הסבה להוראת טכנולוגיה לעל יסודי במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית להנדסה אורט בראודה - הסבה להוראת טכנולוגיה לעל יסודי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת הנדסאים ומהנדסים להוראת מקצועות טכנולוגיים לגילאי העל יסודי במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

 

רבות נכתב על היכולות הטכנולוגיות של הנוער כיום, ועל כישורי השליטה במחשבים שמאפיינים את הדור הצעיר. בהתאם לכך, הולכת ועולה רמת ההוראה הטכנולוגית במערכת החינוך, כדי לפתח את היכולות האלו, לחזק אותן ולאפשר לתלמידים לרכוש הבנה מעמיקה לצורך פתרון בעיות, עידוד כישורי למידה עצמאית, וכן הלאה.

 

מי שיש להם ניסיון בהנדסה יכולים להעניק לתלמידים מניסיונם וידיעותיהם, ולטפח את דור המהנדסים והיזמים הטכנולוגיים של העתיד. קיימים מהנדסים והנדסאים לא מעטים שמעוניינים לעשות שינוי ולעבור הסבה לקריירה חינוכית משמעותית.

 

כדי להתחיל את הדרך החדשה בקריירה בחינוך, יש לעבור הכשרה מקצועית מטעם משרד החינוך. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, מועברות הכשרות עבור הנדסאים ומהנדסים, ולקחת חלק בהסבה להוראת מקצועות טכנולוגיים, בתכנית המתמקדת בגילאי העל יסודי.


תכנית הלימודים

 

תכנית ההסבה לאקדמאים בנויה לצורך הכשרת הסטודנטים להוראת מקצועות הנדסיים וטכנולוגיים. במהלך התכנית, הסטודנטים מקבלים יכולות והבנה פדגוגיות ודידקטיות, ולומדים כיצד לתעל את המקצועות הטכנולוגיים לחינוך ערכי, חברתי ומשמעותי עבור בני נוער.


לשם כך, מלבד התכנים החינוכיים והפדגוגיים, נסקרים במסגרת התכנית נושאים מרכזיים מתוך פילוסופיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה של החינוך, כדי לתת לסטודנטים ראיית עולם רחבה ורב תחומית. כמו כן, הסטודנטים רוכשים שיטות להערכת התקדמות התלמידים ולביצוע מחקר חינוכי, תוך שילוב בין שיטות חינוכיות חדשות ומסורתיות, ושימת דגש על הוראה טכנולוגית באמצעים מתקדמים.


הסטודנטים רוכשים את הידע והמיומנויות הנחוצות לצורך קידום יכולות חשיבה ביקורתית, למידה עצמית ועבודת צוות אצל תלמידיהם העתידיים.

 

מתכונת הלימודים


הלימודים, שהיקפם כ – 48 נקודות זכות אקדמיות, נפרשים על פני כשנה קלנדרית, ומחולקים ל – 3.5 סמסטרים. על מנת להקל על שילוב ההכשרה עם עבודה או חיי משפחה, הסטודנטים לומדים פעם בשבוע ביום לימודים מרוכז, ועוד חצי יום של לימודים שמתקיימים בצורה מקוונת.

 

הלימודים המקוונים מתאפשרים באמצעות סביבת לימודים טכנולוגית מתקדמת. כמו כן, משולבת למידה חווייתית תוך התנסות בהוראה, במהלך ההכשרה. ההתנסות בהוראה נעשית תוך ליווי והדרכה מצד הצוות המקצועי.

 

עלות ההשתתפות בתכנית עומדת על שכר לימוד אוניברסיטאי עבור שנת לימודים אחת. בפני הסטודנטים מוצעות אפשרויות לסיוע כלכלי, כולל הלוואות מותנות מטעם משרד החינוך, ומבחר מלגות – ביניהן מלגת מפעל הפיס.

 

על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה היא מוסד להשכלה גבוהה, הממוקם בכרמיאל. במסגרת המכללה ניתן להשתתף בלימודי תואר ראשון ושני במקצועות ההנדסה המגוונים, וכן בתכניות לימוד נוספות, כגון תכניות ללימודי תעודת ההוראה, מכינות קדם אקדמיות, לימודי אנגלית, ועוד.

 

ביחידה ללימודי הוראה מתקיימות מגוון תכניות להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הנדסה, וכן תכנית המשלבת בין הוראת הנדסה ומתמטיקה. התכניות, שמתקיימות תחת פיקוח משרד החינוך, פתוחות גם בפני סטודנטים שלומדים לתואר ראשון במכללה החל מהסמסטר השלישי ללימודיהם, וגם בפני בוגרי תואר ראשון מהמכללה וממוסדות אחרים. חלק מהתכניות מתאימות גם להסבת הנדסאים להוראה.


תנאי קבלה


התכנית מיועדת לבוגרי תכניות הנדסאי מכונות, חשמל או אלקטרוניקה, שברשותם רקע מקצועי של לפחות 5 שנים, כמו גם זכאות לבגרות בממוצע 70 ומעלה.


כמו כן, התכנית מתאימה גם למהנדסים מתחומי מכונות, חשמל ואלקטרוניקה.

 

תעודה


בסיום ההכשרה, מהנדסים שמסיימים בהצלחה זכאים לתעודת הוראה. הנדסאים שמסיימים את המסלול, זכאים לתעודת מורה מוסמך בכיר. התעודות מוקנות מטעם המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה.


בתום ההכשרה, הנדסאים יכולים להמשיך ולהשלים את הלימודים לתואר ראשון בחינוך B.Ed.Tech, בהוראת מקצועות טכנולוגיים.


אפשרויות להמשך


הסבה זו מאפשרת למי שמעוניינים לעסוק בהנדסה מזווית מעט אחרת, ולהכשיר את דור המהנדסים הבא. כך מתאפשר לאנשי מקצוע, בעלי הבנה מעמיקה ופרספקטיבה לגבי העבודה בתעשייה, להדריך ולהעביר מניסיונם לבני נוער שמפתחים לראשונה את הזיקה לתחום.

 

בוגרי ההכשרה זכאים לתעודת הוראה, ויכולים להשתתף בסטאז' של שנה ולאחר מכן להגיש בקשה לרישיון הוראה מטעם משרד החינוך. לאחר מכן באפשרותם לעבוד במסגרות חינוכיות פורמליות ובלתי פורמליות, ללמד מקצועות טכנולוגיים בבתי ספר, לקחת חלק במגמות טכנולוגיות לקראת הבגרות, כגון רובוטיקה, ועוד.

 

הנדסאים שמשתתפים בהכשרה יכולים להיעזר בידע הנרכש במהלכה, על מנת להמשיך לתואר ראשון, מה שיכול לסייע להם בהתפתחותם המקצועית וכן בהעלאת רמות השכר. המשכורות במשרד החינוך נקבעות גם על פי רמת השכלה, כך שתואר ראשון יכול לזכות אותם בהעלאה בשכר.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורט בראודה | המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

עוד מסלולי לימוד - אורט בראודה - לימודי הנדסה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

צריך בגרות בשביל ללמוד תואר?
יעל
ללא תגובה
מתלבטת לגבי תואר ראשון ואיפה
דנה קל
1 תגובות
מתלבטת מה ללמוד לתואר שני
ברכה
1 תגובות
לימודי ערבית בשנת תשפא
שרית שרעבי
1 תגובות
לימוד שני תארים שניים במקביל
סחנין
1 תגובות
לוחם משוחרר שלא יודע מה ללמוד
רותם
1 תגובות
איזה תואר דרוש על מנת לעבוד בניהול סיכונים פיננסיים?
רום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp