רוצה פרטים על לימודי הנדסה כימית בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה כימית באזור הדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסה כימית בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה כימית באזור הדרום


בין הנושאים שבהם עוסקים מהנדסים כימיים ניתן למנות פיתוח טכנולוגיות, תכנון, ניהול, וייעול של תהליכי ייצור, תוך התחשבות במכלול היבטים, כולל שמירה על איכות הסביבה.


תכניות הלימוד השונות לתואר ראשון בתחום, מותאמות לצורך רכישת היקף הנרחב של הידע בו מחזיקים אנשי מקצוע אלו, ומקנות להם את הכלים לצורך השתלבות בעבודה לאחר סיום הלימודים.


לימודי הנדסה כימית מתקיימים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, גם באזור הדרום, במבחר התמחויות.


תכנית הלימודים


במהלך התואר, הסטודנטים רוכשים הבנה מעמיקה ומדעית בתחומים שונים של הנדסה כימית. על מנת לקבל את תשתית הידע הנחוצה לצורך פיתוח הבנה זו, הם משתתפים בתחילה בקורסי מבוא בנושאים מרכזיים במתמטיקה, פיזיקה, הנדסה, כימיה, ועוד.

 

כך למשל, בין הקורסים בהם הם משתתפים ניתן למנות קורסים בחדו"א, כימיה כללית ואנליטית, בהנדסה כימית וחומרים, וכן הלאה.


בהמשך לימודיהם, הם סוקרים ומקיפים סוגיות הנדסיות שונות, כולל תכנון מפעלים, פולימרים, בטיחות בתעשייה, וכן הלאה. כך הם מעשירים את עולם הידע שלהם, ומקבלים כלים למחקר ולפיתוח טכנולוגי בתחום.


ההתמחויות השונות בהן מוצע התואר מאפשרות לסטודנטים להעמיק אף יותר בתחומי דעת ספציפיים, כגון התמחות באנרגיה, הנדסה כימית וביוטכנולוגיה, טכנולוגיות מים, ועוד.


מתכונת הלימודים


משך הלימודים כארבע שנים, במהלכן הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי ופרקטי כאחד.


הם משתתפים במגוון מעבדות, בהן מתנסים מעשית במחקר נושאים כגון מיקרוביולוגיה, דינמיקה ובקרה, כימיה פיזיקלית ואורגנית, ועוד. כמו כן, בשנתם האחרונה לתואר, הם מבצעים פרויקט גמר יישומי, תוך ליווי מנחים מהאקדמיה ומהתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • תרמודינמיקה
 • תהליכי הפרדה
 • בקרת תהליכים
 • מאזני מסה ואנרגיה
 • עקרונות בהנדסה כימית
 • תכנון וייעול תהליכי ייצור
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים


בין האפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים ללמוד בדרום הארץ, ניתן למנות את מוסדות הלימוד הבאים:


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטה מתקיימים הלימודים במגוון התמחויות, כגון התמחות באנרגיית מים וטכנולוגיות מתקדמות, בניהול ויזמות, בביו חומרים, ועוד.


תכנית הלימודים הבסיסית כוללת סקירת נושאים וסוגיות בתרמודינמיקה, בתכנון ריאקטורים כימיים, בבקרה ותכנון תהליכים, ועוד. במהלך ההתמחויות, הסטודנטים יכולים להעמיק ולהתמקצע בנושאים המעניינים אותם.


תנאי הקבלה לתואר זה כוללים ציון סכם הנדסה המשלב בין ממוצע הבגרות והפסיכומטרי – או נתיב לאקדמיה – של 510 לפחות. נוסף על כך, על המועמדים להציג גם ציון של 550 ומעלה בנתיב לאקדמיה או בפסיכומטרי.


קיים מסלול קבלה ללימודי הנדסה כימית ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרות ועמידה בחובת ידיעת אנגלית. מי שמעוניינים להתקבל במסגרת מסלול זה, נדרשים להציע ממוצע בגרות של 109 לפחות, כולל ציון 90 ומעלה ב -5 יחידות במתמטיקה ובפיזיקה.


כמו כן, מתקיימות במסגרת האוניברסיטה תכניות מצטיינים שונות, כולל תכנית לתואר כפול בכימיה והנדסה כימית, שמתמקדת בהכשרה בננו טכנולוגיה ובשימושיה בתחומים אלו.

SCE המכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון (אשדוד ובאר שבע): במסגרת המכללה פועלים שני קמפוסים, בבאר שבע ובאשדוד. בכל אחד מהקמפוסים ניתן להשתתף בלימודי תואר זה בהתמחויות שונות. בקמפוס אשדוד מוצע התואר בהתמחויות בביוטק, אנרגיה, הנדסת מערכות כימיות, ומדעי הנתונים. בקמפוס באר שבע, ניתן להשתתף בלימודים בהתמחות בתעשייה תהליכית, בביוטכנולוגיה ובטכנולוגיות מים.


תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לרכוש את הידע והכלים לצורך התמודדות עם אתגרים ובעיות בתעשייה. בין היתר, הסטודנטים מקבלים היכרות עם תהליכי פיתוח של מוצרים כימיים וביולוגיים, ולומדים כיצד לבצע ייעול לתהליכי ייצור, לתכנן ולנהל אותם תוך שמירה על הבטיחות ועל הסביבה.


בהתמחויות השונות המתקיימות בשני הקמפוסים, הסטודנטים מעמיקים ומעשירים את ידיעותיהם בשלל נושאים. כך למשל, בהתמחות בביוטק הסטודנטים נחשפים למגוון סוגיות עכשוויות הנוגעות להנדסת כימיה, כולל שימוש בהדפסות תלת מימד, שימוש בכלים מעולם הביוטכנולוגיה, ועוד. בהתמחות באנרגיה, הסטודנטים סוקרים סוגים שונים של אנרגיות, כולל אנרגיות מתחדשות וירוקות. הם לומדים כיצד מפיקים גז טבעי ואנרגיה סולרית, על הפוטנציאל של שימוש בפסולת לצורך ייצור אנרגיה, ועל היבטים שונים של פיתוח טכנולוגי בתחום.


שיטת הלימוד ברבים מהקורסים במכללה, project oriented, מוכוונת ללמידה חווייתית והתנסות באמצעות השתתפות בפרויקטים יישומיים. כך הסטודנטים מקבלים ניסיון מעשי שיכול לעזור להם בהשתלבות בשוק העבודה בהמשך.


תנאי הקבלה ללימודי הנדסה כימית במכללה זו כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה ובה לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 85 ומעלה, או 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. כמו כן, יש להציג ציון פסיכומטרי (בשנת תשפ"א אין חובה להצגת ציון זה, בשל דחיית המבחנים עקב משבר הקורונה).


מעבר לכך, יש לעמוד בהצלחה מול ועדת קבלה וכן בקריטריונים נוספים שאותם יכולים לקבוע במכללה. מומלץ לוודא את תנאי הקבלה העדכניים ביותר מול מוסד הלימודים.


תעודה


בסיום הלימודים, מי שמסיימים בהצלחה ועומדים בחובות האקדמיות, זכאים לתואר B.Sc. בהנדסה כימית מטעם מוסד הלימודים.


אפשרויות תעסוקה


מהנדסים כימיים עוסקים בתחום אינטרדיסצפלינרי ומגוון, ועוסקים בבעיות ובאתגרים העומדים בנקודת ההצטלבות שבין מדעי הטבע לבין תחומים טכנולוגיים. בין התעשיות שבהן יכולים להשתלב אנשי מקצוע אלו, ניתן למנות חברות וארגונים רבים בתעשיות המזון, החקלאות, התרופות, הביוטק, וכן מפעלי התפלת מים, מפעלים לייצור אנרגיה, ועוד.


שכר מהנדסי כימיה עומד כיום על סכומים שבין 12 ל – 13 אלף שקלים, כך שמדובר במשכורות גבוהות יחסית לממוצע במשק, בפרט משום שאלו סכומים לתפקידים התחלתיים.


בהמשך דרכם המקצועית, עם צבירת הותק וההתקדמות לתפקידי ניהול, אנשי המקצוע בתחום יכולים להעלות את דרגות השכר שלהם לסכומים גבוהים אף יותר, ולהגיע לשכר של עשרות אלפי שקלים בחודש, נוסף על הטבות וזכויות סוציאליות.
מומלץ לשים לב כי רמות השכר משתנות בין מקומות עבודה. כך למשל, השכר בביוטק יכול להיות גבוה במיוחד, גם בהשוואה למשרות אחרות.


אפשרות נוספת שעומדת בפני הבוגרים, מלבד השתלבות בתעשייה, יכולה להיות המשך הלימודים ולאחר מכן עבודה באקדמיה או במחקר. מי שרוצים להמשיך באפיק זה, נדרשים ללמוד לתארים מתקדמים בהנדסה כימית ובתחומים קרובים, ולחקור סוגיות ונושאים בהתאם לתחומי העניין שלהם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסה כימית בדרום?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסה כימית בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,109 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp