קורס יסודות הצורפות באורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס יסודות הצורפות באורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס יסודות הצורפות במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

הקורס אינו פעיל בשלוחה זו

 

במכללת אורט סינגאלובסקי שבתל אביב מתקיים קורס יסודות הצורפות שבו יכולים מי שמגלים עניין בעולם התכשיטנות לרכוש ידע בסיסי להשתלבות בענף. בקורס לומדים על טכניקות יסוד ומכירים מגוון מתכות וכלים בעזרתם ניתן ליצור תכשיטים מקוריים ובלתי נשכחים ממבחר סוגים.


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלכו כדי לעשות את הצעדים הראשונים לפיתוח קריירה כצורפים ותכשיטנים. באפשרותם להשתלב בסטודיו או חברת תכשיטים או לחלופין לפתוח סטודיו משלהם ולמכור את תוצרתם. כמו כן, הם יכולים להמשיך לפתח את הידע והמיומנויות שברשותם דרך לימוד קורסים נוספים בתחום העיצוב, בהם ניתן לשכלל את הכישורים הפרקטיים, להכיר טכניקות חדשות ולהרחיב את תיק העבודות.

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס זה המשתתפים לומדים על טכניקות בסיסיות בתחום הצורפות והתכשיטנות. הם מתוודעים לכלי עבודה ידניים, לציוד מקצועי ולחומרי הגלם שבהם משתמשים אנשי המקצוע תוך היכרות עם מגוון סוגי התכשיטים שניתן להפיק באמצעותם.


תחילה מכירים המשתתפים את סוגי המתכות השונים ואת תכונותיהן. לאחר מכן, נלמדות טכניקות בסיסיות לעבודה עם אותן מתכות כגון ניסור, ביצוע של חיבורים, הלחמות ועוד עד לקבלה של תכשיט מוגמר. בהמשך מכירים טכניקות מתקדמות יותר לתכנון ולבנייה של התכשיט, כגון שילוב של צירים ומנגנונים המאפשרים תנועה, תוספות של בתי אבן לשיבוץ אבני חן או צריבות במתכת להשגה של אפקטים מיוחדים. בעזרת טכניקות אלה הם לומדים כיצד ליצור טבעות, צמידים ומוצרים נוספים, לשבץ בהם אבנים ולשלב בהם צבעים ופיגמנטים לקבלת מראה מוגמר ייחודי.

 

מתכונת הלימוד


התכנית מתקיימת במתכונת קורס ערב, שבה נערכים שיעורים אחת לשבוע, כך שהקורס מותאם למעוניינים לשלב בין הלימודים לעבודתם ושגרת חייהם. השיעורים בקורס מבוססים על שילוב חומר עיוני ומעשי. המשתתפים לומדים עקרונות תיאורטיים בתחום התכשיטנות ולאחר מכן מתנסים בפועל ביישום שלהם דרך תרגילים שונים, הדגמות ועבודה עצמאית. כך הם יוצרים תכשיטים שונים כגון טבעות, תליונים, סיכות ועגילים ובונים תיק עבודות אישי שיכול לשמש אותם בהמשך דרכם המקצועית.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שאותם לומדים המשתתפים במהלך הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • סוגי מתכות
  • עבודת הריקוע
  • תהליכי פיצור וניסור
  • ביצוע חיבורים קרים
  • שילובי פחים והלחמה
  • תכשיטים מכסף ופליז
  • תהליכי גימור התכשיט
  • כלי עבודה בתכשיטנות
  • תכשיטים בשילוב פיגמנטים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט סינגאלובסקי ממוקמת בתל אביב ובה נערכים שלל מסלולים רבים ללימודים טכנולוגיים ולימודי תעודה. בין הקורסים המתקיימים במוסד זה ניתן למצוא הכשרות בתחומים כגון חשמל, בטיחות, בניין, מזכירות והכשרות טכנאים. בקורסים אלה נרכשות מיומנויות חשובות לשוק העבודה תוך התנסות פרקטית בכלים הנלמדים. בחלק מן הקורסים ניתן גם לקבל הכנה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שהעוברים אותם מקבלים דיפלומות ותעודות מקצוע מוכרות.


במכללה ניתן גם לקחת חלק בלימודי הנדסאים אשר מוכרים על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים (מה"ט). לימודים אלה נערכים במגוון של מגמות, הן במקצועות העיצוב כגון מדיה ואדריכלות ועיצוב פנים, והן במקצועות הנדסיים וטכנולוגיים כגון חשמל, תוכנה, מכונות, בניין ועוד. תכניות אלה נבנות בהתאם לצורכי התעשייה מתוך מטרה להכשיר כוח אדם איכותי ומיומן להשתלבות במפעלים וארגונים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים למעוניינים להתמקצע בתחום התכשיטנות, גם למי שאין ברשותם ידע קודם בענף או ניסיון מקצועי בו. הקורס מתאים גם למתחילים שכן נכללים בו לימודי תשתית שבהם נרכש הידע המקדים לתחום. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה לקורס.

 

תעודה


לבוגרי הקורס העומדים בכל הדרישות מוענקת תעודת גמר מטעם מכללת אורט סינגאלובסקי.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
Whatsapp Whatsapp