רוצה פרטים על תנאי קבלה - מעבדה רפואית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מעבדה רפואית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מעבדה רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מדעי המעבדה הרפואית

 

לימודי מדעי המעבדה הרפואית נכללים במקצועות הפרא רפואיים, ומשלבים כלים ממדעי החיים והמדעים המדויקים. במסגרת תהליך קבלת מועמדים למסלולים אלה, מביאים מוסדות הלימוד מספר נתונים בחשבון. בין היתר מתמקדים בציון ההתאמה של המועמדים, כלומר שקלול הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. היות ומדובר במקצוע מדעי, שמים דגש על ההישגים במקצועות הריאליים בבגרות, כגון בבגרות בפיזיקה, כימיה, ביולוגיה ומקצועות משיקים נוספים. מושם דגש גם על הציון בבגרות במתמטיקה ובאנגלית, כאשר הדרישה היא לרוב לרמת 4 או 5 יחידות לימוד.

 

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לעולם המדעים, המעוניינים לרכוש את הידע הנחוץ להשתלבות בענף פרא רפואי מבוקש. הם יכולים להתאים במיוחד לבוגרי מגמות ריאליות בתיכון המעוניינים להרחיב ולהעמיק את הידע שברשותם. לאחרונה עולה הביקוש לבוגרי התואר, בין היתר בעקבות משבר הקורונה שהגביר את הצורך בעובדי מעבדות איכותיים שביכולתם להירתם למאמץ הלאומי בביצוע בדיקות ופיענוחן. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בענף שיש בו שליחות לאומית וכן תרומה משמעותית למחקר הרפואי בארץ.

 

תנאי קבלה ללא פסיכומטרי


במוסדות הלימוד מציעים גם אפיקים חלופיים למועמדים לצורך קבלה למסלול. בחלק מן המוסדות, מציעים למועמדים ללימודי מעבדה רפואית מסלולי לימודים ללא פסיכומטרי, שבהם מתבססים על ממוצע בגרות גבוה במיוחד. במסלולים אלה המועמדים נדרשים גם להצגת ציון במבחן סיווג בשפה האנגלית, כגון בחינת אמי"ר.

 

במקרים אחרים, ניתן להתקבל גם על סמך ציונים במכינה קדם אקדמית, או על סמך הישגים בלימודי הנדסאים במקצועות רלוונטיים בכפוף לביצוע השלמות מתאימות.

 

לתשומת לבכם, תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות סף הקבלה ללימודים. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה באוניברסיטת בן גוריון נדרשים לציון סכם 600 ומעלה וכן ציון פסיכומטרי רב תחומי 600 לפחות. לחלופין ניתן להציג ציון 600 בתכנית "נתיב לאקדמיה", תכנית הכנה שבה נלמדים קורסי בסיס שעל סמך הציונים בהם ובבחינת הבגרות שוקלים את קבלת המועמדים. נוסף על כך, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה, או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. קיימת אפשרות קבלה על סמך בגרות בלבד, למועמדים שלהם ממוצע בגרויות 114 ומעלה, בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד ציון 80 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה. מועמדים אלה נדרשים לציון ברמת "בסיסי" ומעלה באנגלית, דרך הצגת ציון בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או מבחן אמי"ר.

 

המכללה האקדמית הדסה (ירושלים)


באקדמית הדסה מציעים כמה מסלולי קבלה לחוג.

 

  • מתאם 530 ומעלה + ראיון קבלה
  • בגרות בממוצע 100 ומעלה + בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 או ברמת 4 יחידות בציון 80
  • בגרות בממוצע 95 ומעלה + בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 או ברמת 4 יחידות בציון 80 + מקצוע מדעי לבגרות ברמת 5 יחידות בציון 80 (פיזיקה, כימיה או ביולוגיה)
  • בעלי תווג'י - חייבים בבגרות מדעית + עמידה בתנאים לעיל
  • על כל המועמדים לעבור ראיון אישי

 

המכללה האקדמית צפת


כדי להתקבל ללימודים אלה במכללה האקדמית צפת, יש צורך בבגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה, ובה בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד וכן בגרות במקצוע מדעי מורחב ברמת 4 יחידות לימוד, כגון בגרות בביולוגיה, בגרות בכימיה, בגרות בפיזיקה או בגרות במדעי הסביבה. הציון הפסיכומטרי הנדרש הוא 520 ומעלה. כמו כן, יש צורך בציון 85 ומעלה בחלק האנגלית בפסיכומטרי, או בבחינת אמי"ר. ישנה אפשרות קבלה לבוגרי לימודי הנדסאים. בוגרי לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי כימיה תרופתית, הנדסאי סביבה והנדסאי טכנולוגיות מים יכולים להתקבל על סמך ממוצע 85 ומעלה, גם ללא צורך בפסיכומטרי. כל המועמדים עוברים גם ראיון קבלה אישי.

 

קמפוס שטראוס (ירושלים)


בקמפוס שטראוס מתקיימים לימודי מעבדה רפואית לחרדים, במסלול לנשים חרדיות. כדי להתקבל, יש צורך בבגרות מלאה או סיום מוצלח של מכינה קדם אקדמית. כמו כן, יש צורך בציון בפסיכומטרי או מעבר של מבחן ת.י.ל למיון מועמדים. כמו כן, יש לעבור ראיון אישי מול וועדת קבלה לבדיקת ההתאמה.


על הלימודים


בלימודים אלה, המשתייכים למקצועות הלימודים הפרא רפואיים, הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי ומעשי בעזרתו ניתן להשתלב בתפקידים שונים במעבדות ומכוני מחקר, בתעשיית הפרמצבטיקה ובחברות ביוטק ותרופות.


בתחילת הלימודים רוכשים ידע בסיסי בענפי מדעים שונים, כגון ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה ופיזיקה, המהווים תשתית לעבודתם השוטפת של הלבורנטים. בהמשך מעמיקים בענפים מדעיים ורפואיים מתקדמים יותר, לרבות גנטיקה, אימונולוגיה וביוכימיה לצורך הבנת פעילות מערכות גוף האדם והיכרות עם הגורמים למחלות מסוגים שונים.


בהמשך לומדים בהרחבה על כלים לביצוע מחקר רפואי בתעשייה, לרבות היכרות עם מכשור מתקדם ועם שיטות בדיקה הנהוגות במעבדות. כך למשל הם מכירים שיטות חדשניות וחכמות לאיתור וזיהוי של מחלות זיהומיות וכן פיתוחים חדשניים בענף הגנטיקה המשמשים לסיוע למטופלים. הם מתוודעים גם לחידושים במחקר הרפואי, בפיתוחים עדכניים ובמגמות שינוי המתחוללות בתעשייה, המשפיעות על תהליכי העבודה במעבדות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. בדרך כלל הם מתקיימים במתכונת לימודי יום שבה לומדים ארבעה או חמישה ימים מלאים במהלך השבוע. במהלך התואר הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בשיעורים מעשיים לתרגול הכלים הנלמדים במעבדות. מתקיימת גם הכשרה מעשית במעבדות של בתי חולים ומוסדות מחקריים שונים, כדי לאפשר לסטודנטים להכיר מקרוב תהליכים במקצוע.


נוסף על כך, נכללת בתואר הכנה לקראת מבחנים חיצוניים שעורכים במשרד הבריאות, לצורך קבלת רישיון עובדי מעבדות רפואיות מוסמכים. רישיון זה מהווה היום תנאי חובה להשתלבות בשוק העבודה כעובדי מעבדות.


בחלק מן המוסדות, תכנית זו יכולה לשמש כמסלול קדם רפואה, שבוגריו יכולים להמשיך למסלול ארבע שנתי ללימודי רפואה (הידועים גם בשם הסבת אקדמאים לרפואה). נכללים בו קורסי הליבה הנדרשים למעבר לאותם מסלולים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מעבדה רפואית?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מעבדה רפואית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה - מעבדה רפואית
חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp