רוצה פרטים על תואר בתיירות בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול תיירות ומלונאות לתואר ראשון בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בתיירות בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול תיירות לתואר ראשון בבאר שבע והדרום


תושבי דרום הארץ שברצונם להשתלב בתעשיית המלונאות והפנאי המקומית יכולים ללמוד בתכניות לתואר ראשון בניהול תיירות הנערכות באזור. הלימודים מתקיימים בערים שונות באזור, כגון בבאר שבע, באשקלון ובאילת. כך הסטודנטים יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם. כמו כן, סטודנטים רבים המעוניינים לקחת חלק בתעשייה הפעילה של הדרום מגיעים ללמוד באזור ואף נשארים בו אחרי התואר.


לימודי ניהול תיירות לתואר ראשון יכולים להתאים למגוון רחב של סטודנטים, הם מתאימים בעיקר לבעלי יחסי אנוש טובים, המעוניינים בקריירה המשלבת ניהול ועבודה עם אנשים. המסלול יכול להתאים במיוחד גם למי שעובדים בפועל בתעשייה זו, שברצונם להרחיב את האופקים ולרכוש ידע אקדמי מעמיק שיכול לסייע לקידום מקצועי ולייעול עבודתם.


במהלך הלימודים בדרום הסטודנטים יכולים להכיר מקרוב את מאפייני תעשייה זו ואת הצורכים בשטח, שכן בתואר משולבים פרויקטים מעשיים עם ארגונים, מלונות וגופי פנאי וכן סיורים ומפגשים עם בכירים.

 

מוסדות הלימוד

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


לימודים אלה באוניברסיטת בן גוריון כוללים מגוון של תכנים פרקטיים, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקטים מעשיים שנערכים בפיקוח של הסגל, לרבות תכנון ופיתוח לגופי תיירות ופנאי ולגופים ציבוריים, ביצוע מחקרי שוק למוסדות תיירותיים ועוד. באופן זה הם צוברים ניסיון פרקטי כבר במהלך הלימודים ומכירים תהליכים מן השטח. כמו כן, בתואר משולבים קורסים פרקטיים לרבות סיורים לימודיים, סדנאות בתחום היין והמזון, מפגשים עם מנהלים בארגונים בענף וקורסים בהם מתנסים בהפעלת משרדי נסיעות.
הסטודנטים יכולים לבחור לקחת חלק בעתודה ניהולית, שמטרתה חשיפתם להיבטים פרקטיים של תעשיית המלונאות. הם משתלבים בענפים שונים בתעשייה זו באופן מעשי ומתוודעים לסוגיות ניהוליות בשטח ולדרכי התמודדות עם בעיות שונות. במהלך העתודה הם נפגשים עם בכירים בתעשייה ומכירים את פעילותם של ארגונים בולטים, וכך פותחים דלת לתעסוקה בהמשך. סטודנטים במחלקה יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחום, שבו ניתן להרחיב ולהעמיק את הידע הניהולי והמיומנויות השירותיות הרלוונטיות לענף.

 

אוניברסיטת בן גוריון – קמפוס אילת


בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית בתחום, תכני המסלול זהים לאלה שנלמדים בקמפוס הנגב בבאר שבע, וכן התואר המוענק בסיום הלימודים הוא זהה ובמובן זה הקמפוס הוא חלק בלתי נפרד מן האוניברסיטה בבאר שבע. מטרת הקמפוס היא בין היתר לעודד את התעשייה והמחקר בעיר אילת ובסביבתה, והוא מפעיל קשרים עם מגוון ארגונים ומוסדות באזור בהם יכולים הבוגרים להשתלב. הסטודנטים משתלבים בפעילות בעיר כבר במהלך לימודיהם דרך יוזמות חברתיות, פרויקטים מעשיים וקורסים שונים. האוניברסיטה גם לוקחת חלק בפרויקטים עירוניים לקידום דמוגרפי של האזור. יש לציין כי רבים מן הסטודנטים בקמפוס זה מגיעים אליו מאזורים אחרים בארץ, לצד הסטודנטים תושבי הדרום במקור.


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים מיומנויות ניהוליות ומכירים שיטות להובלת חברות ומיזמים בענפים כגון מלונאות, פנאי והסעדה. הם לומדים על הקשר שבי תחום המלונאות וענפי המזון והמשקאות וכן בוחנים כיצד ניתן לשלב בין ענפים שונים כדי לספק מענק מקיף ויעיל לצורכי הלקוח. הלימודים בקמפוס נערכים בקבוצות קטנות, מה שמאפשר קבלת יחס אישי מן המרצים. עוד מתקיימים בקמפוס תואר ראשון בניהול, לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי החיים, לימודי עבודה סוציאלית, לימודים רב תחומיים ועוד. ניתן ללמוד גם במסלולים לתואר שני בקמפוס בתחומים שונים.

 

המכללה האקדמית אשקלון


במכללה מתקיימים לימודים בתחום זה במסלול דו חוגי, אותו הסטודנטים משלבים עם לימודי ארץ ישראל. במהלך לימודים אלה, לצד העיסוק בסוגיות אקטואליות במלונאות ופנאי, הסטודנטים מכירים מקרוב היבטים בנוף ובגיאוגרפיה של ארץ ישראל ולומדים על האזורים השונים המרכיבים אותה ועל תולדותיהם. מסלול זה יכול להתאים בין היתר למורי דרך המעוניינים בהרחבת הידע שברשותם.


במהלך לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים עיוניים וכן במחנות מחקר, סדנאות מעשיות וסיורים לימודיים לאתרים בארץ. בחוג מפעילים שיתופי פעולה עם גופים שונים כגון בתי מלון, רשות הטבע והגנים, קרן קיימת לישראל, רשות העתיקות ועוד, מה שיכול לסייע לסטודנטים להיחשף לסוגיות מן השטח ולהכיר אתגרים עדכניים בענף. בפקולטה למדעי החברה של המכללה נערכים מסלולי לימודים נוספים כגון לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי פוליטיקה וממשל ולימודי פסיכולוגיה. קיימת גם תכנית ללימודים רב תחומיים במדעי החברה.

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע וכלים להובלת מיזמים ותהליכים בתעשיית התיירות. תחילה הסטודנטים לומדים על כלים בסיסיים בתחום הניהול, לרבות סוגיות שיווקיות, כלכליות, תפעוליות ומימוניות הנוגעות לתפעול חברות, מלונות ועסקים. לאחר מכן הם מעמיקים בסוגיות רלוונטיות לניהול מוסדות וחברות בתחומי המלונאות והמזון, לרבות כלים לתכנון ופיתוח של מיזמים חדשים ולניהול שוטף אל גופים קיימים. בין היתר מושם דגש על תחום פיתוח התעשייה המקומית, לרבות ניהול מיזמים במרחב הכפרי וכן היכרות עם אוכלוסיות וקבוצות והתאמת הטיולים והמיזמים אליהן. נלמדים גם היבטים תרבותיים וחברתיים הנוגעים למדינות שונות בעולם, כדי להכיר את עולמם של הלקוחות. הסטודנטים בונים כישורי שירות החיוניים לעובדים בענף, לרבות כלים להתנהלות מול ספקים וגורמים רשמיים וכן למתן שירות איכותי ומקיף ללקוח.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב שלוש שנים. מרבית המסלולים מתקיימים במתכונת בוקר, שבה לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע.


בתכנית נכללים הן קורסים עיוניים והן שיעורים מעשיים. הסטודנטים יוצאים לסיורים לימודיים לאתרים שונים בארץ ונפגשים עם יזמים ומנהלים מן הענף, החושפים בפניהם סוגיות מן השטח. כמו כן, הם לוקחים חלק בהתנסויות שונות במלונות ובעזקים מסוגים נוספים וכך מרחיבים את סל הכלים הפרקטי שברשותם ומתכוננים לקראת אתגרים בשוק העבודה.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בוגרי הלימודים משתלבים כמנהלים ויזמים במגוון חברות בענף התיירות והמלונאות וכן בענפים משיקים לו כגון אירועים, מזון והסעדה או תעופה. כמו כן, הם יכולים להשתלב בגופים ועסקים כגון משרדי נסיעות, חברות תעופה וכן אתרי מורשת לאומיים. באפשרותם להשתלב גם בגופים ממשלתיים כגון מרש התיירות, קק"ל, רשות הטבע והגנים ועוד. הם יכולים לפעול במגוון תפקידי ייעוץ, תפעול ותכנון או בענפי השיווק והמכירות, ועם צבירת וותק וניסיון להתקדם לתפקידים בכירים כגון ניהול מחלקות ואף ניהול בתי מלון.


באזור דרום הארץ פועלים מגוון מיזמים ואפיקים בהם הבוגרים יכולים להשתלב. כך למשל העיר אילת מהווה מוקד תיירותי מרכזי באזור ומגיעים אליה תיירים רבים מדי שנה, הן מן הארת והן מהעולם. גם במוקדים נוספים בדום קיימת פעילות ענפה, כגון בערים ויישובים שונים בנגב, בערי החוף ועוד.


יש לציין כי למשבר הקורונה השפעות משמעותיות על תעשייה זו. סגירתה של תנועת התיירים מעבר לים מביאה להתבססות בלעדית כמעט על תיירות הפנים, ואזורים רבים נפגעים מירידה זו בפעילות ובהכנסות. סביר להניח כי תעשייה זו צפויה לעבור שינויים מרחיקי לכת בעתיד הקרוב כדי להתמודד עם השלכות המשבר ולהציע פתרונות יעילים יותר להמשך הדרך המותאמים למצב. יש להניח כי מיזמים יצירתיים וחדשניים המעודדים תיירות מסוג חדש יתפסו מקום חשוב ומרכזי בענף, בעוד תעשייה זו משקמת את עצמה. שינויים אלה רק מחדדים את הצורך ביצירתיות, גמישות ודינמיות הנחוצות מן העובדים בענף זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בתיירות בדרום?

רוצה לדעת יותר על תואר בתיירות בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר בתיירות בדרום

חוות דעת של סטודנטים: תיירות - מלונאות

התקבלו 21 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp