רוצה פרטים על לימודי הנדסת חשמל במרכז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חשמל במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת חשמל במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בתל אביב והמרכז


באזור מרכז הארץ פועלים מגוון מסלולים ללימודי הנדסת חשמל. אלה מוצעים באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות הפזורים באזור, חלק מן המוסדות ממוקמים בעיר תל אביב ואחרים בערים סמוכות כגון רמת גן וחולון. תכניות אלה מתאימות במיוחד לתושבי המרכז המעוניינים ללמוד סמוך למקום מגוריהם, וכן למי שעובדים באזור המרכז ומעוניינים בתכניות המשתלבות בשגרת החיים שלהם ועם עבודתם.


במסלולים השונים ללימודי הנדסת חשמל יכולים הסטודנטים לרכוש את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בתעשיית ההייטק ובענפים משיקים כגון אנרגיה ומחשוב. בלימודים נכללות מגוון התמחויות שדרכן ניתן להכיר מקרוב טכנולוגיות מתקדמות, פיתוחים חדשניים ותהליכים תעשייתיים וכן לבחון התפתחויות עדכניות שיש להן ביקוש בשוק של היום. דרך מכלול הכלים הללו הסטודנטים יכולים לפתח את סל הכלים הדרוש למהנדסים באחד הענפים ההנדסיים הנחוצים בתעשייה הישראלית.


בפני בוגרי הלימודים נפתחות מגוון של אפשרויות תעסוקה כמהנדסים בתעשייה. בשוק ההייטק והאנרגיה הישראלי של היום ישנו ביקוש רב למהנדסים איכותיים עקב מחסור משמעותי בכוח אדם, והם נדרשים במגוון של מסגרות. באזור המרכז פועלת כמות גדולה של חברות הייטק שבהן יכולים בוגרי הלימודים במרכז להשתלב, וכן מסגרות נוספות כגון חברת חשמל, חברות טכנולוגיה ומחשוב, חברות בתחום התקשורת הסלולרית, התעשייה הביטחונית ועוד. כמו כן, קיימים מגוון של סטארט אפים בתחומים טכנולוגיים שגם בהם הבוגרים יכולים להשתלב. בין התפקידים שאותם יכולים הבוגרים למלא ניתן למצוא תכנון ופיתוח של רכיבים, פיתוח אלגוריתמים, פיקוח ובקרה, תחזוקה ותכנון במתקני חשמל ותחנות כוח ועוד. כמו כן, לאחר שנות וותק במקצוע מהנדסים יכולים לספק גם שירותי ייעוץ הנדסי עבור חברות תעשייה.

 

מוסדות הלימוד


תל אביב

 

בין המוסדות הפועלים בתל אביב שבהם ניתן ללמוד את התחום נכללים:


אפקה המכללה האקדמית להנדסה


באפקה ניתן למצוא לימודים בתחום זה במסגרת לימודי יום או בתכנית לימודי ערב בהנדסת חשמל. מתקיימת גם תכנית משותפת עם מדעי המחשב שבה עוסקים בהיבטים בחומרה ובתוכנה ורוכשים כלים לפיתוח מערכות. אורך הלימודים נע בין ארבע לחמש שנים, בהתאם למסלול הנבחר.


הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה התמחויות במסגרת לימודיהם ודרכן להתמקד בענפים מבוקשים בתעשייה. בין היתר פועלות התמחויות אנרגיה והינע חשמלי, מחשבים, תקשורת השכבה הפיזית, עיבוד אותות, תורת התקשורת ועוד. בהתמחויות נכללים קורסי חובה ובחירה וכן מעבדות ותרגילים.


במוסד הלימוד פועלות תכניות נוספות בתחום ההנדסה, כגון הנדסה מכנית, הנדסת תוכנה והנדסת תעשייה וניהול. הבוגרים יכולים להמשיך למסלולים לתואר שני בתחומים הנדסיים שונים.

 

אוניברסיטת תל-אביב


בלימודים אלה מושם דגש על הבסיס התיאורטי והמדעי של התחום. הסטודנטים מכירים טכנולוגיות עכשוויות ועתידיות ובוחנים סוגיות הרלבנטיות למהנדסים בהייטק. במהלך לימודיהם הם יכולים לבחור כמה תחומי התמחות מתוך מגוון רחב של נושאים כגון עיבוד אותות, בקרה, קרינה, ביו אלקטרוניקה, תקשורת ועוד. הם גם משתתפים במעבדות ועורכים פרויקט גמר יישומי שבו מתנסים בפיתוח פתרונות הנדסיים. מצטיינים יכולים להתחיל כבר במהלך התואר הראשון להשתתף בפרויקט מחקרי שאותו עורכים לצדם של חוקרים ותיקים וידועים בתחום.


מתקיימות במחלקה מספר תכניות בהם מסלול משולב עם מדעי המחשב, ותכנית לתואר כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה. באוניברסיטה מחלקות רבות נוספות בתחום ההנדסה כגון הנדסה מכנית, הנדסת תעשייה, הנדסה ביו רפואית וכן מדע והנדסה של חומרים.

 

רמת גן

 

ברמת גן קיימים כמה מוסדות לימוד שבהם נערכים לימודי הנדסת חשמל, בהם:


אוניברסיטת בר אילן


באוניברסיטת בר אילן פועל מסלול שבו הסטודנטים יכולים לרכוש כלים הנחוצים היום בתעשייה עתירת הידע תוך היכרות עם טכנולוגיות ותיאוריות בתחום האנרגיה והחשמל. במהלך השנה השלישית ללימודיהם הסטודנטים יכולים לבחור כמה התמחויות מתוך המגוון המוצע, הכולל תקשורת, אלקטרואופטיקה, ביו הנדסה, עיבוד אותות או ננו אלקטרוניקה. בהתמחות לומדים בקורסי חובה ובחירה שונים וגם מתנסים בפרויקטים יחד עם חוקרים באותם ענפים.


תכניות נוספות בתחום ההנדסה המוצעות באוניברסיטה כוללות הנדסת מחשבים, הנדסה קוונטית ונוירו הנדסה. ניתן להמשיך גם לתארים מתקדמים, בהם גם מסלולים מחקריים.

 

מכללת שנקר


במסגרת הלימודים בתחום זה במכללת שנקר, הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה התמחויות. בין היתר מתקיימות התמחויות בתחומים VLSI שבה מתמקדים בפיתוח מעגלים חכמים שבהם משולבים שבבי סיליקון; הנדסת תאורה, התמחות בה נלמדים תהליכי התכנון של תאורה למטרות ביתיות, חיצוניות ומשרדיות; מערכות חכמות רובוטיות שבה נלמדים קורסים בתחומי החישה, הבקרה והחומרה; והתמחות מערכות חכמות מקשרות שבה שמים דגש על תחום האינטרנט של דברים (IoT).


במכללה שמים דגש גם על שילוב בין תחום ההנדסה לעולם העיצוב. הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים ושיתופי פעולה עם מחלקות שונות בפקולטה לעיצוב, למשל כחלק מתהליכי תכנון המוצרים הטכנולוגיים שהם מפתחים. בפרויקט הגמר שאותו מבצעים הסטודנטים בשנה האחרונה לתואר הם יכולים להתנסות בפועל בתהליכי תכנון של מוצרים וטכנולוגיות, כאשר במוסד הלימוד מעודדים ערכים של יזמות ופיתוח יישומי של הפרויקטים אחרי סיום הלימודים.

 

חולון

 

סטודנטים המעוניינים ללמוד את התחום בעיר חולון יכולים לעשות זאת במוסדות הבאים:


HIT מכון טכנולוגי חולון


במכון הטכנולוגי חולון מציעים תכנית לתואר ראשון בתחום, וכן מסלולים לתואר שני. בפקולטה שואפים לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע וכלים להשתלבות בתעשייה ולשם כך מטפחים קשרים עם ארגונים וחברות בתחומים רלוונטיים. הסטודנטים גם יכולים לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים דרך התנסויות במעבדות המכון, בתחומים כגון אלקטרואופטיקה, אנרגיה חלופית, ביו הנדסה ועוד.
במהלך לימודיהם יכולים הסטודנטים לבחור בין כמה מסלולי התמחות, כגון רובוטיקה ובקרה, ביו הנדסה, אנרגיות חלופיות ומערכות הספק, מערכות משובצות מחשב או תקשורת ועיבוד אותות. בכל התמחות נכללים קורסים ומעבדות וכמו כן הסטודנטים יכולים להתמקד בתחום ההתמחות במסגרת פרויקט הגמר שלהם.


מסלולי לימוד נוספים הפועלים במכון כוללים לימודי ניהול טכנולוגיה, לימודי מדעי המחשב, לימודי טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, לימודי מתמטיקה שימושית, לימודי עיצוב תעשייתי ועוד. ניתן להמשיך גם לתואר שני במוסד זה, בתחומים שונים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הנדסה הוא בדרך כלל ארבע שנים. בחלק מן המקרים, כגון בתכניות לימודי ערב בהנדסת חשמל, משך הלימודים ארוך מעט יותר ומתקרב לחמש שנים. הסטודנטים לומדים לרוב בארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע, אולם קיימות גם תכניות המתאימות לאנשים עובדים שבהם לומדים בכמה ערבים בשבוע ובימי שישי.


במסגרת הלימודים משולבים פרויקטים מעשיים ומעבדות, דבר המאפשר לסטודנטים להתנסות בפועל בכלים הנלמדים. חלק מאותם פרויקטים מערכים בשיתוף עם חברות בתעשייה, סטארט אפים ומפעלים, וכך הסטודנטים יכולים להכיר מקרוב תהליכים בשטח. היישום המעמיק ביותר של הידע הנלמד נעשה במסגרת פרויקט הגמר של הסטודנטים, אותו עורכים בשנה האחרונה לתואר בזוגות או באופן אישי, ובמסגרתו מתנסים בתכנון טכנולוגיות להתמודדות עם אתגרים תעשייתיים עכשוויים. לרוב הפרויקטים מוצגים לקראת סיום הלימודים בתערוכת בוגרים, אליה נחשפים בכירים מן התעשייה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת חשמל במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חשמל במרכז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת חשמל במרכז
Whatsapp Whatsapp