רוצה פרטים על תנאי קבלה - מדעי החי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מדעי בעלי החיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מדעי החי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה למדעי בעלי החיים / מדעי החי

 

לימודי מדעי בעלי החיים, הידועים גם בשמות מדעי החי או זואוטכנולוגיה, משתייכים למקצועות המדעיים. הקבלה למסלולים הללו מתבססת על מגוון של קריטריונים שבראשם ציוני הבגרות והפסיכומטרי של המועמדים. מאחר ומדובר במקצוע מדעי, במוסדות מושם דגש על המרכיבים הכמותיים בנתוני הקבלה של המועמדים, כגון הציון בדגש כמותי בפסיכומטרי וציוני הבגרות במקצועות כגון מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה ועוד.


כמו כן, במוסדות מאפשרים מסלולי קבלה חלופיים שונים כגון קבלה ללא פסיכומטרי, קבלה באפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה ועוד. במקרים מסוימים מתאפשרת קבלתם של מועמדים שעומדים במרבית נתוני הקבלה על סמך ניסיון מתאים בתחומי החקלאות וגידול בעלי החיים במסגרות תעסוקתיות כגון עבודה במשק, קיבוץ, מפעלים וכדומה.


לתשומת לבך! תנאי הקבלה משתנים מעת לעת וממסלול למסלול. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע המלא והעדכני בנוגע לתנאי קבלה. המסתמכים על הפירוט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

רף הקבלה במוסדות


המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל)


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי מדעי בעלי החיים במוסד זה נדרשים להיות בעלי זכאות לבגרות מלאה, וכן ציון של לפחות 570 בפסיכומטרי, או לחלופין ציון מצרף של 580 ומעלה.


נוסף על כך, המועמדים נדרשים לבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 65 ומעלה. מועמדים שברשותם בגרות ברמת 3 יחידות לימוד אך עומדים בכל יתר הדרישות מתקבלים בכפוף למעבר קורס קיץ במתמטיקה.


על המועמדים להציג גם ציון גבוה בבגרות במקצוע מדעי נוסף. בהיקף 5 יחידות יש צורך בציון 65 ומעלה, ברמת 4 יחידות לימוד ציון 75 ומעלה וברמת 3 יחידות ציון 85 ומעלה. מועמדים שחסרים מקצוע מדעי בבגרות ועומדים בכל הדרישות הנוספות מחוייבים בקורסי הכנה במדעים.


וועדת הקבלה יכולה לדון במקרים שבהם מועמדים אינם עומדים במלא תנאי הקבלה. הוועדה רשאית לשקול את קבלתם של מועמדים במקרים מיוחדים כגון אוכלוסיות מיוחדות, נתונים אישיים ראויים לציון בתחום הנלמד וכן משיקולי הגברת נגישות לאקדמיה. כך למשל בעלי ציון פסיכומטרי 520 ומעלה יכולים להגיש מועמדות לשיקולי וועדת קבלה הבוחנת את התאמתם לתכנית. יש לציין כי אחוז החריגים המתקבלים לא עולה על 10 אחוזים מן המתקבלים.


האוניברסיטה העברית – הפקולטה לחקלאות (רחובות)


קבלתם של מועמדים לתכנית זו מתבססת על שקלול הציון בפסיכומטרי עם ציוני הבגרות כאשר באוניברסיטה מתמקדים בציון הפסיכומטרי בדגש כמותי וכן בציון הכללי בבחינה. סף הקבלה לחוג הוא 19.00. ציון זה נקבע על פי נוסחה פנימית של האוניברסיטה העברית ולפי שקלול של ציוני הבגרו והפסיכומטרי.


באפשרות מועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה להתקבל גם במסלול לימודים ללא פסיכומטרי. על המועמדים להציג ממוצע בגרויות של לפחות 10.25 וכן בגרות במתמטיקה בציון גבוה. מי שברשותם ציון בבגרות ברמת 5 יחידות אשר נמוך מ – 75 או ציון נמוך מ – 90 ברמת 4 או 3 יחידות נדרשים להשלמת התכנים במסגרת קורסי השלמה. רמת האנגלית הנדרשת ממועמדים במסלול קבלה זה היא רמת "בסיסי" לפחות, כלומר ציון 85 ומעלה במבחן אמי"ר. מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע 9.90 בבגרות. כמו כן, גם מועמדים בעלי רקע חקלאי לפי הגדרות האוניברסיטה יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות 9.90 ומעלה.


באוניברסיטה מגדירים רקע חקלאי כהשכלה חקלאית או ניסיון מקצועי מוכח בתחום באופן המוכר על ידי הפקולטה. בין הפרמטרים הנבחנים נכללים עבודה השכר או בהתנדבות למשך שנה ומעלה בענפים חקלאיים שונים תוך השלמת מחזור גידול שלם אחד לפחות. גם מי שלמדו וסיימו את ספר תיכון חקלאי או מי שגדלו במשק חקלאי בקיבוץ או מושב יכולים להיחשב כמי שברשותם רקע חקלאי מתאים. כל המועמדים הללו נדרשים למלא שאלון לבדיקת הרקע החקלאי ולאחר מכן מתאימים מוזמנים לראיון אישי.


אפשרות נוספת היא קבלה על סמך פסיכומטרי בלבד, לבעלי זכאות לבגרות. המועמדים נדרשים לציון של לפחות 700 בפסיכומטרי. מועמדים ראויים לקידום או בעלי רקע חקלאי מתאים יכולים להתקבל על סמך ציון 665 ומעלה.


כמו כן, קיימת אפשרות קבלה על סמך לימודים באפיק מעבר מן האוניברסיטה הפתוחה. במסלול זה המועמדים מתחילים את לימודיהם באוניברסיטה הפתוחה שבה נתוני הקבלה קלים יותר, ולאחר עמידה בדרישות בקורסי יסוד יכולים להמשיך לאוניברסיטה העברית.


הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים מטבלאות שמגדירים באוניברסיטה הפתוחה, בממוצע של 80 ומעלה בכל הקורסים ובציון 75 לפחות בכל אחד מהם. קבלתם של מועמדים באפיק המעבר מתאפשרת במסלול מלא או במסלול קצר. במסלול המלא המועמדים מתקבלים לשנה ב' ומשלימים את קורסי שנה א' החסרים להם במהלך התואר. במסלול הקצר המועמדים מתקבלים לשנת השלמות באוניברסיטה העברית, שבה הם משלימים את קורסי שנה א' ולומדים גם קורסים משנה ב', לפי הרקע האקדמי שהם צוברים ודרישות הקדם.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים מתמקדים ביחסים שבין בעלי החיים לבין האדם והסביבה. זהו ענף רב תחומי ובו מקצועות כגון מדעי החיים, זואולוגיה, ביולוגיה, פיזיולוגיה, חקלאות ועוד.


הסטודנטים בוחנים מגוון מרכיבים הנוגעים לממשק עם חיות משק ובעלי חיים נוספים כגון חרקים, זוחלים, חיות בית ועוד. בהקשר זה נלמדים ענפים כגון גנטיקה, היסטולוגיה, פיזיולוגיה של החי וכן תהליכי הגידול של בקר, עופות, דגים ועוד. כמו כן נלמדים תהליכי ביולוגיים מרמת התא הבודד ועד ליצור השלם.


בהמשך הסטודנטים סוקרים סוגיות מוסריות הנוגעות לגידול היצורים השונים תוך שמירה על רווחתם ולהתמודדות עם אתגרים עתידיים בתחום הרפואי והמדעי. נלמדים גם תהליכים וטכנולוגיות מתחום החקלאות תוך עיסוק בענפים כגון הזנת בהמות ועופות, ניהול משק חי, יצרנות, ביוטכנולוגיה ועוד.


לעיתים הלימודים מתקיימים בתוספת חטיבות או התמחויות בתחומים רלוונטיים במדעים כגון מדעי איכות הסביבה, אגרו אינפורמטיקה ולימודי שמירת טבע. כמו כן, בחלק מהמוסדות הסטודנטים יכולים ללמוד במסלולים המכינים אותם לקראת המשך ללימודי וטרינריה בחו"ל. הסטודנטים במסלולים הללו נחשפים לתחום בריאות בעלי החיים ולומדים נושאי יסוד מדעיים וטכנולוגיים הנוגעים לענף.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים, כאשר בחלק מן התכניות יכולים סטודנטים לפרוש את התואר על פני ארבע שנים במקרה הצורך. מדובר בתכניות יום שנלמדות במתכונת חמישה ימים מלאים במהלך השבוע. לעיתים מתקיימים גם קורסים במהלך הקיץ, בהתאם לצורך.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים רבים וגם משתתפים בקורסים מעשיים. בתואר משולבים סיורים לימודיים שונים וכן תרגילים מעשיים במעבדות שבהן מכירים טכנולוגיות לטיפול והזנה בבעלי חיים, וכן עורכים מחקרים מדעיים אודות מבנה וביולוגיה של היצורים החיים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מדעי החי?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מדעי החי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - מדעי החי

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp