קורס עיצוב גרפי באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס עיצוב גרפי באורט ירושלים

קורס עיצוב גרפי במכללת אורט ירושלים


במכללת אורט ירושלים ניתן ללמוד בקורס עיצוב גרפי, המתאים לבעלי זיקה לעולם העיצוב המעוניינים בקריירה יצירתית ודינמית כמעצבים. בקורס רוכשים סל רחב של כלים שיכולים לסייע לבוגרים לעשות את הצעדים הראשונים בשוק כגרפיקאים ומעצבים גרפיים.


בוגרי קורס עיצוב גרפי יכולים להשתלב במגוון מסגרות בשוק העבודה, שבו קיים היום ביקוש רב למדיי למעצבים איכותיים ויצירתיים. בין היתר, הם יכולים להשתלב כשרירים בסטודיו או בבית דפוס, במשרד פרסום או בחברות בתחום הדיגיטל והאינטרנט. נוסף על כך, באפשרותם להתחיל קריירה כעצמאיים ולהציע שירותי עיצוב ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. הידע הנרכש בקורס יכול גם לסייע למי שעובדים בפועל בענפים כגון תקשורת חזותית ומולטימדיה, ולאפשר להם להרחיב את סל הכלים המקצועי וכך להציע שירותים רבים ומגוונים יותר ללקוחותיהם.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית זו רוכשים ידע נרחב בעולם העיצוב ולומדים כיצד מעצבים מוצרים ממגוון סוגים, הן מוצרים דיגיטליים והן מוצרי פרינט. הם מתוודעים לתוכנות וליישומים שבהם משתמשים מעצבים ומפתחים את החשיבה העיצובית הנחוצה במקצוע, כדי להביא תוצאות איכותיות ומקוריות ללקוח בהתאם לבקשותיו.


תחילה הם נחשפים ליסודות בתחום העיצוב הגרפי ולתולדותיו של העיצוב החזותי לאורך השנים. לאחר מכן לומדים על עיצוב לדפוס, לרבות תכנון ועיצוב של אריזות ומוצרי נייר נוספים. במקביל הם מפתחים את מיומנויות הרישום והשימוש בצבע, שבהן משתמשים במהלך הפרויקטים. בהמשך לומדים על עיצוב של מוצרים דיגיטליים, כגון עיצוב ועימוד של אתרי אינטרנט ודפי נחיתה וכן עיצוב של מוצרי מולטימדיה ושילוב אנימציה בסיסית בהם. כדי לבנות סל כלים פרקטי וחשוב בתחום, הם מכירים גם מספר תוכנות גרפיקה של חברת אדובי, כגון תוכנת פוטושופ לעיבוד ועריכת תמונה, ותוכנת אילוסטרייטור לגרפיקה ווקטורית שבה יוצרים לוגואים וסמלים, לצד יישומים שימושיים נוספים בעולם העיצוב.

 

מתכונת הלימוד


משתתפים בקורס זה לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בתרגולים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בכלים העיצוביים הנלמדים. הם מבצעים מטלות שונות שבהן מכירים מקרוב את תוכנות הגרפיקה ויכולים לתרגל את תהליכי העיצוב של מוצרים שונים תוך היכרות עם כל שלבי התהליך, מתכנון ועד קבלת מוצרים מוגמרים. באופן זה הם צוברים ניסיון פרקטי וגם בונים תיק עבודות אישי שבו הם יכולים לעשות שימוש בתחילת דרכם בתעשייה.

 

נושאי הלימוד


לאורך ההכשרה המשתתפים מתוודעים למגוון של נושאים בעולם הגרפיקה והעיצוב. בין היתר נלמדים במהלכו הנושאים הבאים:

 

  • צילום
  • טיפוגרפיה
  • עיצוב אריזה
  • יסודות בדפוס
  • עימוד דפי אינטרנט
  • תוכנת אילוסטרייטור
  • תולדות העיצוב החזותי
  • עיצוב בתוכנת פוטושופ
  • האונה הימנית ברישום ובצבע
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורט ירושלים יכולים תושבי ירושלים ללמוד קורסים רבים לתעודה וכן לימודי הנדסאי. בתחום העיצוב, מתקיים גם קורס עיצוב פנים שבו ניתן לרכוש כלים לתכנון ולעיצוב של חללים פנימיים כגון דירות ומשרדים. כמו כן מתקיימים במכללה קורסים בחשמל וכן קורסים בתחום הבניין והבטיחות בבניה, בהם מושם דגש על כלים פרקטיים הנחוצים כיום בשוק העבודה.


במוסד הלימוד מתקיימות גם הכשרות הנדסאים המוכרות על ידי מה"ט, מהן גם מסלולים בתחומי העיצוב כגון הנדסאי עיצוב מדיה שבו לומדים לעצב מוצרי גרפיקה מודפסים ודיגיטליים; הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים; הנדסאי אדריכלות נוף ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים להשתלב מקצועית בתחום הגרפיקה. במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות וכן עליהם לעבור בחינת התאמה פנימית שעורכת המכללה. כדי לקבל את המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.

 

תעודה


תעודת גמר מטעם אורט ירושלים מוענקת לבוגרי הקורס אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים