רוצה פרטים על משאבי אנוש לתואר בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול משאבי אנוש לתואר ראשון בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משאבי אנוש לתואר בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול משאבי אנוש לתואר ראשון בבאר שבע והדרום


באזור דרום הארץ מתקיימות מספר תכניות לימודים בתחום ההון האנושי וההתנהגות הארגונית. המעוניינים בלימודי משאבי אנוש לתואר ראשון באזור יכולים למצוא מסלולים בערים שונות באזור, מה שמאפשר לסטודנטים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם בנוחות רבה יותר. לצד מסלולים אלה, ניתן למצוא מספר מסלולים הנערכים כחטיבה או התמחות במסגרת לימודים בתחום דעת קרוב, כגון ניהול, פסיכולוגיה, לימודים רב תחומיים ועוד.


בוגרי לימודי ניהול משאבי אנוש לתואר ראשון יכולים לפתוח דלת למגוון אפשרויות תעסוקה בעולם הארגוני. כיום הביקוש לעובדים אלה עולה בכל אזורי הארץ וכך גם באזור הדרום. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל חברות השמה, וכן במחלקות כוח האדם של ארגונים ומוסדות במגוון ענפי עיסוק.

 

מוסדות הלימוד


בין המוסדות האקדמיים שבהם מתקיימים לימודים בדרום בתחום זה, אפשר למנות את המוסדות הבאים:


המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב)


במכללה האקדמית ספיר, הממוקמת במועצה האזורית שער הנגב הסמוכה לשדרות, מתקיימת תכנית לימודים בתחום המותאמת למעוניינים לשלב לימודים במשרה חלקית עם התואר. הלימודים נערכים בכארבעה ימי לימוד מרוכזים בשבוע, למשך שישה סמסטרים. מסלול זה מוכר על ידי העמותה לניהול משאבי האנוש בישראל. במסגרת התכנית, יכולים הסטודנטים לשלב גם לימודי תעודה לתפקיד חשבי שכר, וכך להרחיב את אפשרויות התעסוקה שבפניהם. כמו כן, ישנה אפשרות לקחת חלק בהתנסות מעשית בארגונים במגזרים שונים כדי להטמיע את החומר הנלמד. במכללה פועלת גם תכנית לתואר שני בתחום, אליה יכולים להמשיך בוגרי תואר ראשון העומדים בתנאים.


תכניות נוספות לתואר ראשון הנערכות במכללה כוללות לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי משפטים, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודים רב תחומיים ועוד.

 

האוניברסיטה הפתוחה (ערים שונות באזור)


במסגרת המחלקה האקדמית לניהול של האוניברסיטה הפתוחה, ניתן ללמוד את תחום משאבי האנוש במסגרת חטיבת לימוד, אותה משלבים בתכניות חד חוגיות בתחומי מדעי החברה והרוח. בין התכניות בהן ניתן לשלב את החטיבה נכללים תואר בניהול, לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, לימודי סוציולוגיה, לימודי מדעי הרוח ועוד. בחטיבה לומדים מספר קורסי חובה ובחירה עיוניים הנוגעים לסוגיות מן העולם הארגוני וההתנהגות הארגונית.


לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בפרישה ארצית, בהם מספר מרכזים באזור הדרום. בין היתר פועלים מרכזי לימוד בערים באר שבע, קריית גת, דימונה, ערד, רהט ועוד. חשוב להדגיש כי מסלולי הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה לא מתקיימים בכל עת בכל מרכזי הלימוד ולכן חשוב לוודא מול האוניברסיטה את קיום המסלולים בשנת הלימודים הנתונה כדי לקבל את המידע העדכני והמלא.

 

על תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מעמיקים בתהליכים ארגוניים הנוגעים להון האנושי. הם בוחנים סוגיות כלכליות, חברתיות, פסיכולוגיות וניהוליות הנוגעות לתפקוד של צוותי עובדים ופרטים בחברות וארגונים ממגוון סקטורים תוך היכרות עם שיטות וכלים לקידום היעילות הארגונית.


הסטודנטים נחשפים לתיאוריות הנוגעו להתנהגות ארגונית וסוקרים מודלים עסקיים הנוגעים לניהול של פרטים, צוותים, מחלקות וארגונים בכללותם. בין היתר הם מכירים כלים למדידת תפוקה ויעילות ולשיטות סטטיסטיות לבחינת תפקוד ארגוני.


במקביל הם רוכשים ידע פרקטי אודות כלים אותם ניתן ליישם בשורות הארגון כדי להעלות את תפוקתו ולהגדיל את רווחיותו. הם בוחנים כיצד לגייס, למיין ולהעריך עובדים חדשים וכן כיצד לתגמל עובדים קיימים ולהגביר את המוטיבציה שלהם. כמו כן, הם עורכים היכרות עם שינויים המתחוללים בשוק העבודה של היום ועם הדרישות המתחייבות מכך, בין היתר נלמדים שינויים טכנולוגיים והשפעתם על שוק העבודה וכן יישומם בתהליכי גיוס ומיון עובדים, וכן התמודדות עם תמורות חברתיות בעולם העבודה.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. בחלק ממוסדות הלימוד מתקיימים הלימודים במתכונת בוקר ובחלקם הם נערכים במסלולי ערב גמישים המתאימים לאנשים עובדים.


הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים וכן משתתפים בדיונים וסמינריונים. בחלק מן המוסדות הם יכולים לקחת חלק בהתנסויות פרקטיות הנערכות בארגונים. בהתנסות הם משתלבים בשורות אותן חברות ויכולים לתרגל הלכה למעשה כלים הנלמדים במסגרת התואר, בליווי והדרכה של הסגל ושל מומחים מהתעשייה.

 

מסלולים קרובים נוספים


המעוניינים ללמוד תחום זה באזור הדרום יכולים למצוא תכניות נוספות בענפי ידע משיקים, בהם הוא משולב במסגרת חטיבה או התמחות. בין הענפים הללו ניתן למצוא תואר בניהול, לימודי מנהל עסקים, לימודי פסיכולוגיה, וכן מסלולים ללימודים רב תחומיים שבהם משלבים כמה ענפי ידע במקביל. באופן זה הסטודנטים בתארים השונים יכולים לקבל חשיפה ממוקדת לענף ההון האנושי וההתנהגות הארגונית ודרכה להעשיר את הידע שברשותם. בין המסלולים המשיקים המתקיימים באזור אפשר למנות:


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון מתקיימת מגמה להתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש במסגרת התואר הראשון בניהול. במגמה זו מתמקדים בכלים לשיפור היעילות הארגונית של ההון האנושי, מתוך שאיפה לאפשר לסטודנטים לתואר בניהול להרחיב את אפשרויות התעסוקה. סטודנטים המעוניינים בכל יכולים להשתתף בסדנאות בתחומים כגון הנחיית קבוצות, פסיכולוגיה חיובית וכלים נוספים הרלוונטיים לעולם העבודה. במסגרת התואר בניהול פועלות חטיבות נוספות לבחירה, בתחומים כגון מימון, שיווק, יזמות וחדשנות או ניהול ספורט.


המכללה האקדמית אשקלון: במסגרת לימודים רב תחומיים המתקיימים במכללה האקדמית אשקלון ניתן ללמוד במסלול משאבי אנוש. במסגרת המסלול נלמדים היבטים חשובים בהתנהלות ארגונית תוך לימוד בקורסי חובה ובחירה שונים בקבוצות קטנות. הסטודנטים נדרשים לבחור חטיבות נוספות, בין היתר מתקיים מסלול מנהל עסקים ומסלול חינוך. אורך הלימודים שלוש שנים. במכללה ניתן למצוא מגוון מסלולים נוספים לתואר ראשון ולתואר שני.


המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה): סטודנטים במכללה האקדמית אחוה יכולים ללמוד במסלול משאבי אנוש במסגרת לימודי פסיכולוגיה. במסלול זה יכולים הסטודנטים להעשיר את הידע בתחום נפש האדם הנרכש בתואר בהיכרות עם כלים ארגוניים היכולים לסייע להם להשתלב בתפקידי מיון, גיוס, השמה והדרכה. אורך הלימודים שלוש שנים. במסגרת לימודי הפסיכולוגיה מתקיים גם מסלול חינוך מיוחד שבו ניתן לקבל כלים לעבודה עם ילדים וצעירים עם מוגבלויות.


אפשרויות תעסוקה באזור


בפני הבוגרים נפתחת דלת למגוון תפקידים בשוק העבודה. הם משתלבים בין היתר כרכזי השמה וגיוס, מנהלי משאבי אנוש, יועצים תעסוקתיים, מתאמי תעסוקה ועוד. כמו כן, הם יכולים לפעול בתפקידי הדרכה ופיתוח ארגוני, בתפקידים בתחום רווחת העובד, או להשתלב כמנהלי צוותים במחלקות השונות.


באזור דרום הארץ קיימות מגוון מסגרות תעסוקתיות שבהן יכולים הבוגרים להשתלב. בין היתר פועלים מתחמי עסקים והייטק בערים באר שבע וקריית גת ובשנים הקרובות צפויים לקום מתחמים נוספים מסוג זה. באזור ישנה דרישה לרכזי כוח אדם, עובדי השמה, מאבחנים תעסוקתיים ובעלי תפקידים נוספים. הם מבוקשים הן בחברות ההשמה וכוח האדם הפועלות באזור והן בחברות במגוון ענפים, כגון ארגונים עסקיים, מפעלים וחברות תעשייה, חברות טכנולוגיה, ועוד.


אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך לתואר שני בתחום, המתקיים גם במוסדות באזור הדרום. הם יכולים להמשיך לתואר שני בענפים משיקים כגון ייעוץ ארגוני, מנהל עסקים או לימודי עבודה, לעיתים בכפוף להשלמות שנדרשות במוסדות. באמצעות התארים המתקדמים הם יכולים להעשיר ולהעמיק את הידע שברשותם ובמקרים מסוימים גם להשתמש בכלים אלה כדי לקדם את הקריירה או להעלות את רמות השכר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משאבי אנוש לתואר בדרום?

רוצה לדעת יותר על משאבי אנוש לתואר בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד ניהולי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מנהל עסקים

התקבלו 815 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למנהל עסקים הם כישורים לוגיים אנליטיים טובים, לצד כישורים כמותיים טובים. שליטה טובה בשפה האנגלית הכרחית הן ללימודים והן לתעסוקה. הבנה טובה בתחום המילולי (שפתי) וכמו כן כישורים טכנולוגיים באופן כללי, מהווים יתרון.
תחומי העניין המתאימים הם התחומים היזמיים - עסקיים (ניהול, כספים) לצד תחומי עניין חברתיים (רצון לעבוד עם אנשים) וארגוניים (הבנה בנהלים, זכויות, חברות).
מבחינת תכונות האישיות, בטחון עצמי, רצון להוביל, להשפיע, לנהל, עצמאות ולעיתים משיכה קלה ללקיחת סיכונים. כל זאת לצד פתיחות בינאישית, יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות - מהוות תכונות חשובות לעוסקים בתחום.
איזון בין רגשנות (אמוציונליות) לצד מחשבה (רציונליות), יציבות ובשלות אישית - מהווים יתרון בולט לעוסקים בתחום.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp