רוצה פרטים על תנאי קבלה - הנדסת חומרים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי הנדסת חומרים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - הנדסת חומרים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה להנדסת חומרים


קבלתם של מועמדים ללימודי הנדסת חומרים, בדומה למקצועות הנדסיים אחרים, נעשית בדרך כלל על סמך שקלול הנתונים בפסיכומטרי ובבגרות ותוך שימת דגש על הציונים הכמותיים. ברבים מן המוסדות, מושם דגש על הציון הפסיכומטרי בדגש הנדסי או כמותי.


כמו כן, יש צורך בציונים גבוהים בתעודת הבגרות. על המועמדים להיות בעלי ציון גבוה בבגרות במתמטיקה וכן במקצועות ריאליים נוספים, כגון פיזיקה או כימיה ברמה מורחבת. יש צורך גם בציון גבוה בבגרות באנגלית.


במקרים מסוימים, מועמדים ללימודי הנדסת חומרים יכולים להתקבל במסלולי קבלה חלופיים. בין היתר מתקיימים מסלולים ללימודים ללא פסיכומטרי שבהם נמדדים על סמך ממוצע הבגרות והציון במקצועות הכמותיים, על סמך מכינות ייעודיות, על סמך לימודי הנדסאי ופסיכומטרי ועוד. כמו כן, לאור משבר הקורונה מועמדים לשנת הלימודים 2020- 2021 (תשפ"א) יכולים בחלק מן המקרים להתקבל על סמך מסלול בתנאים מקלים, מתוך שאיפה לסייע להם להתמודד עם ביטול הפסיכומטרי במועדים שונים ולהתגבר על הקשיים העולים בזמן המשבר.

 

לתשומת ליבך - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, לצורך קבלת המידע העדכני והמדויק ביותר, מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


הקבלה למסלול היא למועמדים שברשותם סכם הנדסה 500 ומעלה וכן פסיכומטרי רב תחומי 550 ומעלה.


ישנה אפשרות ללימודי הנדסת חומרים ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרות 109 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 לפחות ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 לפחות. מי שברשותם בגרות בכימיה במקום בפיזיקה יכולים להתקבל על סמך ציון 90 ומעלה ברמת 5 יחידות. במסלול זה יש צורך בציון סיווג באנגלית "בסיסי" ומעלה.


כדי להתקבל למסלול לתואר כפול עם לימודי פיזיקה, יש צורך בסכם הנדסה 510 ומעלה, פסיכומטרי כללי 650 ומעלה, סכם כמותי 650 ומעלה וכן בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה.

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל מתקיים מסלול חומרים במסגרת לימודי הנדסת כימיה, כחלק מן הפקולטה להנדסה. הקבלה נעשית על סמך ציון משוקלל של הפסיכומטרי והבגרות. ציון הקבלה המשולב הנחוץ הוא 580 ומעלה, 580 ומעלה בפסיכומטרי וממוצע 87 בבגרויות. הסכם ההנדסי הנחוץ הוא 570 ומעלה.


בין דרישות הסף, המועמדים נדרשים ל – 8 יחידות ריאליות לפחות בבגרות. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או ציון 70 ברמת 5 יחידות. כמו כן, יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 65 ומעלה, ובגרות בכימיה או פיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה.


כדי להתקבל על סמך בגרות בלבד, יש צורך בציון ממוצע 100 ומעלה וכן 8 יחידות ריאליות מהן 4 יחידות לפחות במתמטיקה. במסלול זה המועמדים נדרשים לעיתים לקורסי השלמה.


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה (ירושלים)


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה נדרשים לממוצע בגרות 90 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה, וכן בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 65 או ברמת 4 יחידות בציון 70. יש צורך בציון פסיכומטרי בדגש כמותי של לפחות 550. הציון הכמותי בבחינה נדרש להיות 100 ומעלה. כמו כן, יש צורך ברמת סיווג לאנגלית של לפחות 85, כלומר רמה 3 בסיסי.


קיימות גם אפשרויות קבלה על סמך מכינה קדם אקדמית בציונים העומדים בדרישות המכללה, ציון פסיכומטרי בדגש כמותי גבוה וכן רמת סיווג באנגלית.

 

הטכניון (חיפה)


כדי להתקבל יש צורך בסכם של לפחות 86. הסכם מחושב על פי נוסחה פנימית של הטכניון ונקבע בין היתר על פי ממוצע הבגרות של המועמדים והציון בפסיכומטרי.


ישנה אפשרות לקבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד וכן היבחנות במבחני סיווג פנימיים של הטכניון, במקצועות מתמטיקה ופיזיקה. מועמדים יכולים להגיש מועמדותם במסלול זה כאשר ברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד.

 

אוניברסיטת תל-אביב


הקבלה ללימודים היא למועמדים שלהם ציון התאמה להנדסה העומד בדרישות האוניברסיטה, וכן ציון 140 ומעלה בחלק הכמותי של האוניברסיטה וכן ממוצע 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה או כימיה ברמת 5 יחידות. ציון הפסיכומטרי הכללי הנדרש לקבלה הוא 620 ומעלה. ממוצע הבגרויות הנחוץ לקבלה הוא לפחות 112.


קיימת גם אפשרות קבלה על סמך בגרות בלבד, לבעלי ממוצע 112 ומעלה, ציון 92 בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד וציון 90 ומעלה בבגרות בפיזיקה או כימיה ברמת 5 יחידות לימוד.


כל המועמדים נדרשים לבגרות במתמטיקה ברמת 5 או 4 יחידות לימוד בסף הנדרש וכן מקצוע ריאלי נוסף אחד לפחות ברמת 5 או 4 יחידות לימוד, כגון פיזיקה, כימיה או ביולוגיה. אפשרות נוספת היא ציון 70 ומעלה בקורסים בתחום הפיזיקה – קורס פיזיקה קלאסית 1 שמתקיים באוניברסיטת תל-אביב וקורס חשמל ומגנטיות או מכניקה הנערך באוניברסיטה הפתוחה. מי שאין ברשותם ציון בפיזיקה חייבים לעבור מכינה בפיזיקה.


בעקבות משבר הקורונה, מועמדים המעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א אשר נפגעו כתוצאה מן המשבר יכולים להתקבל על סמך מתווה הקורונה של האוניברסיטה שבו אין חובה לפסיכומטרי. מתקבלים מי שברשותם ממוצע 110 ומעלה בבגרות וציון 80 במבחן סיווג במתמטיקה, שעומדים בכל יתר התנאים שמציבה האוניברסיטה. אפשרות נוספת במתווה הקורונה היא ממוצע 112 בבגרות, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה ובגרות בפיזיקה או כימיה ברמת 5 יחידות. יש לציין כי האוניברסיטה רשאית לשנות או לבטל את מתווה הקורונה בכל עת.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


באוניברסיטה מתקיימת תכנית לתואר כפול בהנדסת חומרים וכימיה, הנערכת בשיתוף עם עזריאלי מכללה להנדסה. כדי להתקבל, על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה של שני המוסדות. בין היתר, כדי להתקבל לחוג באוניברסיטה העברית יש צורך בפסיכומטרי בדגש כמותי, כאשר סף הקבלה הוא 19.00 לפי נוסחת האוניברסיטה.


ניתן להתקבל קבלה ישירה על סמך בגרות בלבד לבעלי ממוצע 10.50 ומעלה ורמת אנגלית בסיסי ומעלה. למעוניינים להתקבל קבלה ישירה על סמך פסיכומטרי בלבד, הציון הנדרש בבחינה הוא 675 ומעלה. מועמדים שגילם מעל 30 שנה המעוניינים בקבלה על סמך פסיכומטרי בלבד נדרשים לציון 650 ומעלה בדגש כמותי.

 

מכללת שנקר (רמת גן)


במכללה נערכים לימודי הנדסת חומרים פולימריים. הקבלה היא למועמדים שברשותם בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה כולל בונוסים, ציון פסיכומטרי 620 ומעלה ומעבר קורסי קיץ במקצועות מתמטיקה, כימיה ופיזיקה בציון עובר. בתעודת הבגרות יש צורך בבגרות במתמטיקה, אנגלית, פיזיקה, כימיה או מדעי המחשב ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. הנדסאים שעומדים בדרישות הבגרות יכולים להתקבל על סמך ממוצע 90 ומעלה במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - הנדסת חומרים?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - הנדסת חומרים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp