רוצה פרטים על תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בשנתיים בלי פסיכומטרי


מוסדות לימוד רבים מציעים תכניות לתואר ראשון בשנתיים, אלה הם מסלולים מרוכזים לתואר ראשון שניתן להשלים בזמן מקוצר יחסית, לעומת תארים שנמשכים בדרך כלל כשלוש שנים. קיצור משך התואר מתאפשר בדרך כלל בעקבות לימודים גם בסמסטרים בחודשי הקיץ. תכניות אלה מותאמות במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים להשלים את התואר תוך פרק זמן קצר למטרות קידום מקצועי. ניתן למצוא מסלולי לימוד אלה במגוון רחב של תחומים כגון מדעי החברה, מדעי הרוח, ניהול ועוד.


תנאי הקבלה לתואר זה משתנים בהתאם לתחומו ולמסלול הנלמד, אולם ברוב המקרים היא מתבססת על ציון התאמה – שקלול של הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות של המועמדים. במסלולים מסוימים, למשל בתארים במקצועות הנדסיים או מדעיים, מושם דגש על הפן הכמותי של הציונים.


עם זאת, המעוניינים בלימודים ללא פסיכומטרי מסיבות שונות יכולים למצוא מסלולים קבלה מגוונים נוספים, כגון קבלה המתבססת על ציוני הבגרות בלבד. אפיקים אלה מיועדים בדרך כלל לבעלי ממוצע גבוה במיוחד. כמו כן, ניתן לקבל פטור מן הפסיכומטרי על סמך קריטריונים נוספים, כגון השלמת מכינות קדם אקדמיות ייעודיות או קורסי קדם. גם מועמדים מעל גיל מסוים (לרוב גיל 30) זכאים לקבלת פטורים מן הבחינה במקרים מסוימים.


נוסף על כך, במוסדות הלימוד מציעים תנאי קבלה מקלים כדי לסייע בהתמודדות עם משבר הקורונה. מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א שלא נבחנו במועד הבחינה בחודש אפריל 2020 יכולים במסגרת אותם תנאים להתקבל על סמך ציוני הבגרות, מבחני קבלה פנימיים, מכינות או קריטריונים נוספים. במוסדות מסוימים מתאפשרת קבלה על תנאי בכפוף למעבר קורסים במהלך הסמסטר הראשון לתואר עצמו. מטרת הקלות אלה היא לסייע למועמדים לתואר להתמודד עם הקשיים שעולים לאור התקופה המאתגרת ולמנוע מצב שבו ייאלצו לדחות את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה.

 

חשוב להדגיש – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. לצורך קבלת הפרטים העדכניים והמדויקים ביותר לגבי תנאי הקבלה לכל מסלול, מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד.

 

אוניברסיטת חיפה


קיימות תכניות רבות לתואר ראשון בשנתיים באוניברסיטת חיפה, הכוללות למשל לימודי מדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה, לימודי שירותי אנוש, לימודי סביבה, לימודי היסטוריה כללית, לימודי ארץ ישראל, תואר ראשון בתקשורת, תואר ראשון בתולדות האמנות ועוד.


באוניברסיטה מציעים תנאי קבלה מותאמים לאור משבר הקורונה, אשר מתייחסים לקבלה לשנת הלימודים תשפ"א ולמועמדים שלא התאפשר להם להיבחן בפסיכומטרי אפריל 2020. במסלולים אלה מסתמכים לרוב על ממוצע הבגרות של המועמדים בלבד, כאשר רף הציון משתנה מחוג לחוג. בחוגים מסוימים כגון היסטוריה כללית, מדעי המדינה ועוד יש צורך לעבור מבחן כניסה חוגי כדי להתקבל.


בחוגים אחרים, כגון לימודי סביבה וגיאוגרפיה, ייעוץ והתפתחות האדם וחוגים נוספים הקבלה היא למסלול של קדם תואר, כאשר המועמדים לומדים כמה קורסים ועל סמך הציונים בהם יכולים להתקבל לתואר הראשון בסמסטר לאחר מכן. בכל מסלולי הקבלה החלופיים יש לעמוד בדרישות הסיווג בשפה האנגלית והשפה העברית כפי שנקבע בכל אחד מן החוגים, בין היתר דרך הצגת ציון במבחן אמי"ר וכן בבחינת יע"ל למועמדים הנדרשים לכך.


כמו כן, חשוב להדגיש כי הפטור מן הפסיכומטרי תקף אלא אם תיערך בחינה בחודשי הקיץ, ואז יצטרכו המועמדים להסתמך על בחינה זו.

 

המכללה האקדמית רמת גן


באקדמית רמת גן פועלים מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון שניתן להשלים תוך שנתיים. בחלקם ניתן להתקבל על סמך בגרות בלבד:


לימודי משאבי אנוש דו חוגי: ישנה אפשרות לקבלה על סמך בגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה. יש צורך בבחינת אמי"ר לצורך קביעת רמת האנגלית.


תואר ראשון בניהול דו חוגי: בגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה, מבחן אמי"ר לקביעת סיווג האנגלית.


לימודי חברה והתנהגות דו חוגי: בגרות בממוצע 80 ומעלה, בחינת אמי"ר.

 

הקריה האקדמית אונו


בקריה האקדמית אונו מתקיימת תכנית דו שנתית מואצת ללימודי מנהל עסקים בהתמחות מימון ושוק ההון. כדי להתקבל ללימודים אלה יש צורך בתעודת בגרות מלאה בממוצע משוקלל לפי דרישות הפקולטה. כמו כן יש להציג ציון במבחן סיווג באנגלית כגון אמיר"ם או אמי"ר. על המועמדים לעבור גם ראיון אישי עם איש סגל אקדמי.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


אנשים עובדים יכולים ללמוד בתכניות מובנות לתואר ראשון שאורכן שנתיים בלבד. בתכניות הללו קיים מסלול קבלה שבו מתבססים על ציוני הבגרות בלבד. בכל אחת מן התכניות ללימודים רב תחומיים במסלולים הללו תנאי קבלה שונים -


תכנית רום: לימודים רב תחומיים בדגש שמאות מקרקעין ונדל"ן. יש צורך בממוצע בגרויות 85 ומעלה כדי להתקבל על סמך בגרות בלבד.


תכנית חץ: לימודים רב תחומיים במדעי החברה בתחומים סוציולוגיה ומדעי המדינה. הקבלה על סמך בגרות בלבד אפשרית למועמדים עם ממוצע 85 לפחות.


תכנית ינשופים: לימודים רב תחומיים בתחומי ניהול משאבי אנוש וניהול. ממוצע הבגרות הנחוץ לקבלה על סמך בגרויות הוא 82 ומעלה.


תכנית יהלום: לימודים רב תחומיים בתחומים מנהל עסקים, כלכלה ומשאבי אנוש. כדי להתקבל על סמך בגרויות יש צורך בממוצע בגרות 84 ומעלה.


בכל המסלולים יש צורך ברמת סיווג באנגלית במבחן אמי"ר בציון 185 או ציון 85 במבחן אמיר"ם. כמו כן, מכל המועמדים נדרשת בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד לפחות.

 

למי מיועדים הלימודים


לימודים לתואר ראשון בשנתיים מותאמים במיוחד לאנשים עובדים, המעוניינים במסגרת מרוכזת ומקוצרת להשלמת תואר ראשון במקביל לקריירה. בדרך כלל השיעורים מתקיימים במספר מצומצם של ימים בשבוע ולעיתים בערבים, מה שיכול להתאים ללוח הזמנים העמוס של סטודנטים המעוניינים לשלב לימודים ועבודה.


כמו כן, קיימים מסלולים ייעודיים ומרוכזים המיועדים לעובדי מדינה, כגון לימודים לזרועות הביטחון או לעובדים במשרדי ממשלה. העובדים לרוב נשלחים לתכניות אלה מטעם מעסיקיהם באופן מרוכז ולעיתים בהשתתפות במימון.

 

מתכונת הלימוד


לימודים המרוכזים במסלולים דו שנתיים לרוב מתפרשים על פני שישה סמסטרים, בהם גם סמסטרים המתקיימים בחודשי הקיץ. כך מתאפשר לסטודנטים להשלים את חובותיהם הלימודיים לתואר תוך פרק זמן קצר יותר (מבחינת שנים קלנדריות) לעומת תואר ראשון תלת שנתי "רגיל".


אופי הלימודים משתנה ממסלול למסלול, אולם מרבית התארים כוללים שילוב בין לימודים עיוניים לבין קורסים פרקטיים. לעיתים משולבים פרויקטים מעשיים שבהם מיישמים בפועל את הכלים הנלמדים. כמו כן, בדרך כלל בשנת הלימודים האחרונה עורכים פרויקט גמר, שנערך לעיתים בשיתוף עם חברות וארגונים או מומחים במשק.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון בשנתיים ללא פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp