רוצה פרטים על לימודי קולנוע בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קולנוע בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי קולנוע בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קולנוע בדרום הארץ


תעשיית הקולנוע המשגשגת בארץ אחראית להצלחות בינלאומיות רבות, סרטים כגון "אפס ביחסי אנוש", "ואלס עם באשיר", "ביקור התזמורת", ועוד. גם בישראל קיים ביקוש רב ליצירות מקומיות שמשקפות את מרקם החיים המיוחד והאוכלוסיות המגוונות שמתגוררות כאן.


מי שיש להם תשוקה לסרטים וליצירה, יכולים להשתלב בלימודי קולנוע וכך לקבל את הידע והניסיון הדרושים לצורך יצירה בתחום. ענף אמנות זה מתאפיין בעבודת צוות ושיתוף פעולה בין כותבים, במאים, עורכים, צלמים ומפיקים; לכן לימודים במסגרת יכולים להקנות כלים וקשרים שמסייעים לאחר מכן בהשתלבות בתעשייה.


כאן תוכלו לקרוא על לימודי התחום באזור הדרום, המוצעים במספר אוניברסיטאות ומכללות.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משתנה בהתאם למיקוד של התואר – עיוני ומחקרי או מעשי. בתואר עיוני לומדים בעיקר תכנים תיאורטיים, פילוסופיה והיסטוריה של הקולנוע, וכן משלבים פרספקטיבות נוספות באמצעותן הסטודנטים מפתחים כלים מתקדמים לניתוח ולמחקר של סרטים, מתחומים כמו מגדר, סוציולוגיה, פסיכואנליטיקה, ועוד. לצד זאת, הסטודנטים משתלבים גם בסדנאות המאפשרות לראות כיצד יישום התיאוריה מתאפשר במציאות.


בתואר המעשי, הסטודנטים משתתפים בשיעורים מעשיים בתחומים כמו תסריטאות, צילום, אנימציה, בימוי, הפקה, מוזיקה וסאונד, וכן הלאה. התואר המעשי כולל בתוכו גם קורסים עיוניים, שמטרתם להקנות כלים תיאורטיים ליצירת סרטים: שילוב תמות, בחירות סגנוניות ואסתטיות שונות, על בסיס של היכרות מעמיקה עם התחום וההיסטוריה שלו.

 

בחלק ממוסדות הלימוד, ניתן להשתתף בלימודי ערב בקולנוע בשעות המתאימות לאנשים עובדים.


מתכונת הלימודים


משך לימודי קולנוע לרוב עומד על כ – 4 שנים, כאשר בתואר מעשי, בשנה האחרונה הסטודנטים לוקחים חלק בהפקת סרט גמר, בתחום שבו הם מתמחים (בימוי, כתיבה, צילום, עריכה, הפקה, וכן הלאה).


ההשתתפות בהפקה מתרחשת תוך קבלת ליווי מקצועי מצד סגל המרצים, המאפשר לסטודנטים לרכוש ניסיון מעשי באופן העבודה בשטח, וביצירת סרט על כל שלביו – החל מכתיבת התסריט וכלה בפוסט פרודקשן. היכרות מעמיקה זו, מכינה את הסטודנטים לקראת התעשייה, וכן לקבל היכרות עם אופני הגשת סרט לקרנות.


החובות של התואר העיוני כוללות הגשת עבודה סמינריונית, במסגרתה הסטודנטים נדרשים לחקור סוגיה המעניינת אותם.


נושאי הלימוד


התכנים הנלמדים במהלך התואר מגוונים, ומשתנים בהתאם לבחירה בין תואר מעשי לתואר עיוני. בין הנושאים שאותם ניתן ללמוד:

 

 

  • צילום ווידאו
  • בימוי שחקנים
  • תולדות הקולנוע
  • מבוא לתסריטאות
  • יסודות הדוקומנטרי
  • מוזיקה, פסקול וסאונד
  • סוגיות אסתטיות ותרבותיות באמנות
  • ועוד


מוסדות לימוד אפשריים


קיימים ברחבי ארץ מגוון מוסדות לימוד, מכללות ואוניברסיטאות שבהן מוצעים לימוד התחום, כולל לימודי קולנוע במרכז ובצפון. בפני מי שמעוניינים ללמוד באזור הדרום, עומדות מספר אפשרויות:


המכללה האקדמית ספיר (ליד שדרות): הלימודים מתקיימים במסגרת ביה"ס לאמנויות הקול והמסך, בו ניתן להשתתף גם בלימודי תואר שני בתחום, לימודי תקשורת וכן בתוכניות הנדסאי.


בביה"ס מתקיים פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי, שנותן במה ליצירותיהם של סטודנטים ובוגרים במכללה. הפסטיבל מובל על ידי הסטודנטים והבוגרים בבית הספר, ומאפשר להם להתמחות ולקבל ניסיון מעשי בהפקה, אוצרות, שיפוט, וכן הלאה.


התואר הראשון בקולנוע במכללה זו, נפרש על פני 4 שנים, כאשר היקף הלימודים עומד על כ – 160 נקודות זכות. הסטודנטים לומדים 5 ימים בשבוע, ומשתתפים בקורסים עיוניים ותיאורטיים וכן בסדנאות ושיעורים מעשיים.


הלימודים העיוניים כוללים רכישת היכרות מעמיקה עם היסטוריה ותיאוריה של הקולנוע, כולל התפתחותם של ז'אנרים ומאפייניהם השונים. הסדנאות והשיעורים המעשיים מקיפים את מכלול תחומי היצירה הקולנועית: החל מבימוי וכתיבה, דרך עריכה וצילום, וכלה בהפקה.


במהלך התואר, הסטודנטים יוצרים סרטים קצרים כחלק מהקורסים, ובשנתם הרביעית לקראת סוף הלימודים, הסטודנטים מתחלקים לצוותים ומפיקים סרט גמר.


תנאי הקבלה ללימודי קולנוע במכללה זו, כוללים זכאות לתעודת בגרות מלאה, שממוצעה לפחות 80, ובה לפחות 70 ב – 4 יחידות באנגלית. כמו כן, המועמדים נדרשים לעמוד בהצלחה במבחני התאמה. מי שעוברים את המבחנים, מוזמנים לראיון אישי מול ועדת קבלה מטעם בית הספר.


המרצים בבית הספר כוללים אנשי מקצוע מובילים וזוכי פרסים מהתעשייה, כולל במאית ואנימטורית, מעצב פסקול, צלם סרטים דוקומנטריים, מפיק מוזיקלי ומלחין, עורכת בעלת ניסיון, ועוד.


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית):
התואר באוניברסיטה זו מתקיים במספר מתכונות לימוד. ניתן להשתתף בתואר דו חוגי, ולשלב במסגרת אחת מהתכניות הבאות: עם לימודי אמנויות, היסטוריה, ניהול, סוציולוגיה, ספרות, פילוסופיה, פסיכולוגיה, היסטוריה של המזרח התיכון, חינוך, לימודי אפריקה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, תולדות האמנות, או תקשורת.
כמו כן, קיימת אפשרות ללמוד לתואר ראשון במדעי הרוח או במדעי הרוח והחברה בהדגשת קולנוע.


לבסוף ,ניתן גם לשלב חטיבה בקולנוע במסגרת תואר חד חוגי בהיסטוריה, בכלכלה, במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, במדעי החברה, במתמטיקה, בניהול, בסוציולוגיה, בפילוסופיה, או בפסיכולוגיה.


מי שמעוניינים בכך, יכולים להגיש בקשה מיוחדת לשילוב עם תכנית לימודים אחרת – הן במתכונת הדו חוגית והן במתכונת החד חוגית. על הבקשה לעבור אישור של הועדה לאישור תכניות לימודים באוניברסיטה.


הלימודים הדו חוגיים נערכים בהיקף של 54 נקודות זכות לפחות. הסטודנטים נדרשים להשתתף בקורסי חובה ובחירה, בנושאים תיאורטיים ומעשיים כאחד.


קורסי החובה כוללים מבוא תולדות הקולנוע, לימודי מבע ותיאוריות קולנועיות, וכן לימודי יצירה ישראלית. קורסי הבחירה מגוונים, ומאפשרים לרכוש היכרות מעמיקה עם נקודות הצטלבות עם תחומים כמו היסטוריה, מגדר, פילוסופיה, ועוד.


בנוסף לכך, נערכות סדנאות בתחומים מעשיים כמו תסריטאות, צילום ועריכה. הסטודנטים נדרשים גם להגיש עבודה סמינריונית מחקרית, סביב סוגיה בקולנוע. העבודה נערכת במסגרת אחד מהקורסים המתקדמים (סמינרים) שנערכים במסגרת התואר.


לימודי קולנוע כהדגשה במסגרת תואר במדעי הרוח או מדעי הרוח והחברה, מתקיימים בהיקף של כ – 72 נקודות זכות. לימודי התחום כחטיבה במסגרת תואר חד חוגי בתחום אחר, נערכים בהיקף מצומצם יותר של בין 24 ל – 30 נקודות זכות. מספר נקודות הזכות הנדרש משתנה בין תואר לתואר.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר בקולנוע יכולים להשתלב בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ, בתחומי ההתמחות והעניין שלהם. הניסיון שנרכש במהלך הלימודים, הקשרים אותם הסטודנטים מפתחים באמצעות סדנאות אמן ומפגשים עם יוצרים שמתרחשים תוך כדי התואר, מאפשרים להם להתחיל את דרכם המקצועית בצורה מיטבית.


קיימת אפשרות גם להמשיך ללימודים מחקריים בתחום, ולהשתתף בתואר שני בקולנוע ואף בלימודי דוקטורט באוניברסיטאות בארץ ובעולם.


כמו כן, חלק מהבוגרים בוחרים לרכוש תעודת הוראה בקולנוע ותקשורת וכך להעביר מידיעותיהם אל הדור הצעיר. הם יכולים להשתלב במסגרות חינוכיות פורמליות ובלתי פורמליות, כולל במגמות בתיכונים במהלכן מכינים את התלמידים לקראת הבגרות במקצוע זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי קולנוע בדרום?

רוצה לדעת יותר על לימודי קולנוע בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי תקשורת

התקבלו 125 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp