רוצה פרטים על תנאי קבלה - שירותי אנוש?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לשירותי אנוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - שירותי אנוש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי שירותי אנוש לתואר ראשון


בקבלת מועמדים לחוג לשירותי אנוש, מעמידים במוסדות מספר קריטריונים אפשריים. במוסדות בוחנים את הישגי המועמדים בבגרויות ובפסיכומטרי, כאשר הציון שבו מתמקדים נקרא ציון התאמה או :סכם" והוא מהווה ממוצע משוקלל של שני הציונים. טווח ציון ההתאמה הנדרש לקבלה משתנה ממוסד למוסד, אולם לרוב נע בין 530 – 560. יש לציין כי הציון הנדרש יכול להיות גבוה מהטווח הנ"ל.


נוסף על כך, במרבית מוסדות הלימוד מציעים אפשרות לימודים ללא פסיכומטרי. במסלול קבלה זה מושם דגש על הציון הממוצע של המועמדים בתעודת הבגרות, כאשר המועמדים בעלי הציונים הגבוהים ביותר יכולים להתקבל ולקבל פטור מן הפסיכומטרי. בדרך כלל ישנה דרישה גם לציון גבוה בבגרות באנגלית במסגרת מסלול זה, וכן להצגת ציון סיווג באנגלית במסגרת בחינת אמי"ר או אמיר"ם.


בחלק מהמקרים, מתאפשרת קבלתם של מועמדים למסלול קדם תואר או במעמד על תנאי, אפשרות זו מיועדת בעיקר למי שנתוני הקבלה שלהם קרובים לסף הנדרש אך אינם עומדים בדרישת המוסד. במקרים הללו, המועמדים לומדים בכמה קורסים מתוך אלה המוצעים בשנה א', או נדרשים להשלים מכינה ייעודית, ולאחר השלמתם נשקלים המשך לימודיהם בחוג, בין היתר על סמך הציונים בכל קורסי הקדם וההישגים בראיונות ומבחני מיון.


לתשומת ליבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק והעדכני ביותר בנושא.

 

המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל)


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי שירותי אנוש נדרשים לממוצע בגרות של לפחות 90. הטווח הנדרש לדיון בוועדה הוא 85 ומעלה. לחלופין ניתן להתקבל על סמך ממוצע משוקלל בין הפסיכומטרי לבגרות של לפחות 540, כאשר הרף לדיון בוועדה הוא 510 לפחות. מועמדים שלא נבחנו בפסיכומטרי נדרשים לציון במבחן אמי"ר. וועדת קבלה של המכללה דנה במועמדים שלא עומדים במלוא הדרישות ושוקלת את קבלתם בהתאם. כמו כן, הוועדה יכולה לשקול קבלה של מועמדים חריגים במקרים שונים, כגון על סמך נתונים אישיים משמעותיים ומתאימים של מועמדים, או לצורכי הגברת נגישות למערכת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות מיוחדות, אחוז החריגים המתקבלים לא עולה על עשרה אחוזים.

 

אוניברסיטת חיפה


כדי להתקבל לחוג יש צורך בציון התאמה של לפחות 565. מועמדים המעוניינים להתקבל במסלול לימודים ללא פסיכומטרי נדרשים לממוצע בגרויות של לפחות 100, בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 90 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. כמו כן המועמדים נדרשים לעבור מבחן קבלה חוגי ולהגיש חיבור אישי.


נוסף על כך, קיימת אפשרות קבלה למסלול קדם תואר. במסלול זה המועמדים לומדים מספר קורסים מסמסטר א' של שנת הלימודים הראשונה (בהם סטטיסטיקה ומבוא לשירותי אנוש) ועל סמך הציונים באותם קורסים נשקלת קבלתם ללימודים כסטודנטים מן המניין, כאשר הציונים בקורסי הקדם מהווים חלק מן הציונים לתואר. כדי להתקבל במסלול זה יש צורך בממוצע בגרויות שבין 93 – 99, ציון 85 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד או ציון 75 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד, כמו כן יש לעבור מבחן קבלה חוגי ולהגיש חיבור.

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל


במכללת עמק יזרעאל מציעים שלושה מסלולים אפשריים לקבלה לתואר. ניתן להתקבל על סמך הציון בפסיכומטרי וזכאות לבגרות, או על סמך מסלול צמ"מ – ציון משוקלל של הפסיכומטרי והבגרות. כמו כן, מועמדים שלהם ממוצע בגרות גולמי ללא בונוסים גבוה במיוחד יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. במוסד הלימוד מביאים בחשבון את האפשרות המיטבית לכל אחד ואחת מהמועמדים, לפי תנאי הקבלה החוגיים.

 

מכללת מבח"ר – המכללה החרדית בני ברק


למסלול לימודי שירותי אנוש לחרדים במכללת מבח"ר, הנערך בשיתוף אוניברסיטת חיפה, מתקבלים מועמדים מעל גיל 20, שלהם תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. קבלת המועמדים מותנית במעבר תהליך מיון שנערך על ידי מכללת מבח"ר וכן על ידי אוניברסיטת חיפה.


מועמדים מתחת לגיל 30 מתקבלים על סמך בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, מי שאין ברשותם בגרות יכולים להתקבל על סמך סיום מכינה קדם אקדמית. מועמדים מעל גיל 30 מתקבלים על סמך תעודת סיום 12 שנות לימוד ומעבר הבגרויות, או סיום מכינה קדם אקדמית במכללה או במוסד אקדמי מוכר אחר. עליהם לעבור מבחן מיון באנגלית כגון אמי"ר או אמיר"ם.


מועמדים שברשותם בגרות מלאה אך אין ברשותם ציון פסיכומטרי יכולים להתקבל במעמד על תנאי ומחויבים להציג ציון ממוצע של 70 ומעלה בסיום שנה א' ללימודים כתנאי למעבר לשנה ב'. מועמדים ללא בגרות או פסיכומטרי מחויבים במכינת 30+, אותה יש להשלים לפני תחילת התואר.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מתמקדים בניהול ותפעול של ארגונים בתחום השירותים, במגזר הציבורי והפרטי. הם לומדים על מרכזיות ארגונים אלה במשק וכל האופן שבו הם פועלים ומתנהלים תוך בחינת נקודות הייחוד של אותם עסקים ומוסדות. כמו כן, נלמדים כל מרכיבי הפעילות של ארגוני השירות לרבות נותני השירותים ועובדיהם, הלקוחות והספקים. עיקר מטרת התכניות היא הכשרתם של הסטודנטים כמנהלי משאבי אנוש, מפתחי הדרכה, מנהלי תהליכי שירות ובעלי תפקידים ניהוליים שונים בארגוני השירות.


מדובר בלימודים אינטרדיסציפלינריים באופיים שבהם משלבים בין מגוון של ענפי ידע הנחוצים לעובדים בענף השירות. כך למשל לומדים כלים מרכזיים בתחומים סוציולוגיה, משאבי אנוש, מנהל עסקים, כלכלה, ניהול צוותים, דיני עבודה, יזמות וחדשנות ועוד. דרך רכישת סל הכלים המגוון הזה, הסטודנטים יכולים לבחון בעיות אקטואליות במשק ולבנות פתרונות יעילים ויצירתיים המותאמים לצורכי הארגונים. כמו כן הם בוחנים את השינויים המתחוללים לאחרונה בתחום השירותים ואת האופן בו תמורות אלה משפיעות על העובדים ועל המנהלים.


בחלק מן המקרים, משולבים בתואר לימודי תעודה בעזרתם ניתן לרכוש התמחות נוספת ולהרחיב את היצע אפשרויות התעסוקה בסיום התואר. בין היתר סטודנטים במוסדות השונים יכולים למצוא התמחויות בתחום משאבי האנוש, התמחות בהכשרת חשבי שכר, התמחות בניהול אלכ"רים וארגונים קהילתיים ועוד. בחלק מן המקרים הדיפלומות ניתנות בשיתוף עם ארגונים או מוסדות מתאימים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. לעיתים הם מתקיימים במסלול חד חוגי ולעיתים בתכנית דו חוגית שבה הסטודנטים משלבים לימודים בתחום דעת נוסף, לרוב ממדעי החברה.


בתואר זה כלולים קורסים עיוניים לצד קורסים פרקטיים שבהם מנתחים תהליכים ואתגרים מתוך תחום השירות, תוך היכרות עם התפתחויות אקטואליות.


במרבית המקרים, הסטודנטים לוקחים חלק גם בהתנסות מעשית, או פרקטיקום. בהתנסות משתלבים בפועל בארגונים ומוסדות ומתרגלים הלכה למעשה את החומר הנלמד תוך היכרות עם הנעשה בשטח. הסטודנטים יכולים להכיר מקרוב פרויקטים בתחום השירות, את בעלי התפקידים השונים ואת האופי של הענף. בעזרת הידע הפרקטי הנרכש בהתנסות הם יכולים גם לפתח את המיומנויות המקצועיות החיוניות לעובדים. במקרים מסוימים הסטודנטים יכולים להשתמש בהתנסות כדי לפתוח דלת להשתלבות בתעסוקה באותם ארגונים, או לצורך קבלת המלצות להצגה למעסיקים עתידיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - שירותי אנוש?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - שירותי אנוש?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה - שירותי אנוש
Whatsapp Whatsapp