רוצה פרטים על תנאי קבלה למזרח אסיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מזרח אסיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה למזרח אסיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מזרח אסיה


למדינות אסיה היסטוריה עשירה וארוכת שנים, וחשיבות הולכת וגוברת בזירה הפוליטית והכלכלית של ימינו. במערב, הידע על מדינות אלו לרוב לוקה בחסר, אך המודעות עולה לצורך להכיר וללמוד עוד על תרבויות מרתקות אלו.


מומחים למדינות אסיה השונות יכולים לשמש מגשרים תרבותיים שעוזרים לפתוח הזדמנויות עסקיות ודיפלומטיות, לפעול במישור התיירותי או לחקור מגוון סוגיות באקדמיה.


מי שמעוניינים להשתתף בלימודים אלו, נדרשים לעמוד בתנאי קבלה המשתנים בין מוסדות הלימוד. כאן ניתן לקרוא על מוסדות הלימוד האפשריים עבור מי שמעוניינים להשתתף בלימודי מזרח אסיה, ועל תנאי הקבלה לכל אחד מהם.


תכנית הלימודים ומתכונתם


התואר, שמשכו כ - 3 שנים, מתקיים במספר התמחויות, ומשלב בין לימודים עיוניים ללימודי שפה. ברוב מוסדות לימוד מוצעות לפחות התמחויות בלימודי סין, יפן והודו, כאשר בחלק מהם מוצעת גם התמחות בלימודי קוריאה וכן בהתמחויות כלליות נוספות, כגון עסקים באסיה. ניתן ללמוד במתכונת דו חוגית וחד חוגית, כאשר דרישות הסף מהמועמדים לכל אחת מהמתכונות עשויות להשתנות.


הלימודים העיוניים ולימודי השפה משלימים אחד את השני. במהלך הלימודים העיוניים, נסקרת התרבות של אזור או מדינת ההתמחות, כולל היבטים היסטוריים, דתיים, פילוסופיים, כלכליים, פוליטיים, סוציולוגיים ותרבותיים. השפה נלמדת בהתאם לתחום ההתמחות, כאשר הלימודים המקיפים מאפשרים לרכוש לא רק את ההיכרות עם אוצר המילים, התחביר והדקדוק, אלא גם עם הגינונים, הנימוסים, והנורמות החברתיות של השימוש בכל שפה.


מוסדות לימוד אפשריים

 

כאן תוכלו לקרוא פירוט על תנאי הקבלה במוסדות הלימוד השונים:


אוניברסיטת תל אביב: במסגרת הלימודים באוניברסיטה ניתן לבחור וללמוד באחת מהשפות הבאות: סינית מנדרינית, יפנית, הינדי או סנסקריט.


כדי להתקבל, יש להציג ציון פסיכומטרי כללי של 450 או יותר, או ציון התאמה משוקלל של הבגרות והפסיכומטרי של 500 או יותר. כמו כן, ניתן גם להתקבל ללימודי מזרח אסיה ללא פסיכומטרי על סמך ממוצע בגרות של 100 ומעלה, או על סמך ממוצע ציונים במקצועות הבגרות ההומניים של 85 או יותר (ללא בונוסים). המקצועות שנחשבים הומניים הם, בין היתר: תנ"ך, הבעיה עברית, תולדות עם ישראל, היסטוריה, ספרות, מחשבת ישראל, אנגלית, אזרחות, וכן לימודי שפה זרה נוספת.


אפשרות נוספת היא להתקבל על סמך זכאות לבגרות מלאה, וכן מעבר 3 קורסי מוק באוניברסיטת תל אביב בציון 80 ומעלה. על שניים מהם לפחות להיות בתחומי מדעי הרוח.


ניתן להתקבל גם על סמך רקע לימודים אקדמיים קודמים שהיקפם 30 ש"ס אקדמיות או יותר, כל עוד הממוצע עומד על 85 לפחות. כמו כן, בעלי תואר ראשון או שני ממוסדות אקדמיים מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, יכולים גם הם להתקבל.


מעבר לכך, באפשרותם של מי שגילם 40 ומעלה שלהם זכאות לבגרות מלאה, להגיש מועמדות ללימודים אלו.


התואר באוניברסיטה זו מוצע במתכונת דו חוגית וכן במתכונת חד חוגית, המיועדת לתלמידים מצטיינים. ניתן להתקבל למתכונת החד חוגית החל משנה ב' של התואר, על סמך ההישגים בלימודים בשנה א': יש להציג ממוצע 85 ומעלה ב – 30 ש"ס אקדמיות לפחות בחוג, כמו גם ממוצע של 80 ומעלה ב – 16 ש"ס בחוג השני הנבחר.


אוניברסיטת חיפה: לימודי תואר זה מתקיימים במסלול חד חוגי ודו חוגי, וכן בהתמחויות מיוחדות, ביניהן מסלול לימודי אסיה ועסקים, ולימודי אסיה בהתמחות סינית תוך שילוב קורס מורי דרך.


דרישות הסף ממי שמעוניינים להשתתף בלימודי התואר באוניברסיטה זו, כוללות מלבד הדרישות הכלל אוניברסיטאות, דרישות חוגיות. הדרישות הכלל אוניברסיטאות הן הצגת תעודת בגרות מלאה (ישראלית או תעודה שוות ערך מחו"ל), וכן ציון המעיד על ידיעת אנגלית ברמה המינימלית הנחוצה ללימודים – במבחן אמי"ר, אמיר"ם, בפרק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן המיון שנערך במסגרת האוניברסיטה. מועמדים ששפת ההוראה בבית הספר שלהם אינה עברית, נדרשים להציג גם ציון במבחן יע"ל.


תנאי הקבלה החוגיים כוללים ציון משוקלל של הבגרות והפסיכומטרי שעומד על 530 ומעלה, או מעבר בהצלחה של מסלול קדם תואר ראשון. בעלי ציון פסיכומטרי של 644 או יותר, יכולים להיות זכאים למלגות הצטיינות.


המסלול מאפשר קבלה על סמך ממוצע בגרות של 75 או יותר, ובלבד שתעודת הבגרות כוללת 4 יחידות לפחות באנגלית בציון 80 ומעלה. מעבר בהצלחה של המסלול מצריך מהמועמדים לסיים 3 קורסים עבור תואר חד חוגי, או 2 קורסים עבור התואר הדו חוגי, בציון 70 ומעלה בכל קורס ובממוצע כולל של 75. הקורסים האפשריים הם: פוליטיקה וחברה בהודו, מבוא לציוויליזציה היפנית, משפחה וחברה בסין, או סין המודרנית. סיום בהצלחה של הקורסים מזכה בנקודות זכות לתואר.


למסלולי ההתמחות יש תנאי קבלה נוספים – מסלול עסקים באסיה מצריך מהמועמדים לעבור בהצלחה ראיון כניסה. מסלול התמחות בסינית בשילוב עם קורס מורי דרך, מצריך הצגת תעודת מורה דרך.


האוניברסיטה העברית בירושלים: קיימות מספר התמחויות בהן ניתן ללמוד את התואר באוניברסיטה זו – התמחות בסין, ביפן, בקוריאה, בהודו-אינדונזיה, בתרבויות אסיה, ובאסיה העכשווית. כבר בשנה הראשונה, הסטודנטים נדרשים לבחור באחת מההתמחויות.


כדי להשתתף בלימודים, יש לעמוד במספר דרישות: להציג ציון מינימלי של 85 המעיד על רמה בסיסית בשפה האנגלית, וכן ציון יע"ל של 105 ומעלה, עבור מי ששפת ההוראה בתיכון שלהם אינה עברית, ולעמוד בתנאים של אחד ממסלולי הקבלה: על סמך ציון משוקלל של הפסיכומטרי והבגרות או פסיכומטרי ומכינה, וכן על סמך בגרות בלבד או פסיכומטרי בלבד.


כדי להתקבל על סמך פסיכומטרי בלבד, יש להציג ציון של 600 לפחות – כולל הצגת זכאות לתעודת בגרות מלאה. כדי להתקבל על סמך ממוצע בגרויות בלבד, יש להציג ממוצע של 97.5 לפחות. קיימים תנאי קבלה שונים עבור מי שעומדים בקריטריונים למסלול ראויים לקידום.


אפשרויות תעסוקה


לימודי מזרח אסיה מאפשרים הזדמנויות תעסוקה מגוונות בפני הבוגרים: הם יכולים לפתוח דלתות בתחומי הדיפלומטיה, היזמות והעסקים, תחומי מחקר אקדמי והוראה, בענף התיירות, ועוד.


חלק מהתפקידים שאותם ממלאים בוגרי התחום קשורים בגישור תרבותי עבור משרדי ממשלה, וחברות עסקיות בינלאומיות או מקומיות שמעוניינות לפתח קשרי מסחר עם מדינות באזור.


מעבר לכך, חלק מהבוגרים יכולים להשתלב כמתרגמים במגוון תחומים, כולל בעיתונות ובמדיה, וכן ללמד שפות במבחר מסגרות. כיום קיים ביקוש רב ללימודי סינית, למשל.


מי שמעוניינים להמשיך ולהתמחות בתחום, יכולים ללמוד לתארים מתקדמים, ולהתחיל מתואר שני במזרח אסיה. כך הם יכולים לרכוש יכולות מחקר, ולהעמיק בשלל סוגיות ונושאים באקדמיה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה למזרח אסיה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה למזרח אסיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp