רוצה פרטים על לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ביוטכנולוגיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי


לימודי ביוטכנולוגיה משתייכים למקצועות המדעיים, מה שבא לידי ביטוי גם בתנאי הקבלה אליהם. לרוב נדרש מן המועמדים לתואר ציון התאמה גבוה, ציון זה הוא שקלול של ממוצע הבגרות יחד עם הציון בפסיכומטרי וברוב המוסדות הוא נע בין 530 – 600 (אם כי הוא עשוי להיות נמוך או גבוה מטווח זה). כמו כן, במוסדות שמים דגש על הציונים הכמותיים של המועמדים, כגון הציונים בבגרויות במקצועות הריאליים כמתמטיקה, ביולוגיה ופיזיקה.


בחלק מן המוסדות מאפשרים למועמדים עם נתוני קבלה גבוהים אפשרות של לימודים ללא פסיכומטרי. מדובר במסלולי קבלה חלופיים שבהם מתבססים בעיקר על ציוני הבגרות של המועמדים, לרוב בדגש על הציונים הכמותיים בבגרות.

 

אפשרות נוספת העומדים בפני המועמדים ללימודי ביוטכנולוגיה בחלק מן המוסדות הם אפיקי קבלה מן האוניברסיטה הפתוחה, מסלולים שבהם מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי הקבלה מקלים, ולאחר השלמה בהצלחה של קורסי בסיס ממשיכים למוסד לימודים אחר.


נוסף על כך, מוצעים במוסדות רבים מסלולי קבלה מקלים לאור משבר הקורונה, המיועדים למועמדים המעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א בלבד. במוסדות שואפים להקל על מועמדים שנפגעו כתוצאה מביטול מועד הפסיכומטרי של אפריל 2020 ולסייע להם להתמודד עם הקשיים שעלו מהתקופה המאתגרת. במקרים אלה תנאי הקבלה לביוטכנולוגיה מתבססים לרוב על ממוצע בגרות או שציוני הסף הם נמוכים מן הרגיל. חשוב להדגיש כי מסלולי הקבלה הללו מתייחסים לקבלה לשנת תשפ"א בלבד וכי מוסדות הלימוד רשאים לבטל או לשנות אותם בכל עת בהתאם לשיקוליהם.

 

לתשומת לבכם – תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק ביותר יש לפנות אל מוסדות הלימוד.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללא פסיכומטרי
האקדמית הדסה ירושלים

בעלי ממוצע בגרות 100 ומעלה - בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או 5 יחידות בציון 70 + ראיון קבלה

 

בעלי ממוצע 95 ומעלה - בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או 5 יחידות בציון 70 + בגרות במקצוע מדעי ברמת 5 יחידות בציון 80 + ראיון

 
האוניברסיטה הפתוחה (ברחבי הארץ)

באוניברסיטה הפתוחה ניתן לקחת חלק בלימודים בתחום זה במסגרת הדגשה הנלמדת כחלק מהתואר במדעי החיים. במוסד לימודים זה לא דורשים מן המועמדים ציון בפסיכומטרי כדי להתקבל וגם לא נדרשת הצגת תעודת הבגרות. המועמדים נמדדים על פי הישגיהם במהלך הלימודים עצמם ולא לפי הישגים לימודיים קודמים, מתוך שאיפה לפתוח את שערי האקדמיה לטווח רחב של אוכלוסיות.

אוניברסיטת תל-אביב

הלימודים בתחום זה באוניברסיטת תל-אביב מתקיימים במסלול משולב עם לימודי ביולוגיה. בין האפשרויות לקבלה ניתן להתקבל על סמך אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה. קבלת מועמדים אלה נעשית לשנה ב'. עליהם לעמוד בדרישות של מספר קורסים בסיסיים הנלמדים בשנה א', ועל סמך ההישגים בהם ממשיכים לאוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, יש צורך להגיע לרמת "מתקדמים ב'" באנגלית לפחות.


אפשרות נוספת היא לבעלי תואר ראשון קודם ממוסד אקדמי מוכר, בממוצע ציונים של לפחות 80, כמו כן יש צורך בציון התאמה עם תואר אשר עומד בסף שמציבה האוניברסיטה. מדובר בציון התאמה, שבו ממוצע התואר משוקלל במקום ממוצע ציוני הבגרות של המועמדים.

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

באוניברסיטת בן גוריון מתקיים מסלול קבלה על סמל בגרויות כחלק ממתווה הקורונה של האוניברסיטה. עקב המצב מציעים תנאי קבלה מקלים, אלה מיועדים למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים בשנת תשפ"א בלבד, ואשר לא יכלו להיבחן במועד אפריל 2020 לאור ביטולו בזמן המשבר. מועמדים אלה נדרשים לציון ממוצע בגרויות של לפחות 104. במוסד הלימוד דורשים גם בגרות במתמטיקה בציון גבוה ברמת 4 יחידות לימוד או 5 יחידות לימוד וכן בגרות במקצוע מדעי נוסף ברמת 4 או 5 יחידות בציון של לפחות 80 מתוך המקצועות הבאים: בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה, בגרות בביולוגיה, בגרות בהנדסה, בגרות במדעי המחשב.

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

באוניברסיטה העברית מתקיימים לימודים אלה בשילוב עם תחום נוסף. הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה מסלולים לשילוב כגון מדעי הצמח, מדעי בעלי החיים, בריאות הצמח ואגרו אקולוגיה או כלכלת סביבה וניהול. בכל אחד ממסלולים אלה תנאי הקבלה שונים.


הציון לקבלה ישירה על סמך בגרויות משתנה ממסלול למסלול. לחוגים המשולבים עם מדעי הצמח, מדעי בעלי החיים, כלכלת סביבה וניהול או אגרו אקולוגיה יש צורך בממוצע בגרות 10.5 ומעלה.  לחוג לביוכימיה נדרש ממוצע 11 ומעלה. בכל המסלולים יש צורך ברמת "בסיסי" לפחות באנגלית (דרך ציון בבחינת אמי"ר).

קמפוס שטראוס (ירושלים)

זהו מוסד לימודים לחרדים, שבו מתקיימים הלימודים בהפרדה בין נשים לגברים ובאווירה מותאמת לציבור זה. המסלול בביוטכנולוגיה נערך נכון להיות במסלול לנשים בלבד. כדי להתקבל, על המועמדות להיות בעלות בגרות בממוצע ציונים גבוה, או לחלופין לעבור מכינה קדם אקדמית. נערכים גם מבחני התאמה פנימיים של המכללה וכן ראיון מול וועדת קבלה לבחינת ההתאמה למסלול.

 

הנדסת ביוטכנולוגיה ללא פסיכומטרי


בחלק ממוסדות הלימוד מתקיימים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, זהו מסלול בתחום לימודי ההנדסה שבו מתמקדים בפיתוח של טכנולוגיות שעושות שימוש בחומרים מן הטבע לצורכי האדם. זאת בניגוד ללימודי ביוטכנולוגיה שבהם הדגש הוא על הפן המדעי והמחקרי של התחום ועל הבנת המבנה והתכונות של החומרים השונים.


קיימים מוסדות לימוד מסוימים שבהם מתאפשרת קבלה ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרות או גורמים נוספים. במסגרת נתיבי קבלה אלה המועמדים נדרשים בדרך כלל לממוצע גבוה בבגרות, בדגש על המקצועות המדעיים והכמותיים.


אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע)


המעוניינים להתקבל ללימודים יכולים לעשות את על סמך ציוני בגרות, למי שברשותם ממוצע בגרויות של 109 ומעלה. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. ישנה אפשרות להתקבל גם על סמך בגרות בכימיה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה.

 

הטכניון (חיפה)


בטכניון מתקיימים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, אליהם קיים גם מסלול קבלה על סמך מקצועות הבגרות. יש צורך בממוצע בגרות רגיל של לפחות 90, ללא בונוסים. כמו כן, יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 כל אחת. נוסף על כך, יש צורך בבגרות בשני מקצועות מדעיים ברמת 5 יחידות – פיזיקה או כימיה בציון 90 ומעלה, או בגרות ביישומי ביוטכנולוגיה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 95 ומעלה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp