רוצה פרטים על מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מינהל ומדיניות ציבורית ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי

 

קבלת מועמדים ללימודי מנהל ומדיניות ציבורית נעשית במספר מסלולים אפשריים, בהם גם אפשרות לקבלה על סמך בגרות בלבד, ללא פסיכומטרי. זאת לצד מסלולים נוספים כגון קבלה לפי ציון התאמה – ציון משוקלל בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרויות של המועמדים.


במסלולים ללימודים ללא פסיכומטרי המועמדים נדרשים לממוצע בגרות גבוה, שנע בין 80 – 90 אולם עשוי להיות גבוה מטווח זה. כמו כן, באפשרות קבלה זו המועמדים נדרשים לציונים גבוהים בבגרות במקצועות כגון אנגלית ומתמטיקה. כדי לאפשר סיווג לרמות האנגלית, על המועמדים להיבחן בבחינת אמי"ר או במקבילה הממוחשבת אמיר"ם, כחלופה לציון בפרקי האנגלית של הפסיכומטרי.


במוסדות מסוימים מאפשרים למועמדים ללימודי מדיניות ציבורית קבלה גם על סמך ציונים במכינה קדם אקדמית. מועמדים שגילם מעל 30 שנה יכולים לנסות להתקבל על סמך ההישגים במכינה 30+, מסלול הכנה לאקדמיה המותאם להם במיוחד.


בחלק מן המקרים הלימודים מתקיימים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, שבה תנאי הקבלה אינם כוללים דרישה לפסיכומטרי. לרוב במסגרות אלה יכולים להתקבל מועמדים גם ללא תלות בהישגים לימודיים קודמים והם נבחנים לפי ההישגים שלהם במהלך התואר עצמו ועל פי הציונים אותם הם מקבלים בקורסים בתואר.


שימו לב - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל המוסדות. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית)

באוניברסיטה הפתוחה אין דרישה לציון בפסיכומטרי כחלק מתנאי הקבלה למינהל ומדיניות ציבורית, וכמו כן אין צורך להציג בגרות מלאה. באוניברסיטה הפתוחה שואפים לפתוח את שערי האקדמיה בפני מגוון אוכלוסיות כדי להעלות את הנגישות להשכלה הגבוהה, וכך מעריכים את הסטודנטים על סמך ההישגים בתואר ולא לפי נתונים קודמים.

המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב – דרום)

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה במכללה האקדמית ספיר נדרשים לבגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון עובר ומעלה כאשר מועמדים שברשותם 3 יחידות לימוד נדרשים למעבר קורס במתמטיקה בציון 70 ומעלה. יש צורך גם בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון עובר לפחות, מי שברשותם בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד נידונים בפני וועדה. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור מבחן אמי"ר לפני תחילת הלימודים, לצורך סיווג רמת האנגלית. מועמדים שגילם מעל 30 ואין ברשותם בגרות מלאה נדרשים לעבור מכינת 30+ וקורס מבוא למתמטיקה, אותו יש לעבור בציון 70 לפחות.


במקרים מסוימים, במחלקה מכירים בלימודים קודמים מחוץ למכללה בהתאם לכללי המל"ג. בוגרי קורס מנהל השלטון המקומי יכולים להגיש בקשות להכרה בנקודות זכות לפי שיקולי המחלקה. במקרים בהם המועמדים לא עומדים בדרישות הסף עליהם לעבור גם ראיון אישי.

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון)

קבלתם של מועמדים ללימודי מנהל, ממשל ומשפט של האקדמי שערי מדע ומשפט אינה מותנית בציון בפסיכומטרי. כדי להתקבל, יש צורך בתעודת בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה, וכן בציון 185 ומעלה במבחן אמי"ר או ציון 85 ומעלה בבחינת אמיר"ם. מועמדים שברשותם השכלה אקדמית חלקית ממוסדות אחרים יכולים להתקבל במקרים מסוימים לפי שיקולי מוסד הלימוד ולפי ההישגים האקדמיים שברשותם.

מכללת רמת גן

היות והלימודים במכללת רמת גן פועלים במסגרת מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה, הקבלה אליהם אינה מותנית בהצגת ציון בפסיכומטרי וכמו כן אין צורך בבגרות מלאה. לימודים בתחום זה מתקיימים במסלול מדעי המדינה ומדיניות ציבורית.

המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא)

לימודי מדיניות ציבורית במכללה האקדמית בית ברל, הידועים גם בשם לימודי ניהול ארגוני חברתי, מתקיימים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, לתואר במדעי החברה והרוח. משום כך אין צורך בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים אלה. הערכת הסטודנטים נעשית על סמך ההישגים במהלך הלימודים עצמם ובהתאם לציונים בקורסים השונים.

אוניברסיטת חיפה

באוניברסיטת חיפה מתקיימים לימודי מנהל ומדיניות ציבורית כהתמחות במסגרת לימודי מדעי המדינה. במסגרת לימודי מדעי המדינה ללא פסיכומטרי באוניברסיטה קיימת אפשרות לקבלה על סמך בגרות בלבד לבעלי ממוצע 90 ומעלה, יש צורך להיבחן במבחן חוגי. מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל על סמך ממוצע 75 בתעודת הבגרות לאחר מעבר בחינת כניסה פנימית של החוג.

 

על הלימודים


לימודי מנהל ציבורי משתייכים למקצועות מדעי החברה ובמהלכם לומדים כלים הנחוצים לבכירים במגזר הציבורי. הם רוכשים ידע מענפים כגון מדעי המדינה, פוליטיקה, כלכלה, משפט וחברה בהתאם לשינויים ולהתפתחויות בשוק.


הסטודנטים דנים בהיבטים חשובים בתהליכי קבלת החלטות ובניית אסטרטגיה פוליטית, וכן בכלים לתכנון וניתוח של מדיניות במגזר הציבורי. כמו כן הם לומדים על אתגרים ייחודיים של בכירים במסגרות שונות בסקטור הציבורי כגון במשרדי הממשלה, ברשויות

מקומיות, בעמותות וארגונים במגזר השלישי, בכוחות הביטחון ועוד.


בחלק מן המוסדות לימודים אלה נערכים כהתמחות או מסלול בחירה במסגרת לימודים בתחום אחר, לרוב לימודי מדעי המדינה, לימודי מדעי החברה או מקצועות קרובים. במסגרות אלה הסטודנטים יכולים ללמוד על תהליכים אקטואליים בזירה הפוליטית והחברתית ובמקביל להכיר אתגרים ייחודיים בתחום המדיניות והמינהל, דרך הקורסים בהתמחות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. במוסדות מסוימים מתקיימים הלימודים במתכונת ערב שמותאמת במיוחד לאנשים עובדים ובה נערכים השיעורים בכמה ימים בשבוע בשעות אחר הצהריים. במוסדות אחרים מאפשרים לסטודנטים לתכנן את מערכת השעות באופן גמיש כדי להתאימה לצורכיהם וללוח הזמנים האישי.


בתואר נכללים קורסים עיוניים, סמינריונים וכן קורסים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בניתוח ותכנון של מדיניות פוליטית וכלכלית. כמו כן, בחלק מן המוסדות הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות בתחומים כגון דיבור בפני קהל או ניהול, מתוך מטרה לפתח כישורים החשובים לאנשי המקצוע. במסלולים מסוימים משולבת גם התנסות פרקטית בסקטור הציבורי, הסטודנטים צוברים ניסיון מעשי במהלך ההשתלבות במסגרות כגון עיריות, משרדי ממשלה, ארגונים חברתיים ועוד. ההתנסות נעשית בהתנדבות ובליווי של מומחים ואנשי מקצוע בעלי ניסיון בשטח.

 

למי מתאימים הלימודים


הלימודים מתאימים לבעלי זיקה לעולם הפוליטי והחברתי ועניין בענפים כגון ניהול, כלכלה, משפט ורגולציה. בתואר זה מתמקדים בתהליכים חברתיים ומדיניים תוך השקה לנושאים כלכליים רלוונטיים.


התואר יכול להתאים גם למי שעובדים בפועל המגזר הציבורי כגון בעיריות ורשויות מקומיות, בעמותות וארגונים מן המגזר השלישי, במשרדי הממשלה ובעסקים וחברות נוספות בסקטור זה, המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולרכוש כלים לקידום ומינוף הקריירה. במגזר הציבורי קבלת תואר אקדמי יכולה לתרום גם להעלאת רמות השכר של העובדים, או למטרות קידום לתפקידים בכירים יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדיניות ציבורית בלי פסיכומטרי
Whatsapp Whatsapp