להתאים למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענפים שיש להם ביקוש בשוק והן לעובדים ותיקים יותר שברצונם לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהרחיב את הידע שברשותם.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס על המועמדים לעבור ראיון אישי. המסלול מתאים בעיקר למהנדסים, אדריכלים ומתכננים המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ליישום בפרויקטים שונים, וכן למי שמעוניינים להשתלב באותם ענפים ולהכיר תוכנות חשובות לבעלי המקצוע. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני אודות תנאי הקבלה ללימודים.

 

תעודה


משתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת גמר רוויט המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה