מלגת בנק הפועלים

 מעל 1,000 מלגות שונות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגת בנק הפועלים – מלגה ללקוחות בנק הפועלים


פועלים להצלחה


בבנק הפועלים מוצגת מלגה במסגרת קרן המלגות "פועלים להצלחה", שמטרתה לעודד את הנגישות להשכלה גבוהה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, לקדם מוביליות חברתית בקרב אוכלוסיות מוחלשות, וכן להנחיל התנהלות פיננסית נכונה.


הקרן פועלת כשיתוף פעולה עם עמותת חינוך לפסגות, ומקדמת את החינוך הפיננסי וכן פועלת להעצמת ילדים ונוער שמתגוררים בפריפריה החברתית או הגיאוגרפית בישראל, ברמה האישית והחברתית.


מלגת לימודים זו מיועדת לסטודנטים תושבי הפריפריה החברתית או הגיאוגרפית בארץ, שמעוניינים להתנדב תמורת קבלת סיוע כלכלי עבור התואר הראשון או השני.


המלגאים הם סטודנטים בעלי אג'נדה חברתית, שמתנדבים בפרויקטים של עמותת חינוך לפסגות להעברת התנהלות פיננסית נכונה לילדים ובני נוער בקהילה. חשיבות הפרויקטים במתן התנסות מעשית לתלמידים, שרוכשים מיומנויות שיכולות לפתוח להם הזדמנויות להתפתח מבחינה אישית ומקצועית. לפני תחילת ההתנדבות בפרויקטים, הסטודנטים עוברים הכשרה בנושאים כלכליים ופיננסיים ורוכשים יכולות להדריך וללמד סוגיות אלו לילדים ונוער.


היקף ההתנדבות הנדרשת במסגרת מלגה זו עומד על כ – 160 שעות שנתיות של הדרכה.


הגשת מועמדות למלגה


סכומי המלגות המוענקות במסגרת תכנית זו עשויים להגיע עד 10,000 שקלים לסטודנט בשנה. הקרן מעניקה כמה עשרות מלגות בכל שנה, כאשר יכולים להגיש מועמדות סטודנטים שמגיעים מהפריפריה הגיאוגרפית או החברתית, ולומדים לתואר ראשון או שני במוסדות אקדמיים מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. ניתנת עדיפות בקבלה למי שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך עד בינוני.


על הפרויקטים בעמותת חינוך לפסגות


עמותת חינוך לפסגות פועלת ברחבי הארץ ופועלים במסגרתה עשרות מרכזי מצוינות, בהם מועברות תכניות העשרה וחונכות לילדים ובני נוער המתגוררים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. זאת מתוך מטרה לאפשר להם לממש את עצמם ולהגיע למצוינות, ולמצות את הפוטנציאל שלהם להצלחה מבחינה אקדמית, אישית וחברתית.


בפרויקטים של העמותה משתתפים אלפי חניכים ומלגאים מהפריפריה, שפועלים כחונכים ומודלים חיוביים לחיקוי עבור הילדים. הפרויקטים מתקיימים בשיתוף עם ארגונים וגופים שונים, כולל חברות מובילות במשק, רשויות מקומיות, וכן עם מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ.


המודל החינוכי שלאורו נערכים הפרויקטים המגוונים, מהווה מודל הוליסטי שמטרתו עידוד מצוינות וצמצום פערים. לפי המודל, על תכניות החונכות להתקיים לאורך טווח זמן ארוך. התלמידים משתתפים בתכנית במשך עשר שנים, מגיל 8 ועד 18. הפעילויות נפרשות לאורך השנה, ומתקיימות גם בחגים ובחופשות, במשך 12-16 שעות שבועיות.


התכניות השונות משלבות בין למידה חווייתית, פעילויות שמעודדות מנהיגות ומעורבות בקהילה, וכן בין תכנים המאפשרים צמיחה והעצמה אישית וקבוצתית. חלק אינטגרלי מהתכנית הוא תגבור לימודי של החניכים, כאשר לכל אורך הפעילות משולבים תכני העשרה תרבותיים.


על קרן פועלים להצלחה


הקרן הוקמה במסגרת הפעילות החברתית של בנק הפועלים, מתוך המחויבות לקידום חינוך פיננסי בישראל. בבנק דוגלים בקידום מעורבות בחברה ובהעצמה קהילתית במגוון תחומי החיים, ומפעיל מספר תכניות לקידום החינוך בכלל והחינוך הפיננסי בפרט.


נוסף על פעילות הקרן, בבנק מקיימים שיתופי פעולה עם בתי ספר ומערכות חינוך בפריפריה במגוון פרויקטים. בין הפרויקטים ניתן למנות תכניות העשרה בכלכלה ובפיננסים, וכן קייטנות חווייתיות שנערכות במהלך חופשת הקיץ ובהן מקבלים היכרות עם התנהלות כלכלית נכונה.


כמו כן, מוצעות מלגות נוספות מטעם הבנק במסגרות נוספות, ביניהן מלגה לסטודנטים במכללת ספיר, מלגות הצטיינות ללוחמים משוחררים מיחידות מובחרות, מלגות לסטודנטים מהציבור הערבי, וכן הלאה.


מלגות דומות


קיימות מגוון מלגות לתושבי הפריפריה, חלקן כוללות התנדבות וחלקן אינן מחייבות התנדבות לצורך קבלתן. בין היתר, ניתן למנות:


מלגות מטעם הקרן והאגף להכוונת חיילים משוחררים:
בקרן ובאגף מוצעות מגוון מלגות לחיילים משוחררים תושבי הפריפריה.


לומדים מהפריפריה היא תכנית במסגרתה סטודנטים תושבי הפריפריה יכולים לקבל השתתפות במימון שכר הלימוד שלהם לשנת הלימודים הראשונה לתואר ראשון. נכון לתש"ף, הסכום המקסימלי של מלגת תואר ראשון זו יכול להגיע אף ל – 10,259 שקלים. עם זאת, יש לשים לב כי הסכום מתעדכן משנה לשנה על פי השינויים בשכר הלימוד.


הסיוע הכלכלי מועבר כזיכוי, תוך חודשיים לאחר תום שנת הלימודים הראשונים. הסכום מועבר לחשבון הפיקדון האישי של מי שנמצאים זכאים למלגה – זאת לאחר קבלת אישור ממוסד הלימודים על כך ששכר הלימוד שולם.


יכולים להגיש מועמדות לתכנית זאת מי שנמצאים 3 חודשים לפני סיום השירות הסדיר שלהם, ועד 5 שנים לאחר סיום השירות הסדיר. חיילים בודדים משוחררים זכאים לסיוע עד 10 שנים לאחר סיום השירות הסדיר, כמו גם משרתי מילואים פעילים.


בני שירות לאומי יכולים גם הם להגיש מועמדות למסלול זה, עד מחצית מהסכום – 50% משכר הלימוד, או 5,129 שקלים נכון לתש"ף. ובלבד שמשך השירות שלהם עומד על 12 חודשים לפחות.


אפשרות נוספת היא מלגה ללא התנדבות, המתאימה לחיילים משוחררים תושבי הפריפריה שגרים באזורי עדיפות לאומית, וקיבלו מימון מהאגף והקרן עבור מכינה קדם אקדמית. הסיוע הכלכלי הניתן במסגרת מסלול זה הוא מימון 50% משכר הלימוד עבור שלוש השנים של התואר הראשון. סכום המלגה יכול להגיע עד ל – 5,130 שקלים בשנה, נכון לשכר הלימוד של תש"ף.


יכולים להגיש זכאות מי שעל פי הכתובת המתועדת ב – 5 מתוך 6 השנים לפני המועד בו הם אמורים להתחיל ללמוד. כמו כן, לסיוע כלכלי זה יכולים להגיש מועמדות רק מי שלומדים במוסדות אקדמיים לא פרטיים.


מספר מלגות אלו מוגבל, והקריטריונים על פיהם נבחנים המועמדים כוללים מצב סוציו אקונומי, מדד פריפריאלי, סוג ומשך השירות הצבאי שלהם, וכן התחום הנבחר ללימודים.


פר"ח: תכנית פר"ח – פרויקט חונכות – מאפשרת לסטודנטים לזכות במלגה של עד 5,200 שקלים בשנה, תמורת התנדבות. הסטודנטים חונכים ילדים הזקוקים לסיוע רגשי, חברתי ולימודי, בפרויקטים שמתכונתם יכולה להיות אחד על אחד או בקבוצה. תושבי הפריפריה, ומי שמשתתפים בפרויקטים ייעודיים, יכולים לזכות במלגת פר"ח מורחבת.


כך למשל, תושבי הנגב הצפוני יכולים לזכות באלפי שקלים נוספים, עבור חונכים שפועלים במסגרת המועצות המקומיות. כמו כן, סטודנטים שלומדים במוסדות אקדמיים בנגב הצפוני, כגון המכללה האקדמית אחוה או המכללה האקדמית ספיר, יכולים לזכות במלגה מורחבת עבור השתתפות בפרויקט לש"ם – סטודנטים חונכים סטודנטים.


סטודנטים חונכים בפר"ח שמשרתים במילואים באופן פעיל, זכאים למענק מיוחד של עד 2,600 שקלים בכל שנה. זאת עבור חונכים שמשרתים לפחות 10 ימי מילואים בשנה, ועומדים בקריטריונים אותם קובעים בתכנית.

 

 

Whatsapp Whatsapp