קורס מנהל עבודה בבניין במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהל עבודה בבניין במכללת עתיד

קורס מנהלי עבודה בבניין במכללת עתיד


עובדים בתחום הבנייה המעוניינים להתקדם לתפקיד ניהולי משמעותי יכולים ללמוד בקורס מנהלי עבודה בבניין המתקיים ברשת המכללות עתיד. בקורס נלמדים כלים פרקטיים ועיוניים רבים החיוניים לביצוע יעיל ובטיחותי של תפקיד זה, שהדרישה לו בשוק העבודה של היום הולכת וגדלה לאור תנופת הבנייה בארץ.


הידע והכלים הנרכשים בקורס זה יכולים לסייע לעובדים בענף הבניין לשדרג את הקריירה ולרכוש ידע מקצועי חדש וחשוב. הקורס מותאם לדרישות משרד העבודה והתכנים בו מותאמים לתכני הבחינות שעורך המשרד לצורך הסמכת המנהלים, מבחנים שאותם יש לעבור כדי לקבל את תעודת הגמר ולהשתלב מקצועית בענף. באפשרות הבוגרים להשתלב כמנהלי עבודה במגוון סוגי פרויקטים בחברות קבלניות ובחברות בנייה ברחבי הארץ. כמו כן, הם יכולים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית דרך לימוד בקורסים נוספים בתחומים משיקים.

 

מתקיים בשלוחות -  באר שבע, תל אביב, קריית מוצקין, חיפה, מעלות, ירכא

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס מנהלי עבודה בבניין רוכשים הכשרה מקיפה לתפקידים ניהוליים בתחום הבניין ומקבלים ידע עיוני ופרקטי שנחוץ לבעלי התפקיד בעת תכנון, פיקוח וביצוע של פרויקטים מסוגים שונים בהתאם לדרישות החוק. התכנים הנלמדים בקורס מותאמים לבחינות הממשלתיות שאותן נדרשים המשתתפים לעבור כדי לקבל הסמכה לתפקיד זה.


בתחילת התכנית הם מתוודעים לתחומי האחריות המקצועית של המנהלים וכן לכלים חשובים בניהול אתרי בנייה. בהמשך הם רוכשים ידע הנחוץ לתפעול של צוותי העובדים באתר, תוך שמירה על נהלי הבטיחות והגיהות המתחייבים במקצוע, כדי לסייע במניעת תאונות עבודה וכשלים שונים. נוסף על כך, הם לומדים על חומרי הבנייה השונים שבהם משתמשים בפרויקט, לרבות בטון.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני פרק זמן של 19 חודשים והוא כולל 664 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתקיים במתכונת קורס ערב המתאימה לאנשים עובדים. במהלך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם מקבלים הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים להסמכה בתחום. כמו כן, לקראת סיום התכנית, עליהם להגיש פרויקט גמר מסכם שבו הם מיישמים את העקרונות הנלמדים בניהול העבודה.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים מגוון של נושאים רלוונטיים למנהלי העבודה, הנה כמה מהם:

 

 

  • עבודה בבטון
  • ניהול אתרי בנייה
  • תפעול צוותי עובדים
  • בטיחות וגיהות בעבודה
  • השתלמות בחומרי בנייה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת מכללות הפועלת בפרישה ארצית ובה נערכים לימודי הנדסאי וקורסים לתעודה. במסלולים השונים הנערכים במכללות הללו ניתן לרכוש את הידע והכלים הנחוצים לשדרוג הקריירה או לחלופין למעבר למסלול קריירה חדש. בקורסים מושם דגש על היכרות עם אתגרים ותהליכים עדכניים בשוק העבודה תוך התנסות פרטית בכלים חשובים לעובדים. במוסד הלימוד מתחזקים קשרים ושיתופי פעולה עם התעשייה והמשק כדי לסייע לבוגרים בעת צאתם לשוק העבודה בתום ההכשרות.


בין התחומים אותם ניתן ללמוד במסגרת לימודי התעודה ברשת ניתן למנות הכשרות טכנאים, קורסי חשבונאות, קורסים במינהל ומזכירות, קורסים בחשמל, קורסי רכב ועוד. ברבים מבין הקורסים הללו ניתן לקבל הכנה ממוקדת לקראת מבחנים ממשלתיים לצורך קבלת תעודות גמר ומקצוע.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס מותאמים לדרישות משרד העבודה ללימודים בתחום. כדי להתקבל על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד ומעלה, הם נדרשים לחמש שנים לפחות של ניסיון בעבודה בחברות בתחום הבנייה אצל קבלנים מורשים, וכן עליהם להציג תעודת מקצוע סוג 5 בתחום הברזלנות או הבנאות. נוסף על כך, עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבה נבדק הרקע המקצועי הקודם וההתאמה לקורס.

 

תעודה


לבוגרי הקורס אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם מוענקת תעודת גמר "מנהלי עבודה בבניין" אשר ניתנת על ידי רשת המכללות עתיד ומשרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור בהצלחה שלושה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד העבודה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה