לימודי הנדסה כימית בהתמחות הנדסת מערכות SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסה כימית בהתמחות הנדסת מערכות SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסה כימית בהתמחות הנדסת מערכות כימיות ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

סטודנטים המעוניינים לפתח סל כלים הנדסי נרחב יכולים ללמוד בתכנית לימודי הנדסה כימית בהתמחות הנדסת מערכות כימיות המתקיימת ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, קמפוס אשדוד. זוהי התמחות שבה יכולים הסטודנטים לבחור במסגרת התואר הראשון, התמחות זו היא פרי שיתוף פעולה עם המחלקה להנדסת תעשייה וניהול במוסד הלימוד. מטרתה של ההתמחות היא חשיפתם של הסטודנטים להנדסת כימיה לתחום המערכות כדי לסייע להם להשתלב בתפקידים משמעותיים מגוונים.


מתוך תפישת תחום ההנדסה הכימית כאחד ממנועי הצמיחה המובילים בתעשייה הישראלית, שואפים במוסד הלימוד לחבר את הסטודנטים לענף ולהכשיר אותם כמהנדסי העתיד. במוסד הלימוד סבורים כי מהנדסי כימיה המחזיקים בידע רב תחומי בתחום הנדסת המערכות יכולים לפתוח דלת למגוון רחב של תפקידים, שכן ענף המערכות מצריך ראייה הנדסית רחבה וביצוע של חיבורים בין ממשקים מגוונים, טכנולוגיים, ניהוליים ומדעיים כאחד.

 

התמחות זו פועלת בקמפוס אשדוד של מוסד הלימוד

 

תכנית הלימודים


במסלול זה מכשירים את הסטודנטים ללימודי הנדסת כימיה להיכרות עם תחום המערכות. בהתמחות מתבססים על מודל מבוקש בשוק הנוגע לרב תחומיות ואינטגרטיביות שאותה מיישמים המהנדסים בעבודתם. הסטודנטים רוכשים בקיאות בשני התחומים וכך יכולים לנתח מערכות הנדסיות באופן יעיל יותר, ולהשתמש במושגים מתחום המערכות כדי להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים וניהוליים מגוונים.


במהלך לימודי הנדסת כימיה הסטודנטים מפתחים ידע מדעי והנדסי נרחב, בעזרתו ניתן להתמודד עם מגוון משימות בתעשייה. הם לומדים לתכנן תהליכים חדשים, לפתח מוצרים מתקדמים, לבצע אופטימיזציה על פתרונות קיימים ולנהל תהליכי ייצור. כמו כן, הם רוכשים כלים וידע שיכול לסייע להם לקחת חלק פעיל במחקרים, ולבצע אנליזה כלכלית על תהליכים בתעשייה.

 

מתכונת הלימוד


הסטודנטים בוחרים את מסלול ההתמחות בסיום שנה ב' של התואר, שאורכו ארבע שנים. הם לומדים את קורסי ההתמחות במהלך שנה ג' ו – ד' לתכנית, במקביל לקורסי ליבה שנדרשים בתואר. במהלך השנה האחרונה ללימודיהם הם עורכים פרויקט גמר בתחום הנדסת המערכות. את הפרויקט הם יכולים לבצע בשיתוף פעולה עם ארגוני תעשייה, או במעבדות המחקר של מוסד הלימוד. סגל ההוראה מסייע לסטודנטים בביצוע הפרויקט ומלווה אותם במהלך העבודה עליו. לאחר השלמתו, הפרויקט מוצג בתערוכת הבוגרים של מוסד הלימוד שאליה מגיעים גורמים מן התעשייה.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאי שאותם לומדים הסטודנטים בהתמחות נכללים:

 

 

  • חקר ביצועים
  • הנדסת איכות
  • קבלת החלטות
  • ניהול פרויקטים
  • התנהגות ארגונית
  • תכנון ופיקוח על הייצור
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד הוא המכללה הגדולה להנדסה בישראל, ניתן ללמוד בה מגוון של מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני וכיום לומדים בה מעל 5,500 סטודנטים וסטודנטיות במסלולים השונים. בין התחומים ההנדסיים הנלמדים במוסד זה נכללים הנדסת חשמל, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה והנדסת בניין. בוגרי התכניות השונות יכולים להירשם בפנקס המהנדסים, ולהשתלב במגוון של אפיקים מבוקשים בתעשייה הישראלית.


סטודנטים הלומדים בקמפוס אשדוד של המכללה יכולים למצוא מסלולי התמחות נוספים בלימודי הנדסה כימית, כגון התמחות אנרגיה, התמחות ביוטק והתמחות מדעי הנתונים. בקמפוס באר שבע מוצעות התמחות בתעשייה תהליכית והתמחות טכנולוגיות מים. קיימת גם תת התמחות בתחום הננו טכנולוגיה בקמפוס זה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת כימיה, המועמדים נדרשים לבגרות מלאה ולבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 או ברמת 4 יחידות בציון 85. בשל משבר הקורונה, כדי להתקבל לשנת תשפ"א אין צורך בציון פסיכומטרי. כל המועמדים עוברים ראיון בפני ועדת קבלה. מדי שנה מתקבלים עד עשרה אחוזים חריגי יכולת, על פי מצב סוציו אקונומי. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה למסלול זה.

 

תעודה


לבוגרים ניתן תואר ראשון B.Sc. בהנדסת כימיה מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון