רוצה פרטים על קורס רפרנטים בביטוח?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס רפרנט ביטוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רפרנטים בביטוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רפרנט מקצועי לסוכן ביטוח


רפרנטים הם אנשי מקצוע בענף הביטוח המהווים כוח עזר הפועל לצד הסוכנים. הם מסייעים לטיפול השוטף בביטוחי הלקוחות בחברות וסוכנויות. במסגרת תפקידם הם עוסקים בעדכון והפקה של פוליסות, בטיפול בפניות לקוחות, בטיפול שוטף בתביעות ועוד. הם יכולים לעסוק במגוון רחב של תחומים כגון ביטוחי דירה, רכב, תאונות, נסיעה לחו"ל, הנדסי וענפים נוספים.


כדי להשתלב באותם תפקידים ניתן ללמוד בקורס רפרנט מקצועי, שבו נרכש הידע העיוני והכלים המעשיים הנחוצים. מדובר בלימודי תעודה שבהם נסקרים תהליכי העבודה וסוגי הפוליסות תוך פיתוח הכישורים המקצועיים והבין אישיים הנחוצים להשתלבות בענף.


כיום ישנו מחסור ברפרנטים בשוק, בעוד הביקוש לבעלי התפקיד הולך ועולה. בעלי ההכשרה והכישורים הנכונים יכולים להשתלב במגוון חברות ועסקים בתפקידים שכרוכים באחריות מקצועית ועיסוק שכרוך הן בעבודה עם אנשים והן בהתמצאות במושגים כלכליים ועסקיים ומשלבת עבודה עצמאית עם פעילות צוותית. מי שמצטיינים בעבודתם יכולים גם לפתוח דלת לקידום מקצועי ולהתקדמות לתפקידים בכירים יותר בענף.

 

למי מיועד הקורס


הקורס מיועד למעוניינים להשתלב בתפקידים התחלתיים בתחום הביטוח, שברצונם לרכוש את הידע והכלים הנחוצים כדי לעשות את הצעדים הראשונים בקריירה בענף. התפקיד מתאים לאנשים בעלי זיקה לתחומי הכלכלה והעסקים, שלהם כישורים בין אישיים טובים ושירותיות גבוהה. לרוב לא נדרש ידע קודם בתחום הביטוח.

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס רוכשים הכשרה מקיפה לתפקידי רפרנטים בתחום הביטוח. הם לומדים מגוון רחב של נושאים עיוניים ופרקטיים הנחוצים לצורך סיוע שוטף לסוכנים ולהנפקה של פוליסות בהתאם.


בתחילת הקורס נלמדים מושגי יסוד ונסקרים סוגי עסקאות בענפים השונים כגון ביטוח אלמנטרי, בריאות, דירה, רכב, הנדסה ועוד תוך היכרות עם נקודות הייחוד של כל תחום. בהמשך המשתתפים מכירים את המסמכים ושלבי העבודה וכן מתוודעים לחקיקה עדכנית הרלוונטית לתפקידם.


נוסף על כך, המשתתפים מפתחים כישורים מקצועיים ובין אישיים היכולים לסייע להם בעבודתם בהמשך. בין היתר מושם דגש על כישורי שירות והתנהלות יעילה מול לקוחות וכן מיומנויות טכניות לשימוש בתוכנות ויישומים ממוחשבים ייעודיים לענף.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס משתנה בין המוסדות, הוא נפרש בדרך כלל על פני פרק זמן שבין כמה חודשים לחצי שנה. לרוב נערכים המסלולים במתכונת לימודי ערב בביטוח, המתאימה למעוניינים לשלב בין לימודים לבין עבודה. עם זאת ניתן למצוא קורסים המתקיימים גם בשעות היום.


כדי לסייע למשתתפים לפתח את סל הכישורים המקצועי הנדרש בתפקיד, משולבים בקורס תכנים עיוניים לצד תרגולים פרקטיים. המשתתפים מתנסים בפועל ביצירת פוליסות במסגרת סדנאות קבוצתיות וגם לוקחים חלק בתרגילים, הדגמות וסדנאות בתחום השירות כדי לשפר ולשכלל את הכישורים המקצועיים שברשותם. לעיתים נערכים גם סיורים בחברות ביטוח לצורך הכרת מערכות ותהליכים מקצועיים.


נוסף על כך, הסטודנטים מקבלים הכנה לקראת מבחני משרד העבודה להסמכה בתחום. מדובר במבחנים חיצוניים שעורך המשרד לצורך הסמכת אנשי המקצוע בענף. הבחינות נערכות לאחר תום הקורס והן מקיפות נושאים מרכזיים הרלוונטיים לתפקיד.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 

  • סוגי פוליסות
  • מסמכי חוזים
  • ביטוחים הנדסיים
  • סוגיות בהתיישנות
  • פוליסה לנוסעי לחו"ל
  • שימוש במאגרי מידע
  • ניהול סיכונים פיננסיים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, לעיתים קיימת דרישה לבגרות מלאה אם כי לא בכל המוסדות. כחלק מתהליך הקבלה עליהם לעמוד במבחן כניסה בעברית וכן לעבור ראיון אישי. לעיתים נערכים גם מבחני מיון פנימיים שעורכים המוסדות שבהם נבדקת השליטה בכישורי עבודה בסביבה ממוחשבת. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


לסטודנטים המסיימים את הקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר. במוסדות המוכרים ומפוקחים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים הדיפלומה מוענקת מטעם המשרד, ואילו במוסדות שאינם מפוקחים על ידי משרד העבודה התעודה היא פנימית ומוענקת על ידי המכללה. לצורך קבלת הדיפלומה הממשלתית יש צורך במעבר של מספר מבחנים פנימיים המתקיימים במוסדות ולאחריהם מספר בחינות גמר שנערכות באופן חיצוני לקורס, ובהן נבדקת שליטת הבוגרים בחומר הנלמד.


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


בסיום הקורס הבוגרים יכולים לפתוח דלת לתחילת הדרך המקצועית בתחום הביטוח ועומדים בפניהם מגוון של אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב בחברות וסוכנויות ביטוח, במחלקות בתחום זה בתאגידים ועסקים, בחברות בתחום ייבוא הרכב והליסינג ובמסגרות פיננסיות נוספות. כיום קיים כאמור מחסור באנשי מקצוע בתפקיד זה, מה שמביא לדרישה מוגברת לבעלי ההסמכה המתאימה שיכולים להשתלב בענף ולתרום מן הידע והכישורים שלהם.


בקורס מקבלים הכשרה לתפקיד שנחשב להתחלתי בענף, בוגרי ההכשרה המעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה יכולים לפנות למגוון של הכשרות נוספות בתחום. בין הקורסים הללו נכללות הכשרות לסוכנים פנסיוניים ולסוכנים אלמנטריים וכן קורסי התמחות שונים שבהם ניתן להכיר ענפים כגון תאונות, רכב, רכוש ועוד. ניתן ללמוד קורסים משיקים נוספים כגון שמאות או הכשרת חתמים. נוסף על כך, בוגרים המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם יכולים להמשיך ללימודי תעודה בתחומים כגון ניהול פיננסי, ניהול עסקי או חשבונאות המוצעים במוסדות בפרישה ארצית.

 

מוסדות


בין המוסדות שבהם ניתן לקחת חלק בקורס זה נכללים:


המכללה למינהל (חיפה): בשלוחת חיפה של המכללה למינהל מתקיים קורס בתחום זה, הכולל 138 שעות אקדמיות ונערך במתכונת לימודי ערב. הקורס מורכב מלימוד מקצועות התשתית ולאחר מכן לימוד מקצועות ליבה חיוניים לתפקיד. בקורס הכנה לקראת מבחני משרד העבודה להסמכה לתפקיד זה. בבית הספר לביטוח והשקעות של המכללה נערכים קורסים נוספים בהם קורס ביטוח פנסיוני, קורס אלמנטרי וקורס להכשרת יועצי השקעות. במכללה מתקיימות מגוון הכשרות מקצועיות בענפים נוספים כגון חשבונאות, ניהול, תעשייה, עיצוב ועוד.


מכללת אורנס (פרישה ארצית): בקורס זה, שמתקיים בקבוצות קטנות, ניתן להכיר מושגים מרכזיים בתחומים כגון ביטוח אלמנטרי, דירה, הנדסי, סיעודי, נסיעות לחו"ל ועוד. המשתתפים גם מתנסים בפועל ביצירה של פוליסות. בחטיבת הניהול של המכללה ניתן למצוא קורסים נוספים כגון קורס ייעוץ משכנתאות וקורס רכזי השמה. פועלות גם חטיבות קורסים בענפים כגון פיננסים, איכות, חשמל ומתכת. למכללה שלוחות בכמה ערים בהן חיפה, חדרה, אשדוד ותל אביב.


מכללת השרון (כפר סבא): קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד העבודה, במהלכו מתמקדים בתחום האלמנטרי תוך דגשים גם על תחומי הביטוח הסיעודי ופוליסות הבריאות. היקפו של הקורס 28 מפגשים. קורסים נוספים במקצועות הפיננסיים כוללים קורס שוק ההון, קורס חשבי שכר, קורס הנהלת חשבונות ועוד. במכללה ניתן ללמוד גם תחומים כגון אדמיניסטרציה, ניהול, שיווק דיגיטלי ומחשבים.


המכללה לפיננסים ולביטוח (תל אביב): בקורס זה מתמקדים בתחום האלמנטרי תוך רכישת סל הכלים הנחוץ לתמיכה בתפקידי הסוכן. נרכשים גם כלים בסיסיים במכירות ושיווק הנדרשים בענף. במכללה ניתן לקחת חלק בהכשרות נוספות כגון יועצי משכנתאות, מתכנני פרישה, יועצי כלכלת המשפחה, חתמים ומסלקי תביעות ועוד. חלק מן ההכשרות במכללה נערכות באופן מקוון.


מכללת גל (תל אביב, רעננה): מכללה זו דוגלת בחזון חברתי ועורכת קורסים המתאימים לאנשים עם מוגבלות שדרכם הם יכולים לרכוש כלים וכישורים להשתלבות בשוק העבודה. היקף הכשרה לרפרנטים במכללה זו הוא כחצי שנה. במכללה מציעים שירותי אבחון תעסוקתי והשמה לסטודנטים המעוניינים בכך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רפרנטים בביטוח?

רוצה לדעת יותר על קורס רפרנטים בביטוח?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס רפרנטים בביטוח

חוות דעת של סטודנטים: ביטוח

התקבלו 38 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp