רוצה פרטים על מנהל מערכות בריאות בלי פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מנהל מערכות בריאות ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מנהל מערכות בריאות בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול מערכות בריאות בלי פסיכומטרי


לימודי מנהל מערכות בריאות משתייכים למקצועות הניהול ובהם ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת לתפקידים בכירים בשירותי הבריאות. הביקוש ללימודים אלה נמצא לאחרונה בעלייה וכך גם מוסדות הלימוד עורכים שינויים בתנאי הקבלה לאותם מסלולים.


קבלתם של מועמדים לתואר זה נעשית לרוב על סמך ציון ההתאמה, כלומר שקלול הציון בפסיכומטרי יחד עם ממוצע הבגרויות של המועמדים. יחד עם זאת, ברבים מבין המוסדות מקבלים מועמדים גם במסלולים ללימודים ללא פסיכומטרי. באותם מסלולים הדגש הוא על ההישגים של המועמדים בתעודת הבגרות, מתקבלים בעלי ממוצע בגרות גבוה שנע בין 75 – 90, אם כי הציון עשוי להיות גבוה מן הטווח במוסדות מסוימים. המועמדים נדרשים גם לציון גבוה בבגרות במתמטיקה.


כמו כן, מציעים בחלק מהמוסדות להתקבל על סמך הישגים במכינות קדם אקדמיות במסגרת תנאי הקבלה למנהל מערכות בריאות. חלק מאותן מכינות מתאימות למועמדים מעל גיל 30, וכך מתאפשר להם לקבל פטור מהשלמת הפסיכומטרי דרך לימודים במסלול המכינה שבו ניתן להשלים פערים ולשפר את סיכויי הקבלה.


בעקבות משבר הקורונה, מציעים במקרים מסוימים נתוני קבלה מקלים ללימודים. מועמדים ללימודי ניהול מערכות בריאות יכולים להתקבל על סמך בגרויות או מכינה, כאשר הציון המשוקלל הנדרש הוא נמוך מן הנדרש בדרך כלל. זאת כדי לבוא לקראת המועמדים ולסייע להם להתמודד עם נזקי משבר הקורונה. יש לציין כי מסלולים חליפיים אלה מתייחסים רק למועמדים לשנת תשפ"א שנפגעו ישירות מביטול הבחינות, וכי קיום המסלולים נתון לשיקולי המוסדות והם רשאים לשנות את התנאים בכל עת.


שימו לב – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל המוסדות ישירות לצורך קבלת המידע המדויק והעדכני ביותר בנושא. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

באוניברסיטת בן גוריון מקבלים מועמדים על סמך ממוצע בגרות כאשר ברשותם ממוצע 85 ומעלה, וזאת במסגרת מתווה הקורונה שמנהיגים באוניברסיטה לסיוע למועמדים אשר נפגעו כתוצאה מביטול הפסיכומטרי בשנת 2020 וכתוצאה מנזקי משבר הקורונה. כמו כן, יש צורך לעבור ראיון קבלה. מי שאינם עומדים בתנאי הסף בשפה האנגלית והעברתי מתקבלים במעמד על תנאי ונדרשים להשלים מבחני אמי"ר ויע"ל. הציון הנדרש בבחינת אמי"ר הוא לפחות 85 (רמת "בסיסי" ומעלה).
אוניברסיטת אריאל בשומרון

לצורך קבלה על סמך בגרויות במעמד מן המניין באוניברסיטת אריאל, יש צורך בממוצע של לפחות 95. מועמדים שלהם ממוצע שבין 90 – 95 יכולים להתקבל במעמד על תנאי, עליהם לסיים את שני הסמסטרים הראשונים ברציפות בממוצע של לפחות 80 כדי להתקבל במעמד מן המניין.


כמו כן, מתאפשרת קבלתם של מועמדים בעלי לימודים קודמים במקצועות פרא רפואיים כגון אחיות מוסמכות, הנדסאי מכשור רפואי ופרמדיקים. עליהם להציג תעודת מקצוע וכן זכאות לבגרות, ובה 4 יחידות בגרות באנגלית בציון עובר ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות בציון עובר ומעלה. מועמדים מעל גיל 30 נדרשים לתעודת מקצוע בלבד. מועמדים בעלי תעודת מקצוע של שיננית, חובשים, סייעי רופאי שיניים ומזכירות רפואית מתחת לגיל 30 נדרשים להציג את תעודת המקצוע, זכאות לבגרות וסיווג רמה מתאימה באנגלית, יש צורך בבגרות ברמת 4 יחידות באנגלית וברמת 3 יחידות במתמטיקה.

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון)
הקבלה ללימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט אינה מצריכה פסיכומטרי ומתבססת על הישגי המועמדים בתעודת הבגרות. יש צורך בציון של לפחות 80 ומעלה ובבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון של 75 ומעלה. כמו כן, נדרש ציון 185 ומעלה במבחן אמי"ר או 85 במבחן אמי"רם. מתאפשרת קבלתם של סטודנטים שברשותם לימודים אקדמיים חלקיים או מלאים ברמת תואר ראשון, בכפוף להישגים האקדמיים ולשיקולי מוסד הלימוד.
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן)

קבלתם של מועמדים למסלול במוסד זה נעשית על סמך ציוני הבגרות בלבד, נדרש ממוצע משוקלל של לפחות 75. המועמדים נדרשים גם לציון בבחינת מיון בשפה האנגלית. מועמדים מעל גיל 30 שאין ברשותם בגרות מלאה נדרשים לעבור מכינה קדם אקדמית. מדי שנה מתקבלים עד עשרה אחוזים של מועמדים חריגים, על סמך הישגים ונתונים אישיים משמעותיים ולפי שיקולי מוסד הלימוד.

המרכז האקדמי פרס (רחובות)

המעוניינים להתקבל נדרשים לממוצע בגרות משוקלל של לפחות 85. קבלת מועמדים שלהם ממוצע שבין 80 – 84 מותנית באישור של וועדת קבלה חוגית. מועמדים מעל גיל 30 שאין ברשותם בגרות מלאה יכולים להתקבל על סמך הישגיהם במכינה קדם אקדמית ועמידה בכל דרישות המוסד האקדמי.

המכללה האקדמית נתניה

כדי להתקבל על סמך בגרויות יש צורך בבגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים בעלי תעודת סיום מכינה שנתית או סמסטריאלית ייעודית המתקיימות במכללה האקדמית נתניה. קבלת בוגרי מכינה אקדמית בממוסדות אחרים נתונה לשיקול מוסד הלימוד. מועמדים שאין ברשותם זכאות לבגרות והם מעל גיל 30 נדרשים להשלים בהצלחה מכינת 30+.

האקדמית רמת גן

יכולים להתקבל ללימודים מועמדים שברשותם בגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה, שהם בעלי אזרחות ישראלית או תעודת תושבי קבע. על המועמדים להציג ציון במבחן סיווג רמה באנגלית (כגון אמי"ר או אמיר"ם).

 

על הלימודים


לימודים אלה מתבססים על שילוב בין תחום הניהול לבין תחום מדעי הבריאות. מטרתם המרכזית היא להכשיר בכירים לארגונים ומוסדות במערכת הבריאות הישראלית, כגון לבתי חולים, לקופות חולים, למרפאות קהילתיות, קליניקות פרטיות ועוד.


הסטודנטים במסלול זה משלבים בין רכישת ידע ניהולי מתקדם לבין היכרות עם מערכת הבריאות הישראלית, מוסדותיה ואתגרים הנוגעים לתפקודה השוטף. הם בוחנים היבטים כלכליים בתפעול המערכת, סוקרים פתרונות לניהול ולפיקוח על איכות השירות וכן מפתחים הבנה בענפים כגון ניהול ושיווק החיוניים במוסדות. נידונים גם היבטים בקביעת מדיניות וקבלת החלטות הנדרשים כיום במערכת. בחלק מן המוסדות, סטודנטים יכולים להתמחות בתחומים כגון קידום בריאות ומניעת מחלות; גרונטולוגיה וניהול שירותים לקשישים; ניהול מידע רפואי; ותחומים אקטואליים אחרים המצויים בסדר היום.


מתכונת הלימוד

 

אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. בדרך כלל הם נערכים בשעות היום אולם קיימות תכניות לימודי ערב שיכולות להתאים במיוחד לאנשים עובדים. בחלק מן המוסדות מציעים מסלולים ייעודיים ומקוצרים לעובדים בעלי ניסיון מקצועי בתחום, כגון אחיות, פרמדיקים, טכנולוגים רפואיים ועוד בעלי מקצועות פרא רפואיים.


בלימודים משולבים פרויקטים מעשיים הנערכים במוסדות במערכת הבריאות, הסטודנטים משתלבים במרפאות ומתרגלים את הכלים הנלמדים ונפגשים עם מצבים מן השטח. בחלק מן המוסדות הם יכולים לקחת חלק בהתנסות מודרכת במוסדות בריאות, כגון בבתי חולים, את ההתנסות מלווים מרצים מנוסים ואנשי צוות מן השטח וכך המשתתפים יכולים להכיר הלכה למעשה תהליכי שירות, פעולות המתנהלות מול עובדים ולקוחות, פיתוח של נהלים ותהליכים חדשניים ועוד. בעזרת ההתנסות הם יכולים גם לפתוח דלת לאפשרויות לקידום הקריירה בהמשך דרכם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מנהל מערכות בריאות בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על מנהל מערכות בריאות בלי פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp