רוצה פרטים על לימודי ארץ ישראל לדתיים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ארץ ישראל לדתיים ולחרדים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ארץ ישראל לדתיים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי ארץ ישראל לציבור הדתי והחרדי


בלימודי ארץ ישראל מתמקדים בהיסטוריה, בנופים ובמאפיינים התרבותיים של הארץ לאורך הדורות וגם בימינו. מבין המסלולים האקדמיים לתואר ראשון המתקיימים במוסדות השונים, ניתן למצוא תכניות בתחום זה המתאימות במיוחד לציבור הדתי והחרדי.


לימודים לדתיים בתחום זה מתקיימים במתכונת המותאמת לצורכי בני ובנות המגזר הדתי והחרדי, תוך התאמה גם של תכנית הלימוד לעולמם של שומרי המצוות לאחר אישור של רבנים. לימודים אלה נערכים לרוב בהפרדה בין נשים לגברים.


במוסדות האקדמיים לציבור הדתי והחרדי מתקיימים לימודים לתחום זה בעיקר במסגרת לימודי חינוך ותעודת הוראה בהתמחות בענף. בתכניות אלה נלמדים תכנים עיוניים ומעשיים אודות הנופים וההיסטוריה של הארץ, לצד רכישת כלים פרקטיים ללימוד הענף בבתי ספר.


במערכת החינוך הממלכתית דתית נלמד מקצוע זה בעיקר בחטיבות הביניים ובתיכונים. בוגרי ובוגרות המסלולים יכולים להשתלב כמורים להוראת מקצוע זה בבתי הספר של החינוך הדתי וכן במערכת החינוך החילונית ולקדם את הידע וההבנה של הדור הצעיר אודות סוגיות הנוגעות לארץ ולתולדותיה.

 

למי מיועדים הלימודים


הלימודים מתאימים לגברים ולנשים מהציבור הדתי והחרדי, המגלים עניין בתולדות הארץ ובתחומים כגון גיאוגרפיה, היסטוריה ותרבות, שברצונם להרחיב ולפתח את הידע האקדמי שברשותם. כמו כן, המסלולים יכולים להתאים גם לבעלי זיקה לעולם ההוראה המעוניינים ללמד תחום דעת זה בבתי ספר ולעודד גם את הדור הצעיר לגלות עניין בארץ, בנופיה ובתולדותיה.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודי ארץ ישראל הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכים המאפיינים את ישראל לאורך הדורות. הלימודים הם רב תחומיים באופיים וכך הסטודנטים מתייחסים לסוגיות כלכליות, גיאוגרפיות, חברתיות, תרבותיות, רוחניות והיסטוריות. כמו כן, הם מכירים את הארץ, נופיה ומאפייניה הגיאוגרפיים תוך היכרות עם נקודות הייחוד של כל אזור. לעיתים משולבים במסלולי הלימוד גם תכני יסוד מענפים מדעיים שונים החיוניים להבנת תהליכים בארץ, כגון ביולוגיה, חקלאות, מדעי החי והצומח. במסלולים השונים לציבור הדתי מושם דגש גם על עיסוק במקורות היהודיים כגון המקרא והתורה שבעל פה ועל האופן בו תהליכים ושינויים באים לידי ביטוי בארון הספרים היהודי.


רבות מתכניות התואר הראשון לציבור הדתי בתחום דעת זה מתקיימים במסגרת לימודי הוראה. מדובר בתכניות לימודי חינוך שבהן הסטודנטים מתמחים בענף ידע זה במסגרת תעודת ההוראה שלהם, ומקבלים את ההכשרה הנדרשת ללימוד הענף בבתי ספר, בדרך כלל על יסודיים.


במסגרת לימודי הוראת ארץ ישראל הסטודנטים משלבים בין היכרות עם תהליכים היסטוריים וארכיאולוגיים של הארץ יחד עם לימוד כלים פדגוגיים ודידקטיים החיוניים להעברת התכנים הללו בכיתות הלימוד. הם לומדים כיצד ללמד את התחום באופן חווייתי, מעשיר ומסקרן עבור בני הנוער, תוך עידוד ערכים של אהבת הארץ והתורה ופיתוח סקרנות ולמידה עצמאית.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים נע בין שלוש לארבע שנים ותלוי בסוג המסלול. לימודים לתואר ראשון BA נמשכים לרוב שלוש שנים, ואילו אורכם של לימודי הוראה הוא ארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מתוכם מוקדשת לביצוע סטאז' בחינוך. בסטאז' משתלבים בכיתות ומתנסים בפועל בהוראה בפיקוח של צוות מוסד הלימוד.


היות ומדובר במסלולי לימודים לציבור הדתי, הלימודים נערכים בהפרדה בין נשים לגברים. לעיתים הסטודנטים והסטודנטיות לומדים בקמפוסים שונים, ולעיתים בימים שונים במהלך השבוע. כמו כן, במסגרות אלה יכולים הסטודנטים לבחור לשלב במהלך התואר קורסים ותכני העשרה בתחום היהדות.


בלימודים אלה משולבים קורסים עיוניים עם תכנים מעשיים וזאת כדי להקנות לסטודנטים בסיס ידע וכלים נרחב להבנת תהליכים בארץ. חלק משמעותי מן הלמידה נערך בשטח במתכונת המכונה "קמפוסים", כל מסלול שכזה מתייחס לאזור גיאוגרפי אחר בארץ, כאשר הסטודנטים מסיירים באותו אזור ולומדים לעומק על אודותיו. בין האזורים הללו נכללים הצפון, הדרום, ירושלים ועוד. במהלכם מתמקדים בתקופות זמן שונות כגון ימי המקרא, ימי בית שני, העת החדשה ועוד.


כמו כן, בלימודים משולבות חפירות ארכיאולוגיות באתרים שונים, במהלך החפירות הסטודנטים נחשפים למחקרים ארכיאולוגיים של תגליות מימי בית שני ומתקופות נוספות הקשורות בתולדות ארץ ישראל לאורך הדורות.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאי המגוונים הנכללים בתכנית אפשר למצוא:

 

 

  • ירושלים הקדומה
  • החי והצומח בארץ
  • הגליל בימי בית שני
  • עליות למדינת ישראל
  • ארכיאולוגיה של ישראל
  • גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה
  • חיי היום יום בתקופת המקרא
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל מתבססים על שקלול של ממוצע הבגרות של המועמדים יחד עם הציון בפסיכומטרי, כאשר ציון ההתאמה משתנה ממוסד למוסד. בדרך כלל יש דרישה לציון גבוה בבגרויות במקצועות ההומניים, כגון לשון עברית ואנגלית. במקרים מסוימים מועמדים שברשותם ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי. במקרים אלה יש צורך להציג את ציו הסיווג באנגלית דרך היבחנות בבחינת אמי"ר. מועמדים שאינם עומדים ברף הדרישות יכולים ללמוד במכינות שמציעים במוסדות השונים, המחליפות לרוב את תעודת הבגרות. יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

תעודה


סוג התואר המוענק לבוגרים משתנה בהתאם למסלול הנלמד. לרוב מקבלים תואר ראשון BA בלימודי ארץ ישראל. במסלולים ללימודי הוראה לדתיים, ניתן תואר ראשון B.Ed. וכן תעודת הוראת התחום. יש לציין כי כדי לקבל את תעודת ההוראה יש להשלים את שנת הסטאז' במערכת החינוך ולעמוד בכל החובות שמציבים במשרד החינוך.

 

אפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים נפתחות אפשרויות תעסוקה מגוונות בפני הבוגרים. מי שמשלימים בהצלחה תואר בחינוך בהתמחות הוראת תחום זה, יכולים להשתלב בבתי הספר של החינוך הממלכתי והממלכתי דתי כמורים וללמד את המקצוע בבתי הספר העל יסודיים (חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים). כיום ישנו ביקוש רב למדיי למורים בענף זה.


נוסף על כך, הם יכולים להשתמש בידע הנרכש בתואר כדי להשתלב בענפים כגון הדרכת סיורים לימודיים או הדרכת טיולים. לרוב נדרשת השלמה כגון לימודי תעודה ייעודיים.


אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך ללימודים מתקדמים. תואר שני בתחום זה או בענפים משיקים מתקיימים במכללות ואוניברסיטאות שונים, בחלק מן המקרים ניתן למצוא מסלולים ייעודיים לציבור הדתי המתקיימים בהפרדה. תואר שני מחקרי יכול לסייע לפתוח דלת לקריירה מחקרית באקדמיה, כמרצים או חוקרים.

 

מוסדות


המכללה האקדמית הרצוג (מגדל עוז, אלון שבות): במכללה מתקיימים לימודי הוראת ארץ ישראל במסגרת דו חוגית כאשר הסטודנטים נדרשים לשלבם עם חוג דעת נוסף. האפשרויות העומדות בפני הסטודנטים כוללות חוגים כגון הוראת גיאוגרפיה, הוראת מחשבת ישראל, הוראת תנ"ך, הוראת תורה שבעל פה, הוראת מדעי הטבע, הוראת אזרחות ועוד מגוון של חוגים. כמו כן, קיימת תכנית משולבת עם החוג לגיאוגרפיה בשם "ארץ ישראל בנתיב גיאוגרפי", מסלול זה מיועד לנשים ובו נלמדות סוגיות גיאוגרפיות וסביבתיות לצד ההיבטים ההיסטוריים של ישראל. במוסד הלימוד ניתן למצוא גם תכניות לתואר שני בחינוך, מסלולים להסבת אקדמאים דתיים להוראה ולימודי תעודה למורים ולמורות. הלימודים נערכים בהפרדה בשני קמפוסים בגוש עציון, גברים לומדים בקמפוס שבמגדל עוז ונשים לומדות בקמפוס באלון שבות.

 

מכללת אורות ישראל (אלקנה): התמחות זו בתואר הראשון בחינוך מתקיימת נכון להיום בקמפוס לנשים בלבד, הממוקם באלקנה. מדובר בהתמחות בחינוך על יסודי. במסלול שמים דגש הן על הקניית הידע העיוני אודות הארץ והן על פיתוח הזהות המקצועית של המורות לעתיד, תוך עידוד העברת אהבת התחום גם לדור הצעיר. התמחויות נוספות המתקיימות במוסד הלימוד כוללות היסטוריה, תורה שבעל פה, תנ"ך, לשון עברית, אנגלית, חינוך חברתי ועוד. מתקיימים גם מסלולים לגיל הרך, לחינוך המיוחד ולתחום התנועה והמחול.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ארץ ישראל לדתיים?

רוצה לדעת יותר על לימודי ארץ ישראל לדתיים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp