רוצה פרטים על לימודי הנדסה רפואית במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה ביו רפואית במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסה רפואית במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה ביו רפואית בתל אביב והמרכז


לימודי הנדסה ביו רפואית הם ענף רב תחומי בעולם ההנדסי, המשלב בין טכנולוגיה, רפואה ומדע לתכנון ופיתוח של פתרונות מצילי חיים.


תחום זה נלמד כיום במספר מוסדות לימוד באזורי הארץ השונים, בהם גם באזור המרכז. לעיתים הוא ידוע בכינוי הנדסה ביו רפואית ולעיתים הנדסה רפואית. חלק מן המסלולים פועלים כתואר העומד בפני עצמו ואחרים כהתמחות או מסלול במסגרת לימודים הנדסיים שונים.


הלימודים מתקיימים בערים שונות באזור המרכז, כגון תל אביב, רמת גן וחולון. באופן זה הסטודנטים תושבי המרכז יכולים ללמוד בנוחות סמוך למקום מגוריהם. כמו כן, לימודים אלה יכולים להתאים גם למי שעובדים במרכז ומעוניינים לשלב בין לימודיהם לעבודתם.


ההתפתחויות המואצות בתעשייה הרפואית ובמערכת הבריאות מעלים את הביקוש למהנדסים המומחים בתחום זה, שיכולים לסייע לפתח את המוצרים, הטיפולים והטכנולוגיות הנחוצים לייעול השירות ולפריצת דרך מחקרית וטיפולית. בפני בוגרי הלימודים עומדות מגוון אפשרויות תעסוקה, הם יכולים להשתלב בחברות פיתוח ומחקר רפואי, בבתי חולים, בחברות מכשור רפואי, בתעשיית ההייטק וכן בסטארט אפים בתחום זה. רבים מהם עוסקים בתחילת דרכם בתפקידי תכנון, ייצוא ושיווק של מכשור ומוצרים שונים. באזור מרכז הארץ פועלים כיום מרכזים רפואיים ובתי חולים רבים שבהם יכולים הבוגרים למצוא את דרכם, וכן מגוון רחב של חברות הייטק, ביוטק ומכשור רפואי הפועלות באזור ובהן דרושים מהנדסים איכותיים ויצירתיים.

 

על תכנית הלימודים


בלימודי הנדסה רפואית מתמקדים בפיתוח של פתרונות טכנולוגיים לצורכי עולם הרפואה. הסטודנטים משלבים בין ידע בהנדסה לבין כלים ממדעי הרפואה וממדעים נוספים כגון ביולוגיה, פיזיקה וכימיה. דרך שילוב ידע זה הם לומדים על תכנון, פיתוח והטמעה של טכנולוגיות כגון חיישנים, ציוד דימות, כלי אבחון, שיטות לעיבוד תמונה, מערכות הנשמה, ומערכות נוספות לטיפול ולשיקום. לעיתים עוסקים בלימודים גם בענפים כגון הנדסת רקמות והשתלות של איברים מלאכותיים, צנתרים, מעקפים ועוד. בתכניות אחרות ניתן דגש לענף מערכות המידע ולפיתוח של פתרונות חדשניים לעיבוד מידע רפואי ולניתוחו למטרות מחקריות.

 

מסלולי לימוד


בין מוסדות הלימוד שבהם מתקיימים לימודים במרכז בתחום ניתן למצוא אוניברסיטאות ומכללות. בין המוסדות הללו נכללים:

 

אפקה המכללה האקדמית להנדסה (תל אביב)


הלימודים מתקיימים במסלול יום, כאשר ישנה אפשרות ללימודים בסמסטר אביב. הסטודנטים יכולים לבחור מבין שתי התמחויות במהלך הלימודים, התמחות מערכות מידע רפואיות, שבה מתמקדים בתחום מערכות המידע והתוכנה ושימושיהם בתעשייה הרפואית; או התמחות מכניקה של מערכות פיזיולוגיות שבה סוקרים היבטים מכניים של מערכות גוף האדם.


במכללה מציעים גם מסלול משותף עם מדעי המחשב, שבו תחום המחשבים נלמד כחוג לאחר תואר. הסטודנטים מתמקדים בעיקר בתחומים כגון אלגוריתמים ורפואה דיגיטלית. סטודנטים במסלול זה לומדים קורסים משני תחומי הידע ועורכים התנסויות ופרויקטים מעשיים שונים.


במכללה מתקיימות תכניות לימודים נוספים בתחומי ההנדסה. בין היתר ניתן למצוא מסלולים כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסה מכנית.


אוניברסיטת תל-אביב


לימודי הנדסה ביו רפואית של אוניברסיטת תל-אביב מתקיימים במסלול ארבע שנתי, כאשר באפשרות הסטודנטים ללמוד גם בתכנית תואר כפול עם ביולוגיה בדגש על מדעי המוח, מסלול המיועד לסטודנטים מצטיינים המעוניינים לחקור את תחום המוח והמערכות העצביות. כמו כן, ניתן ללמוד במסלול קדם רפואה, המיועד למועמדים ללימודים בתכנית הארבע שנתית (כפוף בהשלמה של קורסים שאינם במסגרת התואר).


הלימודים מקיפים מגוון של תחומים, כגון שימוש באותות ומערכות טכנולוגיות ברפואה, טכניקות דימות רפואי, שימושים בלייזר בטיפולים וכן ענפים כגון הנדסת רקמות וביו חורים המתייחסים לתחליפים אפשריים לרקמות ולאיברים. הסטודנטים לומדים לפתח חומרים חדשים, מערכות וטכנולוגיות רפואיות חדשניות ופורצות דרך שניתן לשלב בטיפולים ובמחקר של היום.


באוניברסיטה מתקיימות עוד מגוון של תכניות לימודים בתחומים ההנדסיים והמדעיים. בין היתר ניתן למצוא בה לימודי הנדסה מכנית, לימודי מדע והנדסה של חומרים, לימודי הנדסת חשמל ולימודי הנדסת תעשייה וניהול. את חלק ממסלולי הלימוד ניתן לשלב עם לימודי מדעי המחשב, או עם מקבצי קורסים מתחומי מדעי הרוח השונים.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


סטודנטים באוניברסיטה יכולים ללמוד במסלול ביו הנדסה המתקיים כחלק מלימודי הנדסת חשמל. בתכנית התמחות זו הסטודנטים מתמקדים בענפים כגון פיזיולוגיה וביולוגיה ולומדים על פיתוחים הנדסיים לפתרון של בעיות מחקריות ופרקטיות ברפואה ובמדעים. נוסף על כך, הם לומדים על אופן הפעילות של מערכות ביולוגיות בגוף כדי לתכנן מערכות סינטטיות להתמודדות עם בעיות רפואיות שונות. במהלך הלימודים בתכנית מתוודעים לנושאים כגון ביו חיישנים, דימות רפואי, בקרה וכן ביו אינפורמטיקה.


במחלקה להנדסת חשמל ניתן למצוא התמחויות נוספות לבחירה, כגון אלקטרואופטיקה שבה מתמחים בלייזרים וגלאים; התמחות תקשורת הנוגעת בתכנון ויישום טכנולוגיות תקשורת מתקדמות כגון סלולר ואלחוטי; ננו אלקטרוניקה, התמחות העוסקת בתכנון של מעגלי VLSI ומערכות חלל; ועוד.


בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת בר אילן נערכות תכניות נוספות לתואר ראשון, שני ושלישי. בין התחומים אותם ניתן ללמוד בפקולטה אפשר למנות הנדסת מחשבים, הנדסה קוונטית או נוירו הנדסה – מסלול שבו מתמקדים בין היתר בחקר המוח. ניתן גם לשלב את לימודי הנדסת חשמל עם מקצועות נוספים כגון פיזיקה, מתמטיקה או מוזיקה.


המכון הטכנולוגי חולון HIT


במכון הטכנולוגי חולון מתקיימת התמחות ביו הנדסה במסגרת לימודי הנדסת חשמל. במסלול זה מתמקדים בפיתוחים הנדסיים עבור תעשיית המכשור הרפואי. הסטודנטים לומדים על תחומים המצויים בחזית המחקר ההנדסי כגון למידת מכונה, ננו חיישנים וכן עיבוד של אותות ותמונות רפואיות. הם גם משתתפים במעבדות שבהן הם מתנסים בפועל בתכנון והפעלה של טכנולוגיות בענפים הללו.


כחלק מלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה ניתן למצוא התמחויות נוספות בתחומים הנדסיים מבוקשים. ההתמחויות המוצעות כוללות מערכות משובצות מחשבים, אלקטרו אופטיקה, רובוטיקה ובקרה, מערכות לאנרגיה חלופית והספק ועוד. קיימות גם תכניות נוספות לתואר ראשון ושני במוסד הלימוד, כגון לימודי מדעי המחשב, לימודי ניהול טכנולוגיה, לימודי טכנולוגיות למידה ומסלולים בתחום העיצוב.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים בדרך כלל נפרשים על פני פרק זמן של ארבע שנים. בדרך כלל הם מתקיימים במסגרת לימודי יום שבהם לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע. עם זאת, לעיתים ניתן למצוא מסלולי ערב המותאמים לאנשים עובדים.


בתואר משולבים תכנים פרקטיים שונים לצד הלימודים העיוניים, מתוך מטרה להקנות לסטודנטים סל כלים נרחב הנחוץ למהנדסים בתעשייה. במסגרת זו הם לוקחים חלק במעבדות שונות שבהן הם מכירים מקרוב טכנולוגיות רפואיות שונות, שיטות טיפול וכן גישות מחקר. לקראת סיומם של הלימודים נערך פרויקט גמר שבו הם מתנסים בפיתוח פתרונות טכנולוגיים רפואיים שונים, לרוב בהנחייה וליווי של מהנדסים ומומחים מן התעשייה. את הפרויקטים מציגים בתערוכת גמר שאליה מוזמנים גם נציגים מחברות בתעשייה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסה רפואית במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסה רפואית במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,106 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp