רוצה פרטים על תנאי קבלה - בלשנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי בלשנות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - בלשנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי בלשנות לתואר ראשון


קבלתם של מועמדים ללימודי בלשנות נעשית בדרך כלל על סמך ציון ההתאמה של המועמדים, ציון המתבסס על שקלול הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הציונים בבגרות. מכיוון שמדובר במקצוע רב מלל, שבו נדרשת התמודדות עם טקסטים אקדמיים בשפות עברית ואנגלית, לרוב בתהליך הקבלה מושם דגש על הציון הפסיכומטרי בדגש מילולי וכן לחלק האנגלית של הפסיכומטרי ולבחינת הבגרות באנגלית.


בחלק מן המוסדות ללימודי בלשנות מציעים מסלולי קבלה חלופיים, כגון מסלול שבו מתבססים על בחינות הבגרות ומקבלים פטור מן הפסיכומטרי. מסלולים אלה מיועדים לרוב לבעלי ממוצע בגרות גבוה במיוחד טיש צורך להציג בהם גם ציון במבחן סיווג באנגלית, כגון אמי"רם או אמי"ר. אפשרויות קבלה נוספות כוללות מכינה קדם אקדמית שבה יכולים המועמדים להשלים פערים ולשפר את סיכויי קבלתם; או קבלה על סמך ציונים בקורסי קדם שמוצעים במוסדות מסוימים.


נוסף על כך, במוסדות מסוימים מציעים מתווה קורונה. מסלול זה מתייחס למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א אשר נפגעו ישירות כתוצאה מביטול מועדי בחינת הפסיכומטרי בשנת 2020. במתווה זה תנאי הקבלה מקלים יחסית ולרוב מתבססים בו על ציוני הבגרות של המועמדים תוך קבלת פטור מהצגת הפסיכומטרי. יש לציין כי המוסדות יכולים לבטל מתווה זה בכל עת או לערוך בו שינויים בהתאם לשיקול דעתם, כגון דרישה להצגת ציון בפסיכומטרי בהמשך התואר.


לתשומת ליבכם - תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות אל המוסדות ישירות כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה ללימודים.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


הקבלה למסלול חד מחלקתי בבלשנות וספרויות זרות של אוניברסיטת בן גוריון נעשית על סמך ציון התאמה 550 ומעלה, או פסיכומטרי כללי רב תחומי 550 ומעלה. מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי בלשנות ללא פסיכומטרי נדרשים לממוצע בגרות 90 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. כמו כן, עליהם להגיע לרמת סיווג אנגלית של לפחות "מתקדמים ב'" כלומר ציון 120 ומעלה במבחן אמי"ר. מועמדים שגילם מעל 40 פטורים מן הפסיכומטרי ונדרשים לבגרות מלאה ולרמת אנגלית של מתקדמים ב' לפחות.


כדי להתקבל ללימודים במסלול דו מחלקתי יש צורך בציון סכם או פסיכומטרי של 550 ומעלה. הקבלה על בסיס בגרות בלבד היא לבעלי ממוצע 90 ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. יש צורך ברמת מתקדמים ב' בסיווג האנגלית.

 

האוניברסיטה הפתוחה


באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים לימודים בתחום זה במסגרת חטיבת קורסים שאותה ניתן לשלב במסגרת לימודים לתואר ראשון בענפים שונים. כדי להתקבל ללימודים, אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בהצגת הציון בפסיכומטרי. באוניברסיטה הפתוחה מודדים את הסטודנטים על סמך ההישגים במהלך הלימודים ולא על פי לימודים קודמים וזאת מתוך שאיפה לקדם נגישות לאקדמיה לאוכלוסיות רבות ומגוונות.

 

אוניברסיטת תל-אביב


קיימות מספר אפשרויות קבלה לתכנית זו באוניברסיטת תל-אביב. ניתן להתקבל על סמך ציון התאמה 500 ומעלה או ציון פסיכומטרי 450 ומעלה. קבלה על סמך בגרויות היא למועמדים שברשותם ממוצע בגרות 100 ומעלה.


כמו כן, מועמדים שלהם ממוצע בגרות ללא בונוסים של לפחות 85 ומעלה במקצועות ההומניים, כגון ספרות, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות, הבעה ומחשבת ישראל, יכולים להתקבל על סמך נתון זה. אפשרות נוספת העומדת בפני המועמדים היא קבלה על סמך זכאות לבגרות וציון 80 ומעלה בשלושה קורסי מוק הנלמדים באוניברסיטת תל-אביב, מהם שני קורסים בתחום מדעי הרוח. מועמדים מעל גיל 40 מתקבלים על סמך זכאות לבגרות מלאה. קורסי המוק הם קורסים מקוונים הנלמדים דאך אתר האוניברסיטה, בתחומים שונים.


כחלק ממתווה הקורונה של האוניברסיטה, מועמדים המעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א ונפגעו ישירות כתוצאה ממשבר הקורונה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. יש צורך בממוצע בגרויות משוקלל של לפחות 97. לחלופין, ניתן להתקבל על סמך זכאות לבגרות וציון 80 ומעלה בשני קורסי מוק בתחום הרוח הנלמדים באוניברסיטה.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


באוניברסיטה העברית מסתמכים על ציון ההתאמה של המועמדים, ועל ציון הפסיכומטרי בדגש מילולי. סף הקבלה הנדרש הוא 16.750 לפחות, אופן השקלול מתבצע לפי נוסחה פנימית של האוניברסיטה העברית.


מתאפשרת קבלת מועמדים על סמך בגרות בלבד, לבעלי ממוצע 9.75 ומעלה, כאשר מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע 9.4 ומעלה בתעודת הבגרות. כדי להתקבל על סמך פסיכומטרי בלבד יש צורך בזכאות לבגרות ולציון 600 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, רמת האנגלית במינימלית היא 120 לפחות בחלק האנגלית של הפסיכומטרי, או במבחן אמי"ר.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


באוניברסיטת בר אילן מתקיים תואר ראשון באנגלית ובלשנות, המשלב את תחום הספרות האנגלית. כדי להתקבל ללימודים אלה יש צורך בציון פסיכומטרי של לפחות 550 וציון 120 ומעלה בחלק האנגלית של הבחינה (או לחלופין ציון 220 במבחן אמי"ר). כמו כן, יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה.


קיימת אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי למועמדים שממוצע הבגרויות המשוקלל שלהם 100 ומעלה והציון שלהם בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד הוא לפחות 85. יש צורך בציון 220 ומעלה במבחן אמי"ר. במקרים שבהם המועמדים אינם עומדים ברף הדרישות ישנה אפשרות לקבלה על סמך בחינות פנימיות מחלקתיות לפי שיקולי מוסד הלימוד.


על הלימודים


במהלך הלימודים, המשתייכים למדעי הרוח, הסטודנטים לומדים בהרחבה על מבנה השפה ועל תופעות אופייניות לה. הם מתוודעים לסוגיות שנוגעות למבנה של מילים ומשפטים, לצליליות של שפות שונות, לסמנטיקה ומשמעות של מילים ונושאים נוספים מתוך החקר הבלשני בארץ ובעולם.


כמו כן, נידונים היבטים פסיכולוגיים וחברתיים הנוגעים לשפה ולרכישתה בשלבים שונים במהלך החיים, כגון תהליכים מוחיים הנוגעים לרכישת שפות, לאופן שבו ניתן להשתמש בטכנולוגיה חישובית להבנת דפוסי למידה אלה וכן לשיטות שונות לעיבוד שפה כתובה ומדוברת. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות לניתוח של טקסטים, להבעה בכתב ולביקורת.


הלימודים מתקיימים בחלק מן המקרים במסלול חד חוגי ובמקרים אחרים בתכנית דו חוגית שבה משלבים אותם עם ענף ידע נוסף. בין הענפים הנפוצים לשילוב הוא תחום הספרות, כאשר הסטודנטים יכולים לבחון את האופן שבו תופעות לשוניות באות לידי ביטוי ביצירות ספרותיות לאורך השנים, בין אם בשפה העברית ובין אם בשפות אחרות כגון אנגלית.


שילוב נוסף שאותו ניתן למצוא במוסדות השונים הוא שילוב עם מדעי המחשב הידוע גם בשם בלשנות חישובית. במסלולים אלה לומדים על פיתוחים טכנולוגיים לניתוח שפות ולהבנתן ולביצוע תהליכים נוספים כגון תרגום, ניווט במאגרי מידע, ניתוח נתוני עתק, ניתוח שיחות דבורות ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - בלשנות?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - בלשנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp