רוצה פרטים על לימודי ארכיאולוגיה בלי פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ארכיאולוגיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ארכיאולוגיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ארכיאולוגיה בלי פסיכומטרי


מי שבוחרים ללמוד ארכיאולוגיה לתואר ראשון, זוכים להיחשף לעולם של תרבויות קדומות ועתיקות, לעבודת שטח שנערכת בשדה, במוזיאונים ובמוסדות לשימור, וכן באקדמיה במחקר מדעי.


כיום, עם ההבנה כי ציוני הפסיכומטרי אינם המדד היחיד שיכול לנבא הצלחה בלימודים אקדמיים, נפתחים יותר ויותר אפיקי קבלה המבוססים על קריטריונים אחרים, ביניהם ממוצעי בגרות, השתתפות בקורסים מקוונים, מבחני כניסה חוגיים, ועוד.


יש לשים לב כי ברבים ממוסדות הלימוד, תנאי הקבלה ללימודי ארכיאולוגיה כוללים דרישת סף לידיעת השפה האנגלית. שליטה בשפה זו ניתן להוכיח גם בלי להשתתף במבחן פסיכומטרי, על ידי מעבר מבחני אמי"ר או אמיר"ם. לעתים מתקיימים מבחני סיווג רמת אנגלית גם במסגרת מוסדות הלימוד עצמם.


בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעים אפיקי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי בתחום זה, ניתן למנות:


אוניברסיטת תל אביב: לימודי ארכיאולוגיה מתקיימים בדגש על תרבויות המזרח הקדום, ונערכים באוניברסיטה זו במתכונת דו חוגית או חד חוגית, לבחירת הסטודנטים. במסלול הדו חוגי, הסטודנטים נדרשים לבחור בין שני תחומי הלימוד: ארכיאולוגיה של ארץ ישראל או תרבויות המזרח הקדום. במסלול החד חוגי, הסטודנטים לומדים את שני תחומים אלו. משך התואר כ – 3 שנים.


ניתן להתקבל למסלול על סמך ממוצע בגרויות של 100 או יותר, או לחילופין ממוצע 85 ומעלה המשוקלל של ציוני הבגרויות במקצועות ההומניים: תנ"ך, הבעיה עברית, ידע העם והמדינה או תולדות עם ישראל, היסטוריה, אזרחות, ספרות, מחשבת ישראל, אנגלית, וכן שפה זרה נוספת אם נלמדה.


כמו כן, ניתן להתקבל גם על סמך תעודת גמר תיכון מחו"ל בממוצע 90 ומעלה, ובלבד שהיא שקולה לתעודת בגרות ישראלית.
אפשרות קבלה נוספת היא על סמך זכאות לבגרות וגם סיום בהצלחה, בציון 80 לפחות בכל אחד, של 3 קורסים מקוונים הנערכים במסגרת האוניברסיטה, ששניים לפחות מהם בתחומי מדעי הרוח.


יכולים להתקבל גם מי שברשותם רקע אקדמי ממוסד המוכר על ידי המל"ג, על סיום קורסים בהיקף של 30 ש"ס או יותר, אם הממוצע של הקורסים עומד על 85 או יותר. בעלי תואר ראשון או שני יכולים גם הם להתקבל.


אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה מתאים למי שהיקף הקורסים הנלמד עומד על 36 נקודות זכות לפחות, בממוצע 80 ומעלה.
בני 40 או יותר יכולים להתקבל על סמך זכאות לבגרות בלבד.


תנאי הקבלה החדשים, שהתפרסמו לאור משבר הקורונה, מאפשרים להתקבל גם על סמך ממוצע בגרויות משוקלל של 97 ומעלה או לחילופין על סמך זכאות לבגרות וגם השתתפות בשני קורסים מקוונים בתחום מדעי הרוח, וסיומם בציון 80 לפחות בכל אחד.


אוניברסיטת חיפה: התואר באוניברסיטה זו מוצע במתכונת דו חוגית בשנת הלימודים הראשונה, כאשר מתאפשר לסטודנטים לבחור להמשיך במתכונת חד חוגית לקראת תחילת שנה ב'. הלימודים נפרשים על פני 3 שנים. כמו כן, קיים מסלול ייעודי המיועד למורי דרך שנערך במתכונת מקוצרת – מומלץ לוודא את תכנית הלימודים, משכה ואת תנאי הקבלה מול מוסד הלימודים.


עקב משבר הקורונה ודחיית מבחן הפסיכומטרי, באוניברסיטה זו מאפשרים להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי לארכיאולוגיה. זאת בתנאי שהמועמדים עומדים בהצלחה במבחן כניסה חוגי ובראיון אישי, וכן מציגים ממוצע בגרויות שעומד בקריטריונים הנדרשים.


מעבר לכך, יש לעמוד בדרישות הכלל אוניברסיטאות לידיעת אנגלית ועברית: רמת אנגלית מינימלית טרום בסיסית, ועבור מי שתעודת הבגרות שלהם מתיכון ששפת ההוראה בו אינה עברית – יש להציג ציון במבחן יע"ל של 120 או יותר, או לחילופין לעבור מבחני מיון בעברית המתקיימים באוניברסיטה.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): עקב מיקומה של האוניברסיטה בדרום הארץ, התואר מתקיים תוך שימת דגש על מחקר מדבריות אזור הנגב וסיני. מספר שנות הלימוד עומד על כ – 3 שנים.


באוניברסיטה זו ניתן להתקבל ללימודים במספר תחומים ללא פסיכומטרי, כולל מדעי הרוח ללא פסיכומטרי. הקבלה מתבצעת על בסיס ציוני מסלול נתיב לאקדמיה. במסגרת המסלול, המועמדים משתתפים במספר קורסים בנושאים מרכזיים כגון מתמטיקה ואנגלית, בסיומם ממוצע הציונים משוקלל יחדיו. הממוצע הכולל של הקורסים בנתיב לאקדמיה מחושב ביחד עם ממוצע הבגרויות (במקום הפסיכומטרי).


לשם קבלה ללימודי ארכיאולוגיה, יש להחזיק בציון משוקלל של הבגרויות ונתיב לאקדמיה של 400 לפחות, או לחילופין בציון נתיב אקדמיה בלבד של 430 לפחות.


כמו כן, ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרות, אם הוא עומד על 90 או יותר.


בני 40 ומעלה פטורים מפסיכומטרי, אם יש להם זכאות לתעודת בגרות ורמה בסיסית לפחות בשפה האנגלית.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בגלל משבר הקורונה פורסם מתווה קבלה מיוחד, שתקף רק עד חודש יולי 2020. באוניברסיטה מתקיימים לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרות בלבד, ללא צורך בפסיכומטרי, אם הממוצע שלהם עומד על 90 ומעלה.


כמו כן, מי שיש ברשותם תעודת מורה דרך או תו תקן, וממוצע הבגרויות שלהם הוא 85 ומעלה, אינם נדרשים להציג ציון פסיכומטרי בעת הגשת המועמדות לתואר.


באפשרות מי שמשתתפים בלימודי התואר באוניברסיטה זו, גם לקבל תעודת ארכאולוג חופר, המוכרת על ידי רשות העתיקות לצורך קבלת רישיון חפירה באתרים ארכיאולוגיים. לשם קבלת תעודה זו, עליהם להשלים מספר מסוים של חפירות במסגרת הקורסים – מומלץ לברר מול מוסד הלימודים.


האוניברסיטה העברית בירושלים: באוניברסיטה זו, ניתן להתקבל ללימודי התואר על סמך ממוצע בגרות בלבד (נוסף לעמידה בדרישות ידיעת שפה). אפיק קבלה זה מיועד למועמדים בעלי ממוצע בגרות גבוה במיוחד. מי שמשתייכים לקבוצת ראויים לקידום, על פי הקריטריונים הנקבעים על ידי האוניברסיטה, יכולים להתקבל גם על סמך ממוצע בגרות מעט נמוך יותר.


כמו כן, חלק מדרישות הסף ללימודי תואר זה, כוללות שליטה באנגלית ברמה בסיסית לפחות. כמו כן, קיימת דרישה להוכחת בקיאות בשפה העברית, עבור מי ששפת ההוראה בתיכון שלהם לא הייתה עברית. על מועמדים אלו להציג ציון 105 ומעלה במבחן יע"ל לסיווג רמת עברית.


תעודה


לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל החובות האקדמיות, בוגרי תואר זה זכאים ל – B.A. בארכיאולוגיה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי תואר ראשון זה יכולים לבחור במגוון אפיקים לקריירה, וביניהם אפשרות לעבוד בגורמים העוסקים בשימור ארכיאולוגי, כגון הרשות לעתיקות, וכן במוזיאונים ומוסדות תרבות, היסטוריה ומדע.


אפשרות נוספת היא לפתח קריירה אקדמית ולעסוק במחקר בתחום. לשם כך, יש להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים בארכיאולוגיה או בתחומים קרובים.


מלבד זאת, עומדת בפניהם האפשרות להמשיך לתעודת הוראה בהיסטוריה, בתנ"ך או בתחומים רלבנטיים אחרים, וכך להעביר מעולם ידיעותיהם העשיר לתלמידים בבתי ספר
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ארכיאולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי ארכיאולוגיה בלי פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp