רוצה פרטים על לימודי הנדסת תוכנה במרכז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תוכנה באזור המרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת תוכנה במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תוכנה במרכז הארץ


מהנדסי תוכנה הם אנשי המקצוע שמתכננים, מעצבים, מקימים ומתחזקים פרויקטים מבוססי תוכנה. הידע המגוון והרב תחומי בו הם מחזיקים, בתחומים כמו מדעי המחשב, מתמטיקה, פיזיקה, ותכנות, הופך אותם למבוקשים בתעשיית ההייטק.


בלימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון, ניתן להתמקצע ולהעמיק בתחומים הידע הנדרשים ממהנדסי תוכנה, ולרכוש הבנה תיאורטית ומעשית שיכולה לעזור לפתוח דלתות רבות לקריירה. בין מוסדות הלימוד בארץ בהם מוצעים לימודי תואר זה, נמנות אוניברסיטאות ומכללות רבות גם באזור המרכז.


כאן תוכלו לקרוא על מוסדות הלימוד האפשריים באזור המרכז, תכניות הלימוד המוצעות בהם ומתכונתם.


תכנית הלימודים


בין מקצועות הבסיס הנלמדים במסגרת התואר, ניתן למנות פיזיקה, סטטיסטיקה, מתמטיקה וכן תכני בסיס בהנדסה. בתחילת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים שליטה במקצועות אלו, על מנת לפתח את תשתית ההבנה הנחוצה כדי להעמיק בתחום.


בהמשך, הם בוחרים בתחומי התמחות, שהם מגוונים למדי ומשתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו; בין האפשרויות שעומדות בפני הסטודנטים במוסדות השונים ניתן למנות למידת מכונה, סייבר ואבטחת מידע, טכנולוגיות ומערכות מידע, ועוד.

 

מתכונת הלימודים


לרוב, משך התואר במתכונת לימודי יום עומד על כ – 4 שנים. זאת משום שתכנית הלימודים כוללת 160 נקודות זכות, אותן הסטודנטים צוברים באמצעות השתתפות בקורסי חובה במדעים כגון פיזיקה, מדעי המחשב ומתמטיקה, וכן בקורסי בחירה והתמחות, סמינרים וכן פרויקט גמר יישומי.


תכנים יישומיים ומעשיים משולבים לאורך כל הלימודים – מהנדסים הם אנשי מקצוע שמטרתם לספק פתרונות פרקטיים לבעיות עמן מתמודדים בתעשייה. כך למשל, הסטודנטים לוקחים חלק במעבדות מחקר ומחשבים, הממחישות להם את הסוגיות המרכזיות הנלמדות במהלך התואר.


קיימים מוסדות לימוד בהם הלימודים מוצעים במתכונת ערב או במתכונת גמישה לאנשים עובדים – בחלק מהם ניתן גם להתחיל את הלימודים בסמסטר אביב (סמסטר ב').


יש לשים לב כי משך התואר עשוי להשתנות בהתאם למתכונת הלימודים הנבחרת. כך למשל תואר במתכונת ערב יכול להתפרש על פני יותר סמסטרים ולהיערך גם בסמסטר הקיץ. הלמידה במתכונת ערב עשויה גם להאריך את משך הזמן הנדרש לשם השלמת התואר.


מוסדות לימוד אפשריים


מכללת רמת גן – האוניברסיטה הפתוחה: במכללה זו, הלימודים נמשכים כ – 4 שנים, אך יכולים להיפרש למשך זמן ארוך יותר, על פי בחירת הסטודנט. בתחילת תכנית הלימודים, הסטודנטים משתתפים בלימודי תשתית מדעיים, ומקבלים הבנה בנושאים נבחרים במתמטיקה ובפיזיקה. כמו כן, משתתפים בקורסי ליבה בהנדסת תוכנה, ולומדים כיצד לתכנת במספר שפות, כולל שפת JAVA, כיצד לבצע תכנות מונחה עצמים, ועוד. כמו כן, הלימודים כוללים סקירת סוגיות מרכזיות מעולמות מערכות המידע ובסיסי הנתונים, האלגוריתמים, רשתות ותקשורת, שפות תכנות, וכן הלאה.


במכללה זו ניתן להתקבל ללימודי הנדסת תוכנה ללא פסיכומטרי או בגרות; זאת משום מתכונת הלימודים הייחודית באוניברסיטה הפתוחה, שמדגישה למידה עצמאית ואוטודידקטיות, ומאפשרת לסטודנטים להוכיח עצמם תוך כדי התואר. עם זאת, במסגרת התואר בהנדסת תוכנה מתקיימים גם מגוון מכינות, שיעורי עזר, תגבורים ומרתוני הכנה לבחינות.


מערכת השעות של התואר גמישה ומאפשרת לבחור בין קורסים המתקיימים במתכונת בוקר, ערב או שישי, לנוחות הסטודנטים המשלבים את הלימודים עם חיי משפחה או עם עבודה.


שנקר (רמת גן): הלימודים בשנקר נפרשים על פני כ – 4 שנים, ובמהלכם הסטודנטים רוכשים היכרות מעמיקה עם מגוון סוגיות מרכזיות בהנדסת תוכנה. בין היתר, הם רוכשים הבנה בתכנון יישומים, עיצוב מערכות משובצות מחשב, מחשוב ענן, למידת מכונה, וכן לומדים על תחום אבטחת המידע והסייבר.


במסגרת המכללה פועלות מעבדות המאובזרות בציוד טכנולוגי מגוון, כמו מעבדת מערכות חכמות. במעבדה זו ניתן להיעזר בערכות מחשוב משובץ ובציוד אלקטרוניקה המשמש לבניית מערכות.


תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה בשנקר כוללים תעודת בגרות מלאה בממוצע 90 לפחות, או לחילופין בגרות מלאה בממוצע 75 ומעלה וגם ציון פסיכומטרי 570 או יותר.


כמו כן, יכולים להתקבל הנדסאי תוכנה או אלקטרוניקה שממוצע בחינות מה"ט החיצוניות ופרויקט הגמר הוא 80 ומעלה.
אפשרות נוספת היא קבלה על סמך רקע אקדמי – סיום שנה אקדמית אחת לפחות בלימודי הנדסאי תוכנה, אלקטרוניקה או לחילופין תואר מדעי ורלבנטי, בממוצע 80 או יותר. מי שרוצים להתקבל על סמך מסלול זה נדרשים להציג גם ממוצע בגרויות של 70 ומעלה.


מעבר לזאת, חלק מהמועמדים נדרשים להשתתף בראיון אישי, הזימון אליו נקבע על פי שיקולי המחלקה.


כל המועמדים מתבקשים לעמוד במבחן שיבוץ לרמת מתמטיקה ופיזיקה. מי שאינם מצליחים לעבור את המבחן, צריכים להשתתף בקורס רמה 0 במתמטיקה או בפיזיקה, ולעבור אותו בציון 60 לפחות.

 

מכללת אפקה (תל אביב): במכללה זו, מוצעים לימודי הנדסת תוכנה ב – 4 התמחויות: למידת מכונה ובינה מלאכותית, אבטחת מידע וסייבר טכנולוגיות תוכנה ומידע, ותוכנה למערכות ניידות.


התואר כולל קורסים, תרגולים, מעבדות ופרויקטים מעשיים שמסתכמים ב – 160 נקודות זכות. הקורסים בהם משתתפים הסטודנטים כוללים קורסי חובה ובחירה, סמינרים, קורסי ליבה ובחירה בתחומי ההתמחות, ועוד.


הלימודים מוצעים במתכונת יום, וכן מתכונת ערב משולבת עם ימי שישי. במתכונת יום, הלימודים נערכם במשך 2 סמסטרים בכל שנה, ונפרשים על פני כ – 30 שעות שבועיות. משך התואר הוא כ – 4 שנים.


במתכונת ערב משולבת, השיעורים נערכים 4 ימים בשבוע, כ – 5 שנים, 3 סמסטרים בשנה. מספר השעות השבועיות עומד על 20-25 בסמסטרים סתיו ואביב, בסמסטר הקיץ המרוכז יכול להגיע גם עד 30 שעות שבועיות.


קיים מסלול השלמה להנדסאים בעלי דיפלומה, שאורכו כ – 3 שנים (ותלוי בהשכלה וברקע המשתנים של כל הנדסאי). המסלול מיועד למי שברשותם תעודת הנדסאי מטעם מה"ט או משרד החינוך, שברשותם ממוצע ציונים של 85 או יותר בבחינות החיצוניות, לא כולל ציון על פרויקט הגמר.


תעודה


התעודה המוענקת לבוגרים שעומדים בחובותיהם האקדמיות היא תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תוכנה.


אפשרויות תעסוקה


מרבית הזדמנויות התעסוקה של מהנדסי תוכנה נמצאות בתעשיית ההייטק. בתור תעשייה שנמצאת בתנופת צמיחה, קיים ביקוש רב למהנדסי תוכנה מוכשרים ומיומנים במגוון תפקידים ומשרות. בהתאם לדרישה הגבוהה, שכר מהנדסי תוכנה הוא גבוה יחסית לממוצע במשק, כנהוג במשרות רבות בהייטק.


עם זאת, ההתפתחויות הטכנולוגיות יוצרות צורך הולך וגובר לאנשי מקצוע בתחום התוכנה גם בארגונים ותעשיות אחרות. בין התפקידים שאותם ממלאים מהנדסי תוכנה ניתן למנות שלל תפקידי פיתוח, כולל פיתוח אפליקציות, וכן תפקידי אבטחת מידע, ניהול מערכות מידע שנמצאות בשימוש ברוב החברות והגופים העסקיים במשק כיום, ועוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת תוכנה במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת תוכנה במרכז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת תוכנה במרכז
Whatsapp Whatsapp