קורס הדרכת כלות במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס הדרכת כלות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הדרכת כלות במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית


מדריכות כלות הן מי שמלוות נשים שנמצאות בתחילת דרך חדשה, לקראת בניית בית ומשפחה. הידע המקצועי בו הן מחזיקות מאפשר להן להעביר מניסיונן כלים לבניית זוגיות בריאה ויציבה, ולבסס אצלן את הלך הרוח הנחוץ לאימהות ורעיות על פי המסורת וההלכה היהודית.


מי שרוצות לעסוק בתחום זה, נדרשות להסמכה רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל. בקורס הדרכת כלות במרכז דעת ניתן לרכוש הסמכה זו, וכן לקבל בקיאות הלכתית והשקפתית ומיומנויות להובלת כלות לשלב הבא בחייהן.


הקורס מיועד לנשים נשואות (או נשואות בעבר), שיש ברשותן השכלה תורנית.


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס, המשתתפות סוקרות את מכלול השלבים של הזוגיות והנישואין, על מנת לקבל את ההיכרות המעמיקה הדרושה עם עולמות אלו. חלק מתכנית הלימודים מתמקד בתקופת האירוסין וחשיבותם לצורך ביסוס תחילת הקשר.


מעבר לכך, המשתתפות לומדות על סוגיות הלכתיות הקשורות בזוגיות ובנישואין, וכן על ההיסטוריה של התא המשפחתי ומערכות היחסים הזוגיות ביהדות. כמו כן, נלמד גם הפן ההשקפתי של סוגיות אלו.


חלק מרכזי בלימודים מתמקד ביצירת אינטימיות ובנושאים הקשורים במיניות, כולל שמירת טהרה והעצמה נשית. גם סוגיית האימהות נידונה לעומק, והמשתתפות רוכשות כלים להכין את הכלות אותן הן מדריכות לקראת ההריון, הלידה וההפיכה לאימהות.


קיימת חשיבות רבה לשנת הנישואין הראשונה, משום שהיא מהווה את התשתית עליה נבנית הזוגיות בהמשך החיים. על כן, המשתתפות בקורס מקבלות כלים להעצמת הקשר הזוגי בדגש על תחילתו, ולומדות על בעיות וקשיים אפשריים שעלולים להתעורר בשנה הראשונה לנישואין.


בנוסף, נכללים בתכנית הלימודים גם תכנים מעולם הייעוץ הזוגי, הקשורים להתמודדות עם אתגרים בזוגיות ולשמירה על שלום בית. המשתתפות רוכשות הבנה גם באתגרים שעלולים להתעורר בהמשך החיים המשותפים, ולומדות כיצד לייעץ גם לאחר הנישואין.


מתכונת הלימודים


מפגשי הקורס מתקיימים בכיתות קטנות, כך שכל אחת מהמשתתפות יכולה להתייעץ, לקבל מענה לשאלות, וכן להנות מליווי ויחס אישיים לאורך הלימודים.


הלימודים נערכים בדגש מעשי, כך שלצד הסקירה העיונית של נושאים הלכתיים והשקפתיים, המשתתפות רוכשות כלים פרקטיים שמשמשים אותן בעת העבודה בשטח.


נושאי הלימוד

 

 • העצמה נשית
 • אימהות ביהדות
 • יצירת אינטימיות
 • הכנה ליום החופה
 • ייעוץ לאחר הנישואין
 • דיני טהרה ושמירתה
 • שמירה על שלום בית
 • תקופת האירוסין ומטרתה
 • בניית הקשר הזוגי בשנה הראשונה לנישואין
 • הפן ההלכתי וההשקפתי של הזוגיות והנישואין
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית מהווה מרכז עולמי ללימודים דתיים ולהכשרה במקצועות תורניים, המשמרים את המסורות של ההלכה והדת היהודית. המרכז פועל מזה עשור בארץ ובחו"ל.

 

במרכז מוצעים קורסים לנשים וגם לגברים, במגוון תחומים מבוקשים, כולל הדרכת חתנים, השגחת כשרות, שחיטה, ועוד. בעת הוראת המקצועות התורניים במרכז, לצד ההקפדה על הקניית הלך הרוח הראוי לעבודת הקודש, מייחסים גם חשיבות רבה ליכולת להתפרנס בהצלחה מהעיסוק במקצוע.


מתוך ראיית עולם זו, משלבים בתכניות הלימוד השונות גם תכנים עסקיים ושיווקיים, ומקנים למשתתפי ההכשרות כלים מעשיים לקידום הקריירה בשוק העבודה של ימינו. כמו כן, מוצע במרכז מערך השמה שמאפשר לבוגרי הקורסים וההכשרות להתייעץ עם הצוות גם לאחר סיום הלימודים, לקבל המלצות ולהיעזר בקשרים אותם מפעיל המרכז עם מגוון גורמים בארץ ובעולם, כדי להשתלב בהצלחה בעבודה בתחום הנלמד.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לנשים נשואות או נשואות לשעבר, שמגיעות מרקע השכלה תורנית.


הקבלה לקורס מותנית במעבר בהצלחה של ראיון כניסה הבוחן את התאמת המועמדת ללימודים. הראיון נערך מול רבנית בכירה מטעם המרכז.


תעודה


הדרישות שאותן יש למלא כדי לעבור את הקורס בהצלחה כוללות מעבר מבחנים: מעשי ועיוני, וכן עמידה בחובת הנוכחות – 85% מן המפגשים.


בתום הקורס, מי שמסיימות אותו ועומדות בכל דרישותיו, זכאיות לתעודת הסמכה כמדריכות כלות, מטעם מרכז דעת והרבנות הראשית לישראל.


תעודה רשמית ומוכרת זו יכולה לפתוח אפשרויות רבות לתעסוקה לאחר סיום הלימודים. המרכז מוכר גם בארץ וגם בקהילות יהודיות ברחבי העולם, מה שעשוי לתת יתרון בעת ההשתלבות בשוק העבודה התחרותי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp