רוצה פרטים על לימודי חינוך מונטסורי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך מונטסורי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי חינוך מונטסורי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חינוך מונטסורי לתעודה

 

שיטת מונטסורי (Montessori) היא גישה חינוכית אלטרנטיבית שנוסדה באיטליה לפני יותר מ – 100 שנה. לפי עקרונות שיטה זו, הילד נמצא במרכז ועל המורים ליצור עבורו סביבה שמותאמת לצורכים ההתפתחותיים שלו, כדי לעודד אצלו למידה ספונטנית וסקרנות. הדוגלים בשיטה סבורים כי אם מספקים לילדים את הסביבה הפיזית והחינוכית המותאמת להם ניתן לעודד אותם לעצמאות רבה יותר ולפיתוח של כישורים חברתיים ואישיים חשובים.


כיום פועלים בישראל כמה עשרות בנים ובתי ספר יסודיים של השיטה בפרישה ארצית. במסגרות הללו הילדים לומדים את התכנים המתחייבים על ידי משרד החינוך וכן שיעורים נוספים לפי עקרונות הגישה. השיעורים בכיתות שונים מעט משיעורים בחינוך הממלכתי ה"רגיל" ומושם בהם דגש על עבודה עם עזרים חזותיים ומוחשיים לעידוד הסקרנות הטבעית והעצמאות של הילדים.


הכשרתם של מורים בגישה זו נעשית במסגרת לימודי תעודה בחינוך. אלה הם קורסים שבהם יכולים מורים ואנשי הוראה להכיר את הגישה ולרכוש את הכלים להשתלבות במוסדות הפועלים על פיה.

 

למי מיועד הקורס


הקורסים מיועדים לאנשי חינוך המעוניינים להכיר את הגישה ועקרונותיה ולקבל את הכלים להשתלבות במסגרות הוראה של זרם חינוכי זה, כגון גנים ובתי ספר יסודיים. בין היתר יכולים ללמוד בקורסים מורים, גננות, מנהלי גנים, מנהלי בתי ספר, סגני מנהלים ואנשי הוראה בתפקידים נוספים. יש לציין כי בקורסים הללו לא מקבלים תעודת הוראה, אלא הם מיועדים למורים בפועל המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהתרחב לזרמים נוספים.

 

תכנית הלימודים


במסגרת הקורסים המורים יכולים להכיר את עקרונות שיטה זו וללמוד כיצד ליישם אותה בפועל במסגרות חינוכיות ובעבודה עם ילדים בגילים צעירים. הם בוחנים כיצד הסביבה החינוכית יכולה לסייע במימוש הפוטנציאל של הילדים ובטיפוח עצמאות, תוך התאמה לשלבים ההתפתחותיים שלהם.


בתחילת הקורסים מתוודעים המשתתפים לפילוסופיה של הגישה וליישומיה בפועל תוך בחינת מאפיינים פסיכולוגיים ופדגוגיים רלוונטיים. בהמשך נסקרים שלבי התפתחות של ילדים בגיל הרך החל מגיל הלידה, תוך לימוד של הצורכים של הילדים בכל שלב והיכרות עם דרכים לקידום הכישורים והיכולות שלהם בהתאם.


לאחר מכן מכירים את האביזרים והעזרים הלימודיים הייעודיים של הגישה והאת האופן שבו המורים יכולים להשתמש בהם בכיתות ללימוד מקצועות כגון חשבון, שפה, אמנות, אנגלית ועוד. כמו כן, הם דנים בדרכים בהן ניתן לשלב את עקרונות השיטה בגנים "רגילים" וכן בצעדים הנדרשים להפיכתם של גנים "רגילים" לגני זרם זה.


בחלק מן התכניות נכללת התייחסות גם לזרמים חינוכיים אלטרנטיביים נוספים ולעקרונותיהם. כך למשל בוחנים המשתתפים את עקרונות גישת חינוך וולדורף (הידועה גם בחינוך אנתרופוסופי), שיטת החינוך הזורם ליישום בגני ילדים, וגישות נוספות.

 

מתכונת הלימוד


משך ההכשרה משתנה בין המוסדות ונע בדרך כלל בין מספר חודשים לשנתיים. בחלק מן המוסדות מתקיימת התכנית כקורס ערב ובחלקם השיעורים נערכים בשעות הבוקר. המפגשים מתקיימים לרוב פעם או פעמיים בשבוע, במתכונת שמותאמת ללוח הזמנים של אנשי הוראה.


מרבית הקורסים משלבים תכנים עיוניים ומעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק בהרצאות תיאורטיות בכיתה וגם יוצאים לסיורים לימודיים ולהתנסויות פרקטיות בשטח. ההתנסויות נערכות בגנים ובתי ספר של השיטה, תוך ליווי והדרכה של אנשי הוראה.


לעיתים מתקיימים סמינרים והכשרות מרוכזות וכמה ימים רצופים, אלה נערכים במרכזי הוראה של השיטה ברחבי הארץ וכוללים עשייה פרקטית במסגרות החינוך וכן הרצאות ומפגשים עם מחנכים.

 

נושאי הלימוד

 

 • ניהול גן
 • כישורי חיים
 • אמנויות ותנועה
 • התפתחות הילד
 • חינוך לשקט פנימי
 • גיוון בקהילות לומדים
 • פיתוח שמיעה והקשבה
 • עיצוב סביבת כיתה שלווה
 • טיפוח מיומנויות חברתיות
 • חשיבה מתמטית בגיל הרך
 • ועוד

 

תנאי קבלה


הקורסים מיועדים לאנשי חינוך מנוסים, שברשותם תואר ראשון לפחות בחינוך ותעודת הוראה. הוא מיועד בעיקר למורים בחינוך היסודי ולגננות בחינוך לגיל הרך. במסגרת תהליך הקבלה לקורס, על המועמדים לעבור ראיונות אישיים ומבחני מיון פנימיים לצורך הערכת ההתאמה שלהם למסלול. בחלק מן המוסדות, יכולים ללמוד בהכשרה זו גם סטודנטים להוראה במהלך השנה האחרונה ללימודיהם.

 

תעודה


משתתפים המסיימים את הקורסים בהצלחה מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בחובות הנוכחות בהכשרות, להשלים את כל התרגילים והפרויקטים המעשיים ולעבור בחינות גמר פנימיות של המוסדות. יש להדגיש כי לא מוענקת תעודת הוראה לבוגרי הקורס, אלא תעודה המעידה על לימוד בקורס בתחום זה בלבד.


במקרים מסוימים אנשי הוראה יכולים להשתמש בהכשרה זו לצורך קבלת שעות גמול השתלמות, אולם הכרה זו נעשית באופן פרטני מול משרד החינוך ונדרש אישור מיוחד לשם כך. במקרים הללו הגשת הבקשות לגמול נעשית באופן אישי ועצמאי על ידי המשתתפים למפקחים וכרוכה בדיון מתאים.

 

אפשרויות תעסוקה


בארץ פועלים היום כאמור מספר גנים ובתי ספר של הגישה. בוגרי הקורסים יכולים להשתלב במסגרות הללו כמורים וגננות. נוסף על כך, הידע והכלים הנרכשים בקורס יכולים לסייע למורים ואנשי חינוך להפוך את המסגרות שלהם לכאלה הפועלות על פי עקרונות הזרם, או לחלופין כדי להקים מסגרות חדשות ועצמאיות.


בוגרי הקורס יכולים גם להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי דרך לימוד בקורסים נוספים או בהשתלמויות למורים. קיימים מגוון מסלולים בתחומים כגון הוראת הגיל הרך, חינוך יצירתי וחינוך אלטרנטיבי שיכולים לסייע בהעשרתם. כמו כן, פועלות גם הכשרות בתחום ניהול גנים שדרכן ניתן לרכוש ידע אודות הקמה ותפעול של מסגרות חינוכיות.

 

מוסדות


מכללת סמינר הקיבוצים (רמת אביב): במסגרת לימודי התעודה המתקיימים במכללה זו, נערכת תכנית חד שנתית לתעודה להכשרת אנשי חינוך מונטסורי. הוא מיועד למורים ולסטודנטים לחינוך, ובו נתן לרכוש כלים פרקטיים להשתלבות במסגרות הללו תוך התמקדות בגיל הרך ובחטיבה הצעירה. חלק מן הקורס מתקיים באופן מקוון. כמו כן, הוא כולל התנסויות פעילות לאורך השנה בבית ספר של הגישה.


אוניברסיטת תל-אביב: במרכז לפיתוח מקצועי בחינוך של האוניברסיטה ניתן למצוא קורס בתחום זה, שאורכו שני סמסטרים. השיעורים מתקיימים אחר הצהריים אחת לשבוע וכן נערכים ימים מרוכזים. המסלול מיועד לאנשי הוראה כגון מורים, מנהלי בתי ספר וסגני מנהלים. נכללים פרויקטים מעשיים וכן התנסות פעילה עם סופרוויז'ן.


מרכז מונטסורי (הכפר הירוק): זהו מרכז שבו פועלים גן ובית ספר יסודי בגישה, וכן מרכז להכשרת מורים. במרכז זה פועל קורס שבו מכשירים אנשי חינוך להשתלבות בהוראת הגיל הרך, בין הגילים שנתיים וחצי עד שש שנים. הקורס מתקיים במתכונת ערב ואורכו שנתיים. הוא כולל כ – 400 שעות של התנסות מעשית בגני ילדים.


המכון הישראלי לחינוך מונטסורי (תל אביב): הקורס מיועד לגננות ולמנהלי גנים ובו הם יכולים לרכוש כלים להעברת גנים לפעילות בשיטה זו. בקורס משולבת למידה עיונית של פילוסופיית הגישה יחד עם ביקורים והתנסויות בגנים ובתי ספר. הוא כולל 34 מפגשים חד שבועיים והיקפו 180 שעות לימוד. השיעורים נערכים בשעות אחר הצהריים.


האקדמיה לחינוך מונטסורי (קורסים אונליין): בחברה זו מוצעים קורסים מקוונים ללימוד השיטה, שמתאימים בין היתר לגננות ומורים המעוניינים לעבור ללמד בשיטה במוסדות שלהם. היקף הקורס כחודשיים והוא מתקיים במתכונת שיעורים מוקלטים וקבוצות דיון אינטרנטיות למשתתפים. ניתן ללמוד קורס להכשרת מדריכים, קורס המתמקד בהוראת חשבון לפי עקרונות הגישה, קורס לגיל לידה עד שנה וחצי ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי חינוך מונטסורי?

רוצה לדעת יותר על לימודי חינוך מונטסורי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp