רוצה פרטים על לימודי פילוסופיה במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פילוסופיה במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פילוסופיה במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פילוסופיה במרכז הארץ


בבסיס לימודי הפילוסופיה עומדות השאלות הגדולות שמעסיקות את האנושות מתחילה ועד ימינו: מהי המציאות, מהו הטוב, מהם גבולות התודעה וההכרה שלנו, מהם היחסים בין גופנו לנפשנו, ועוד רבות אחרות.


במהלך לימודים אלו, מפתחים יכולות ניתוח, כתיבה וחשיבה ביקורתית שמאפיינות להבין ולהסביר רעיונות ממגוון תחומי ידע – החל באמנויות ומדעי החברה וכלה במדעים המדויקים. ניתן לנצל את הידע והמיומנויות שנרכשים במהלך הלימודים, כדי להתקדם למגוון אפיקי תעסוקה.

 

מוסדות הלימוד בהם ניתן להשתתף בלימודי תואר זה נמצאים בפרישה ארצית - מדרום עד צפון. כאן תוכלו לקרוא על מוסדות הלימוד האפשריים באזור המרכז.


תכנית הלימודים ומתכונתם


משך הלימודים כ – 3 שנים, כאשר הסטודנטים משתתפים בלימודי בסיס וכן בקורסי בחירה והתמחות בנושאים על פי תחומי העניין שלהם.


לרוב, תכנית הלימודים מאפשרת לבחור בין התעמקות בענפי שונים של הפילוסופיה – ובפרט בענפים בולטים כגון מחשבה פוליטית ומדינית, אסתטיקה וחשיבה על האמנויות, פילוסופיה של המדע, וכן תורת ההכרה ומטפיזיקה.


תכניות הלימוד השונות כוללות קורסים מתקדמים או סמינרים, במסגרתם יש לכתוב עבודה סמינריונית. מי שלומדים את התואר במתכונת חד חוגית, נדרשים להגיש עבודה אחת בחוג זה, ומי שלומדים במתכונת דו חוגית נדרשים להגיש שתי עבודות סמינריוניות. העבודות נכתבות תוך ליווי והנחיה מצד הסגל האקדמי במוסדות השונים.


מוסדות לימוד אפשריים


אוניברסיטת תל אביב: באוניברסיטה זו מתקיימים מספר מסלולי לימוד, חד חוגי, דו חוגי, וכן תכנית המצטיינים פכ"מ - המשלבת את הלימודים עם כלכלה, מדע המדינה ומשפטים. כמו כן, קיים מסלול חקר התודעה והקוגניציה במסגרת תואר דו חוגי למצטיינים, המשולב עם פסיכולוגיה.


במהלך קורסי החובה והמבואות, הסטודנטים רוכשים היכרות עם פילוסופיה יוונית עד חדשה, כולל התעמקות במאות ה – 17 ועד ה – 19. כמו כן, הם מקבלים את תשתית הידע הדרושה בלוגיקה לצורך העיסוק בתחום.


ההתמחות מתבצעת במהלך קורסים מתקדמים וסמינרים, בנושאים מגוונים. בין היתר, הסטודנטים יכולים לבחור בין מטפיזיקה ותורת ההכרה, תורת המוסר, אסתטיקה, ועוד.


חלק מהלימודים באוניברסיטה כוללים שיעורי קריאה מודרכת, במהלכם הסטודנטים מקבלים הזדמנות להתעמק בטקסטים קלאסיים תוך הדרכה וליווי בקריאה ובכתיבה של עבודות.


תנאי הקבלה ללימודי פילוסופיה באוניברסיטה זו כוללים הצגת תעודת בגרות בממוצע 100 ומעלה, או ציון פסיכומטרי 450 ומעלה. לחילופין, ניתן להתקבל גם על סמך ציון התאמה המשוקלל על סמך הפסיכומטרי והבגרות - של 500 ומעלה.


קיימים מסלולי קבלה נוספים באוניברסיטה, המיועדים למי שברשותם זכאות לבגרות כולל מעבר שלושה קורסים מקוונים בתחומי מדעי הרוח בציון 80 לפחות בכל אחד מהם, או קבלה על סמך ממוצע 85 בבגרויות במקצועות ההומניים.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): התואר הראשון באוניברסיטה זו מוצע במתכונת דו חוגית בלבד, על מנת להקנות לסטודנטים ידע רב תחומי ופרספקטיבה רחבה. הסטודנטים משלבים את הלימודים עם תחומים שמאפשרים לפתח את ההבנה בפילוסופיה יהודית וביניהם תנ"ך, תלמוד, תורה שבעל פה, תולדות ישראל והיהדות, ספרות עם ישראל, אמנות יהודית, מחשבת ישראל, ועוד.


הסטודנטים לומדים על ההיסטוריה של התחום, ועם הוגים בולטים בתולדותיה. כמו כן, הם רוכשים היכרות עם בעיות מרכזיות עמן מתמודדים כיום, וכן עם הפתרונות המוצעים להן. חלק חשוב מהלימודים כולל הקניית כישורי כתיבה, ניתוח ודיון פילוסופיים.


ניתן להשתתף בלימודי פילוסופיה ללא פסיכומטרי במסגרת אוניברסיטה זו – מועמדים שמחזיקים בממוצע בגרות של 95 לפחות, פטורים מהצגת הציון במבחן זה. ניתן גם להתקבל על סמך ציון משוקלל של הבגרויות והפסיכומטרי.


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): הלימודים באוניברסיטה כוללים קורסי חובה ובחירה. הסטודנטים מקבלים היכרות עם מגוון ענפים שונים של הפילוסופיה, מיוון העתיקה ועד ימינו. הם לומדים על ההיסטוריה של התחום, וגם רוכשים בסיס נחוץ בלוגיקה.


נוסף על כך, הם יכולים לבחור בין קורסים שעוסקים בפילוסופיה אנליטית או קונטיננטלית, וכן בין ענפים שונים: פילוסופיה של המוסר, החינוך, המדע, הנפש, וכן מחשבה יהודית, מחשבה מדינית, ואסתטיקה.


במסגרת קורסי הבחירה המתקדמים, הם בוחרים האם להעמיק בסוגיות הקשורות בדת ומדינה, שוויון, חשיבה היסטורית, סוגיות אסתטיות ותרבותיות, וכן הלאה. במסגרת הקורסים המתקדמים יש לכתוב עבודה סמינריונית אחת בתואר דו חוגי, או שתי עבודות סמינריוניות בתואר חד חוגי.


ניתן להשתתף בלימודי פילוסופיה במתכונת חד חוגית או דו חוגית, לשלב במסגרת התואר הראשון בפילוסופיה חטיבה בתחום אחר, או לשלב את הלימודים כחטיבה במסגרת תואר בתחום אחר.


היקף התואר החד חוגי עומד על 108 נקודות זכות, מתוכו 24 נקודות זכות מהוות בחירה חופשית משלל הקורסים בתחומי דעת אחרים, כולל קורס מרחיב דעת אחד מתחומי מדעי החברה או המדעים.


תארים אפשריים לשילוב דו חוגי כוללים לימודי פילוסופיה וספרות, אמנויות, היסטוריה של המזרח התיכון, חינוך, מדעי המחשב, מתמטיקה, היסטוריה, לימודי אפריקה, מדע המדינה, מדעי החיים, מדעי היהדות, מדעי הקוגניציה, ניהול, סוציולוגיה, קולנוע, פסיכולוגיה ותקשורת.


ניתן לשלב את הלימודים כחטיבה במסגרת תואר חד חוגי באחד מהתחומים הבאים: היסטוריה, כלכלה, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי החברה, מתמטיקה, ניהול, סוציולוגיה או פסיכולוגיה.


מעבר לתכניות הלימוד המאושרות, ניתן להגיש בקשה לאישור תכנית לימוד עם שילוב מתחום אחר. אישור הבקשה תלוי בהחלטת ועדת אישור תכניות לימודים באוניברסיטה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הלימודים בפילוסופיה מקבלים פרספקטיבה רב תחומית, שיכולה לעזור להם להשתלב במגוון עיסוקים. מי שבוחרים ללמוד בתואר דו חוגי עם תחומים כמו פסיכולוגיה, כלכלה, ואף מדעי הטבע או החיים, יכולים להשתמש בידע ובפרספקטיבה הייחודית שנרכשת במהלך הלימודים, כדי לקדם את הקריירה שלהם בתחום – באמצעות גישה יצירתית לפתרון בעיות, ראייה של התמונה הרחבה, ותכונות נוספות שמעסיקים פוטנציאליים עשויים להעריך.


מי שבוחרים לעסוק בפילוסופיה יכולים גם הם להשתלב במגוון תחומים: ראשית כל, הם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים וכך לעסוק במחקר ובהוראה באקדמיה.


אפשרות נוספת היא להשתתף בלימודי תעודת הוראה בפילוסופיה, תעודת הוראה במחשבת ישראל או בתחומים קרובים נוספים כגון היסטוריה, ספרות, אזרחות, וכן הלאה. נקודת המבט הפילוסופית יכולה להועיל לחידוד חשיבה ביקורתית ויצירתית אצל הדור הצעיר.


מעבר לכך, בוגרי התואר משתלבים גם בכתיבה עיתונאית ובתקשורת, בהוצאות לאור, ברשויות מקומיות, משרדי ממשלה וגופים ציבוריים אחרים, ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פילוסופיה במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי פילוסופיה במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 236 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp