קורס מבצע גרפי במכללה האקדמית כנרת - לימודי חוץ

מכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס מבצע גרפי לתוכנות גרפיקה מתקדמות ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת מתקיים קורס מבצעים גרפיים שבו יכולים בעלי זיקה לעולם העיצוב לפתח את הכישורים היצירתיים ולרכוש ידע הנחוץ להשתלבות בתפקיד מבוקש זה בתחום הגרפיקה. בקורס נלמדות שיטות עבודה במגוון תוכנות גרפיקה מקובלות בתעשייה, בעזרתן ניתן להפיק מוצרים גרפיים מגוונים כגון כרזות, פרסומות, אריזות מוצרים, לוגואים ועוד.


בוגרי קורס מבצע גרפי יכולים לפתוח דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה. באפשרותם להשתלב כשכירים במשרדי פרסום, בבתי הוצאה לאור, במערכות עיתונים, בבתי דפוס ובמסגרות נוספות בתחום העיצוב הגרפי. כמו כן, הם יכולים להתחיל קריירה עצמאית כביצועיסטים ולהציע שירותיהם ללקוחות.


הקורס מתקיים באישור משרד העבודה והרווחה.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה רוכשים כלים פרקטיים בתחום הגרפיקה הממוחשבת והעיצוב לדיגיטל ולפרינט, תוך היכרות עם התוכנות המבוקשות בשוק בענף זה. הם לומדים על שיטות לעיצוב ממוחשב של טקסט וסמלים וכן רוכשים ידע בעיבוד תמונה והכנה לדפוס של מוצרים מעוצבים עבור קמפיינים פרסומיים, פוסטרים, עטיפות מוצרים ועוד.


הם מתוודעים לתוכנת אילוסטרייטור ובהקשר זה לומדים מושגים בתורת הצבע, בעריכת מלל וביישום אפקטים שונים בקבצים. לאחר מכן הם מעמיקים בשימוש בתוכנת פוטושופ לעיבוד תמונה. הם מכירים את הפקודות השונות בתוכנה והכלים הנכללים בה תוך היכרות עם טכניקות לתיקון תמונות ולעריכתן.


בהמשך מכירים מקרוב את תוכנת אינדיזיין לעימוד וסידור גרפי. נלמדים הסגנונות השונים של טקסט ושיטות לשילוב תמונות ואיורים במסמכים וקבצים. כמו כן נלמדים מושגים בסיסיים בהבאה לדפוס ובהכנתם של הקבצים לדפוס.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול 300 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל – 60 מפגשים שנערכים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בתרגילים מעשיים בהם מתנסים בפועל בכלים הגרפיים הנלמדים בתחום העיצוב. לקראת סיומו של הקורס הם עורכים פרויקט גמר מסכם שבו ניתן ליישם את הידע הנלמד ולצבור ניסיון פרקטי דרך עיצוב של מוצרים גרפיים שונים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בתכנית זו לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • תורת הצבע
  • הבאה לדפוס
  • סגנונות טקסט
  • תוכנת אינדיזיין
  • עבודה בשכבות
  • סידור ועריכת מלל
  • ועוד

 

סגל הוראה


המנהלת האקדמית של התכנית היא מרצה מנוסה בתחום העיצוב הוויזואלי והאמנות. ברשותה ניסיון בניהול מחלקה לניו מדיה ועיצוב.

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת נערכות תכניות נוספות ללימודי תעודה במקצועות כגון שיווק, חשבונאות, ניהול, איכות, שפות ועוד. בין ההכשרות שאותן ניתן ללמוד במוסד זה אפשר למצוא קורס שיווק ברשתות חברתיות, קורס ניהול שיווק ומכירות, קורס ניהול ופיתוח משאבי אנוש, קורס גישור, קורס הנהלת חשבונות, קורס יועצי בריאות בשיטת NLP ועוד.


בהכשרות הנערכות במוסד זה שואפים לספק למשתתפים ידע וכלים לפיתוח המיומנויות המקצועיות הנחוצות להשתלבות והתקדמות בשוק העבודה. תכני הקורסים מתעדכנים בהתאם לשינויים והתפתחויות בשוק ולפי צורכיהם של מעסיקים וחברות. כדי לסייע למשתתפים לפתח כישורים מקצועיים חשובים, משולבים ברבים מהקורסים תכנים פרקטיים כגון תרגולים, סדנאות ופרויקטים יישומיים שבהם ניתן להתנסות בפועל בחומר הנלמד ולהתכונן לאתגרים מקצועיים בהמשך הדרך.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל למסלול נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן נדרשת שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית ובשימוש ביישומי מחשב. המועמדים עוברים ראיון קבלה לבדיקת התאמתם לקורס.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגרים שעומדים בדרישות תעודת סיום מטעם היחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת וכן תעודת גמר "מבצע גרפי לתוכנות גרפיות מתקדמות" המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את הדיפלומות יש צורך להיות נוכחים ב – 85 אחוזים לפחות מהשיעורים, להגיש את כל מטלות הבית ולהשלים את פרויקט הסיום.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp