רוצה פרטים על לימודי הנדסת חומרים במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חומרים באזור המרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת חומרים במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חומרים במרכז הארץ


כיום, המוצרים השונים המשמשים לצרכים תעשייתיים, יכולים להיות מורכבים ממגוון של חומרים – מתכות, סגסוגות, פולימרים ופלסטיקים, וכן הלאה. מהנדסי חומרים יודעים כיצד להתאים את החומרים לדרישות התכנון של המוצר, לשיקולים הנדסיים וכלכליים כאחד.


תחום הנדסת החומרים משלב בין מגוון דיסציפלינות מדעיות, כולל כימיה, פיזיקה, הנדסת חשמל ומכנית, ואף ביולוגיה. הלימודים הרב תחומיים במסגרתם מתמחים בהנדסת חומרים, לרוב מתקיימים כהתמחות במסגרת תואר ראשון בהנדסה כימית או הנדסה מכנית.


ניתן להשתתף בתכניות לתואר ראשון בהן מוצעת התמחות בתחום זה במבחר מכללות ואוניברסיטאות הממוקמות במרכז הארץ.


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים היא להעניק לסטודנטים את הידע המקיף לגבי תכונותיהם של חומרים והאפשרויות להשתמש בהם לצורך ייצור בתעשייה, והפיכתם למוצרים ולחומרי גלם מועילים ומשתלמים כלכלית. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים את ההבנה המאפשרת עיסוק במחקר ובפיתוח חומרים, והתאמתם למוצר או לתהליך הייצור עבורם הם נחוצים.


בין היתר, נסקרות במהלך הלימודים תכונותיהם של מתכות, פולימרים, חומרים קרמיים, ועוד. בחלק מתכניות הלימוד שמים דגש על תכנים אקולוגיים, המאפשרים לשמור על איכות הסביבה גם בעת הייצור התעשייתי.


בתחילת הלימודים, הסטודנטים רוכשים הבנה בסיסית רחבה בתחומי תשתית נחוצים, ביניהם מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, והנדסה. לאחר מכן, בהמשך התואר, הסטודנטים ממעיקים במדע והנדסה של חומרים.


מתכונת הלימודים


במהלך התואר, הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, וכן לוקחים חלק במעבדות מחקר בנושאים מגוונים, החל מנושאי בסיס בכימיה ובפיזיקה, וכלה בתחומים כמו קינטיקה ותרמודינמיקה של תהליכים, תכונות פיזיקליות ומכניות של חומרים, מתכות ואל מתכות, מידול באמצעות מחשב, וכן הלאה.


השנה האחרונה ללימודים כוללת ביצוע פרויקט גמר המתקיים במעבדות מחקר אקדמיות, תוך ליווי אנשי סגל, או לחילופין בשיתוף פעולה עם גורמים בתעשייה. באמצעות ההשתתפות בפרויקט, הסטודנטים מעמיקים את הבנתם בנוגע לשיטות מחקר, מפתחים יכולות פתרון בעיות וחשיבה יצירתית, ולומדים על האופי של העבודה בשטח.


מוסדות לימוד אפשריים


בין מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים אלה באזור המרכז, נמנים:


אוניברסיטת אריאל בשומרון: לימודי הנדסת חומרים באוניברסיטה זו מוצעים כאחת מההתמחויות בהנדסה כימית. מעבדות המחקר באוניברסיטה פועלות בתחומים כגון פיתוח שיטות חיסון משופרות, פיתוח טכנולוגיות ירוקות, חקר הסרטן, ועוד.


במהלך המסלול, מוקדש חלק משמעותי לתכנים מתחום איכות הסביבה והכימיה הירוקה, המאפשר ייצור תעשייתי תוך שמירה על המערכת האקולוגית. שיטות המחקר הנלמדות במהלך התואר כוללות גם עבודה עם סימולציות ממוחשבות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים נוספים.


אוניברסיטת תל אביב: התואר המוצע באוניברסיטה זו, הוא תואר חד חוגי במדע והנדסת חומרים, שאורך כ – 4 שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, וכן במעבדות בנושאים כגון מכניקת מוצקים, אלקטרונים חודרים אנליטית לאפיון חומרים, פיזיקה וכימיה, ועוד. נוסף על כך, הסטודנטים נדרשים להשתתף בקורסי בחירה בתכנית כלים שלובים, מעולמות תוכן נוספים כגון מדעי החברה והרוח.


חברי הסגל במחלקה הם אקדמאים וחוקרים בעלי ניסיון רב ותחומי מחקר מגוונים. בין היתר, ניתן למנות פרופסור המתמחה בחקר תחומים כמו הדפסת תלת מימד, קורוזיה, וציפויים אלקטרוכימיים; פרופסור המתמחה ביישום שיטות חישוביות ותכניות מחשב לחקר חומרים; פרופסור שעוסקת, בין היתר, בשימושים אלקטרוניים, אקוסטיים ואופטיים אפשריים לחומרים קרמיים, וביצירת חומרים חדשים; ועוד.


אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב:
לימודי הנדסת חומרים באפקה מתקיימים כהתמחות במסגרת התואר בהנדסה מכנית. משך הלימודים כ – 4 שנים, כאשר במכללה מוצעים מספר מסלולי לימוד, על מנת להתאים לאנשים עובדים ולהורים. המסלולים האפשריים הם מסלול לימודי בוקר ומסלול משולב – ערב וימי שישי.


במסגרת ההתמחות, הסטודנטים עוסקים במבנה ותכונות החומר, ומפתחים יכולות והבנה הנחוצות לצורך פיתוח טכנולוגיות ייצור וחומרים חדשים, וכן קבלת כלים לניהול ולייעול תהליכי בדיקות, אפיון ובקרת איכות.


תכנית הלימודים באפקה כוללת סקירת מכלול התהליכים המתקיימים בייצור, והיכרות עם קריטריונים בתכנון הנדסי, בסוגים ובמבנה של חומרים שונים. כמו כן, במהלך התכנית מעמיקים גם בתחומים כמו פולימרים וטכנולוגיות פלסטיקה, תכונות מכאניות, חקר הכשל, ציפויים ואופני הגנה נגד קורוזיה, ועוד נושאים וסוגיות מרכזיים נוספים.


מכללת שנקר (רמת גן): במכללה זו ניתן ללמוד לתואר ראשון בהנדסת חומרים פולימריים ופלסטיקה, בהתמחויות במדע הפולימרים או בהתמחות בהנדסת פולימרים. בכל אחת מההתמחויות, הסטודנטים משתתפים בקורסים ייעודיים המאפשרים להם להעמיק ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום הנבחר.


בהתמחות במדע הפולימרים, הסטודנטים משתתפים בקורסים העוסקים בביו רפואה, בפלסטיקה ירוקה, במסגרת ההתמחות בהנדסת פולימרים ופלסטיקה, נסקרים כחלק מתכנית הלימודים תחומי הדפסת התלת מימד, תכן תבניות, ותכנון פולימרים ומוצרים. תהליכי תכנון המוצר נלמדים לעומק, כאשר הסטודנטים מקבלים הבנה נחוצה בשימוש בתוכנות מחשב שונות לצורך סימולציה ותכנון מוצרים. מעבר לכך, הסטודנטים יכולים להשתתף גם בקורסים ייעודיים בתחומים כמו יזמות, כלכלה, עיצוב מוצר, שיכולים להשלים את הידע הנרכש במהלך התואר.


הלימודים כוללים הכשרה מחקרית ויישומית, לצד התכנים העיוניים והתיאורטיים. הסטודנטים משתתפים בפרויקט מחקר יישומי וכן מבצעים פרויקט גמר מחקרי. כמו כן, קיימת תכנית מצטיינים המאפשרת לסיים את התואר הראשון והשני תוך 5 שנים.


אפשרויות תעסוקה


קיים ביקוש הולך וגובר למהנדסי חומרים, בקרב צוותי עבודה בארגונים ובמפעלים שונים. בוגרי התואר יכולים לעסוק במגוון תפקידים בייצור ובקרת איכות, משרות פיתוח ותכנון בתעשייה, וכן הלאה. בין היתר, הם משתלבים בעבודה בתחומי הבנייה וההנדסה האזרחית, בתעשייה הביטחונית והצבאית, וכן בפיתוח מערכות שונות בחברות הייטק, רפואה ותעופה. מעבר לכך, הם יכולים לעסוק גם בייצור ועיבוד של חומרים ממגוון סוגים.


מעבר לאפשרויות התעסוקה בתעשייה, הבוגרים יכולים גם להשתלב במחקר אקדמי, ולהמשיך את לימודיהם בתארים מתקדמים בתחומים שונים בהנדסה כימית, בארץ ובמדינות ברחבי העולם.


שכר מהנדסי חומרים גבוה יחסית לנהוג בשאר המשק, כאשר הממוצע החודשי עומד על 13-14 אלף שקלים. ניתן להעלות את רמות השכר עוד יותר, תוך צבירת וותק מקצועי וניסיון בתחום, וכן תוך קידום לתפקידים ניהוליים ובכירים. השכר משתנה גם בהתאם למקום העבודה, כאשר משכורות בהייטק או בביוטק יכולות להיות גבוהות יותר מאשר בארגונים אחרים. עם זאת, קיימים שיקולים נוספים בבחירת מקום עבודה שיכולים להפוך חברות ציבוריות לאטרקטיביות יותר, כגון זכויות סוציאליות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת חומרים במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חומרים במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp