קורס מדריכי חתנים במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס מדריכי חתנים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי חתנים במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית


זוגיות טובה ומאושרת מצריכה עבודה ויכולות התמודדות משותפת עם האתגרים שמציפים החיים. חיי נישואין משותפים מהווים מקור לאושר רב, אך מצריכים משני בני הזוג כלים למציאת דרך ולצמיחה משותפת.


הדרכת חתנים מאפשרת לבני הזוג לרכוש יכולות ומיומנויות לצורך טיפוח זוגיות מאושרת, תוך התמקדות בשנת הנישואין הראשונה כבניית בסיס בריא להמשך מערכת היחסים.


מדריכי חתנים נדרשים להיות אנשי מקצוע מנוסים, בעלי יראת שמיים וגם ארגז כלים פרקטי לתקשורת נכונה ולהתמודדות עם בעיות היומיום. ניתן לרכוש את הידע והמיומנויות האלו בקורס מדריכי חתנים במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית.


תכנית הלימודים

 

במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים היכרות מעמיקה עם ההיבטים ההלכתיים וההשקפתיים של התחום. חלק חשוב מההכשרה כולל למידת תכנים רוחניים ופסיכולוגיים, המאפשרים לפתח גישה להדרכת חתנים לאור המסורת היהודית, תוך התמודדות עם אתגרים עכשוויים.


בין היתר, התלמידים סוקרים את מהות והגדרת תפקיד המדריך, ולומדים על סוגי הדרכה שונים והדרך להתאים אותם על פי אישיות החתן. כמו כן, הם מקיפים את הדרכים להשראת שכינה בקרב המשפחה והבית ותפישות שונות לגבי ניהול זוגיות ביהדות.


חלק מהלימודים מתמקד בליל הכלולות, שאלות שיכולות להגיע מצד החתן ובהדרכה לתקשורת נכונה סביב אינטימיות, כולל סקירה אנטומית ופיזיולוגית. נושאים נוספים הנידונים במפגשים הם הכשרת החתנים לקראת התמודדות עם הריון ולידה.


לבסוף, בלימודים דנים גם בנושא הגירושין והכנה לקראת אתגרים ובעיות בזוגיות. התלמידים מקבלים ארגז כלים לצורך פיתוח מיומנויות התמודדות עם קשיים אלו ושמירה על שלום בית.


מתכונת הלימודים


המפגשים נערכים בקבוצות לימוד קטנות ומצומצמות, כך שהתלמידים זוכים ליחס אישי מצד הרבנים המלמדים אותם, ומקבלים מענה לשאלות ובעיות. נוסף על המפגשים, במרכז מפעילים בית הוראה בינלאומי אונליין, המאפשר התייעצות בסוגיות הלכתיות.


הלימודים משלבים בין היבטים עיוניים ומעשיים כאחד, על מנת להקנות למשתתפיהם את בסיס הידע וכן את הכלים הפרקטיים לצורך עיסוק בתחום.


לקראת סיום הלימודים, התלמידים מתכוננים לבחינות הסמכה עיונית ומעשית, ומקבלים הדרכה וליווי מצד הרבנים לקראת המבחנים.

 

נושאי הלימוד

 

  • גירושין
  • דיני כלה
  • הריון ולידה
  • ליל הכלולות
  • חופה וקידושין
  • השראת שכינה בבית
  • סוגי הדרכה והתאמתם לחתן
  • יצירת אינטימיות וניהול יחסים
  • קשיים זוגיים ושמירה על שלום בית
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית מהווה מוסד בינלאומי ללימודים לדתיים והכשרות ליהודים במקצועות התורניים, והמשך המסורות והמצוות של העם היהודי בארץ ובחו"ל. סניפי המרכז ממוקמים בערים שונות ברחבי הארץ, וכן במדינות אירופה וארה"ב, בהן משרתים את הקהילות היהודיות המתגוררות שם.


בין ההכשרות שמועברות במרכז ניתן למנות קורסי הלכה מקצועיים בתחומי השגחת הכשרות, שיפוץ בתי תפילין, שחיטה כשרה, ועוד. ההכשרות במרכז מיועדות להקניית יראת קודש והבנה הלכתית, אך גם משלבות תכנים עסקיים שיכולים לעזור להשתלב בעולם התעסוקה בצורה מיטבית.


תנאי קבלה


דרישות הקבלה לקורס כוללות עמידה בראיון אישי מול רב בכיר של המרכז, על מנת לוודא את התאמתם המועמדים ללימודים.


תעודה


כדי לסיים בהצלחה את הקורס יש לעמוד במספר חובות פדגוגיות, כולל חובת נוכחות: המשתתפים נדרשים להגיע ל – 85% מהמפגשים לפחות. כמו כן, עליהם לסיים את בחינות הגמר המעשיות והעיוניות בציון 75 ומעלה.


מסיימי הקורס שעומדים בחובות אלו, זכאים לתעודת הסמכה מטעם מרכז דעת וכן לאישור מדריך מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל.


אפשרויות תעסוקה


מדריכי חתנים הם אנשי מקצוע מבוקשים, כאשר עם העלייה באוכלוסייה במדינה חלה עלייה בכמות הזוגות המתחתנים.

 

החיים בתקופתנו מתאפיינים באתגרים ובבעיות חדשים בכל תחומי החיים, וגם בזוגיות ובהקמת בית ומשפחה מאושרים – והדבר יוצר עלייה במודעות לצורך בתקשורת בינאישית טובה וביצירת בסיס זוגי יציב וחזק לקשר. הדרכת חתנים מוצלחת יכולה להכין את בני הזוג לקראת התמודדות עם קשיים אלו, ועל כן, קיימת הבנה כי יש לבחור במדריך חתנים מקצועי ובעל הסמכה מוכרת.


בהקשר זה, ההסמכה מטעם מרכז דעת והרבנות הראשית לישראל מהווה חותמת איכות שיכולה לפתוח דלתות רבות עבור בוגרי הקורס.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

פורום לימודים לחרדים דתיים
לימוד צילום במכון לומדה בהפרדה למתחילים
אפרת
ללא תגובה
מכינה השלמת בגרויות לחרדים
לינור
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים בהפרדה?
אפרת כהן
ללא תגובה
לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית לקהל הדתי
אבישג כהן
ללא תגובה
ריפוי בעיסוק עם ילדים לקהל הדתי חרדי
רמי זדה
ללא תגובה
לימודי הוראה במתמטיקה לקהל הדתי
שירה סמחוב
ללא תגובה
איפה לומדים תרפיה בהפרדה לקהל הדתי?
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp