קורס יועצי בריאות בשיטת NLP במכללה האקדמית כנרת

מכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס יועצי בריאות בשיטת NLP באקדמית כנרת


תפקידה המרכזי של התזונה בשמירה על אורח חיים בריא ידוע כיום לכל, כאשר עם הזמן עולה המודעות לחשיבות הפן הנפשי בעת הניסיון לשנות הרגלים ודפוסי חשיבה. מסיבה זו, אצל מי שרוצים לחולל שינוי בריאותי בחייהם, הולך וגובר הביקוש להתייעצות אצל מומחים בתזונה שיודעים כיצד להתייחס גם לאלמנטים הפסיכולוגיים שבתהליך מורכב זה.


אימון בריאות בשיטת NLP יכול לאפשר לאנשי מקצוע לרכוש הבנה מעמיקה הן בהיבטים הפיזיולוגיים והן בהיבטים הנפשיים של האדם, שיכולים לעזור למי שמעוניינים לאמץ אורח חיים בריא.


ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת, בשיתוף עם מכון וקסלר, מועבר קורס יועצי בריאות בשיטת NLP המאפשר לרכוש הסמכה מוכרת בתחום, וכן ידע מקיף ונרחב בנושאי תזונה, שיטות לשינוי אורח חיים, ועוד.


תכנית הלימודים


במהלך ההכשרה, הסטודנטים לומדים לעומק על סוגיות מרכזיות בתחום התזונה. הם מתחילים מסקירת נושאים כגון התאמת תזונה למחלות שונות, כולל תפקוד לקוי של בלוטת התריס, יסודות פעולת מערכות בגוף כגון מערכת החיסון והלימפה, וכן לומדים על מודלים תזונתיים שונים – מודל הקלוריות וגישת ה – Non Diet.


נוסף על כך, הם רוכשים הבנה גם בפן הפסיכולוגי של ביצוע שינוי תזונתי: הם סוקרים טעויות נפוצות באופן החשיבה על השינוי, שבפועל פוגעות באימוץ אורח חיים בריא, ורוכשים היכרות מקיפה עם שיטת NLP.

 

מעבר לכך, חלק חשוב מתכנית הלימודים עוסק בבניית תכניות לאימונים ולתזונה, תוך התאמתן ליעדים אותם מציבים הלקוחות השונים.

 

כמו כן, הסטודנטים לומדים על דרכים להתמודד עם דחפים ותשוקות למזון, ורוכשים כלים לאימון בריאות באמצעותם ניתן לעזור ללקוחות להציב יעדים ומטרות, ולממשם.


מתכונת הלימודים


הקורס מונה 19 מפגשים, בהיקף של כ - 96 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים מתקיימים פעם בשבוע, החל משעות הבוקר.
במהלך הקורס, הסטודנטים משלבים את הידע העיוני אותו הם רוכשים ביחד עם התנסות מעשית ותרגול. הכלים הפרקטיים הנלמדים במסגרת תכנית הלימודים, מאפשרים להם לפתח את המיומנויות הדרושות להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.


נושאי הלימוד

  • ניקוי רעלים
  • מבוא לתזונה
  • תזונה וספורט
  • מבוא ל - NLP
  • מודל התקשורת
  • פענוח בדיקות דם
  • שינוי תהליכי חשיבה
  • תזונה מותאמת מחלות
  • כושר גופני ובניית תכנית אימונים
  • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורס בריאות זה הם אנשי מקצוע ומטפלים העוסקים בתחומי הבריאות, הרפואה והספורט. רכז הקורס הוא דוקטור לרפואה שפועל כמנתח ומומחיותו בתחום רפואת הספורט.


על מוסד הלימודים


האקדמית כנרת היא מכללה הממוקמת על חוף הכנרת, באזור עמק הירדן שבצפון הארץ. המכללה פועלת מזה עשרות שנים בהוראה ובהשכלה גבוהה בתחומים מגוונים: בתארים ראשונים ושניים במדעי הרוח והחברה, תארים ראשונים בהנדסה במבחר תחומים, וכן במכינות קדם אקדמיות המיועדות לקבוצות אוכלוסייה שונות.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה, מועברים קורסי תעודה והכשרות מקצועיות מעל ל – 25 שנים, שמטרתם לסייע בקידום הקריירה ובהשתלבות מוצלחת בעולם העבודה. רבות מתכניות הלימוד מתקיימות תוך שיתוף פעולה עם גורמים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים, על מנת להקנות הסמכות מוכרות במשק.


בין הקורסים שנערכים ביחידה, נמנים קורסים לפיתוח הקריירה, כגון קורס הנחיית קבוצות, או קורס ניהול קהילה כפרית, וכן קורסים לפיתוח אישי, הכשרות מנהלים, ועוד.


קהל היעד


הקורס מתאים למי שמעוניינים לקדם קריירה בתחום ייעוץ הבריאות. עם זאת, הוא יכול להתאים גם למי שרוצים להעשיר את ידיעותיהם בנושאי בריאות ותזונה, לטובת פיתוח אורח חיים בריא עבורם או עבור משפחותיהם.


כדי להתקבל ללימודים, יש להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך, וכן לעבור בהצלחה ראיון אישי מול צוות הקורס.


תעודה


על מנת לקבל את תעודות סיום הקורס, תעודת יועץ בריאות במגמת תזונה ו – NLP, על הבוגרים לעמוד בדרישותיו: מילוי חובת נוכחות של 85% מהמפגשים, מעבר מבחן מסכם בהצלחה, וכן הגשת פרקטיקום.


התעודה, מטעם היחידה ללימודי חוץ באקדמית כנרת בשיתוף עם מכון וקסלר, מהווה הסמכה מוכרת לצורך ייעוץ בריאותי, ומאפשרת לבטח את האחריות המקצועית על מנת לעבוד בתחום.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp