רוצה פרטים על חשבונאות ומערכות מידע?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חשבונאות ומערכות מידע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חשבונאות ומערכות מידע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חשבונאות וניהול מערכות מידע לתואר ראשון

 

תחום החשבונאות עובר לאחרונה מהפכה דיגיטלית משמעותית. אם בעבר רואי החשבון התמקדו בעיקר בעריכת דוחות ידנית וביקורת מסורתית, היום מרבית התהליכים אותם הם נדרשים לבצע עוברים לפלטפורמות ממוחשבות. כלי הביקורת המסורתיים הולכים ונעלמים ואת מקומם תופסים אמצעים טכנולוגיים חדשניים, תוכנות, יישומים ומאגרי נתונים, שאותם יש להכיר כדי להישאר רלוונטיים בשוק הדינמי של מחר.


במקביל, גם היקף המידע שאותו צריכים לעבד אנשי המקצוע הולכת וגדלה. כדי להתמודד בהצלחה עם כמויות הדאטה העסקי והכלכלי האדירות הללו, רואי החשבון נדרשים לשלוט ביישומים מתקדמים לניהול מערכות מידע, ואף להחזיק בידע בסיסי בתכנות. בעידן הביג דאטה ונתוני העתק, גם רואי החשבון נדרשים להתאים עצמם למציאות המשתנה ולהכיר מקרוב את השימוש באמצעים הדיגיטליים ובמסדי הנתונים החדשים, כדי לקבל החלטות יעילות ולסייע לעסקים וארגונים לנהל באופן מושכל את הפעילות הפיננסית.


המעוניינים להכיר את הכלים של ראיית החשבון של העתיד יכולים ללמוד בתכניות ללימודי חשבונאות ומערכות מידע. לעיתים הלימודים מתקיימים במסגרת מסלול חד חוגי משולב שבו נלמדים שני הענפים במקביל, ולעיתים מדובר בהתמחות הנכללת במסגרת לימודי חשבונאות, שבה לומדים מספר מצומצם של קורסים בתחום הטכנולוגי הנוגעים לטיפול בדאטה חשבונאי. לימודים אלה מותאמים להתפתחויות הטכנולוגיות העוברות על הענף הפיננסי כיום, תוך היכרות עם יישומים, תוכנות ומאגרי דאטה הרלוונטיים לתחום. כמו כן, הם כוללים את ההכנה הנדרשת לקראת קבלת הרישיון הנדרש לעיסוק בתחום החשבונאי כיום.

 

למי מיועדים הלימודים


לימודים אלה מיועדים לבעלי עניין הן בתחום הפיננסי והחשבונאי והן בעולם הטכנולוגיה והמחשוב, המעוניינים לשלב בין שניהם במסגרת הלימודים והקריירה. התואר מתאים לאנשים עם זיקה לתחום הכמותי, לבעלי חשיבה לוגית ושיטתית, יכולות ניתוח של נתונים וליכולת התמודדות טובה עם מספרים וחישובים. כמו כן הלימודים יכולים להתאים גם למי שעובדים בפועל בתחום הדאטה ומאגרי הנתונים, המגלים עניין גם בתחום הכלכלי ומעוניינים לפתח קריירה כרואי חשבון.


תכנית הלימודים


במסגרת התואר, הסטודנטים רוכשים את ההכשרה הנדרשת לתפקידי רואי חשבון ובמקביל מכירים אתגרים טכנולוגיים עכשוויים ועתידיים הרלבנטיים לאנשי המקצוע בשוק. זאת תוך היכרות עם שינויים טכנולוגיים המתחוללים בענף ועם הדרכים שבהן יכולים רואי החשבון להתמודד עם העלייה בכמויות הנתונים המקצועיים.


הסטודנטים לומדים לעומק על תקינה וחקיקה חשבונאית, על היבטים במיסוי ועל כלים מתקדמים בביקורת. הם מכירים מושגים גם מענפים משיקים כגון כלכלה, חשבות שכר, ייעוץ פיננסי, מנהל עסקים וניהול סיכונים. נוסף על כך, הם נחשפים לטכנולוגיות וליישומי מחשב חשבונאיים ופיננסיים, שבהם משתמשים אנשי המקצוע לצורך ביצוע עבודתם בעידן העסקי המשתנה של היום. בין היתר נלמדים כלים לדיווח כספי ולניתוח חשבונאי כפי שאלה מושפעים מן ההתפתחויות הטכנולוגיות. כמו כן, הם מכירים תוכנות ממוחשבות ויישומים סטטיסטיים היכולים לסייע לאנשי המקצוע בתהליכי קבלת החלטות פיננסיות. נלמד גם השימוש בתוכנת אקסל תוך הכרת היישומים הרלבנטיים לעוסקים בענף זה, כגון לצורך ייעול הביקורת.


היות והענף הפיננסי כולו עובר תהליכי דיגיטציה והתחדשות, הסטודנטים נחשפים למושגים מעולם ניהול מערכות המידע ומדעי המחשב כגון ביג דאטה (איסוף ועיבוד של כמויות אדירות של נתונים), מערכות בינה עסקית המשמשות לצורך קבלת החלטות כלכליות, יישומי ERP לתכנון של משאבים ארגוניים, וכלים נוספים לכרייה של דאטה ולתחקור שלה, תוך קבלת המסקנות המתאימות.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים כשלוש שנים וחצי. הם כוללים קורסי חובה ובחירה וכן סמינרים. באפשרות הסטודנטים גם לקחת חלק בקורסים ופרויקטים מעשיים שבהם מתרגלים תהליכי עבודה מן השטח במשרדי רואי חשבון ובגופים פיננסיים, תוך ליווי והדרכה של אנשי מקצוע. כמו כן, נערכות סדנאות שבהן מתרגלים בפועל כלים מתחום הביקורת תוך הדמיית אתגרים אמיתיים מן המקצוע ותרגול שימוש בכלים טכנולוגיים פיננסיים עכשוויים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית אפשר למנות את התחומים הבאים:

 

 

  • תכנות עסקי
  • ביקורת חשבונות
  • חשבונאות ניהולית
  • ניתוח דוחות כספיים
  • כלים לתחקור נתונים
  • בעיות מדידה חשבונאיות
  • יישומי תוכנה לרואי חשבון
  • ועוד

 

תנאי קבלה


קבלתם של מועמדים ללימודים מתבססת על שקלול ציון הפסיכומטרי עם ממוצע הבגרות של המועמדים. מושם דגש על ציון גבוה בבגרות במתמטיקה ובאנגלית, שכן מדובר במסלול שבו נדרשות מיומנויות כמותיות. במקרים מסוימים קיימת אפשרות ללימודים ללא פסיכומטרי למועמדים עם ציון ממוצע גבוה במיוחד בבגרות. בחלק מן המוסדות מציעים מכינה לחשבונאות, המיועדת למי שאינם עומדים ברף הקבלה ומעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם ולהשלים פערים.

 

תעודה


לסטודנטים העומדים בכל חובות הלימודים מוענק תואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. בחלק מן המוסדות הבוגרים מקבלים גם תעודות המעידות על התמחויות בתחום מערכות המידע, כגון דיפלומת "מנתח מערכות מומחה", המוענקת בשיתוף עם לשכת מנתחי המערכות הישראלית.


חשוב להדגיש כי לצורך קבלת רישיון ראיית החשבון, על הבוגרים לעבור את מבחני המועצה. בזכות הידע והקורסים הנלמדים בתואר הסטודנטים מקבלים פטורים ממרבית הבחינות ונבחנים לרוב רק בשתיים או שלוש מתוכן. כמו כן, על הבוגרים להשלים תקופת סטאז' (התמחות מעשית) במשרדים.


יש לציין כי בעוד בעבר היה נהוג כי במוסדות התקיימו מסלולי "שנת השלמה" אשר כללה הכנה לקראת מבחני המועצה, כיום מונהגת רפורמה בלימודים, במסגרתה התארך התואר בחצי שנה תוך ביטול שנת ההשלמה, מתוך שאיפה לייעל את הלימודים ולחסוך בעלויות מצד הסטודנטים.

 

אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים וקבלת הרישיון (בכפוף לעמידה בבחינות ולהשלמת סטאז'), נפתחות מגוון אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים. הם יכולים להשתלב במשרדי רואי חשבון, בחברות לייעוץ פיננסי ולחשבות, במוסדות פיננסיים, בארגונים עסקיים שבהם נדרשים שירותי רואי חשבון ועוד. אנשי המקצוע יכולים להשתלב בשוק כשכירים או לעבוד כעצמאיים ולהציע שירותיהם ללקוחות עסקיים ופרטיים, ואף להקים משרד משלהם.


הידע הנרכש בתחום הדאטה יכול לסייע לבוגרים למלא את תפקידם באופן יעיל יותר, המותאם לצורכים המשתנים של המשק. כמו כן, הם יכולים להשתמש בו כדי להשתלב בתפקידי ביקורת מערכות מידע ותפקידי ייעוץ שונים עבור חברות וארגונים בשוק.

 

מוסדות


המרכז האקדמי לב (ירושלים): זהו מוסד לימודים לציבור הדתי, שבו הלימודים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים. תואר ראשון בחשבונאות ומערכות מידע כולל הכנה למבחני המועצה והן תכנים בתחום הטכנולוגי הרלבנטיים לרואי החשבון. כמו כן, משולבים בתכנית לימודי תעודה בתחום ניתוח המערכות. במוסד הלימוד מתקיימים מסלולי לימוד נוספים כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי ביואינפורמטיקה ועוד. מתקיימות גם תכניות לתואר שני במגוון ענפים.

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במסגרת לימודי החשבונאות המתקיימים במוסד זה מתקיימת התמחות טכנולוגיות עסקיות, שבה הסטודנטים לומדים קורסים בתחום מסדי הנתונים וביג דאטה. כמו כן, הסטודנטים לומדים על תחקור וכרייה של נתונים ונחשפים למושגים כגון , ERP BI ודאטה אנליטיקס. במסגרת התואר ניתן לבחור גם בהתמחות חשבות וניהול כספים או בהתמחות ניהול סיכונים. במוסד הלימוד מתקיימים גם לימודי מערכות מידע ומנהל עסקים, לימודי כלכלה וניהול, לימודי משפטים, לימודי כלכלה וניהול, לימודי פסיכולוגיה ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חשבונאות ומערכות מידע?

רוצה לדעת יותר על חשבונאות ומערכות מידע?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד חשבונאות ומערכות מידע
Whatsapp Whatsapp