רוצה פרטים על תואר שני אונליין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני מקוון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני אונליין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני אונליין


משבר הקורונה העלה באופן מובהק את הצורך במשאבים ללמידה מרחוק. במציאות שבה משתנות ההנחיות ללמידה בקמפוסים ולהתקהלות, יש צורך בפתרונות חדשניים שיכולים לאפשר המשך של הלמידה למרות הקשיים וחוסר הוודאות. משום כך מציעים בחלק מן המוסדות מסלולים המתקיימים באופן מקוון, שבה לומדים את כל הקורסים, או את רובם, במתכונת אונליין. בין אותם מסלולים ניתן למצוא גם תכניות לתואר שני הנערכות באופן דיגיטלי.


תואר שני מתקיים בדרך כלל במתכונת המותאמת גם כך לאנשים עובדים, אולם המסלולים הקוונים מציעים שדרוג נוסף של אפשרות הלימוד הגמיש שכן ניתן לקחת בהם חלק מכל מקום ולעיתים גם בזמנים משתנים. מחקרים מראים גם כי בעלי תארים מתקדמים הם בעלי חוסן רב יותר בשוק העבודה, וכי במקרים רבים שיעור העובדים שפוטרו או נפגעו כלכלית מקרב עובדים אלה קטן יותר מאשר בעלי השכלה אחרת.


מסלולים אלה ללימודים אונליין מתקיימים במגוון של מקצועות והציפייה היא כי היצע התכניות הללו רק ילך ויתרחב בשנים הקרובות. כיום ניתן למצוא תכניות בתחומים כגון חינוך, הנדסה, מדעי החברה ועוד. מסלולים אלה מתקיימים בשילוב של עזרים מתקדמים ושיטות לימוד יצירתיות, בעזרתם ניתן ללמוד גם מחוץ לקמפוס ובדרכים לא מסורתיות, משיעורים ב – ZOOM ועד לחומרים דיגיטליים חדשניים לתרגול ולמחקר. בעזרת כל הכלים הללו יכולים הסטודנטים לתואר מוסמך להרחיב את הידע האקדמי ולרכוש כלים לקידום הקריירה ולצבירת יתרון בשוק העבודה הדינמי והמשתנה של היום.


למי מיועד התואר


תואר שני במסלולים אונליין מותאם במיוחד לצורכיהם של אנשים עובדים. תכניות אלה מתנהלות באופן גמיש, את הקורסים ניתן ללמוד מהבית, מהמשרד או מכל מקום בהתאם לצורכים האישיים של הלומדים. הן יכולות להתאים גם לבעלי משפחות ולמי שמסיבות שונות מעוניינים בתכנית לימוד גמישה שניתן להתאים ללוח הזמנים האישי וללמוד מכל מקום.


כמו כן, הן מתאימות למי שמתמצאים בעבודה בסביבה טכנולוגית ומרגישים נוח ללמוד באופן מקוון וכן למי שמתעניינים בדרכים חדשניות ללמידה. במקרים מסוימים, גם סטודנטים ישראלים הנמצאים בחו"ל יכולים לבחור במסלולים אלה ולהתאים אותם לצורכיהם.

 

מסלולי לימוד


כאמור, כיום ניתן למצוא מסלולים לתואר מוסמך אונליין במגוון של תחומי ידע, ומגוון התחומים נמצא בהרחבה מתמדת.


בין היתר, מסלולים לתואר שני בחינוך מתאימים למורים, מנהלים ואנשי הוראה בתפקידים נוספים המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולקדם את הקריירה במסלול דינמי שניתן לשלב בנוחות רבה יותר עם שגרת העבודה. סטודנטים אלה יכולים להתמחות בענפים כגון טכנולוגיה בחינוך, ניהול מערכות חינוך ועוד.


נוסף על כך, מתקיימים מסלולים לתואר שני בהנדסה, אלה מותאמים במיוחד למהנדסים עובדים ובהם ניתן להכיר טכנולוגיות חדשות, לבחון התפתחויות בשוק ההייטק ובענפים נוספים בתעשייה.


במסלולים לתואר שני במדעי החברה ניתן להרחיב את הידע האקדמי בענפים שונים, תוך פיתוח הכישורים המחקריים ויכולות הניתוח והביקורת.

 

מתכונת הלימוד


הדגש המרכזי במסלולים אלה לתואר הוא בגמישות הרבה של הלמידה ובאפשרות להתאים אותה לשגרת החיים. בדרך כלל, יש להשלים את התואר תוך כשנתיים עד שלוש שנים, אולם קיימים מוסדות שבהם מתאפשר למשוך את הלמידה על פני מספר רב יותר של שנים.


הלמידה מתקיימת באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. מרבית הקורסים נלמדים דרך האינטרנט באמצעות אתרים ייעודיים או מערכות למידה שמפעילים במוסדות. לעיתים השיעורים מתקיימים בשידור חי והסטודנטים יכולים לקחת בהם חלק פעיל, להשתתף בדיונים ולשאול שאלות תוך כדי השיעור. במקרים אחרים השיעורים מבוססים על הרצאות מוקלטות מראש, שלאחריהן הסטודנטים נדרשים להשלים מטלות ויכולים לקחת חלק בדיונים כתובים עם עמיתיהם לכיתה. לסטודנטים גם יש גישה אל הסגל הנגיש לשאלות ולהתלבטויות באמצעות פורומים או דיונים אונליין. בכל המקרים הסטודנטים מקבלים את חומרי הלמידה הנדרשים לכל קורס, בין אם באופן מודפס ובין אם אונליין, תוך הסבר מפורט על אופן תכנון מערכת השעות, זמנים מומלצים ואופן הגשת המטלות השונות.


בדומה למסלולים פרונטליים לתואר מוסמך, הסטודנטים יכולים לבחור במקרים רבים בין תואר שני עם תזה לתואר שני ללא תזה. במסלול עם תזה, הידוע גם בשם מסלול מחקרי, הסטודנטים עורכים עבודה מחקרית עצמאית ואינטנסיבית בליווי של מנחה. במסלול ללא תזה, הידוע לעיתים בשם מסלול עיוני או נלמד, כותבים עבודת גמר בהיקף נרחב. תואר שני מחקרי מתאים במיוחד למי שמעוניינים להמשיך לתואר שלישי ולהתקדם למחקר.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני משתנים בין המסלולים, אולם במרביתם מסתמכים על הציונים בתואר הראשון בתחום דעת רלוונטי. ממוצע הציונים הנדרש נמצא בדרך כלל בטווח 80 – 90, אולם יכול להיות גבוה או נמוך מטווח זה לפי שיקולי המוסדות השונים. נדרשת גם הגעה לרמת פטור אקדמי באנגלית בתואר הראשון.


לעיתים מציבים במוסדות תנאים נוספים, כגון מבחני מיון פנימיים או ראיונות אישיים, שיכולים להיערך גם הם באופן מקוון. יש לציין כי לעיתים יש צורך בקורסי השלמה, כגון במקרים שבהם התואר הראשון של המועמדים הוא בתחום ידע "רחוק" מן התחום הנלמד המבוקש.

 

תעודה


בסיום הלימודים מוענק לסטודנטים תואר מוסמך מטעם מוסד הלימוד, סוג התואר משתנה ממסלול למסלול, בתארים מתחום מדעי החברה והרוח מוענק לרוב תואר מסוג MA. בתארים מסוימים בתחומי ההנדסה מוענק תואר MA ולעיתים תואר M.Sc. כדי לקבל את התואר יש לעמוד בכל חובות הלימוד, לרבות הגשת המטלות והתרגילים והשלמת עבודת הגמר או התזה.

 

המשך לימודים ותעסוקה


התואר יכול לסייע למוסמכיו לשדרג את הקריירה, במקרים מסוימים ניתן אף להיות זכאים לתוספת שכר לתואר שני, בעיקר לעובדים במגזר הציבורי או לעובדי מערכת החינוך, שם תואר מוסמך יכול לאפשר עלייה בדרגת שכר מקצועית וקבלת גמולים שונים.


מי שמשלימים בהצלחה תואר מחקרי ומגישים בהצלחה את התזה יכולים להמשיך לתואר שלישי. כך באפשרותם לפתוח דלת לקריירה מחקרית באקדמיה בתפקידים כגון מרצים או חוקרים במרכזים ומעבדות.

 

מוסדות


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מתקיימות מגוון של תכניות לתואר מוסמך הנערכות במתכונת מקוונת, או כזו שמתקיימת ברובה אונליין. מסלולים אלה פועלים כחלק מן החזון של האוניברסיטה הפתוחה להנגשת עולם האקדמיה למגוון של אוכלוסיות. בין המסלולים המקוונים ניתן למצוא תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית, מסלול לתואר ללא תזה שייפתח בשנת תשפ"א לאור משבר הקורונה שבו מפגשי ההנחייה מתקיימים באופן אינטראקטיבי באמצעות טכנולוגיות והוא מותאם במיוחד לאנשים עובדים. תכניות נוספות הנערכות במתכונת שרובה אונליין כוללות תואר שני בחינוך – טכנולוגיות ומערכות למידה שבה נלמדים תהליכי הטמעה של טכנולוגיה בהוראה ופיתוח טכנולוגיות חדשניות; ותכנית בתואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך שבה נרכשים כלים למילוי תפקידים בכירים במערכת החינוך.


הטכניון (חיפה): בטכניון צפויים להציע החל משנת תשפ"א תכנית לתואר שני בהנדסה ביו רפואית, שאותה ניתן ללמוד בלמידה מרחוק כאשר מרבית הקורסים כוללים הרצאות אונליין המתקיימות בשידור חי. התואר נערך במסלול ללא תזה והוא מותאם במיוחד למהנדסים עובדים. נכללים גם דיונים מקוונים בין הסטודנטים ותרגולים בכלים דיגיטליים שונים. בתואר זה הסטודנטים רוכשים כלים וידע הנחוצים בתעשיית ההייטק והביוטק. הם לומדים על טכנולוגיות רפואיות, תהליכי פיתוח חומרים, מערכות אבחון ודימות, עזרים טיפוליים ועוד.


האוניברסיטה העברית (ירושלים): במרכז לחינוך יהודי של האוניברסיטה מתקיימת תכנית לתואר מוסמך MA שבה מתמקדים בקידום חינוך יהודי בארץ וביהדות התפוצות. מסלול זה מותאם למחנכים יהודים מרחבי העולם והוא נערך בשפה האנגלית. בתואר משולבים קורסים בתחומים כגון הגות יהודית, יזמות חברתית ולימודי ארץ ישראל.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני אונליין?

רוצה לדעת יותר על תואר שני אונליין?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp