רוצה פרטים על לימודי אסיה ללא פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מזרח אסיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אסיה ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אסיה בלי פסיכומטרי


הקבלה ללימודי מזרח אסיה, הנכללים בין מקצועות מדעי הרוח, נעשית בדרך כלל על סמך שקלול של ציוני המועמדים בפסיכומטרי ובתעודת בגרות. ציון זה נקרא "ציון התאמה" או "סכם" ובמרבית המוסדות נע הציון הנדרש לקבלה בטווח שבין 500 – 530 אולם טווח זה עשוי להשתנות והציון הנדרש יכול להיות נמוך או גבוה מן הטווח הנ"ל.


בחלק ממוסדות הלימוד, מציעים למועמדים אפשרות ללימודים ללא פסיכומטרי. במסלולים הללו המועמדים מתקבלים בדרך כלל על סמך ציון ממוצע גבוה בתעודת הבגרות. היות ומדובר במקצוע הומני לעיתים מושם דגש גם על הישגי המועמדים בבגרויות ההומניות. אפשרויות נוספות העומדות בפני מועמדים המעוניינים להתקבל ללא צורך בבחינה כוללות מעבר מכינות שונות או לימוד בקורסי קדם (הידועים לעיתים בשם קורסי מוק), שעל סמך הציונים המתקבלים בהם נשקלת הקבלה לחוג. מועמדים אלה לרוב נדרשים גם להציג ציון בבחינת סיווג האנגלית אמי"ר, כדי לעמוד בדרישות האנגלית של המוסדות.


במסגרת התמודדות האקדמיה עם משבר הקורונה, מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א יכולים להיות זכאים להקלות נוספות בתנאי הקבלה. מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי קבלה חלופיים ומקלים ללימודי מזרח אסיה, שבהם אין חובה להצגת ציון בפסיכומטרי, עקב ביטול מועדי הבחינה בחודש אפריל 2020 וחוסר בהירות לגבי המועדים הבאים. מועמדים באפיקים אלה יכולים להתקבל בדרך כלל על סמך הישגיהם בבגרות. כמו כן, בחלק מן המקרים מציעים אפשרות לקבלה על תנאי שבה קבלתם של המועמדים במעמד מן המניין מתבססת גם על הציונים במספר קורסים שנלמדים בסמסטר או בשנה הראשונה לתואר. באופן זה שואפים לסייע למועמדים להתמודד עם נזקי המשבר באופן שיפגע כמה שפחות בסיכויים שלהם להתקבל ללימודים לתואר. יש לציין כי אפיקי הקבלה המתייחסים לקורונה רלוונטיים למי שמעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א בלבד, וכן כי אינם תקפים בכל מוסדות הלימוד. המוסדות רשאים להחליט על ביטול מסלולי קבלה אלה בכל עת, לאור ההתפתחויות במצב.

 

שימו לב – תנאי הקבלה ללימודי מזרח אסיה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות ישירות אל המוסדות לצורך קבלת המידע העדכני והמלא אודות התנאים לקבלה ללימודים.

 

מוסד הלימוד תנאי הקבלה ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת חיפה

מועמדים לחוג זה יכולים להתקבל למסלול קדם תואר ראשון, אם ברשותם ממוצע 75 ומעלה בתעודת הבגרות וכן בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה. מעומדים אלה נדרשים להשלים קורסים בסמסטר הראשון ללימודיהם ועל סמך ההישגים באותם קורסים נשקלת קבלתם למחלקה והמשך הלימודים בה. כדי להתקבל למסלול חד חוגי יש צורך בשלושה קורסים ולמסלול הדו חוגי שני קורסים. הציון הממוצע בקורסים צריך להיות 75 ומעלה וכן יש צורך בציון 70 לפחות בכל קורס. הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה קורסים שמציעה האוניברסיטה, כגון סין המודרנית, פוליטיקה וחברה בהודו, מבוא לציוויליזציה היפנית וקורסים נוספים.


חשוב לציין כי נוסף על כך, יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה הבסיסיים של האוניברסיטה, במסגרתם עליהם להיות בעלי בגרות מלאה, ציון סיווג בשפה האנגלית ברמת "טרום בסיסי א'" לפחות ובמקרים הנדרשים גם ציון בבחינת יע"ל.


לחלק מהמסלולים במחלקה יש צורך בתנאי קבלה נוספים, כגון ראיון אישי למעוניינים ללמוד במסלול לימודי עסקים ואסיה, או הצגת תעודת מורי דרך במסלול ההתמחות בסינית המשולב עם קורס להוראת דרך.

המכללה האקדמית תל חי

מועמדים במכללה האקדמית תל חי יכולים להתקבל במקרים מסוימים גם ללא פסיכומטרי, כגון על סמך ממוצע ציוני בגרות גבוה. כמו כן, מועמדים מעל גיל 30 פטורים מן הצורך להציג ציון בבחינה והם יכולים להתקבל על סמך ציוני תעודת הבגרות או ההישגים במכינת 30+ ממוסד לימודים מוכר במסלול המוכר על ידי המכללה. חשוב לציין כי היות ומדובר במסלול לימודים דו חוגי, על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה גם של החוג השני שברצונם לשלב.

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה יכולים לעשות זאת על סמך ממוצע ציוני בגרות של 9.75 ומעלה. מועמדים ראויים לקידום לפי תנאי האוניברסיטה יכולים להתקבל על סמך בגרות מלאה בממוצע 9.4 ומעלה. מועמדים המתקבלים במסלולים אלה נדרשים להצגת ציון סיווג באנגלית ברמת "בסיסי" ומעלה, כלומר ציון 85 לפחות. קיימת גם אפשרות קבלה למועמדים בעלי תואר אקדמי קודם, על סמך הישגיהם בתואר.

אוניברסיטת תל-אביב

קיימות מספר אפשרויות קבלה ללא צורך בפסיכומטרי באוניברסיטת תל-אביב. מועמדים יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות של 100 ומעלה, או על סמך בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה במקצועות ההומניים, כלומר בגרות במקצועות כגון תנ"ך, היסטוריה, אזרחות, מחשבת ישראל, ספרות וכדומה.


אפשרות נוספת היא קבלה על סמך זכאות לבגרות וציון 80 ומעלה בשלושה קורסי מוק, אלה הם קורסי קדם אשר נלמדים באוניברסיטה. לפחות שניים מאותם קורסים צריכים להיות מתחום מדעי הרוח. גם מועמדים מעל גיל 40 יכולים להתקבל, בכפוף לזכאות לבגרות.


במסגרת מתווה הקורונה שמציעה האוניברסיטה, שמטרתו לסייע למועמדים שנפגשו כתוצאה מביטול בחינות מועד אפריל 2020, מציעים למועמדים אפשרות להתקבל ללימודים על סמך ממוצע בגרות משוקלל של 97 ומעלה. אפשרות נוספת שעומדת בפני המועמדים במתווה זה היא זכאות לבגרות וציון 80 ומעלה בשני קורסי מוק בתחום מדעי הרוח. חשוב להדגיש כי מתווה הקורונה מתייחס רק למועמדים שנפגעו כתוצאה מביטול הפסיכומטרי אשר מעוניינים להירשם לשנת הלימודים תשפ"א.

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

באוניברסיטת בר אילן מציעים את מסלול אסיה כחלק מן התואר הרב תחומי במדעי הרוח. הסטודנטים משלבים את הלימודים בתחום זה יחד עם קורסים ממחלקות אחרות בתחומי מדעי הרוח וכן ממדעי החברה ומדעי היהדות. במסגרת אפיקי הקבלה האפשריים לתכנית זו, ישנה אפשרות להתקבל על סמך ממוצע בגרות 90 ומעלה. לחלופין, מתקבלים בוגרי מכינה קדם אקדמית בציון ממוצע של לפחות 80. מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל על סמך ממוצע 85 ומעלה במכינת 30+.

 

על הלימודים


במהלך לימודים אלה הסטודנטים מתמקדים בתהליכים שונים האופייניים למדינות כגון סין, יפן, הודו, וייטנאם ועוד. בלימודים מתייחסים לסוגיות כלכליות, מדיניות, פוליטיות, חברתיות, תרבותיות וטכנולוגיות הנוגעים באותן מדינות וכן באים לידי ביטוי ביחסים הנרקמים בינן לבין מדינת ישראל. הם גם דנים בהתפתחויות אקטואליות בשוק הגלובלי, כחלק מהפיכתן של מדינות אלה לשחקנים דומיננטיים במיוחד בעולם העסקי והכלכלי.


לעיתים הלימודים נערכים במסלולים משולבים עם חוג נוסף (מסלול דו חוגי) כגון כלכלה או מנהל עסקים, כך שהסטודנטים יכולים לבחון את ההשפעות של היחסים בין מדינות אסיה לישראל במישורים שונים כגון בעולם העסקי או בסקטור הפיננסי. במקרים אחרים, הלימודים מתקיימים כחטיבה במסגרת לימודים רב תחומיים שבהם משלבים מספר מקצועות ממדעי הרוח או מדעי החברה וכך מרחיבים את האופקים האקדמיים.


במקרים רבים נכללים בתואר גם לימודי שפות זרות הרלוונטיות לסטודנטים. לרוב ישנה אפשרות ללמוד סינית, יפנית וספות נוספות. זאת מתוך שאיפה להקנות לסטודנטים כלים נוספים לפיתוח הבנה של אותן מדינות ולהשתלבות בתעסוקה רלוונטית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אסיה ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי אסיה ללא פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp