רוצה פרטים על מדעי החברה - סמסטר אביב?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי החברה - סמסטר אביב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי החברה - סמסטר אביב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי החברה בסמסטר אביב

 

במספר מוסדות אקדמיים מאפשרים לסטודנטים להירשם ללימודים גם אם פספסו את פתיחת שנת הלימודים האקדמית, דרך לימודים בסמסטר אביב. במסלולים אלה הסטודנטים מתחילים לרוב ללמוד בחודש פברואר או מרץ (לעומת לימודים רגילים שמתחילים בדרך כלל בחודש אוקטובר). הסטודנטים ממשיכים לרוב לסמסטר קיץ וכך מסיימים את שנת הלימודים הראשונה במקביל לחבריהם שהתחילו את הלימודים בסמסטר החורף.


באופן זה הם יכולים לנצל ביעילות את זמנם ללא צורך להמתין לפתיחת שנת הלימודים האקדמית הבאה. סטודנטים במסלולי סמסטר אביב "מרוויחים שנה" ומשלימים את כל הקורסים הנדרשים לסיום מוצלח של שנת הלימודים הראשונה לתואר. החל מהשנה השנייה, הם מצטרפים בדרך כלל ללומדים בסמסטר חורף במסגרת שנה ב' של התואר.


לימודי מדעי החברה מקיפים מגוון רחב של מסלולים ותחומי לימוד. המשותף לכולם הוא ההיכרות עם תהליכים, תיאוריות ותפישות שנוגעות למהות החברה האנושית על כל גווניה ומרכיביה. הסטודנטים בתכניות הללו יכולים לבחון סוגיות חברתיות, מדיניות, כלכליות, היסטוריות, מגדריות ועוד ודרכן להבין תהליכים, שינויים ומגמות בעולמנו. הסטודנטים המעוניינים להתחיל ללמוד בסמסטר האביב יכולים לעשות זאת במסלולים רבים במוסדות השונים, הכוללים אוניברסיטאות ומכללות בפרישה ארצית.

 

לתשומת לבכם – היצע תכניות הלימודים משתנה משנה לשנה, ולא בכל שנה אקדמית נפתחות כל תכניות הלימודים בכל המוסדות. מומלץ לוודא את קיום המסלולים מול מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני ביותר.

 

מוסדות ומסלולים אפשריים

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


באוניברסיטת בן גוריון מאפשרים לסטודנטים להתחיל ללמוד בסמסטר הנפתח בחודש מרץ, ולהשתלב במסגרתו במרבית הקורסים המוצעים לסטודנטים בשנה א'. באפשרות סטודנטים המעוניינים בכך ללמוד קורסים בחודשי הקיץ וכך לקצר את משך התואר.
בפני הסטודנטים המעוניינים להתחיל ללמוד עומדות כמה אפשרויות. ניתן ללמוד כלכלה בכמה מגמות התמחות, בהן מגמת מנהל עסקים שבה משלבים ידע פיננסי וניהולי. כמו כן, מתקיימים לימודי כלכלה במגמת חשבונאות, שבוגריהם יכולים לגשת לבחינות מועצת רואי החשבון לאחר סיום שנת ההשלמה.

 

האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית)


במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה הפתוחה, הפרושים בערים רבות בארץ, נפתח הסמסטר בחודש מרץ. ניתן להתחיל ללמוד בקורסים ממגוון של חוגים בתחום מדעי החברה, הודות לתכנית הלימודים הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה הפועלת מתוך שאיפה לסייע לסטודנטים להתאים את הלימודים לשגרת חייהם ולשילוב עם עבודה. הסטודנטים יכולים להתאים את שעות הלימוד וקצב הלמידה לצורכיהם, הלימודים מתבססים על שילוב לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד יחד עם לימוד מקוון.


בין תחומי הלימוד בפקולטה זו ניתן למנות חשבונאות, כלכלה, יחסים בין לאומיים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, לוגיסטיקה ועוד מגוון חוגים. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול חד חוגי או לחלופין לשלב כמה תחומים במסגרת לימודים דו חוגיים או חטיבות ידע (שבהן נלמדים כמה קורסים יחד מחוג אחר יחד עם החוג הראשי).

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון


בפקולטה למדעי החברה והרוח של האוניברסיטה נפתחים כמה מסלולים במועד אביב. בין היתר הסטודנטים יכולים ללמוד כלכלה ומנהל עסקים, במסגרת לימודים אלה הם יכולים לבחור מבין חמישה מקבצי התמקצעות בתחומים כגון מימון, ניהול, יזמות, שיווק ועוד.


כמו כן מתקיימים מסלולים דו חוגיים שונים שבהם הסטודנטים יכולים ללמוד בשילובים כגון פסיכולוגיה וחינוך או פסיכולוגיה וקרימינולוגיה.


הלימודים בסמסטר זה מתקיימים גם בפקולטות נוספות כגון הנדסה, מדעי הבריאות ומדעי הטבע, בחוגים שונים.

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון)


במסלול האקדמי נפתחות כמה תכניות מסוג זה במסגרת תחום החברה.


מנהל עסקים: הלימודים מתקיימים במסלול בוקר בלבד, הסטודנטים מתחילים ללמוד בחודש מרץ. הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה התמחויות כגון יזמות וחדשנות, שיווק, מימון, דיגיטל ופרסום ועוד. בלימודים מתקיימים שיתופי פעולה עם ארגונים בתעשייה דרך קמפיינים, התמחויות פעילות וחממות יזמות.


כלכלה וניהול: בלימודים הללו משולבות התמחויות שבהם הסטודנטים יכולים לרכוש כלים פרקטיים, כגון נדל"ן, מערכות מידע, שוק ההון, ביטוח, שמאות מקרקעין, אסטרטגיה ויזמות ועוד. בהתמחויות נכללים שיתופי פעולה עם חברות ביטוח, ארגוני הייטק, גופים פיננסיים ועוד.


משפטים: בתכנית לימודי משפטים בסמסטר אביב קורסי בחירה רבים שדרכם הסטודנטים יכולים להעמיק את הידע בתחומי העניין

המשפטיים שלהם. כמו כן, הם מתנסים בסמינרים, פרויקטים וסדנאות פרקטיות דרכן הם מכירים אישים ותהליכים מעולם המשפט.

 

האקדמית תל חי (אצבע הגליל)


סמסטר זה נפתח בחודש מרץ. בפני הסטודנטים עומדים מספר חוגים שפתוחים, כגון כלכלה וניהול, שירותי אנוש, וכן לימודים רב תחומיים שבהם משלבים מספר מקצועות יחד. קיימים גם מקצועות ממדעי הרוח, מדעים וענפים נוספים. כמו כן, במכללה מתקיימים מספר מסלולים משולבים, שבהם לומדים בשני חוגים במקביל, כגון כלכלה ומזרח אסיה, חינוך וכלכלה או חינוך ושירותי אנוש.

 

אוניברסיטת חיפה


בסמסטר זה מתחילים הלימודים בחודש פברואר. בין המסלולים הנפתחים בפקולטה אפשר למנות:


לימודי מדעי המדינה: בלימודים אלה עוסקים במגוון היבטים של הפעילות המדינית כגון יחסים בינלאומיים, ממשל, ביטחון, מדיניות ציבורית ועוד. ניתן ללמוד במסלולים דו חוגיים וכך לשלב עם תחום דעת נוסף.


לימודי גיאוגרפיה וסביבה: הסטודנטים לומדים על תהליכים ותיאוריות בגיאולוגיה, אקלים, טיפול במשאבי מים, עירוניות וכן בוחנים שינויים ומגמות הנוגעים לתהליכים חברתיים והיסטוריים, אקולוגיה, סביבה ותכנון של מדיניות בתחום הסביבתי.


לימודי סוציולוגיה: ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית או דו חוגית. הסטודנטים דנים בתהליכים מקומיים ועולמיים ושמים דגש על נושאים חברתיים, תרבותיים, כלכליים וארגוניים תוך עיסוק בסוגיות כאי שוויון חברתי.


לימודי מערכות מידע: הסטודנטים לומדים לאפיין, להטמיע ולתפעל מערכות מידע עסקיות ורוכשים כישורים להבנתן ולמימוש שלהן. בלימודים נכללים כמה מיקודים אפשריים כגון בינה מלאכותית, יישום ופיתוח, ניתוח ועוד.


תואר ראשון בתקשורת: בתואר נכללים הן קורסים עיוניים והן סדנאות בתחומי המדיה השונים. קיימים שילובים דו חוגיים עם תחומי דעת נוספים.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


באוניברסיטת בר אילן מאפשרים לסטודנטים להתחיל ללמוד בסמסטר אביב בכמה חוגים בתחום החברה. פועלות בה מספר תכניות מובנות ללימודים רב תחומיים, המותאמות לאנשים עובדים. אורך המסלולים הללו שנתיים בלבד והם כוללים סמסטרים בחודשי הקיץ. מבין התכניות הללו:


תכנית חץ: ללימודי מדעי החברה רב תחומיים בהתמחות סוציולוגיה ומדעי המדינה


תכנית יהלום: ללימודים רב תחומיים עם התמחות כלכלה, סוציולוגיה ומנהל עסקים.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה העברית פועלים כמה חוגים הנפתחים גם בסמסטר אביב, ביניהם:


גיאוגרפיה: בחוג לגיאוגרפיה, סביבה וגיאואינפורמטיקה משלבים בין תחומי החברה למדעי הטבע השונים. לצד לימוד של תהליכים סביבתיים ואקלימיים, לומדים גם על תהליכי עיור, על פערים ואי שוויון אזורי, על השפעות הגלובליזציה ועוד.


מדעי המדינה: הסטודנטים עוסקים במגוון היבטים של הפעילות הפוליטית וגם בוחנים את השפעותיה על הכלכלה, התקשורת, מחאה ופעילות חברתית, דפוסי קבלת החלטות וסוגיות נוספות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי החברה - סמסטר אביב?

רוצה לדעת יותר על מדעי החברה - סמסטר אביב?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי החברה - סמסטר אביב

חוות דעת של סטודנטים: מדעי החברה

התקבלו 682 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp