רוצה פרטים על לימודי הנדסת חשמל בירושלים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חשמל באזור ירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת חשמל בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל בירושלים


תשתית החשמל מהווה בסיס להתפתחות הטכנולוגית המואצת לה היינו עדים בעשורים האחרונים. מהנדסי חשמל הם אנשי מקצוע בעלי ידע מקיף ויכולות לפתרון בעיות הנדסיות רבות, עמן מתמודדים בתעשייה ובאקדמיה כאחד.


הביקוש לאנשי מקצוע מוכשרים בתחום זה גבוה, וקיים במגוון תחומי העיסוק השונים במשק – על כן מדובר באפיק שיכול להיות מבטיח לקריירה, עבור מי שיש להם זיקה ריאלית וטכנולוגית.


כדי להתחיל את הדרך בתחום, יש להשתתף בלימודי הנדסת חשמל, המוצעים במגוון מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל. בפני מי שרוצים ללמוד באזור ירושלים, עומדות מספר אפשרויות, עליהן ניתן לקרוא כאן.


תכנית הלימודים ומתכונתם


הלימודים, שמשכם כארבע שנים, לרוב מתקיימים תוך שימת דגש על נקודות ההצטלבות שבין הנדסת חשמל, אלקטרוניקה והנדסת מחשבים. במהלך התואר, הם משלבים בין למידה תיאורטית ובין השתתפות במעבדות והתנסות מעשית בעבודה באמצעות מחשב.


בתחילת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים יסודות מדעיים ומתמטיים. הם מפתחים יכולות לחשיבה אנליטית וכמותית תוך השתתפות במבואות בנושאים מרכזיים במתמטיקה, פיזיקה, אלקטרוניקה, מדעי המחשב וכן מחזקים את שליטתם בשפה האנגלית.
לאחר מכן, הסטודנטים מעמיקים באמצעות התמחויות תחומים כגון תורת התקשורת, רובוטיקה ומערכות נבונות, גלי רדיו, אלקטרוניקה אנלוגית, וטכניקות ספרתיות. ההתמחויות משתנות בין מוסדות הלימוד השונים.


בשנה האחרונה ללימודים, הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר, לרוב בתחום ההתמחות הנבחר. במוסדות הלימוד השונים מוצעים ליווי ותמיכה לסטודנטים לאורך ביצוע הפרויקט, לרוב מצד אנשי סגל או מצד מומחים מהתעשייה שלהם ניסיון עם האתגרים העולים בעת העבודה בשטח.


מוסדות לימוד אפשריים

 

בין מוסדות הלימוד אשר מציעים לימודי תואר זה באזור ירושלים, ניתן למנות:


המרכז האקדמי לב: במרכז, שפועל משנת 1969, מוצעים לימודי הנדסה לחרדים במהלכם משלבים את הלימודים האקדמיים עם לימודי תורה – עבור גברים במסגרת ישיבה גבוהה, ועבור נשים במסגרת מדרשה. הלימודים מתקיימים במגוון תחומים, בפקולטות שונות: להנדסה, למדעי החיים והבריאות, ולניהול. כמו כן, נערכים במסגרת המרכז גם מסלולי מכינה קדם אקדמית וכן תכניות נוספות.


תואר זה מוצע במרכז בהתמחות בהנדסת אלקטרוניקה או בהנדסת מערכות הספק. ההתמחות בהנדסת אלקטרוניקה מאפשרת לסטודנטים להרחיב את ידיעותיהם בנושאי ארכיטקטורה של מחשבים, גלי רדיו ואנטנות, מערכות עיבוד תמונה, וכן הלאה. ההתמחות בהנדסת מערכות הספק כוללת סקירה מקיפה של תחומי מסלול זרם חזק ומתח גבוה.


בשנה האחרונה ללימודים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר תוך קבלת הדרכה והנחייה מצד אנשי סגל אקדמיים מהחוג, או אנשי מקצוע בתעשייה.


כדי להתקבל ללימודים, קיימים מספר אפיקים: אפיק קבלה ישירה על סמך ציון פסיכומטרי, אפיק קבלה ישירה על סמך ממוצע בגרות, ואפיק קבלה על סמך ציון התאמה. כדי להתקבל ישירות על סמך הפסיכומטרי, יש להציג ציון 720 ומעלה – בתנאי שהמועמד עובר בהצלחה ראיון אישי, וכן עומד בדרישות המינימום לציוני בגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד. מועמדים שמעוניינים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות, נדרשים להציג ממוצע של 106 או יותר, ובלבד שהם עומדים ברמת האנגלית הנדרשת וכן בראיון קבלה אישי.


ציון ההתאמה הנדרש לשם קבלה למרכז, עומד על 79 לפחות. הציון מחושב על פי הנוסחא:


0.02 כפול ציון הפסיכומטרי, או 0.019 כפול ציון מבחן ת.י.ל, ועוד 0.35 כפול ממוצע בגרויות משוקלל, ועוד 35.7 = ציון התאמה.

 

עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה: לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, המתקיימים במכללה זו, משלבים לימודי מחשבים ברמה גבוהה לאורך כל תכנית הלימודים. זאת משום שעם השינויים הטכנולוגיים המואצים, המחשב הוא כיום אחד מכלי העבודה החשובים בעבודתם של מהנדסים.


פרויקט הגמר המתקיים בשנת הלימודים האחרונה, מאפשר לסטודנטים ליישם את החומר הנלמד במהלך התואר, תוך שהם מתנסים בכתיבה הנדסית. הפרויקט מתקיים בליווי שני מנחים – אחד מהתעשייה ואחד מהאקדמיה.


ראש המחלקה בעזריאלי, הוא דוקטור המתמחה בהוראת תחומי המיקרו מחשבים, ארכיטקטורה של מחשבים, תכן לוגי מתקדם, אותות אקראיים ורעש, טכניקות קליטה ושידור, ועוד.


האוניברסיטה העברית בירושלים: באוניברסיטה מתקיימים לימודי הנדסת חשמל ומחשבים, המוצעים ב – 6 התמחויות שונות: מערכות נבונות, מערכות מידע ואינטרנט, חומרה, תקשורת, מערכות ואינטראקציה, וכן ראיה וגרפיקה. בכל אחת מההתמחויות, הסטודנטים רוכשים ידע בסיסי באמצעות השתתפות במבואות, ולאחר מכן מעמיקים את הבנתם במהלך קורסים מתקדמים בנושאים וסוגיות מרכזיים בכל תחום.


לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר, שמאפשר להם לפתח יכולות עבודת צוות וראיה מערכתית רחבה. במהלך הפרויקט, הם מציעים פתרון לבעיה הנדסית מוכרת, ומקבלים הנחיה מצד אנשי סגל מהאוניברסיטה וכן אנשי מקצוע מהתעשייה.


תנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל באוניברסיטה זו, כוללים עמידה בדרישות ידיעת אנגלית (ועברית, למי שרלבנטי עבורם), וכן הצגת ציוני פסיכומטרי בדגש כמותי ובגרות. ציון פסיכומטרי לקבלה ישירה שאותו יכולים להציג בעלי זכאות לבגרות עומד על כ – 740. ממוצע בגרויות שאותו ניתן להציג כדי להתקבל ללא צורך בפסיכומטרי, עומד על 11 קיימת גם אפשרות להתקבל על סמך ציון משוקלל, כמו כן, עבור מי שאינם עומדים בתנאי קבלה אלו, עומדת האופציה להשתתף במכינה קדם אקדמית שציונה הסופי משוקלל במקום ממוצע הבגרויות.


תעודה


מי שמסיימים את התואר בהצלחה זכאים לתואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר הם אנשי מקצוע נחוצים במשק, במגוון ענפי תעשייה: בתעשייה הביטחונית, בחברות רפואיות ובבתי חולים, בהייטק, ותעשיות רבות נוספות. בשוק הפרטי ניתן להשתלב גם בסטארט אפים, בחברות סלולר או טלקום, ועוד. גם במגזר הציבורי קיים ביקוש למהנדסים בתחום זה, במשרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, וכן הלאה.


עם ההתפתחויות הטכנולוגיות, וההסתמכות ההולכת וגוברת על מערכות אלקטרוניות, תפקידם הופך להיות משמעותי יותר ויותר. על כן, שכר מהנדסי חשמל גבוה במיוחד יחסית לממוצע בשוק העבודה, ויכול להגיע עד ל – 18,000 שקלים בחודש בשנים הראשונות. עם צבירת הותק והניסיון ניתן להעלות את השכר עוד יותר, בפרט מי שמתקדמים למשרות בכירות וניהוליות.


מי שמתעניינים במחקר בתחום, יכולים להמשיך לתארים מתקדמים ולחקור סוגיות מגוונות בנושאים כמו אופטיקה, תקשורת, אנרגיות מתחדשות, ועוד. האפשרויות למחקר משתנות גם בהתאם לתחום ההתמחות הנבחר, וכן על פי מיקוד התואר הראשון. כך למשל בוגרי לימודי הנדסת חשמל ומחשבים יכולים להמשיך לתואר שני במדעי המחשב.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת חשמל בירושלים?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חשמל בירושלים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת חשמל בירושלים
Whatsapp Whatsapp