רוצה פרטים על קורס גרפולוגיה לדתיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס גרפולוגיה לדתיים ולחרדים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס גרפולוגיה לדתיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גרפולוגיה לציבור הדתי והחרדי


גרפולוגיה הוא ענף המתמקד בניתוח כתב היד למטרות תעסוקתיות, טיפוליות ואישיות. אנשי המקצוע בוחנים את כתב היד של הלקוח ומתוכו מסיקים לגבי התכונות, האישיות וההתנהגות שלו. את המסקנות הללו ניתן ליישם במסגרות שונות, כגון בעת קבלת מועמדים לעבודה, בעת אבחון תעסוקתי ועוד.


גברים ונשים מן הציבור הדתי או החרדי שברצונם להשתלב בענף זה יכולים למצוא קורסים מגוונים המותאמים במיוחד לצורכיהם. לימודים לדתיים בתחום זה מתקיימים במגוון מכללות ומרכזים בארץ, בהפרדה בין נשים לגברים ותוך התאמה של התכנים בהכשרה לעולמם של שומרי המצוות.


בעזרת הכלים הנלמדים בקורס גרפולוגיה יכולים הבוגרים לעשות את הצעדים הראשונים לפיתוח של קריירה כמאבחנים ויועצים בענף זה בחברות ועסקים וכן כעצמאיים. הידע הנלמד בהכשרה יכול לסייע גם לעובדים בענפי כוח האדם ומשאבי האנוש לייעל את עבודתם דרך הרחבת סל הכלים המקצועי.

 

למי מתאים הקורס?


הקורס מתאים לגברים ולנשים מהציבור החרדי והדתי, המעוניינים לרכוש ידע להשתלבות בתחום אבחון כתב היד. יכולים ללמוד בו גם מי שאין ברשותם ניסיון קודם בענף. המסלולים מתאימים במיוחד לבעלי רקע מקצועי קודם בתחום הטיפול או לחלופין בענפים כגון השמה, משאבי אנוש, קואצ'ינג וייעוץ, שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהעשיר את הידע שברשותם. גם מנהלים ובעלי עסקים המעוניינים לרכוש כלי נוסף להערכה של עובדיהם יכולים ללמוד במסלול זה.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס רוכשים ידע וכלים לניתוח כתבי יד ולאבחון באמצעותו למטרות מגוונות. הם מתחילים מהיכרות עם מאפייני כתב היד ומרכיביו ולאחר מכן מעמיקים במשמעויות השונות של הכתב, תוך היכרות עם שיטות אבחון ותיאוריות הנוגעות למשמעויות אלה שפותחו לאורך השנים. לאחר מכן נלמדים יישומי התחום לצורכים שונים, כגון בעת אבחונים תעסוקתיים ולניתוח התאמת עובדים ולהערכת כישורים בעבודה, להערכת אמינות של מועמדים, לניתוח אישיותי ולאיתור מצבי סיכון ולקישור למאפיינים רגשיים אצל ילדים ומבוגרים.

 

מתכונת הלימוד


אורך ההכשרות משתנה בין מוסד למוסד. הן נפרשות על פני פרק זמן בין כמה חודשים לשנתיים. ניתן למצוא קורסים המתקיימים בבקרים וכן מסלולים ללימודי ערב לתעודה. המפגשים מתקיימים בדרך כלל פעם או פעמיים בשבוע.


מכיוון שמדובר בלימודי תעודה לדתיים, הקורסים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים שלומדים בימים נפרדים או בקמפוסים שונים. יש לציין כי לא בכל המוסדות הקורסים פתוחים הן לגברים והן לנשים.


בקורסים משולבים תכנים פרקטיים שמטרתם לסייע לסטודנטים לבנות את סל הכלים הנחוץ לאנשי המקצוע. הם משתתפים בתרגילים המדמים ניתוח של כתבי יד ומבצעים מטלות ופרויקטים שונים ליישום הכלים הנלמדים. כמו כן, הקורסים כוללים בדרך כלל גם סטאז' מעשי שבו מתנסים בפועל בתהליכים מקצועיים מן הענף.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורסים לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • שיטות אבחון
  • פירוש חתימות
  • בדיקות מהימנות
  • כתיבת חוות דעת
  • איתור סימני מצוקה
  • משמעות זווית הכתיבה
  • משמעות מהירות הכתיבה
  • ביצוע התאמת תעסוקתיות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין ההכשרות. חלק מן התכניות מיועדות לבעלי ניסיון טיפולי קודם או לעוסקים בתחומי הרפואה ההוליסטית. במקרים מסוימים המועמדים נדרשים לעבור אבחון גרפולוגי קצר טרם קבלתם למסלול או לעבור ראיון איש לבדיקת התאמתם.

 

תעודה


למשתתפים העומדים בכל חובות הקורסים מוענקות בדרך כלל תעודות מטעם המוסדות המלמדים. לעיתים דיפלומות אלה מוענקות בשיתוף עם ארגונים ועמותות העוסקים בתחום בישראל. בין הגופים הללו אפשר למנות את האגודה הישראלית לגרפולוגיה, אגודה שהוקמה לאיחוד אנשי המקצוע ולקידום הענף. כדי לקבל את התעודה מטעם איגוד זה יש לעבור בחינה. האגודה מציבה מספר תנאים למעוניינים לגשת למבחן, שאחד מהם הוא השלמת הקורס בהצלחה, כמו כן על המועמדים להשלים סטאז' ולעמוד בחובות נוספים לפי דרישות האגודה.


גופים נוספים השותפים לעיתים להענקת הדיפלומה הם איגוד הגרפולוגים הישראלי והמכון לגרפולוגיה שימושית.

 

אפשרויות תעסוקה


התעסוקה בתחום זה היא בעיקר בתחום כוח האדם וההשמה במגזר העסקי. הבוגרים יכולים להשתלב כיועצים ומנתחים עבור מעסיקים בתהליכי גיוס עובדים וכן במתן חוות דעת לעסקים אודות עובדים חדשים וכן על תפקוד של עובדים ותיקים. כמו כן, באפשרותם לספק ייעוץ בענפי ההכוונה התעסוקתית ובחירת הלימודים עבור מתלבטים ומועמדים. העוסקים בענף משתלבים לעיתים גם במתן חוות דעת בבתי המשפט. לרוב העבודה היא במסגרת חברות פרטיות בתחום, אם כי לעיתים אנשי המקצוע מועסקים על ידי גופים ומוסדות כגון מפעלים. באפשרותם לעבוד גם כעצמאיים ולהציע שירותי ייעוץ ומתן חוות דעת לעסקים וחברות, וכן להעביר הרצאות וסדנאות לאוכלוסיות שונות.


בוגרים המעוניינים להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם יכולים ללמוד בקורסים נוספים לתעודה. בין היתר ניתן למצוא קורסים באבחון ציורי ילדים, שבהם לומדים כיצד לפרש את הציורים למטרות טיפוליות וחינוכיות כדי להעריך ולאתר קשיים רגשיים וחברתיים עמם מתמודדים הילדים. קורסים אלה נערכים גם במסגרות המתאימות לקהל דתי וחרדי, במכללות שונות. קורסים נוספים שיכולים להתאים לבוגרים כוללים הכשרות בתחומים כגון אימון והנחיית קבוצות, וכן קורסים בשיווק וקורסים בניהול לדתיים, שיכולים לסייע לעצמאיים המעוניינים לקדם את שירותיהם.

 

מוסדות


בין המוסדות שבהם מתקיים הקורס במסגרת מתאימה לציבור הדתי והחרדי נכללים:


מכללת שלם (ירושלים): שלם היא מכללה למקצועות הרפואה המשלימה לציבור הדתי והחרדי. במכללה מתקיים קורס לנשים בלבד, שאורכו כשנתיים. התכנית מוכרת על ידי אגודת הגרפולוגים הישראלית ומוענקות בה דיפלומות ברמת "מתחילים" ו – "מתקדמים" למי שעוברות את מבחני ההסמכה. נכלל בה סטאז' מעשי בהיקף של חמישה מפגשים שבמהלכו מתנסות המשתתפות בפועל בטכניקות הנלמדות. בין הקורסים הנוספים שניתן לקחת בהם חלק במכללה נמנים קורס נטורופתיה לדתיים, קורס אבחון ציורי ילדים, קורסים בעיסוי, קורס דמיון מודרך, קורס תזונה טבעית ועוד.


מכללת מעיינות (ירושלים): זוהי מכללה למקצועות הרפואה האלטרנטיבית שבה ניתן למצוא קורסים לנשים דתיות. במסגרת קורסי הגוף – נפש המוצעים בה, ניתן למצוא קורס גרפולוגיה שהיקפו 120 שעות, המיועד בעיקר למטפלות ולמחנכות. הקורס נערך בשיתוף עם המכון לגרפולוגיה שימושית. המשתתפות במסלול זה יכולות לקחת חלק גם בקורס אימון עסקי, שבו הן לומדות כיצד לשווק את שירותיהן המקצועיים. קורסים נוספים הנערכים במכללה זו כוללים קורס קואצ'ינג לדתיות, קורס רפואה סינית, קורס יועצות לאורח חיים בריא, קורס תומכות לידה, קורס NLP דתי, קורס פסיכותרפיה הוליסטית ועוד.


מכללת בינה (מספר ערים): במכללה זו מתקיים קורס בהיקף של כ – 48 שעות לימוד. בתכני הקורס משולב לימוד גם של תחום אבחון ציורי הילדים. במוסד הלימוד ניתן למצוא קורסים נוספים במקצועות הרפואה ההוליסטית המתאימים לציבור הדתי ונערכים בהפרדה. בין הקורסים הללו קורס פרחי באך, קורס הילינג, קורס יועצים הוליסטיים, קורס ארומתרפיה ועוד. למכללה מספר שלוחות, הראשית ממוקמת בירושלים, סניפים נוספים ממוקמים בחיפה, באשקלון וברעננה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס גרפולוגיה לדתיים?

רוצה לדעת יותר על קורס גרפולוגיה לדתיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp