קורס רפרנט ביטוח במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס רפרנט ביטוח במכללה למינהל

קורס רפרנט ביטוח בשלוחת חיפה של המכללה למינהל


דרך טובה להתחיל את הקריירה בעולם הביטוח היא לעבוד כרפרנט. רפרנטים הם אנשי המקצוע שעל כתפיהם מוטלת האחריות להפיק פוליסות ולעדכן אותן, לבצע עדכוני גבייה וסילוקי תביעות, לטפל בפניות לקוחות, בתחומי ביטוח הדירה, הרכב, תאונות אישיות, נסיעות לחו"ל, ומגוון נושאים נוספים.


על מנת לרכוש את הידע המקיף הנחוץ לצורך עיסוק בתחומים רבים ומגוונים אלו, ולקבל מיומנויות מעשיות, ניתן להשתתף בקורסי תעודה ובהכשרות מקצועיות, המוצעים במבחר מוסדות לימוד ברחבי הארץ.


בין היתר, מוצע קורס רפרנט ביטוח במכללה למינהל, שמתקיים בשלוחת חיפה של המכללה.


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים להקיף את כלל התכנים הנחוצים לצורך עבודה כרפרנטים בעולם הביטוח, בתור מי שמסייעים לסוכני הביטוח לבצע את עבודתם. הסטודנטים בקורס סוקרים מגוון נושאים רלבנטיים. בתחילת הלימודים, הסטודנטים מקיפים את יסודות התחום, כולל ניהול סיכונים, והיבטים חוקיים של עולם הביטוח בארץ. אחר כך, הם לומדים על פוליסות שונות, על עקרונותיהן הבסיסיים ועל ההבדלים בין תחומים כגון נסיעות לחו"ל, רכב, בריאות וסיעוד, וכן הלאה.


כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד להנפיק פוליסות, ולוקחים חלק בסדנאות המחזקות את מיומנויות המכירה ואת השירותיות שלהם ואת שליטתם במיומנויות מחשב, ועוד.


מתכונת הלימודים


הקורס מונה כ – 138 שעות לימוד אקדמיות, שמתקיימות במתכונת לימודי ערב. כך מתאפשר לשלב את הלימודים ביחד עם עבודה או עם הורות וחיי משפחה. הסטודנטים לוקחים חלק בתרגול ובהתנסות מעשית כחלק מהתכנים הנלמדים במהלך הקורס. לשם רכישת היכולות המקצועיות הפרקטיות, הם משתתפים בסדנאות בנושאים שונים, בהן הם מיישמים את הידע שנלמד תוך כדי הקורס.

 

נושאי הלימוד

  • פוליסת מקיף
  • ניהול סיכונים
  • ביטוח אחריות
  • עקרונות הפוליסה
  • התיישנות בביטוח
  • חוקי ביטוח בישראל
  • חוזרי אגף שוק ההון
  • פוליסת נוסעים לחו"ל
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים


המכללה למינהל היא מוסד לימודים מקצועי וטכנולוגי, בו ניתן ללמוד תחומים רבים ומגוונים. בין היתר, מוצעים קורסי תעודה והכשרות בתחומי החשבונאות, המינהל, הביטוח וייעוץ ההשקעות. במסגרת המכללה פועלים גם בית ספר להנדסאים וכן בתי ספר בהם ניתן ללמוד לתואר ראשון כשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה.


שלוחת המכללה בחיפה, היא אחת משלוחות רבות הפועלות ברחבי הארץ, מצפון עד דרום. בשלוחה בחיפה ניתן להשתתף בלימודי ביטוח, כולל קורס ביטוח פנסיוני, קורס ביטוח אלמנטרי וכן קורס ייעוץ השקעות.


תכניות הלימוד במכללה זו מעודכנות על פי הצרכים המשתנים של המשק, והסטודנטים במכללה יכולים להיעזר במערך ערי לימוד טכנולוגיים מתקדמים, וכן להתייעץ עם צוות המרצים הבכירים והמנוסים שמלמדים בשלוחה.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בלימודים, יש להראות תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך, ולעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי. מעבר לכך, יש מועמדים הנדרשים גם לעמוד בהצלחה במבחן מיון בעברית.


תעודה


לאחר סיום הקורס, הבוגרים שעומדים בדרישות התכנית זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה למינהל.


על מנת לעסוק בתחום באופן רשמי, יש לעמוד בהצלחה בבחינות שנערכות על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מי שעוברים בחינות אלו זכאים לתעודת מקצוע של רפרנט.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים וקבלת תעודת המקצוע, הבוגרים יכולים לעסוק בתפקיד הרפרנט במגוון גופים בתחום הביטוח, ביניהם חברות וסוכנויות ביטוח אלמנטרי ופנסיוני, חברות יבואני רכב, חברות ליסינג והשכרת רכב. כמו כן, בתאגידים וארגונים גדולים רבים קיימות מחלקות ביטוח ייעודיות, שגם בהן הבוגרים יכולים להשתלב כרפרנטים מקצועיים.


בתור משרה התחלתית, שכר בביטוח עבור רפרנטים מתחיל מרמות צנועות יחסית. הממוצע כיום עומד על כ – 7,000 שקלים בחודש, אך יכול לעלות עד ל – 9,000 שקלים בחודש עם צבירת ניסיון. מדובר בתפקיד שיכול לפתוח דלתות להמשך העבודה בעולם הביטוח, ועל כן קיימות אפשרויות רבות לקידום – בין אם בתוך הארגון בהם הרפרנטים פועלים, ובין אם על ידי השתתפות בהכשרות המשך שפותחות אפיקי עיסוק נוספים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp